Do čoho mám obliecť novorodenca pri odchode z pôrodnice?

vladka82
4. mar 2014

Do coho mam obliect malinkeho ked pojdem z porodnice?Termin mam v maji.A co hovorite na kosielky?Moja mama mi tvrdi,ze ho musim obliekat do kosielok.Poradite mi?

satanka1
4. mar 2014

košielky sú na prd..to bolo niekedy,ked boli len košielky..najlepšie je body...nevyhrňa sa tak ako košielka...tá sa vyhrňala aj ked bola pod dupačkami. neviem si vynachváliť body.

talia7
4. mar 2014

ahoj,babatko maj pekne oblecene,kosielku pekne dupacky,tenku ciapocku abo strikovanu a tak,kabatik,zavisi vela aj od pocasia..do kosielok nemusis obliekat babatko,je to na tebe,ved teraz maju tak krasny vyber dupaciek a bodikov s dlhymi ci s kratkym rukavom...je to len a len na tebe,ja byt tebou mam dupacky so sebou ,bodiky s dlhym aj kratkym rukavom a kabatik nejaky...a ciapocku nezabudni...

sampo
4. mar 2014

preco by si musela 🙂 ? ved urob ako ti bude vyhovovat. Ja som prve tyzdne kosielky pouzivala, ale len preto, ze sa mi lepsie obliekali. A body sa daju kupit rozne, aj take co sa nedavaju cez hlavu a maju presne ten isty sposob obliekania ako kosielky.

evening_star
4. mar 2014

Závisí aj od počasia, aké bude v máji - môže pršať a byť zima, môže svietiť slniečko a byť 20 stupňov. Ja by som dala body s dlhým rukávom, na to dupačky alebo polodupačky, na to svetrík a celého ho navliecť do prechodného jarného overalu. A používanie košielok závisí na tebe, nie sú zlé, ale podlľa mňa bodyčka sú v súčasnosti oveľa praktickejšie. Mne moja mama tiež núkala, že čo malého neobliekam do košielok, ale povedala som jej: po prvé, kto to bude po každom praní žehliť? A po druhé, keď si predstavíš seba, v čom ti je pohodlnejšie- v blúzke alebo v bavlnenom tričku? A bolo vybavené...

michaela80
4. mar 2014

Nasa je sice az julova..domov isla v nextikovom kompletiku tricko a take nohavicky bavlnene a samozrejme itty bitty plienockana dupke ... a tielkove bodynko aby ked sa vyhrnie tricko tak nemala holychrbatik
Kosielky som nedavala ani jednemu a to starsi ma 13 rokov.. naj su bodynka kedze sa to nevyhrnie a je zakryty cely chrbatik...
Tvoja mamina uz mals prilezitost obliekat svoje deti a teraz je rad na tebe ... vecicky kupuj podla seba a nie podla mami doba sa zmenila a aj veci su ine...

lejlla
4. mar 2014

ja mam synceka v maji,mal body z dlhym rukavom,mikinu na zips,pancusky,polodupky a bol v prechodnej deke do vajicka...kosielku som nedavala ani jednemu ale mala som take bavlnenne kosielky co sa zavazovali celkom ako kosielky na boku...neviem ci sa to nevola reklika alebo tak nejak....

marosko256
4. mar 2014

Ahoj, my sme kupili body na zapinanie na vrchu a medzi nohami, cize sa aj lahko prebaluje. Potom jedny prekladane body a aj prekladane kosielky. A aj rukavicky aby sa neskrabalo. Su aj rozne supravy kde si vies podla velkosti kupit vsetko potrebne. My sme tak nakupili v jednom eshope a sme spokojni. Rychlo nam dodali a tovar je krasny. Ak chces, tak posli spravu a poviem ti ze odkial to vsetko mame. Ale kosielku skusit mozes, mozno ti bude na zaciatok lepsia. Kazdemu nieco ine vyhovuje. 🙂

miku1
4. mar 2014

Košielky som nepoužívala, dávala som bodyčka. Ja som obe rodila v máji, pri prvej bolo vonku už dosť teplo - obliekla som body, dupačky, tenký vršok čo bol k dupačkám, čiapočku, dala som dcéru do perinky a bolo. Pri druhej dosť fúkalo - oblečená bola podobne ako staršia, akurát som do kočiara dala ešte hrubšiu deku, nech na ňu nefúka. Išli sme domov autom, takže nejak zbytočne babušiť nemalo zmysel.

gretocka
4. mar 2014

kosielky som pouzivala akurat tie erarne co mali v porodnici a sli mi tam vcelku nanervy. Ked sme opustili nemocnicu nastupilo body a teplaciky pripadne overaliky. Syncek sa narodil v juli a dcerka v juni. Nemame vajicko ale nulkovu sedacku napevno v aute, takze von z nemocnice sli obaja v zavinovacke. Obaja boli velmi drobnucki, takze z nemocnice a prakticky aj cele prve mesiace sme chodili v dlhom rukaviku a zakrytych nozickach + zakrytie nejakou dekou. Rukavicky mali na rukach skoro stale, nakolko mali stale ladove ruky a tiez sa skriabali. Takisto ciapocku sme navon mali vzdy.

prasiatko30
4. mar 2014

Zabudni na kosielky kupuj bodynka bavlnene a najlepsie take co sa nepretahuju cez hlavu ale co sa tak akokeby zavinuju a zapinaju cvockami na brusku lebo ked su tie deti malicke tak su strasne "stuhnute" a aspon pre mna to bolo komplikovane natahovat mu rucicky

googlinqa
4. mar 2014

no zo zaciatku su urcie lepsie kosielky, mne sa lepsie obliekali pre malinke babo, len som si ju podlozila a prelozila na kosielku a manipulovala len s ruckami, na to overalik alebo dupacky, podla pocasia, potom ked uz je dietatko vacsie a dokaze si dobre drzat hlavicku mi vyhovovali bodynka samozrejme, ze je prikryty cely chrbatik, lenze zo zaciatku tie kosielky nevadia pretoze dietatko ajtak len spinka a papa a spinka a papa, ja som to riesila takto

henikav
4. mar 2014

Vseobecne som sa vzdy drzala toho, ze babatku o jednu tenku vrstvu viac ako nam dospelym a podla pocasia samozrejme. A mamina ma svoju pravdu v jej casoch sa pouzivali kosielky, teraz ich takmer uplne vytlacili bodinka, lebo su praktickejsie nevytahuju sa vdaka tomu ze sa zapnu medzi nozkami a pre novorodeniatka sa daju kupit take, ktore sa uplne porozopinaju a nenatahuju cez hlavicku. Mozno na letne horucavy obleciete aj kosielku, bude lahsia vzdusnejsia, ale my sme ich zopar dostali a nikdy nepouzili. A v com domov z porodnice? Ak na pesi v kociku a babatko bude malicke, tak v perinke, ak autom tak v perinke ho do vajicka nezapnes tak si ho pekne vyobliekaj nezabudni na ciapocku prikry dekou a ked budete vonku na cerstvom vzduchu nastupovat ci vystupovat auta, prehod ce vajiko plienku, aby ti drobatko neofukol nejaky zavan vetra 😉

sense
4. mar 2014

moja sa narodila minuly rok koniec aprila oblecene mala body s dlhym rukavom zavinovacie, na tom tenky svetrik, capicku, dolu nohavice a ponozky a bola prikryta dekou...a zima jej nebolo , v nemocnici ti urcite poradia podla pocasia co bude vhodne...kosielku som nemala ani jednu len body zavinovacie, aby som nemusela trapit ani malu ani seba pretahovanim cez hlavu....

loli39
4. mar 2014

ahoj aj ja sa pripajam k babám ktoré vravia že košielky sú na prd tiež som mala dve kúpené a vôbec sme ich nepoužili najlepšie sú bodíky ak nevieš kde ich zohnať kukni túto stranku majú tam od najmenších 56 http://www.mamebabo.sk/detske-body-a-dupacky

oblecenieprekojencov
5. mar 2014

skuste pozriet aj k nam do eshopu do kategori ZAKLADNE BALIKY - anjdete tam zakladny balicek aj do porodnice, pri vytvoreni ktoreho nam pomohli samotne mamicky. Ponukame slovenske vyrobky a vsetko mame skladom nech sa paci

detskeoblecko
10. mar 2014

podla mna urcite bodycka su najlepsie. na nasej stranke mame cele kompletiky do porodnice, staci si len vybrat...pre babatka mame len 100% bavlnu, co si urcite kazda nie len mamicka pochvali

batolashop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanockamt
5. apr 2014

to si tu mozu robit PRO-shopy reklamu?

kristinka109
30. aug 2018

ja mám termín v druhej polovici septembra a mám nachystané: bodyčko, na vrch dupačky, kabátik, rukavičky a čiapočku. Vo "vajičku" bude v zavinovačke. + ešte so sebou beriem bavlnenú plienku, jednorázovú plienku a deku