Cumlíky a fľašky. Vybrať Avent či Lovi?

monika77
12. dec 2008

Cumlíky a flašky. Ktorú značku si vybrať?

petruci6
12. dec 2008

alebo ohrievac stravy?
lovi je lacnejsi,ale aky to neviem..

a flasky jednoznacne Avent 😉

monika77
autor
12. dec 2008

a čo ten boom okolo Aventu a nejakých škodlivých látok?

zucha
12. dec 2008

monika, ja tiez odporucam Avent. Boom bude stale okolo niecoho. Ked sme my boli malinky, tak zas bolo, ze pouzivat iba sklenene flase. Takze stale je nieco. Inak o tom, co hovoris ty som nepocula 😲

petruci6
12. dec 2008

aky boom? tiez som nic nepocula

monika77
autor
12. dec 2008

Mala som na mysli že avent obsahuje nejaké škodlivé látky. Dočítala som sa to niekde tu.

petruci6
12. dec 2008

netreba verit vsetkemu co sa docitas
keby to bolo skodlive,tak to uz stiahnu z obehu,nastastie detske veci sa na SR prisne kontroluju

sasiki
12. dec 2008

niečo som čítala v jednej diskusii............neviem, najistejšie - čo sa týka škodlivín budú asi flaše zo skla 😀
http://www.alinka.sk/bisfenol-a-v-detskych-flas...
http://primar.sme.sk/Page.aspx?ID=4189

lyongirl
12. dec 2008

to nebol boom len okolo Aventu, to obsahovali aj iné flaše, išlo o nejakú škodlivú látku v plaste, ale flaše čo to obsahovali stiahli z obehu a už sa určite nepredávajú, bolo to aj nejak označené, naše to neobsahovali.
Takže jednoznačne Avent 😉

lyongirl
12. dec 2008

danuska - si ma predbehla 😉 , kým som to našla....

denisab32
12. dec 2008

Ja budem trošku oponovať, ak je fľaša umelohmotná a priesvitná,t ak bisfenol-A určite obsahuje, podstatné je v akom množstve, existujú normy a tie nepustia, v Kanade je to prísnejšie a preto bolo okolo fliaš také haló.

Ja by som volila CHICCO sklenené http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/Dojcens...

Sklo je predsa len najmenej rizikové 😉

zucha
12. dec 2008

tak a deniska to vyriesila 😵

Inak, odhliadnuc od toho, ze z coho su flase vyrobene, Avent mi vyhovovali hlavne kvoli tomu, ze ked som si musela mlieko odsat a dat malej pit z flasky, tak sa stale v pohode prisala aj na prsnik. Poznam totiz vela pripadov, ze ked sa dieta napije raz z flase, uz prsnik odmieta. Bohuzial neviem, aku znacku pouzivali tie mamicky. Takze to nie je o flasi, ale o dudliku 😉

norik1
12. dec 2008

Ja mam doma aj Avent aj Lovi a preto viem porovnat... Jednoznacne Avent, Lovi ma az prilis jemny cumlik...nie raz sa mi stalo, ze maly tak tahal mlieko az vytvoril podtlak. Ten podtlak vytiahol stranu cumlika a maly vylial cele mlieko na seba... Avent jednoznacne 😀

lubu
12. dec 2008

aj ja jednoznačne som za avent ako píše norik1 lovi ma staršne makky jemny cumlik a vytvara sa podtlak my ju používame len na čaj...avent flašky kedže som nemal ani kusok mliečka používama od začiatku nedam ich za nič ani raz nas bruško nebolelo ani raz sa nesploštil cumlik a flašky vyzeraju stale ako prave kupene..jasna vec že cumlikov sme už vymenili niekolko 😉

miriamka
12. dec 2008

Ja mam doma vsetko od sterilizatora,po ohrievac,flase,cumlik...AVENT,a som nadmieru spokojna 🙂

norik1
12. dec 2008

Mne aj v porodnici odporucali Avent, ze je najblizsie bradvke...aj v porodke pouzivali Aventky

miriamka
12. dec 2008

Ja som malemu dala prvy krat cajik flasou AVENT ked mal 3 mesiace,a v pohode som potom aj kojila,nemal problem pit z flase ani z prsa.

vilocka
13. dec 2008

teda to ste ma zaskocili, vobec som nevedela, ze tieto flasky by mohli byt skodlive... 😒 . Ja zase viem, ze skodlive su tie vselijake malovane, s obrazkami. Ale ktovie komu uz dnes verit, mozno to rozburil vyrobca sklanenych flias, aby sa mu lepsie predavali.... 😝 . Ja som za avent, ma vyborne cumliky a je najpodobnejsi papaniu z prsnika. Ale az s takou radostou ho teraz kupovat nebudem... 😅
A len tak na okraj...a tie mineralky co sa predavaju v umelych flasiach...? Sklenene snad uz ani neexistuju...takze sa tomu asi vyhnut neda. 😒

denisab32
13. dec 2008

Zucha, vyriešila 😅 ..., nie vôbec nie, len som vyštudovala chémiu, tak trošku do toho vidím 😉 ...je to len môj názor...chicco pri "cumlíkovinách uznávam.... majú taktiež fyziologickú radu http://www.chiccocz.cz/index.php?level=kojenci&... , kaučuk síce menej vydrží (treba častejšie vymieňať), ale je "príbuznejší" prsníku...

lyongirl
13. dec 2008

náš malý bol tiež kojený a nemal problém s Aventkami a s prsníkom, čo ma nesmierne tešilo. V nemocnici papal zo sklenených fliaš zo všelijakými dudlami a ani z jednej to nevedel, bud tieklo veľa, alebo málo, alebo nesal, no pohroma. Doma som mala malú Aventku, ktorú som dostala v kufríku od gynekológa, tak sme doma dali z tej a čuduj sa, malý sa konenče dobre napal a vedel z toho sať. Po 2 mesiacoch iba na flaši dokonca nemal problém prisať sa na prsník a kojiť sa, čo som teda vôbec nečakala, ale bola som rada, lebo konečne som nemusela odsávať a trápiť sa a malý papal odomňa. Zostali sme Aventu verní a aj zostaneme 😉

denisab32
13. dec 2008

Nepoznám dve detičky, ktoré by sa "zachovali" úplne rovnako...niekto nemá problém dojčiť aj keď prikrmuje, je to individuálne...ideálne by bolo, ak by mohli všetky maminky len dojčiť 😉 , nám sa to podarilo až pri druhom, malá odmietala akúkoľvek fľašu i cumlík, občas to bolo zúfalé, ale vyrástli zme z toho 😉 ...

lyongirl
13. dec 2008

Tak ja dúfam, že pri druhom ju ale nebudem musieť minimálne pol roka použiť 😉
Pri prvom to bola nutnosť...

denisab32
13. dec 2008

yongirl, držím palčeky, určite sa to podarí 😉

lyongirl
13. dec 2008

ďakujééém 😉

kobyliacik
13. dec 2008

Lovi je lacnejší než avent, ale nemyslím,že horší. Máme ho a úplne nám cvyghovuje, malá je aj kojená aj na flaške a nemá žiaden problém. Sú kvalitné, neničia sa, dajú sa sterilizovať v mikrovlnke... Pre mňa rozhodne lovi, nie len kvôli cene, ale kvôli tomu, že za ostatnými (avent, tomy tipee) vôbec nezaostáva. Cumlíky sú vštkých druhov, takže pri tejto značke aj zostaneme.

deina
14. dec 2008

A tie pohariky so sosacikmi - ktore su lepsie, Avent alebo Lovi?

kacenka83
14. dec 2008

tak teda neviem ci som jedina, ale ja s flaskami avent spokojna nie som... mame dve, mensiu na cajik a vacsiu na UM a obe nam tecu! nie stale, ale stava sa to ked pretrepavam obsah, pri piti a aj pri prenose v taske... uz som skusala aj menej, alebo viac utiahnut, ale nepomohlo...
tak som teraz pre druhe babo kupila flasku lovi, pre mna je vyhodou aj to, ze je samosterilizujuca... neviem porovnat, ale snad budem spokojnejsia...

norik1
14. dec 2008

Kobyliacik - to kde maju Lovi lacnejsie? Ja som v KE kupovala stvrtlitrovu flasu - Avent stala 190 Sk 260 ml, Lovi 240 Sk 250 ml... Este som v soku bola ze Aventka lacnejsia...

Kacenka - ved toto...nie kazda flasa vyhovuje kazdemu...mne tecie CHicco, vzdy mam tasku od caju a to je zavreta....

kobyliacik
14. dec 2008

Norik1..och...no je to distributor z PL a v pl je to lacnejse, napr. flasa s lyzickou tu 240 a viac a tam ju amm za 18 zl, to je 170 Sk... na Slovensku su asi predrazene. Pohariky som este neskusala, ale mysli, ze im verim🙂 Inak, pri pretrepavani mate mat namiesto cumla taky ten kruzok, no lovi to ma pekne vypocitane, ze ked mate cumlik a sadne vrchnak, tak mozte trepat lebo sadne akurat tak, ze rovno na dierku...je to idealne na cestovanie alebo navstevy, totiz nemusim tam okolo uzaveru matlat..proste trepem to s cumlom... Mne su idealne, som nimi nadsena. 😀