Detská kozmetika a dátum spotreby

efua
10. jan 2014

Vsimli ste si to aj vy, ze niektora kozmetika pre babatka nema nikde na obale vobec oznaceny datum vyroby, ani datum spotreby. Je tam jedine nejake dlhe cislo, co je asi cislo sarze ale vobec tam neuvadzaju datumy do kedy to spotrebovat. Ja som si to konkretne vsimla pri dvoch znackach Nivea Baby a Johnsons. Mozno viete este o nejakych inych? Co si o tom myslite? Preco to neuvadzaju? Dokonca ani v informaciach o produkte nie je ani zmienka - ako to niekde byva, ze datum spotreby vyznaceny dole apod, alebo spotrebujte do xx mesiacov od datumu vyroby uvedeneho na obale - tam vobec ani nic take nepisu. Neviem, ci sa da takej kozmetike doverovat, a obzvlast ked je to kozmetika pre babatka. Naproti tomu - napr. Co mam ja skusenosti kozmetika Hipp a Bupi to uvadza, takze to nemoze byt ze by zamerne vsetka detskakozmetika nebola oznacovana. Aky je vas nazor?

luba28
10. jan 2014

@efua nivea baby ma nakresleny taky kelimok s vrchnakom a v nom je napisane 12m,...cize od otvorenia je datum spotreby 12 mesiacov,...aj damska napr.dekorativna kozmetika ma len ten kelimok a nie datum,.... 🙂

ushuaia
10. jan 2014

@efua teda ja si osobne myslim ze babatko ziadnu kozmetiku nepotrebuje...je to iba reklamny tah, babo ma velmi jemnu pokozku, kt. vsetko vstrebava...tiez som ako ,,spravna mamina,, kupila Johnson Baby a uz nikdy viac, teraz pouzivame iba detske mydielko BUPI a som nad mieru spokojna...a ako pise luba28 vacsina kozmetiky ma len ten kelimok na kt. je napisane 12m

sissy27
10. jan 2014

@efua ešte som nevidela žiadnu kozmetiku bez uvedenia odporúčanej doby spotreby - ako píše @luba28, nebýva to konkrétny dátum, ale obrázok kelímku s číslom a písmenom M - čo v preklade znamená "spotrebovať do Xmesiacov po otvorení... a súhlas s @ushuaia - deti v podstate žiadnu kozmetiku nepotrebujú, stačí čistá voda a obyčajné detské mydlo, ak treba krém, tak by som odporučila napr. Excipial Hydro / Lipolotio... čím viac reklamy v médiách, tým viac chémie...

efua
autor
10. jan 2014

@luba28 aha! a to som nikdy nevedela :D dakujem za vysvetlenie, tak potom je to v pohode 🙂