Detský monitor dychu počas spánku dieťaťa

slnieckojanka
9. aug 2013

Ahojte mamicky, stretli ste sa s detskym monitorom dychu? Ako to funguje,odporucate mi to? Ake su pozitiva a resp.negativa...oplati sa mi to kupit nove,alebo staci z bazaru? Dakujem za odpovede, o dva mesiace rodim,tak som zvedava😉

demeterka
9. aug 2013

Mam dve deti a ani pri jednom som to nemala ani nepotrebovala, pretoze obaja v noci spavali so mnou ked boli miminka a nonstop nacucunutí na prsniku, takze velmi presne som vedela ze ziju a dychaju, lebo moje prso bol najlepsi monitor. Provorodicky byvaju vacsinou cele poplasene a hned to chcu mat akoze pre istotu, ale podla mna sa to oplati mat iba ked sa matka rozhodne mavat dieta hned od narodenia v inej izbe a nie je s nim cez noc alebo maju velky dom a podobne. Podla mna to zalezi len od tvojej povahy, do akej miery budes z rodicovstva vyplasena. Ten monitor dychu vie cloveka aj paradne vydesit, lebo obcas to zblbne a zacne to vrieskat jak sialene, ty dostanes v noci z toho takmer infarkt samozrejme, a tiez ked vyberas dietatko z postielky v noci a nahodou to rozospata zabudnes vypnut tak ta potom aj slak trafi aky kraval to robi a potom zase uspat dieta a v klude zaspat moze byt celkom problem 🙂

elin20
9. aug 2013

@slnieckojanka Ahoj, ked das svoje baby po narodeni do unionu, tak ho na 6 mesiacov pozicaju, mne ho nechali asi aj 8. Ja som ho pouzivala, malý sa narodil trosku skor a bola som kludnejsia ked spinkal

xevulax
9. aug 2013

@slnieckojanka. Ahoj, my monitor máme a ked bola malička este čerstvé bábätko aj veru pipal asi 3x. Som rada, že ho mám a nemenila by som ho. Radšej investujem do niečoho takéhoto ako si náhodou potom vyčítať. Mne niekedy mala grckala a aj ked bola na boku trošku jej zabiehalo. Na bezpečnosti deti sa neoplatí šetriť. Inak sú mamičky, ktoré vravia, že tó je zbytočnosť. Je tó len a len na tebe. Ja som ho mala aj v pôrodnici, mala bola napita plodovej vody a stale grckala. 2 noci som nespala a potom muž priniesol monitor a ja som konečne mohla spat 🙂🙂 tu tí mamičky poradia buď alebo, je tó na tebe, ako sa rozhodnes.

1ivanka1
9. aug 2013

Dcerka mala reflux, takze sme to plne vyuzili...bez toho by som ja nezaspala a ak ano, urcite by som sa stale budila a kontrolovala ju ci je ok...niektore deticky spavaju na brusku, takze aj tam je to potrebne..my sme pouzivali dlho...

nicolle21
9. aug 2013

ja som sa dušovala, že to kúpim, príp. že si to vezmem z pôrodnice ak to požičiavajú, lebo.. a mala som xy dôvodov.. nakoniec som porodila, malý má skoro 3 týždne a ja vôbec nemám pocit, že monitor potrebujeme.. postieľka je 20cm od mojej postele a zatiaľ maličký spí s nami vo veľkej posteli, aj keď nekojím, ale mám ho pri sebe a cítim ho.. o monitoroch som čítala veľa ešte počas tehotenstva a aj o tých planých poplachoch, to by ma asi porazilo.. aj pediatrička sa k tomu vyjadrila tak, že je to super vec pre rodinky typu "moderná americká", ktoré majú detské izby od narodenia na opačnom konci domu a dieťa majú len na vysielačke a spoliehajú na monitor.. a tiež mi povedala, že je najlepšie mať bábo v posteli zo začiatku 😉 môj cez deň spáva vo svojej postieľke a v noci s nami

katren
9. aug 2013

@slnieckojanka my sme pipali hned v porodnici, takze som cestou domov kupovala tiez....a veru, vyuzivame uz treti rok 😀

dasiacik
9. aug 2013

Kocky,ja sa v suvislosti s touto otazkou chcem spytat,
teda tie,ktorym to pipalo,co ste robili potom?Babätko
prestalo dychat,tak to zacalo piskat,a co potom?Volali
ste zachranku,alebo co?

alena16
9. aug 2013

@slnieckojanka Ja som pri prvom nemala, pri drohom som si tiež hovorila, že nepotrebujem, ale hneď ako som prišla z pôrodnice som sadla k netu a kúpila aspoň z bazáru. A hneď som kľudnejšia a nechodím kontrolovať , či dýcha.
@dasiacik Nám už 2x začal pípať, malá sa na to ani nezobudila, iba ja som vyskočila, skontrolovala ju, či dýcha a nechala spať. Malé babatká totiž mávajú aj také dlhšie pauzy v dýchaní, čo je úplne normálne, ale monitor začne pípať.

kattrin5
9. aug 2013

aj ja som ho pouzivala a je to dobra ved len odporucim.

linibini
9. aug 2013

my sme si požičali na 6 mesiacov cez Buena Notte v BA, vyšlo nás to cca 35 €, vedia poslať aj poštou, týmto nechcem robiť reklamu, rovnako v niektorých pôrodniciach sa dá požičať... podľa mňa super vec, mamina je oveľa kľudnejšia a spokojnejšia. Veru aj nám zapípal, za 6 mesiacov možno 3-4 krát, ten pocit je vážne otrasný, pretože letíš cez celý byt rýchlosťou blesku a prídeš k postieľke, zistíš, že bábeno sa pretočilo a monitor ho nezachytil... Ale synátor sa ani nezobudil na ten strašný hluk. A tá úľava, že je všetko ok je neopísateľná... Myslím, že po pol roku, keď sa dieťatko viac hýbe je to už zbytočné. Veru ťažko som sa s ním lúčila, chodila som každú pol hodinu kontrolovať či dýcha ako šialenec, ale je to len o zvyku. Dokonca doktorka mi hovorila, že ona keď ho vrátila, chodila pozerať svoju dcéru tak, že pod nos jej dávala zrkadielko, či dýcha.... No to sa mi zdá pritiahnuté za vlasy, ale neva🙂 Náš synček v posteli s nami nespáva, svoju postieľku má pri mojej strane, ja by som sa bála, že ho v posteli primačknem, alebo buchnem...

matulinuska
9. aug 2013

Ahoj moja skusenost s monitorom dychu je pozitivna. Ked sme sa vratili z porodnice, hned druhy den nam zacal monitor vrieskat. neklamal. Malaa mi prestala dychat, bola ako ziva babika vobec sa nehybala ked sme ju vytiahli z postielky, nastastie frajer spontanne zareagoval a dal malej umele dychanie. Nastastie sa prebrala po niekolkych vdychnutiach. Obcas nam samozrejme zacne vrieskat aj v noci ale to je tym ze malaa v postielke cestuje nakolko ma 7 mesiacov a vie sa prehadzovat. Urcite by som ti odporucala kupu monitoru dychu budes kludnejsie spavat...

ikika
9. aug 2013

Ja som pri prvej nepouzivala monitor dychania... najprv som povazovala za velmi potrebne mat ho, no po rozhovore so sesternicou som to nechala tak... ked sa jedna o donosene dieta bez nejakych zdravotnych problemov, si myslim, ze to netreba...

Teraz sme kupovali monitor na doporucenie pediatrov z nemocnice, dcera ma reflux a drhla sa nam... neprajem nikomu nieco take zazit, ze mu dieta nedycha, modra, fialovie, chniape po dychu... nemoze sa nadychnut, lebo je plne zvratkov, nemoze preto ani zvuk vydat... 😔
Dakujem Panu Bohu, ze sme to zistili vcas a boli k dispozicii... ze sa to nestalo v noci alebo tak... 😔

Som tak uvazovala, ze ani ten monitor dychu by nam nepomohol, lebo ona bojovala o zivot a tym padom sa vselijak hybala, krutila, prepinala... takze aj monitor by bol s najvacsou pravdepodobnostou ticho - a ani nechcem mysliet, kedy by zacal pipat, ci by uz nebolo neskoro... 😔 😖

svenija
9. aug 2013

@slnieckojanka Ja osobne monitor dychu rozhodne odporucam. Aj ked nie su u dietatka rizikove faktory, clovek nikdy nevie... Moja kamaratka mi raz opisovala pribeh z ich blizkej rodiny (ktory sa stal, ked ona bola este mala a bola ho zial ucastna, kde obaja rodicia boli lekari - chirurgovia, a aj napriek ich medicinskemu zasahu sa im nepodarilo ich 4-mesacne dietatko ozivit a zomrelo pravdepodobne na SIDS.
Z mojho pohladu sa to oplati minimalne pre vnutorny klud. Ja som sa napriklad pri prvom synovi v noci strhavala zo spanku a cela dezorientovana ho hladala (zlakla som sa, ze som pri dojceni zaspala a mohla ho prilahnut a podobne scenare mi behali namesacnou hlavou). Ked som videla v tme blikat zelene svetielko, vedela som, ze je v postielke a je vsetko v poriadku a ja mozem pokojne spat dalej.
Je to urcite velka investicia, ale z mojho pohladu na nezaplatenie...

salome_82
9. aug 2013

Pokiaľ sa bábo narodí zdravé a v poriadku, tak je monitor dychu úplne zbytočná vec. Veľmi časté sú plané poplachy, ktoré len stresujú rodičov. Viem o čom hovorím, monitor sme mali zapojený, začal pípať, zrovna som bola sama doma aj s malou...Skončili sme na Kramároch na patologických novorodencoch. Tam mi povedali, že je malá OK, akurát zistili, že dcérka má tichý reflux. To vlastne aj mohlo spôsobiť pípanie, lebo mliečko sa jej v trubici hýbalo hore dolu a mohlo to vyvolať dojem, že nedýcha. Tiež mi povedali, že je úplne normálne, že novorodenec 15-20 sekúnd nedýcha, že oni tak proste dýchajú. Odporučili nám monitor dychu preventívne nepoužívať, že len zbytočne stresuje rodičov a my sme ho už skutočne nikdy nezapli.

andrejka1974
9. aug 2013

mam vlastnu skusenost , dcerka mi zomrela na SIDS, ked mala 4 mesiace, tiez som si nemyslela, ze monitor nepotrebujem, od vtedy mam pri kazdom dietati a ver mi zachranil mojmu tretiemu synovi zivot, zapipal a maly mi nedychal, zistili mu v 6 mesiacoch apnoicke pauzy z refluxu a pri tom grckal len malo, keby som nemala monitor uz by tu nas Matusko nebol, moja dalsia dcerka mala viacero diagnoz a ver mi aj vtedy obcas zapipal, ale nastastie len plany poplach a najmensia ho ma uz sice ako vysielacku teraz , ale do roka aj s monitorom dychu, nikdy nemozes vediet co sa moze stat Dianka bola zdrava, a stalo sa ☹ ☹ ☹ ☹a tak monitor urcite kup a maj

tova
9. aug 2013

aj ja som to pouzivala ale nie prvy rok lebo mne dvojicky spali v jednej postielke. Vela krat som to vyuzila ked boli nachladeny so soplikom, dcera mala laringitydu, raz sme koli hlienom ktore jej zatiekli museli volat zachranku lebo sa nemohla nadychnut, kym dosli (5 min) som to nejako odsala cez usta ale aspon som nalahko zaspavalala, inac bez toho by som nemohla spat.

reni12
9. aug 2013

kto tvrdí, že monitor nie je potrebný, zjavne nerozumie, o čom to je

simca06022011
9. aug 2013

@slnieckojanka tak kupila som vela blbosti ale monitor dychu k nim nepatril, vyuzili sme to do roka urcite. A mohla som kludne spavat.. nejde o poplasenost, ale vsetci vieme co vsetko sa moze stat, staci sa prevalit, zatiahnut si na hlavku nieco, staci si grcnut trochu.. alebo aj nieco vaznejsie. Pre moj pokoj to bola vyborna kupa.. a kupoval to ocko. U nas par krat ked bola vacsia zapipal bez dovodu, ale aj tak som na nom ziadne chyby nenasla.

sisaka
9. aug 2013

@demeterka tak isto, sanca SIDS pri detoch,ktore su kojene a spavaju s rodicmi (ktori nie su na drogach a nefacia) v jednej posteli je minimalna.

alenkam.
9. aug 2013

Pouzila som pri oboch, stsrsieho mi zachranil, prestal dychat, staci trosku zatriast, buchnut po chrbatiku.. pri druhom sme pouzivali tiez, ale uz ho nepouzivame, ma 7 mesiacov, cestuje po postielke... Hovori sa, ze ked dieta soi pri matke, prisposobuje sa jej, dychaniu, preto vtedy sids nenastane... Nespoliehala by som sa na to......

suri023
9. aug 2013

My sme mali nejaký drobný problém so srdiečkom, keď sa malý narodil a ešte mal aj tzv. inspiračný stridor. Hneď v pôrodnici mi to zapožičali. A veru...dva krát pípal, raz som malému prskla trošičku vody do tváre a raz som iba silno fúkla na neho. To boli dva prípady, kedy sa zrazu z hlboka nadýchol a rozreval. Používali sme do roka, ale neskôr už boli i falošné poplachy, hlavne keď sa už prevaľoval a dal sa v spánku na samí koniec postieľky. Aj pri druhom to radšej určite zabezpečím.

peeetulka84
9. aug 2013

Pri prvom sme nemali. Ale spavali sme zo strachom. Teraz sme ho kúpili a nelutujem a nikdy nebudem. Správame v klide. Radšej 100 krat falošne pípať a vedieť že je všetko ok ako keby sa malo niečo stať. Určite odporúčam. 🙂

monika15
10. aug 2013

URCITE ANO !!!!!!!!!!!!!!! Mi sme mali Angel odporucam !

miku1
10. aug 2013

@slnieckojanka Monitor som kúpený mala, ale nepoužila som ho ani raz. Po pôrode som bola pár týždňov u našich, tam som mala cestovnú postielku, a použiť sa tam nedal. A po príchode domov ma ho už ani nenapadlo vybrať zo skrine. Malá spala blízko mňa, občas priamo so mnou na posteli, takže najlepší monitor som bola ja 🙂 Aj som ho potom nakoniec predala, vlastne ako väčšinu iných vecí, ktoré som ako prvorodička húfne nakúpila. No je to samozrejme na tebe.

salome_82
10. aug 2013

Inak na tom odd. patologických novorodencoch mi povedali, že keď malé bábo prestane dýchať, je OKAMŽITE modré a treba mu dať prvú pomoc (dýchanie z úst do úst). To modranie je najprv viditeľné okolo ústočiek a očičiek, kde je najtenšia koža. A ešte raz to aj sem napíšem - novorodenec dýcha tak, že robí 15-20 sekundové pauzy. Monitory dychu sú nastavené práve na tento čas, zdá sa mi, že pípajú po 20 sek. nedýchania. Ja som tiež zareagovala tak, že som malú vybrala z postieľky a pobúchala som ju po chrbátiku. Na tých Kramároch mi povedali, že keby skutočne nedýchala, tak by to nepomohlo...

sense
10. aug 2013

my sme mali teda aj mame aj Angelcare a som spokojna ja to odporucam, mali sme par falosnych poplachov ale aj ozajstny pomohla rychla reakcia priatela, potom sme sli aj k lekarovi ale bolo vsetko ok, male deti plytko dychaju....

demeterka
10. aug 2013

@reni12 ja si myslim ze to je individualny nazor, nemozes tvrdit ze ten kto tvrdi ze je nepotrebny nevie o com to je. Tak isto mam dve deti a tvrdim ze je to nepotrebne, su maminy co maju tiez dve deti a tvrdia ze je to potrebne, ale to je hlavne o pristupe a o povahe matky. Ked ja matka kludna, aj dieta je pokojne, ked je z nej vystresovana hrca nervov, tak isto aj dieta sa kadejako prejavuje aj na spanku. Ja som nikdy nemala pocit ze sa mam v noci bat, obe deti spavali zo zaciaku so mnou, ani raz ma neprepadol strach zeby som ich mohla pripucit alebo udriet, proste odkedy som matka, spim uplne inak, vnimam co sa deje okolo mna, reagujem na kazde zasuchotanie, usi mam jak vysielacky, ani raz som sa nebala zeby mi mali prestat dychat, aj ked malemu par krat zabehlo ze sa zacal dusit, brala som to maximalne rozvazne bez stresov, chytila som aby bol tvarickou nadol, jemne naklonika, capla po chrbatiku a hned bolo dobre, proste ziadna panika. Keby som chytila paniku, urcite mu to nepomoze, ani keby som monitor dychu mala. Takze na prvom mieste je kludna vyrovnana mama, az potom monitor dychu, lebo nie vsetky mami dokazu brat taketo veci s rozvahou a kludom.

zaneta123
10. aug 2013

@slnieckojanka ja som ho využila pri obidvoch mojich deťoch a nemenila by som. Určite som spala oveľa kľudnejšie, párkrát sa stalo, že pri vyberaní z postieľky som zabudla vypnúť a začal vrieskať ako bláznivý, ale aspoň som vedela, že funguje🙂; a prečo sme sa rozhodli kúpiť? pre mňa bol strašiakom syndróm náhleho úmrtia, a monitor mi dal možnosť v prípade niečoho takého moje dieťa ochrániť. Monitor sa dá i zapoičať, resp. kúpiť a tá suma nie je tak vysoká hlavne ak plánujete viac detí.My sme mali nanny od jablotronu a bol super. 😉

reni12
10. aug 2013

@demeterka ja nie som ziadny vystresovany clovek, ale obidve ZDRAVE deti mi prestali dychat, pri prvom som este netusila, ze nejaky monitor existuje a zaobstarala som si ho az potom. Pri druhej dcerke som ho mala od narodenia. Mas velke stastie, ze si nezazila, to co ja a dufam, ze ani nikdy nezazijes. O povahe matky to urcite nie je.

katkasofi
10. aug 2013

@slnieckojanka ako baby nedá mi reagovať na niektoré príspevky tipu ze deti spia s vami a keby niečo tak zbadate? To akože budete celu noc hore a počúvať ci babo dýcha???? A mať zažatu lampu aby ste videli ci nemodreju??? Netreba Vám v noci oddych? Ja monitor mám a zatiaľ sa nespustil ani raz, ale kamaratkinemu dievčatku pipalo, malá už modrela. Sa chcete ráno zobudiť vyspatá vedľa nedajbože mŕtveho babatka???? Toť môj názor a teraz ma tu zožerte!