Dávate novorodencovi čiapočku, keď ste vnútri?

stradivariuska
10. feb 2017

Mame doma v byte 21-22 stupnov. Mam davat tenku bavlnenu ciapocku? Dcerka na necele dva tyzdne a dnes na postrasika svokra ze by som mala radsej davat. Mne to pride zbytocne ked si predstavim ten prievan na porodnici a babatka s holymi hlavkami.....

jeennyv
12. feb 2017

zeny neda mi...@sardinka32 ma pravdu vy nechapete rozdiel medzi skutocne odstavajuci usami a nasledkom zlej polohy..ohnite si kazdu noc ucho do neprirodzenej polohy, jasne ze sa po case zdeformuje resp uz tak ostane..je jasne, ze sa to na tele podpise...ved ani prelezana hlavicka nie je dosledok niecoho vrodeneho...

katrinka8
12. feb 2017

@septemberkl - Oooo môj bože, svokra teda perlííííí 😀 😀 😀

blackhole
12. feb 2017

@sardinka32 mne odstavaju usi cely zivot a nevidim v tom ziaden problem... dostudovat vysoku, najst si pracu a zivotneho partnera mi to ani nahodou nezabranilo...

marka13
12. feb 2017

No, moja dcerka sa narodila v aprili a nebolo uz nejako extra zima. V porodnici jej dali ciapocku prvy den a ked som ja dala svoju dalsi den, tak prisla jedna sestricka s nastvane jej ju strhla z hlavky , ze naco jej to davam.....V porodnici sa mi zdalo byt teplo celkom, ale tak bolo celkom prekurene prostredie a pri prvom babatku som este nevedela vsetko na 100%. Doma mame sice teplejsie ako 22, 5 - 23 C ale asi 2 tyzdne som jej davala tenku ciapocku vzdy po okupani, aspon kym a tak zohriala a uspinkala. Aj tak sa jej zvacsa sama zosmykla coskoro dole 🙂 Riadila som sa vlastnou uvahou a ako som pocitovo vnimala teplotu doma. Ja sama by som napr nedokazala spat pri teplote 18 - 20 C ako sa dakedy v spalnach odporuca - mna z toho zacne boliet hlava a zobudim sa so zavalenymi dutinami a studenym nosom... A malinke babo este naozaj nema "utrasenu" termoregulaciu, takze treba aj na to mysliet.

natalka13
12. feb 2017

ciapku vnutri moje deti nenosili,mame teplo, byvame pre seba a tak si zakurime kolko potrebujeme.
Add odstavajuce usi, kedysi sa aj kilo soli z kazdej strany hlavy davalo aby dieta neprelezalo hlavicku, by som neverila ze dnes este niekto veri ze odstavajuce ucho napravi lepiaca paska,ci ciapka.

somavi
12. feb 2017

@evittam no podľa mna, tým ze si napísala cosi v tom zmysle , ze len si dávajte čiapky a babuste deti a potom vypisujte na mk , ze moje dieta je choré a pod ,si v podstate tak trosku útočila na mamy, co čiapočky dávajú a presadzovala si svoj názor ako ten správny . Ale mne ti to je v podstate jedno 😊 Ga ga 😀

alaguema
12. feb 2017

@jeennyv no, prosím ťa, skús to. Urob ten pokus a uvidíš, že tvoje ucho, nezačne odstávať následkom polohy pri spánku. Snáď si nemyslíš, že si môžeš ucho, alebo iné orgány posúvať a modelovať len tým, že si ich budeš ohýbať a ležať na nich. To by bolo lacné riešenie nie len na odstávajúce uši, ale aj na nosy, ktoré nie sú celkom podľa predstáv ich majiteľov a možno aj nohy a ruky??? 😎

jeennyv
12. feb 2017

@alaguema boze fakt to neni pochopitelne, ze jej dietatu neodstavalo, ze ucho cele od hlavy, ale len stalym prilahnutim usnice ci ako nazvat ten vrch tak sa jej ten vrch co si mozes prilahnut zacal "deformovat" v rodine maju niektori, ze odstavajuce usi a je to sakra rozdiel....