Do akého veku ste využívali stoličku na kŕmenie?

23. nov 2022

Ahojte, prosím o radu. Mám dve deti a neviem sa rozhodnúť čí kúpiť ďalšiu stoličku na kŕmenie (máme peg perego). Do akého veku papali vaše detičky v tejto stoličke? Ďakujem za rady.

mimi3008
23. nov 2022

Starsi syn v stolicke nexhcel byt od roka a pol. Mladsi ma 13 mes., este samozrejme papa v stolicke

lilyianka
23. nov 2022

Nás bude mať 3r a stále je v stoličke.
Samozrejme sa naje aj s nami pri stole normálne. Ako kedy chce.

anjelicek26
23. nov 2022

Okolo 1,5 roka mali uz len tripp trapp bez brusnej zatarasy a ten ma mala (7) dodnes, len posuvame dosky...

tosomja
23. nov 2022

Mám skoro 3r a 1,5rocnu. A kedy ako. Niekedy jedia pri stole, niekedy na zemi niekedy v stoličke 😁 ale keby som sa mala rozhodnúť či kúpiť pre jeden a polročnú, tak už by som nekupovala.

majlo1234
23. nov 2022

Ak, tak by som kupila rastucu, ktoru vyuzije dieta dlho. My mame tripp trapp, a jeden krat do dna spolu stolujeme, inak ho nahanam s jedlom po dome

ivangeline
23. nov 2022

Okolo 3 rokov.

autor
23. nov 2022

@majlo1234 nechce v nej sedieť keď ho naháňaš?

autor
23. nov 2022

@tosomja máš 2 plastové stoličky pre deti?

autor
23. nov 2022

@anjelicek26 ďakujem za tip, asi pôjdeme do drevenej pre staršieho. Vôbec ma to nenapadlo.

autor
23. nov 2022

Na plastovej sa mi páči, že tam má akoby svoje miestečko a nenaháňam ho po byte s jedlom. Staršieho aj uspávam poobede v stoličke má 2,5 r. Keďže je živáň, bojím sa že mi v drevenej detskej neobsedí.
Mladší má 5,5 m takže budeme začínať s príkrmami a rada by som si to uľahčila.

majlo1234
23. nov 2022

Nechce jest😀on v nej sedi rad, len pri jedle ho potrebujem zabavit, aby zjedol nieco

amelie2017
23. nov 2022

Peg perego nechaj mladsiemu a starsi, ak este poriadne nedociahne na stol kup ikeacku. Nasa jedla v tej velkej plastovej opache do cca 2 rokov. Potom v ikeackej. Od 3 rokov na normalnej stolicke. Mladsi do asi 8 mesiacov, ako vedel sediet sam, siel do ikei.

luckuz
23. nov 2022

Ja som mala CAM, vzdy bol prisunuty k nášmu stolu, takze ten plastovy pultik sme nepouzivali, neskor sme používali drevenu, kvôli miestu, zaberala menej miesta, nepamätám kedy(asi od2 rokoch) som na bazari kupila podsedák na stoličku, sú rôzne druhy, s popruhmi aj bez. Ten je super, použivame ho doteraz, bude mať krpec už 6. Popozeraj tie podsedáky, sú fajn, a nezaberu miesto, daju sa priamo na stolicku.

luckuz
23. nov 2022

Takénieco

luckuz
23. nov 2022

Alebo toto

yanni
23. nov 2022

nemali sme ziadne plastove hebeda. Od zaciatku tripp trapp. Traja najmladsi ju maju este stale. 12 rocny pri pisacom stole a 7 rocna a 3 rocna pri jedalenskom stole.

autor
23. nov 2022

@amelie2017 ktorú konkrétne ikea máte prosím?

amelie2017
23. nov 2022

Tu zakladnu. Ale pozeram, ze tiez riadne zdrazela 🤦‍♀️

yanni
23. nov 2022

z tejto ikeackej potom starsie dieta len s namahou tam vtrepes popr. vytiahnes. Tuto mavaju casto v roznych restikach, tiez restiky na dialniciach atd. Moju vysoku stihlu trojrocnu do nej vtrepem ale pokym jej tie nohy odtial vytiahne, to je boj. Vzdy topanky musime vyzut. Svokra ju ma doma pre vnucence ale ja by som to nechcela. Ono je to siroke, neda sa zasunut za stol a ja som asi "čaptava" ale kolkokrat som do nohy zakopla, ze som si takmer prst zlomila.

autor
23. nov 2022

@yanni chýba mi tam aj opierka nôh a regulovaná výška. Chcem aby bol syn samostatný s vedel si do stoličky sadnúť aj sám.

mimi3008
23. nov 2022

To ma zaujalo, ako myslis, ze ho uspavas v stolicke?

yanni
23. nov 2022

tam to nie je. Tak male dieta sa do nej ani nedostane. To je uplne lana haraburda na take prilezitosti Akt restika alebo aku som spomenula, niekde u starych rodicov atd., ked ju nemusis pouzivat denno denne. Takze pouvazuj o rastucej drevenej. Nemusis to byt draha trip trap, staci aj napr. hack, Geuther, Robba. Tie su na podobnom principe. Doska na nohy a madlo cez krucho plus poprihy podym su este deti mensie a potom uz sedi bez toho uplne normalne eko na normalnej stolice.

autor
23. nov 2022

@mimi3008 prišla som z pôrodnice s mala som hlavu v smútku ako uspím staršieho popri bábätku (dovtedy sme uspávali v kočíku ktorý používame teraz pre bábo), nakoniec to vyriešil sám veľkáč keď sa po obede uložil v stoličke :D a tak kojím a zároveň “kočíkujem” stoličku a pekne zaspí a tak ho prenesiem do postieľky.

mimi3008
23. nov 2022

Perfektne😊a inak, my mame tu najobyc.z ikey, co tu bol obrazok, ziadny problem s nou nie je

yanni
24. nov 2022

@mimi3008 jasne, ze je tam problem. Dieta sa do nej nedostane same.

mimi3008
24. nov 2022

@yanni tak rocne sa nedostane do ziadnej a moj starsi sa od 2 rokov vedel do nej vysplhat, ked chcel, hoc v nej uz nejedaval

yanni
24. nov 2022

@mimi3008 tak ale tu sa jedna o 2,5 rocne dieta. To może mat rastucu, nijake "zmensovadla" a pasy uz nepotrebuje, sądne si normalne ako na normalnu stolicku. To 5,5 mesacne, ak uz vie same sediet, moze dat do tej, ktoru uz ma. Zakladatelka diskusie o ročnom dietami nehovori.

mimi3008
24. nov 2022

@yanni to je v poriadku, len reagujem na to, ze si napisala, ze s ikea stolickou je problem, lebo do nej dieta samo nevojde. A ja vravim, ze vojde

yanni
24. nov 2022

@mimi3008 vojde ale ako. Staci jeden nespravny pohyb a leti. A hlavne, ta stolicka je taka nestabilna. Na podlahe sa "klze". Taktiez uz take velke dieta, ked sa zaprie do stola, tak stolicka aj s dietatom sa prevrati. Nie, ani vo sne si to nechcem predstavit.

autor
24. nov 2022

@yanni tá plastová sa dá dať do ľahu, takže žiaden nútený sed bábätka na úkor zdravia tam nebude. Staršieho som tiež prikrmovala v poloľahu zo začiatku 🙂.