Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Do ktorého mesiaca musí dieťa nosiť prvé topánočky?

dollynkaa
3. apr 2015

Zeny poradte.Mala uz vyse mesiaca chodi.Teraz mala rok. Nosi ortopedicke botky clenkove od protetiky.Odkedy moze zacat aj neclenkove napriklad platenky na jar a take nizsie topanky? lepkove adidasy a tak..lebo aj vysoky nart ma tazko nieco obuje.

bubelko
3. apr 2015

@dollynkaa preco nosi ortopedicke topanky? lebo ak na predpis lekara, tak ich bude musiet nosit aj neskor. a ak ich nosi z tvojej iniciativy, tak je to od zaciatku nepotrebne. stacia topanky s mäkkou ohybnou podrazkou. clenkove nasi nosili ca. do 18-24m.

katrinka8
3. apr 2015

@dollynkaa - ahoj, skús a pridať do skupiny Bosé nôžky, tam Ti maminy dobre poradia ohľadne vhodnej obuvi pre dieťatko 😉
https://www.modrykonik.sk/group/4501/detail/

Ja som kupovala teraz synčekovi topánočky Little blue lamb - jarné. Tiež má širokú nôžku a vysoký nárt. Topánočky som objednávala cez internet, ale prišli úplne v pohode veľmi rýcho. Sedia ako uliate, pohodlné, mäkkučké, pekne držia na nožičke.
http://www.littlebluelamb.sk/squeaky/

dollynkaa
autor
4. apr 2015

@katrinka8 presne tie little b lamb som sa neodvazila eate objednat ci sedia na vysoky nart.tak vyskusam ;)

moni244
4. apr 2015

Ja som mojej clenkove ani nekupovala a protetiku uz vobec nie, to uz je prezitok, ze musia byt clenkove, ortopedicke, naco, ked dieta nema problemy? Inac na vysoky nart dobre sedia richtery a superfit

dollynkaa
autor
4. apr 2015

@bubelko ako nie niake na predpis len som myslela ze z obchodu protetika a to su vsetky ortopedicke nie ;)

dollynkaa
autor
4. apr 2015

@moni244 a tie su len cez internet ci sa daju aj osobne v ba nevies?

moni244
4. apr 2015

@dollynkaa kamarátka ich kupuje v Brendone, tam jej vždy super poradia

andreanova
4. apr 2015

@dollynkaa moj syn ma tiez vysoky nart, a pri kupe topanociek plati:
kupuj topanocky tam, kde ich mozes odskusat, alebo, cez internet, ale tam, kde oznacuju nielen dlzku topanociek, ale aj sirku, ta sirka sa oznacuje v pismenach C,D,E,F,G,H kde C je pre ,,plosku nohu,, a G, H su pre najsirsiu, my sme nosili H, alebo G...
takze, celkove oznacenie je napr. 23G, 37H a pod..

dollynkaa
autor
4. apr 2015

len mam taky problrm ze v jej velkosti su vacsinou len capacky do kocika.tie normalne tenisky su cca od cisla 19 a to je velke.;(

lucianakoniku
4. apr 2015

@dollynkaa kazda maminka ti asi poradi inak, ja som synovi minimalne pol roka po tom co zacal chodit kupovala vyssie topanky aby mal pevny clenok.
Inak co sa tyka detskej obuvi z Protetiky, nie je pravda ze su to topanky urcene len pre deti s ortopedickymi problemami. V ponuke maju aj neclenkove topanocky aj platenky, dokonca aj gumaciky, syn ma od nich niekolko parov topanok a nemozem si stazovat, su pekne a kvalitne, treba pozriet ich stranku.

Co sa tyka aj tvojej otazky, skus pozriet tento clanok:

http://www.protetika.sk/sk/zdravy-zivotny-styl/...

meluela
4. apr 2015

@dollynkaa tenisky by som skor ako od nejakej 26tky neobula
co sa tyka topanok, tiez som riesila dilemu ci pevne alebo bosa nozka/kozene capacky na prve krocky

co mi pomohlo rozhodnut sa

1/ ludstvo ma dlhu historiu bosej chodze ... bolesti chrbta su skor zalezitostou modernej doby, takze tie stovky miliard ludi co vyrastli s bosymi nohami asi nejako prezili a dokonca sa zrejme vyvijali lepsie nez deti ktorych nozka sa na prve krocky strcila do "lyziarky"

2/ obula som do takych slovenskych pevnych topanociek dieta a na vlastne oci som videla co mu to robi s pokusmi o chodzu .. to bolo definitivne rozhodnutie pevne topanky c.18 odlozit, obut capacky alebo protismykove ponozky a prve flexibilne topanocky navon dat az v 22ke

chovancova27
4. apr 2015

@dollynkaa najlepšie sú pediped, teraz kupujem len elefanten alebo adidas katnat

bubelko
4. apr 2015

@dollynkaa ak nepotrebuje ortopedicke, tak by som take nekupovala. kupila by som topanky s mäkkou ohybatelnou podrazkou, nemusia byt clenkove. 😉 my sme mali elefanten, ale mas rozne znacky, tak vyber take, ktore vam vyhovuju. a take tie klasicke tenisky az ked bude naozaj stabilne chodit 😉

lucianakoniku
4. apr 2015

Ja len tak na okraj k tomu chodeniu naboso 😉 S chodenim na boso uplne suhlasim, urcite je to ovela zdravsia alternativa k chodeniu v topankach akurat zavisi na type povrchu. Tvrde (ci uz vonkajsie alebo domace) povrchy nie su to prave, idealne su makke prirodne povrchy roznych struktur - trava, piesok, hlina, strk, aby sa na nohe co najviac stimulovali nervove zakoncenia, podporil krvny obeh a aby noha a chrbtica netrpela otrasmi, ktore sposobuju prave tvrde povrchy.
Bohuzial nie kazdy vie svojmu dietatku zabezpecit prve kroky na prirodnych povrchoch, ci uz pre to ze sa dieta uci chodit v zimnom obdobi alebo nema moznost chodit bose vonku lebo byva na sidlisku v panelaku a pod.
Takze v mestskom prostredi je lepsie obut dietatu pohodlnu obuv s makkou podrazkou ktora tlmi dopad nohy na tvrdy povrch nez ho nechat behat na boso doma po dlazbe lebo vonku po betone. Navyse, na sidliskach su vazny pruser aj travniky plne psich pruserov a roznych odpadkov, takze s tym chodenim na boso je to v mestach fakt dost nepredstavitelne, a tym padom aj dost smutne.

katrinka8
4. apr 2015

@dollynkaa - a malá už ako dlho chodí? Pretože pokiaľ nechodí stabilne aspoň mesiac - dva, tak je asi zbytočné jej kupovať topánočky. Postačia ozaj len capačky, a potom počkať, aby si vedela správnu veľkosť.

dollynkaa
autor
4. apr 2015

@katrinka8 chodi vyse mesiaca aj po vonku.boticky ma take tie prve kotnikove.len uz by som jej chcela obut aj nieco ine ;)

katrinka8
5. apr 2015

@dollynkaa - 🙂 tak to by som zvolila nejaké ozaj mäkké, ohybné topánočky. My máme teda tie LBL a ešte som kukala podobne Freycoo - ale viac poradia baby v skupine, čo som dala link.
Osobne, čo sa Protetiky týka, mali sme pri dcérke, a beriem to ako obrovskú chybu. Mala nožičky ako v sadre, ani v tom nemohla chodiť riadne. Viac Protetiku nechcem ani vidieť.

dollynkaa
autor
5. apr 2015

@katrinka8 ano to hej ta protetika je taka tvrda.a z toho lbl tam sa mi velmi pacia take jak tenisky ale nie su kotnikove a vacsina bot odtial take na von su taka velkost ze mojej to bude velke este

katrinka8
5. apr 2015

@dollynkaa - a prečo chceš kotníkové? No, a akú má malá nožičku veľkú? Treba rátať aj s nadmerkom cca 1,5 cm.

dollynkaa
autor
5. apr 2015

@katrinka8 ja newem vsade vacsinou tvrdia ze zo zaciatku kotnikove ci?velkost 18. maju byt vacsie o 1,5cm botky? teraz akurat kukam lbl a tie squeky tenisky take by mohla mat?gumenu podrazku maju

katrinka8
5. apr 2015

@dollynkaa - no kuk do skupiny hore, tam sa dozvieš, aké sú OK 😉 Veľkosť musíš rátať podľa dĺžky nožičky - plus ten nadmerok. Odmeraj nôžku (ľahšie to ide, ak sa Ti malá vie postaviť napr. do krabice - pätičku ku zadnej stene krabice a čiarku urobíš pri najdlhšom mieste - prsíku, a odmeriaš). Nadmerok niekde píše 1 cm, niekde aj 1,5 cm. Ale ten 1 cm minimálne. A musíš ráať aj so šírkou nožičky, a tým nártom - podľa toho už značku konkrétnu. Lebo niektoé sú vyslovene len na úzke nožičky. No a ja ešte dbám na to, aby bola podrážka čo najohybnejšia. Proste chytíš a ohneš (Protetiku neohneš vôbec ☹ ), niektoré sa dokonca dajú ohýba nielen priečne, ale aj pozdĺžne 😉 Dobré je, keď sa Ti dajú skrúti "do kolieska" 🙂

katrinka8
5. apr 2015

@dollynkaa - a koľko má cm nôžku? Náš má cca tých 12,2 cm - takže som mu kúpila 22-ky. Má tam dosť nadmerok, ale v pohode v nich kráča - vôbec sa nepotkýňa 🙂

dollynkaa
autor
5. apr 2015

@katrinka8 dakujem.pozrem teda este tu skupinu

dollynkaa
autor
5. apr 2015

@katrinka8 11,7 ma tusim

katrinka8
5. apr 2015

@dollynkaa - 21-ky squeeky by jej mali byť dobré 😉 Ale ak by sa Ti to náhodou nezdalo, bez problémov Ti ich vymenia za väčšie alebo menšie.

dollynkaa
autor
5. apr 2015

@katrinka8 hej tak super.sak objednam a dufam ze tam ten nart zmesti ;)

katrinka8
5. apr 2015

@dollynkaa - určite vmestí, neboj sa 😉

koniarova
5. apr 2015

@katrinka8 1,5 cm nadmerok? Veď v tom bude chodiť ako káčer Donald.

katrinka8
5. apr 2015

@koniarova - keď bude mať dobré topánky, nebude 😉 Ale zase to už treba indi-vindi riešiť asi. Niekomu vadí, niekomu nie. Nemusí by presne 1,5cm, lebo to sa aj málokedy trafíš presne. Ja to chápem ako približný údaj (resp. v mojom pohľade skôr ako maximálny). Náš má v jedných topánkach menší nadmerok a v jedných vari má do tých 1,5 a chodí normálne, vôbec nezakopáva ani nič.

tajka1986
5. apr 2015

@katrinka8 taky nadmerok? Nesranduj 😀 ved to skoro 2cm. Mojej malwj ked kupim o cm vacsie tak to blbo vyzera taka laba, nie este o 2cm 😝

Tu začni písať odpoveď...

Odošli