Čo všetko prirpaviť pre bábätko a mňa do pôrodnice?

newyorkgirl
4. sep 2006

ahojky kocky, prosim vas, viem, ze zoznamy sa davali do roznych tem, ale sa mi nechce hladat akosi tak ma napadlo to dat vsetko do jedneho 😝

mohli by ste mi napisat co zbalit do porodnice a vybavicku pre babatko a ak mate cosi ine este, zatial ma nenapada, DAKUJEM! 😉

natana
4. sep 2006

no pre seba si zabal čo len chceš, hlavne hyg. potreby (vložky nie Always, aby sa ti štichy nezatrhali do tých porikov), košele ti dajú, ale ak si chceš zašpiniť svoje, tak si ich vezmi.
a pre bábo len vlhké utierky a plienky. ostatné ti dajú. ak más odsávačku, tak si ju vezmi, lebo ked sa ti nalejú prsia, tak ju určite oceníš.
A veci pre babatko ti prinesie až manžel, ked pôjdete domov.

no ak som na niečo zabudla, tak verim, že ma niekto doplní

gabriella2
4. sep 2006

No ja som si brala pre seba - 3 nočné košele (u nás nedávajú), všetky hygienické potreby, šlapky, odsávačku, vložky, nohavičky-bavlnené, doklady+sobášny list a tehotenskú knižku, pre bábo- plienky, olejček, lieh, masť na zadoček doporučujem s rybím olejom,kefku na vlásky, vlhké obrúsky, vatu, vatové tyčinky, ja som mala aj neaké oblečenie pre malú ale použila som ho až na cestu domov

kattum
4. sep 2006

doplnam pre maminku:
kojaca podprsenka, vlozky do podprsenky, ponozky, sietovane nohavicky(fakt odporucam), neparfemovane mydlo (koli kojeniu), vlozky vatove (tak e uplne obyc, aby to tam doel mohlo dychat), slapky do sprchy, ponozky, bepanthen (na popraskane bradavky, nafukovacie koleso (lepsie sa sedi po siti)

newyorkgirl
autor
7. sep 2006

noo, tak pridavam, pre dalsie, kedze to bolo dnes v tehulkach, co do porodnice 🙂

Hygienické potreby
• zubná kefka
• pasta
• mydlo
• šampón
• pleťový krém
• hydratačné telové mlieko (neodporúča sa experimentovať s novými značkami)
• loj na pery
• kvapky do nosa (ak máte sklon k nádche budete ich potrebovať pri predýchavaní)
• 3 uteráky (2 menšie, 1 osušku - tmavšej farby)
Oblečenie
• 2 dojčiace podprsenky s odopínaním vpredu (približne o dve čísla väčšie ako ste nosili pred otehotnením)
• 1 balíček tampónov pre dojčiace matky alebo 2 bavlnené plienky
• troje ponožky
• tmavšie pohodlné nohavičky
• nové alebo čisté nešmýkavé papuče (textilné sľapky nevhodné)
• nočnu košeľu
• župan a vložky dostanete v nemocnici – nie však v každej (informujte sa vopred).
Ostatné
• odsávačka na mlieko
• fotoaparát
• časopis
Doklady
• materská knižka
• občiansky preukaz
• karta poistenca
Čo do pôrodnice pri prepustení
Doma pripravte manželovi tašku s oblečením pre vás a pre dieťa, ktorú vám prinesie pri prepustení.
Pre mamičku
• tehotenské oblečenie
• spodné prádlo
• pančuchy
• topánky.
Pre bábätko
• 1 bavlnenú košieľku
• 1 dupačky, svetrík a čiapočku (číslo 52-58)
• 3 bavlnené plienky alebo 2 bavlnené a jednu jednorázovú
• 1 poštolky č.1 - 2 (kúpite v drogérii)
• zavinovačku s letnou alebo zimnou vložkou, v zime aj malú deku.

tonicka
7. sep 2006

Dobrý nápad new. 😉

alexandra
7. sep 2006

Vybava pre babetko:

Oblečenie
• 1 bavlnená čiapočka
• 2x čiapočka
• 5-6x detské body alebo košieľky
• 5-6x kombinéza alebo dupačky
• 2-4x mikina, kabátik alebo svetrík
• 2x rukavice proti škriabaniu
• 1x hrubšie rukavice (podľa ročného obdobia)
• 1x teplá kombinéza (podľa ročného obdobia)
• 2-3x ponožky
• 1-2x pletené topánočky

Základné potreby
• 30x látková plienka (pod hlavičku, na odgrgnutie, do ortopedických nohavíc a pod.)
• balík jednorazových plienok
• 2x ortopedické nohavice
• vlhčené obrúsky
• 2x cumlík + púzdro + retiazka
• sterilizátor (napr. do mikrovlnnej rúry)
• nožničky na nechty
• odsávačka do nosa
• lieh na čistenie pupčeka
• vatové tyčinky do nosa a na pupček
• gázové štvorčeky 5 x 5 cm na očká
• borová voda na očká
• čajík proti vetrom
• mastička proti vetrom
• teplomer

Keď prikrmujete alebo podávate odstriekané mlieko
• sterilizátor na fľaše a cumle
• 3-4x fľaša (jedna na čaj)
• odsávačka na mlieko
• ohrievačka mlieka
• odkvapávač na fľaše
• kefka na fľaše a kefka na cumeľ
• dávkovač na sunar

Užitočné doplnky
• šatka na nosenie dieťaťa
• polohovacie lehátko (výborne poslúži aj keď je dieťa staršie, aby pozorovalo okolie)
• baby alarm (vysielačka, cez ktorú počujete dieťa keď plače)
• babysense - pozorovač dychu...

Na spanie
• postieľka alebo kolíska
• matrace
• min. 2x obliečky
• polohovacie valčeky
• 2x rýchlozavinovačka

Na kúpanie a prebaľovanie
• kúpacia vanička
• lehátko na vaničku
• teplomer do vody
• 2x osuška
• 2x umývacia špongia
• hrebienok a kefka
• prebaľovací pult alebo podložka

Kozmetika
• detský šampón
• detské mydlo
• mastička na zadoček
• detské telové mlieko
• detský olej (na olupujúce sa šupinky vo vláskoch)
• krém proti mrazu (podľa ročného obdobia)

Na prechádzku a cestovanie
• kočík + pršiplášť + taška na rúčku
• fusak (podľa ročného obdobia)
• deka alebo rýchlozavinovačka (lepšia deka)
• autosedačka
• vankúšik
• cestovná postieľka
• cestovná prebaľovacia podložka
• termoobal na fľašu

maryja
7. sep 2006

ja som nasla perfektnu stranku, kde toho je o tomto hodne vela: http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

mracik
7. sep 2006

Alexandra, to chceš povedať, že toto všetko máš doma nachystané pre baby?

natana
7. sep 2006

Alexandra - tuším si myslela na všetko, väčšinu z toho síce mám po malej, ale kozmetiku a potreby na papanie musím ešte dokúpiť.

mracik - nediv sa, ono je to normálne, ale ja viem, že to považuješ za zbytočnosť.

cat
7. sep 2006

Alex, ešte olivový olej- tel. mlieko sa hneď neodporúča, kvapky Sab Simplex- proti kolikám /je ich dobré mať doma/.. a pre seba okrem iných vecí aj masť proti hemoroidom, tie potvory neobišli dokonca ani mňa -po sekcii 😲 a v decembrovej fujavici som muža hnala do lekárne 😀

babulka
7. sep 2006

Kati, aj Ty?? 😉 Ja som zo zaciatku potrebovala aj vela, vela tamponov do podprsenky, aj do porodnice mi ich musel priniest drahy, lebo na treti den som nevedela co s mliekom, aj som odsavala ako diva, aj mi to tieklo divoko 😎

cat
7. sep 2006

tak to mne nie, v tomto som ja mala smolu, od začiatku mizerne málo mlieka.

Ešte by som chcela upozorniť na kozmetiku Kinder Bubchen- mne aj Barunke sa po jej použití dieťa brutálne vyhádzalo 😠

tundika
7. sep 2006

Alex co sa tyka detskej kozmetiky na zaciatku by som bola opatrna. mne sa drobec vyhadzal z oboch co som skusala (nivea, johnsons) a aj pokozku mala suchu a pediatricka mi povedala, nech ju do 3 mesiacov umyvam len s vodou a po kupeli olivovy olej a na ritku rybiu mast. a takto fungujeme v poriadku. len rucky jej umyvam obcas s mydlom, lebo ich stale drzi v pasticke a ma ich potom dost spotene.

ervotoc
7. sep 2006

no tusim na mamatata je aj upozornenie na nich neviem ci som sem uz nehodila aj podobny link niekam
alexandra to načo ti je vsetko? 😕

alexandra
7. sep 2006

mracik neblaaazni 😉 Este nie.. Ale vela veci uz mam o com som ani netusila naco a preco ich budem potrebovat.. 😅

alexandra
7. sep 2006

ervotoc nie vsetko, to je prebraty zoznam 😉

cat
7. sep 2006

Ja som mala tiež presne všetko ako Alex, okrem šatky na nosenie dieťaťa. Ešte ma napadla jedna dobrá a užitočná vec : sieťka proti hmyzu na kočík, ak vám ju nedodajú spolu s kočíkom, určite si ju dokúpte. Idem, vysielačka sa ozvala 😀

masinka
7. sep 2006

k tym zoznamom co do porodnice - by som este doplnila jednorazove podlozky do postele (v zdravotnickych potrebach stoji jedna cca 20 sk)
sestricky nebudu moc nadsene ak budete od nich chciet aby vam vymenili cistu plachu 3x denne 😉

anetta
18. sep 2006

,,,ahojte mamulky,tehulky,ktore vlozky su najlepsie do porodnice,,mozem si zobrat klasicke menstuacne?

mirka
18. sep 2006

anetta, vraj najlepšie sú klasické najhrubšie a najlacnejšie, aj tak sa vraj budeme chodiť prvé dni na wc perbalovať pomaly každých 10 min. tak nech to nestojí riadne prachy, ja som si kúpila klasické Lydie

anetta
18. sep 2006

mirka a kolko balikov si si kupila a do podprsenky si si aku znacku kupila?

danii
18. sep 2006

nyg - dobra tema!! 😉
je to tu pekne rozpisane. mala som tiez problem ze co vsetko a kolko treba pripravit 😉

jaja0110
4. dec 2007

Ahojte baby a to ked cakam dvojicky to vsetko hore opisane treba dvojmo? 😲 😲 😲

zuz11
4. dec 2007

jaj, no minimalne na oblecenie a spanie ano a asi aj plienky 😉 ale napr vanicka by ti mala stacit jedna 😉

jaja0110
4. dec 2007

no nad tym som tiez rozmyslala ci dve vanicky a dva prebalovacie pulty... (ze by som zapriahle sucastne aj manzela) 🙂 ale to by sme museli vyhrat loteriu, takze vanicku aj pult si podelia podla "cakacej listiny" 😵

kisska
5. dec 2007

Ahojte, k tym vlozkam naozaj staci obycajne Lydie, ale v lekarni spolu so sietovanymi nohavickami sa daju kupit aj "poporodne" vlozky a myslim, ze som niekde citala, ze DM drogerie maju nejake dobre.
A k zoznamu pre maminu do porodnice by som pridala -

* zvlast slapky do sprchy a zvlast papuce na izbu
* pyzamo/nocnu koselu s velkym vystrihom (tak aby sme sa dostali k prsiam bez vyzliekania sa)
* nohavicky najlepsie sietkovane (jednorazovky), lebo bavlnene znicite a umelina by komplikovala hojenie

pre babatko do porodnice:

* jednorazove plienky (niektore nemocnice vam daju len niekolko kusov na den)
* rukavicky (bez ohladu na obdobie) - aby sa neposkriabalo a drobcek mava studene ruky a nohy, aj v lete...

danuska24
5. dec 2007

kisska - aj jedna moja znama tiez spominala tie vlozky z DM - ze su fajn

kisska
7. dec 2007

danuska24 - v DMku mam aspon istotu, ze ked sa vpracem medzi dva regale, ze tam najdem vsetko pre tehulky a babenka a aj kozmetika sa celkom da. Pouzivam BabyLove krem na strie a celkom je prijemne, aj ked ci pomoze, uvidim asi az neskor 😉

danuska24
7. dec 2007

ja ti o par dni poviem ci mne pomohol môj - myslim ze od Dermacol 😉
ja uz mam veci pobalene, taska v aute, len si musim dokupit este podlozky pod chorych zo zdravotnickych potrieb.