Čo všetko zbaliť do pôrodnice?

doommii
23. máj 2019

ahojte baby😊co ste so vsetko balili do nemocnice?ja som viac menrj zbalena len pre malu neviem presne co mam zbalit,za rady dakujem😘

arcticcode
23. máj 2019

@doommii hlavne ciapku. Bez ciapky ta z porodnice ani nepustia domov

bobula46
23. máj 2019

@doommii pre maličkú všade inak. Napríklad u nás v pôrodnici stačilo plienky, vhcene obrúsky a krém na zadok 🙂 a keď sme odchádzali tak oblečenie, u nás body, mikinka, čiapka, teplacky, ponožky. No a deka. Ja som jednou musela podložiť a druhou prikryť lebo syn bol veľmi drobnučký a nedal sa bez toho podloženia pevné zapnúť 🙂 ešte čo odporúčam sú biele plienky keby náhodou bábätko vygrckalo a teda ja som tieto bavlnené plienky používala aj prvý mesiac do podprsenky keďže tie vatove tampóny boli stále mokré a dostávala som z toho zápaly 🙂 neviem keď máš termín, pokiaľ by malo byť ešte chladno tak radšej aj tenkú deku aby nebolo bábätku zima. A pre istotu zbal tenkú čiapku kvôli uskam, niektoré baby na izbe vetraju celý deň tak aby nedostala hneď zápal 🙂
Poštolkové nohavičky pokiaľ máš napísané v zozname pôrodnici, ja som napríklad nemala 🙂

veronice
23. máj 2019

V kazdej porodnici treba nieco ine a ani na nete nie su aktualne informacie takze najlepsie bude ked pojdes na obhliadku porodnice a rovno tam sa popytas 🙂 ale tak take must have je pre teba sietove nohavicky, kojenecke nocne kosele (hygienicke potreby nejdem vypisovat a aj toaletak a pribor niekde dostanes a niekde nie, aj poporodne vlozky niekde pisu ze treba ale.je ich tam plne oddelenie - ja som v nemocke svoju vlozku nepouzila ani jednu :P ) a pre babatko plienky, ciapku, rukavicky, deku, vlhcene utierky (krem na ritku sme my v porodnici dostali) no a oblecko na cestu domov zalezi od pocasia a rocneho obdobia.

sonia.
23. máj 2019

@doommii Naozaj zalezi od porodnice. Zisti si, co vsetko davaju mamickam a babätkam a podla toho. Ja som napriklad pri malej nemusela mat vobec nic. Mala som iba pre seba pyzamo, teplaky, kozmetiku a slapky (ale aj tie nam dali, ked sme nemali). Inak sme vsetko mali k dispozicii (ciste uteraky, poporodne nohavicky, vlozky, vlozky do podprsenky, kremy na bradavky a vsetko potrebne).
Pre malu som nepotrebovala vobec nic (dostali sme vsetko: od plienok, vlhcenych utierok, bavlnenych plienok az po oblecenie /kt.bolo k dispozicii stale - aby si si mohla babo prezliect v pripade, ze sa babätko pogrckalo - ako nasa- mala reflux/ a dokonca aj cumliky babätkam dali, ked mamicky chceli a kazde babo dostalo bud ponozky alebo ciapocku (handmade) - my sme dostali aj aj 😊). Potrebovala som pre nu len oblecenie na cestu domov.

hama007
23. máj 2019

V nemocke, v krotej som bola mi pre dceru trebalo plienky, sudokrem, prebalovaciu podlozku, bavlnene plienky (stacia 2), pre istotu som vzala oblecko keby sa pogrckala alebo prekakala, ale aj tak by mi pozicali z novorodeneckeho, deku (prefukovalo okno, bolo pred koncom oktobra), ciapocku, vlhcene utierky. Samozrejme nieco na prezlecenie ked pojdete domov. 🙂

nika3136
23. máj 2019

U nás v nemocnici netrebalo nič okrem vlhčených utierok (kto oplachuje tak ani to), ešte aj balík plienok nám dali.

Na odchod domov (tiež v máji) mala polodupačky, body, čiapku a deku. Mali sme teplo.

jani321
23. máj 2019

My sme museli mat plienky, vlhcene obrúsky, sudokrem. Ja som mala aj cumlík pre malu, veľmi mi pomohol, lebo dosť kričala 😉 a potom už len oblečenie pre bábo, v ktorom pôjde domov...

evkamotka
23. máj 2019

Ja som svoje potrebovala len 1ks rukavicky, deku a 2ks latkove plienky. Kozmetiku aj oblecko dala porodnica. Na cestu domov donesie manzel ked pride po vas. A ak ratas, ze sa za vami vie stavit v ten den/hned na druhy, vela toho nebal, len nechaj nachystane doma a podla situacie nech prinesie. V porodnici to moc nie je kde mat a aj sa clovek zbytocne trebe s velkym kufrom ;)

malinajahoda
23. máj 2019

@doommii u nás boli treba plienky, vlhčené obrúsky a oblečenie pre bábo, keď pôjdete domov. To je všetko.

petus891
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz