Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dávate detičkám vankúšik?

pimpulienka
1. aug 2011

Máme 13 mesiacov, malinká mi spinká na rovnom matraci v postieľke, pod hlavičkou má len zloženú plienočku. Čo dávate vy?

zuzana76
1. aug 2011

nedavam nic, do 3 rokov sa nema davat ziadny vankusik, moj ma tiez takmer 13 mesiacov starsiemu som dala maly vankusik kratko pred 3. narodeninami, uz si ho zacal sam pytat, takze ja by som to nechala na dieta same, nebudem ani teraz davat, az ked si maly zacne sam pytat.

saranata
1. aug 2011

tiež nedávam nič, malá má 16 mes a tiež spinká len na matraci , ani sa to neodporuča, najskor tak okolo tretieho roka

jasminet
1. aug 2011

Nic, malej to nechyba, spi spokojne, nevyzaduje ho, takze este ani nebudem davat

katy1979
1. aug 2011

nie obe moje deti ho nemaju, nepytaju ho tak ho asi nepotrebuju.

marthuska
1. aug 2011

mame vankusik, ale taky mozno len 3cm vysoky.

abbey1
1. aug 2011

Máme taký tenučký vankúšik a na ňom spinká skoro od narodenia.

kvetinqa
1. aug 2011

Nie a ani nedam.

anjelicek26
1. aug 2011

Max ma par malych vankusikov v postielke, rad sa medzi ne "zavrta", nie, ze by si vylozene na ne pokladal hlavicku.

gubcikova
1. aug 2011

máme tenučký vankúšik.no malá bud ho chce,alebo ho dá preč.väčšinou ho nechce.a spáva na nom od 6mes.

lucula73
1. aug 2011

moj má malý tenký vankušik,bol spolu s paplonikom do detskej postielky a veľmi rád na ňom spinká...nevidím dovod,aby niečo tenké nemal pod hlavou.... 😉

lenka311
1. aug 2011

Ja malú dávam spať od pol roka na podušku ale po dĺžke, takže tam spí vlastne celá. Nechcela mi spávať na úplne rovnej ploche, vždy sa na tom vankúši tak zakobáľa a spí... Prote poduška ale po dĺžke, takže tam leží vlastne úplne celá... 😎 😎 😎 😎 Tiež som sa bála o chrbticu, tak som to vyriešila takto a je spokojná aj ona aj ja..

klauduska
1. aug 2011

ani ja nic nedavam,citala som,ze az do 3 rokov by nemalo byt nic...malemu ale vankusik ani nechyba,spinka pokojne,takze to neriesim zatial... 😉

ani3012
1. aug 2011

asi som jediná,ktorá dáva .. 😀
máme vankúš od kedy sa prestala baliť do perinky ,najskôr taký tenký a teraz má klasický vankúš, je tenší antialergický...
k princeznovskej perine treba aj vankúš,bez neho by ani nezaspala 😉 😎

tinki
1. aug 2011

máme taký tenučký vankúšik, lebo spíme na brušku a keď spí tak sa tak do neho zaborí a chytí si ho rúčkami. Lepšie tak vždy spí, keď ho má.

iinuska
1. aug 2011

nie

snopkulka
1. aug 2011

ahoj, tiež som počula, že do 2-3 rokov vankúšik netreba 😉 Ak vie pekne zaspať bez vankúšika, tak by som nedávala

cmulinko
1. aug 2011

najstarsdi mal reflux...tam to bez vankusika neprichadzalo do uvahy-ale spal na nom cely nie len hlavicka pod vankusikom,stredny nechcel spat na chrbatiku,len na boku...tam bol vankusik tiez potrebny inak by sa zobudil cely dolamany a dcerka spi na prestretretej perinke,takze tiez to ma makkucke pod hlavickou.

sorciera24
1. aug 2011

po roku som zacala davat maly tenucky vankusik, malemu sa na nom lepsie spi....

gonka
1. aug 2011

tiež spinká iba na plienke, a davala som aj tenucky vankusik, ale ked bolo teplo potila sa jej este viac hlavicka...

radlinka
1. aug 2011

nie...netreba, iba plienku pripadne inu rovnu podusku, matrac sa da vypodlozit vankusikom, ak je potrebne aby dieta spalo vo zvysenej polohe, ale nie podkladat priamo pod hlavicku.

parvitas
1. aug 2011

dcérka od 1,5 roka spí na tenkom vankúšiku. a aj to len niekedy. zvyčajne si ho len chytí do rúčky, alebo si naň ľahne celým telom...

zuzana581
1. aug 2011

Ano, ale skôr zo zdravotného hladiska. Dcéra bola laryngitídová a vtedy treba mať vyššie pod hlavou. Tak od 9 mesiacov, kedy sa jej prvý krát objavila táto choroba má pod hlavou dva detské vankúše. Zvykla si na to a bez vankúšov už nevedela spávať. Malému som začala dávať od začiatku detský vankúš a teraz má vlastne tiež dva. Obidvom sa dobre spáva, chrbtice majú v poriadku. Lekárka v tom problém nevidela, skôr naopak (v prípade choroby), takže tak. Ale napríklad môj manžel spáva dodnes bez vankúša 😀

alga
1. aug 2011

Aj my máme taký tenký vankúšik,ale ked boli tie teplá tak spal bez neho.

exupery
1. aug 2011

Moja od mala pouzivala klinovy vankus,nakolko dost grckala,mala mierny reflux,teraz ma v postielke taky tenky detsky,ale niekedy si vypyta klasika moj vankus a na nom sa ucucka a ked zaspinka,tak jej ho vyberiem a spinka len na matraci...

trixie7
1. aug 2011

my tiez davame vankusik. maly bez neho uz nevie zaspat 😉

bobket
1. aug 2011

nas spi na tom tenkom detskom vankusiku, sem tam sa privali ku mne ( spime spolu )a spi na mojom vankusi,ale ja tiez nemam vysoky. Ked chce vankusik tak na nom je a ked nie sam si ho da prec 😉

susienka514
2. aug 2011

my davame aj maly vankusik ale iba ked sa snazime zaspat, a ked maly zaspi zoberem mu vankusik 😎

titkovamiriam
2. aug 2011

do 3r som davala pod hlavu len obliecku na vankusik 😉,teraz ma Marek malý tenký vankušik,starší ani ja vankúš nemame vobec, vskolke vankušiky tiež nemavaju

tosomja
2. aug 2011

zaspávame na vankúšiku, ale hneď ako zaspí, jej vankúšik zoberiem, niekedy sa stáva, že jej ho nechám - je tenučký, možno ako tenký paplónik. Doteraz spala bez vankúšika, alebo som ju dala na veľký vankúš celým telom.

lejlla
2. aug 2011

do 3 rockov by mali deticky spinkat bez vankusika,iba na matraci najlepsie kokosovom.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli