Dcére som kúpila sandále a o 11 dní sa rozpadli

viky65
27. jún 2013

Poradte kupila som dcere sandale u činana a mala ich obute 5x a uplne sa rozpadli odlepila sa posražka a opetky sa uplne prepadli a bola som ich reklamovať a chcela som aby mi vratili peniaze a ona mi povedala že peniaze nevracaju že si ma vybrať niečo ine, poradte dakujem.ako to funguje lebo ja som nikdy nič nereklamovala

bodka13
27. jún 2013

@viky65 ...u číňana je ťažká reklamácia, vždy ponúknu tovar - mala si urobiť trochu bu-bu-bu a boli by ti vrátili peniaze....ak sa na to necítiš,zober tam zo sebou nejakú bojovnejšiu kamošku 😉 alebo si vyber iný tovar(tričká,kraťasy,...)

sissy27
27. jún 2013

@viky65 uhm a čo si čakala? to môžeš byť rada, že sa rozpadli sandále a nie dcéra noha z nejakého ekzému...

Pokiaľ ide o kaz, ktorý možno odstrániť, mám ako kupujúci právo, aby bol bezplatne, včas a riadne odstránený. Spolu s tovarom musím predložiť aj pokladničný blok. Reklamáciu je potrebné uplatniť v záručnej dobe tovaru, ktorá je vo všeobecnosti 24 mesiacov.

Ako kupujúci môžem tiež namiesto odstránenia kazu požadovať výmenu veci alebo tovaru v tej istej cene, akou bola cena za ktorú bol tovar zakúpený. V prípade, že toto nie je možné z rôznych príčin, mám právo požadovať navrátenie peňazí.

v tvojom prípade buď požadovať opravu (čo nemá význam) alebo si vybrať každé dva týždne nové sandále... aspoň z nich nestihne vyrásť 😝

viky65
autor
27. jún 2013

@sissy27
@bodka13 Dakujem,dufam že sa mi to podari pojdem tam znova 😉

mimka11111
27. jún 2013

nechápem,prečo majú niektorí obchodníci, pri reklamácii, problém vrátiť zákazníkovi peniaze späť, ked si to on sám vyslovene želá 😠

sissy27
27. jún 2013

@mimka11111 lebo tak je postavený zákon a prečo by ti vracali peniaze, keď nemusia, resp. nemusia hneď? pre nich je lepšie zbaviť sa tovaru... keby bola možnosť okamžitého vrátenia peňazí len preto, že si to zákazník želá, tak by každý chodil vracať nosené topánky, vlastne by sa nič nepredávalo, len požičiavalo zadarmo...

hradnapani
27. jún 2013

@viky65 ani v inych obuvach ti nevratia peniaze. Standardne je to tak, ze ti topanky zoberu na 30 dnovu reklamaciu (maju ich dat opravit a posudit kaz) a ak to nestihnu do 30 dnovej lehoty, musia ti peniaze vratit zo zakona. V tomto tvojom pripade,by som asi radsej pristupila na okamzitu vymenu tovaru za nieco ine. (A nebodaj to nejako polepia a "opravia" a budete mat nenositelne boty.)
A nabuduce sa nakupu v takychto obchodoch uplne vyhnut, lebo ta kvalita topanok je zalostna (ale aj hlavne s ohladom na detsku nohu). Cenovo sa daju aj lacnejsie boty kupit v celkom slusnej kvalite, teda ovela ovela lepsie ako u cinana. Ja som napriklad minule len tak narychlo kupila (lebo bolo treba) v CCC obchode celokozene sandalky za 15 eur a teda syn ich neda dole z nohy. Neviem kolko vydrzia, ale hadam par tyzdnov ano a su pohodlne.

viky65
autor
27. jún 2013

@hradnapani dakujem ti za info lebo ja kukujem vždy v nitre obuv ale na rychlo som kupovala u nas v moravciach lebo tam su len činania a nic poriadne pre moju slečnu ma 38 nohu a j chodi do tretej triedy tak mam problem na nu zohnať take detske a myslela som že toto vydrži tak uvidime čo mi povie tak jej zobeerem niečo ine nejake šaTY ALEBO TEPLAKY UVIDIM čO SA MI ZAPAčI DAKUJEM

zuzitko74
27. jún 2013

@hradnapani Mne peniaze vrátili. U Baťu - rozlepené papučky, odstrániteľná chyba, ale vrátili mi peniaze. V RENE -prepadnuté podpätky, vrátili mi peniaze. V Tescu - prasknutá podrážka, vrátili mi peniaze. A nemusím ani robiť bububu a hádať sa. Jediný obchod, kde sme nepochodili bol Carrefure - posielajú všetko na posúdenie znalcom, ktorí vždy usúdia,že je to vina zákazníka.

hradnapani
27. jún 2013

@zuzitko74 mne nevratili nikde - az po 30 dnoch cakania. (Bata, Deichman). Taky je postup vraj zo zakona, Ak vratia peniaze sami od seba, je to ich dobra vola a snaha neodlakat zakaznika. A tak by to malo byt! Ale spoliehat sa na to neda...

hradnapani
27. jún 2013

@viky65 s vymenou za iny tovar by nemali mat problem, tak drzim palce, nech to bezproblemovo prebehne 🙂

viky65
autor
27. jún 2013

@hradnapani dakujem

klincek
27. jún 2013

@zuzitko74
@hradnapani peniaze spravidla vracaju len ak reklamujes vec do 6 mes od nakupu-vtedy sa vada pripisuje na vrub predavajuceho, resp. vyrobcu (podľa § 508 ods. 2 Obcianskeho zakonnika sa vada, ktora sa prejavi do 6 mes od prevzatia veci, povazuje za vadu, ktora existovala uz v den prevzatia) ..ale ani vtedy peniaze vratit nemusia, je to len ich dobra vola. no ak reklamujes neskor (od 6 mes. do 2 r. od nakupu), tak to vacsinou daju posudit, lebo uz je mozne, ze vec "pokazil" zakaznik🙂

zuzitko74
27. jún 2013

@klincek Máš pravdu, zvyčajne sa nám vada prejavila tak v priebehu dvoch mesiacov.

viky65
autor
28. jún 2013

no tak bola som reklamovať mohla som si vybrať čo chcem za tu sumu ale blok mi nedala spat ani iny .ja som myslela že to by mala dat alebo ako

ifkael
28. jún 2013

nekupovat u cinana....

lubka72
24. jan 2014

@hradnapani ahoj, prosím ťa, tie sandále vydržali? a koľko? lebo kvalita v CCC je žalostná

ifkael
24. jan 2014

Nekupovat u cinana...

hradnapani
24. jan 2014

@lubka72 vydrzali, su uplne v pohode, syn ich nosil este v septembri, prakticky cele leto. Ziadny naznak rozpadavania. Akurat trochu vybledli, ale to ma az tak netrapi. Ale boli kozene, viem ze tam maju aj umele, tak to neviem, ci by tiez tak vydrzali. Po tejto skusenosti som tam kupila aj zimne topanky a som spokojna, snad vydrzia do konca sezony.

lubka72
24. jan 2014

@hradnapani no ja sa len pýtam, lebo my sme synovi kúpili koženné /umelé nekupujem nikdy/ zimné topánky za 60 € a nevydržali ani 3 týždne a ešte mi ani neuznali reklamáciu, tak som niečo na internete o tej firme zisťovala, inak na facebooku je veľa nespokojných zákazníkov na ich stránke, to som si mala prečítať skôr, ale ty si mala šťastie.

hradnapani
24. jan 2014

@lubka72 tych 60 eur by som sa od nich pokusila vytrieskat, to je naozaj vela. Poslat to na SOI.
ja v podstate uz neverim ziadnemu vyrobcovi, je to tazko o stasti, ci natrafim na dobry kus alebo nie. Ale jedno som si uz povedala: ze nebudem davat take hrozne peniaze za topanky, lebo dokazu sklamat rovnako ako tie lacne. Resp. tie lacnejsie vedia obcas prijemne prekvapit.

lubka72
24. jan 2014

@hradnapani aj to je pravda, kedysi som kúpila v daichmane, po troch mesiacoch sa rozpadli, ale hodili ich do koša a vrátili mi rovno peniaze, tak to som bola ako tak spokojná, ale toto, ani topánky, ani peniaze, ani len oprava....po troch týždňoch 😀

kuwait
24. jan 2014

Ja som kupila vo Francuzsku pocas vypredaja Burberry lodicky za 59 eur a za 2 roky co ich mam su stale v perfektnom stave,niekedy sa oplati kupit pri zlavach luxusnu vec,vyjde to cenovo ako obycajne boty a vydrzi dlho 😉