Dokedy malo vaše dieťa cumlík?

trinitka87
27. nov 2010

Dokedy ste ho pouzivali, a ako ste dieta od neho odnaucili ?

dusanab
27. nov 2010

Ja som problém s odvykaním nemala, Lukáš cumeľ nikdy nechcel 😉 Naši keď odúčali brata od cumľa dali mu ho hodiť do záchodu, spláchnuť, a bolo. Odučený 😉 Ale v meste som videla hádam aj štvorročné deti s cumlíkmi, to je už podľa mňa dosť dlho 😒

libka1
27. nov 2010

my sme parkrat pred malou nadhodili ze ide od septembra do skolky a ze uz bude velka slecna a dudkuju len babatka... ze to by bola hanba ist s dudkou medzi deticky v skolke ...myslela som ze bude problem odnaucit ju... a ona jedneho krasneho dna (mala okolo 2 rokov) sama chytila dudel a hodila ho do kosa s tym ze dudkuju len babatka... priznam sa ze som ho stade vytiahla a vydezinfikovala lebo som cakala ze ho bude vecer pred spanim pytat, a ona nic 😕 zhruba tyzden alebo 2 potom ako ho odhodila si ho raz pytala a to bolo vsetko, odvtedy ho ani nespomenie uz pol roka, akurat ked vidi deticky dudkovat tak ich otituluje ze to su este babatka 😀 takze my sme dudlovali do 2 rokov a oducanie bolo nastastie uplne bezbolestne 🙂

benne
27. nov 2010

našu sme viedli k rozlúčke s cumlíkom po jej druhých narodkách... aj ho 2x dobrovolne hodila večer do koša, ale ked potom hodinu večer v kuse hystericky plakala, ustúpila som ... malo sa nám narodiť bábo, tak sme to nechali tak, vraj nie je dobré odlúčit ju od cumlíka ked sa dejú veľké zmeny ... ale ona asi 2 týždne potom ako prišiel malý domov sa raz rozhodla a cumlu sa vzdala, takže mala cca 2,5roka. Priebežne sme jej to ale pripomínali, že cumlíky su pre bábätká a podobne. (ešte ma napadlo, že ked mala niečo medzi 1,5-2r., tak som ju naučila, že cumlík už nemôže chodiť von, že môže byť len doma, rovnako "neninka"-jej plienka/mojkáčik, takže susedia ani nevedeli, že ona ešte stále má dudlík 😀 😀 a ona ho mala len na spanie)

aknaj
27. nov 2010

Ahoj,
dcéra ho sama zahodila do koša keď mala cca 2 a pol roka. Stále sme jej opakovali, že už je veľká a nemala by mať dudušku, že je to už škaredé a tak podobne. Podarilo sa to na druhý pokus 😉 . Prvý krát sme ho akože len odložili a to nezabralo. Ale na druhý krát ho sama / s obecenstvom, museli sme sa na to pozerať ja, manžel a moja mama / hodila do smetného koša a už sa potom naň vôbec nepýtala.
Syn sa ho zbavil tesne pred dovŕšením tretieho roka, teraz cca pred mesiacom. Skúšali sme všetko možné, ale nič nezaberalo. Až teraz, povedali sme mu, že ak bude mať stále cumeľ, tak mu Ježiško pod stromček nedonesie nič, len dudušky. Lebo ich stále potrebuje. Pozrel sa na mňa, na cumeľ a "na, necem". A odvtedy ho nemáme 😀
Ale obe deti mali cumeľ len na spanie, cez deň ich vôbec nenapadlo sa naň pýtať, takže mi to až tak strašne nevadilo.
Deti sa vraj musia cumľa vzdať samé, nie nasilu 😲

traktor
27. nov 2010

prva mala cumlik dlho..ak si dobre pamätam mala ho do 4-5 rokov, ale len ked isla vecer spat...a ani mi to nevadilo..zubkom to neuskodilo, ma ich pekne...druha nemala cumel vôbec, ked sme vyskusali dat, tak ju naplo, ..nechcela ho, patko nemal cumel vôbec , mal palcek...ale skoro si ho prestal cumlat..a matko dudku ma, ..len ked ide spinkat, pomohla mu i pri zubkoch...a tiez to neriesim..

pietra
27. nov 2010

chvilu po prvych narodeninach som cez den zacala dcere cumlik schovavat a davala som jej ho len na spanok. to islo uplne v pohode, akoby si ani neuvedomila, ze ho uz nenosi von. Horsie to bolo s oducenim pri zaspavani. Po 2. narodeninach som to najprv skusala dohovaranim, vysvetlovanim, ze je uz velka, ze cumliky si pre babatko. Tvarila som sa, ze sa cumlik stratil a spolocne sme ho hladali a samozrejme nenasli. Prvy vecer v pohode, potom hystericky plac, tak sa cumlik akoze nasiel 😅 viem, bola to chyba. A potom som raz nechala otvorene okno, cumel schovala a dcere povedala, ze nam tam vbehla macka, cumel ukradla a utiekla. Doteraz na tu macku nadava a vonku po kazdej pozera, ci nema jej cumlik 😀 Takze uplne sa sa ho zbavili chvilu pred dovrsenim 2,5 roka

jankajs
27. nov 2010

Odučili sme zhruba v roku a pol, vtedy si párkrát spomenul, ale po chvíľke plaču zas bolo zabudnuté. Keď je dieťa staršie, viac si zvykne a pamätá, tak sme neriskovali. Synovec mal cumeľ hádam do piatich rokov a večernú fľašu aj v druhej triede... nič moc, keď si spomeniem na tie roky, čo sa ho snažili odučiť a výsledok akosi žiaden. Preto som neriskovala a schovala cumeľ, kým drobec nemal toľko rozumu, aby začal robiť výstupy... 😎

kankam
27. nov 2010

myslím, že tých 2,5 roka je taký akurát termín, naša sa ho zbavuje teraz(tiež ho už potrebovala len keď jej išli zuby a pri zaspávaní), už 2 noci sme bez neho(hoci ťažko zaspávame), ale podnet bol ten, že bola chorá a zle sa jej dýchalo nosom kvôli nádche, tak som ju prehovorila, že bez dudla sa jej bude lepšie, tak už to takto praktizujeme a dúfam, že ho dobrovoľne zahodí sama 😉 😉 😉 , inak nič zatiaľ nezabralo. asi každé dieťa potrebuje na to svoj čas ...

lucosko
12. apr 2011

nam pred 3 tyzdnami odletel lampionom stastia, ale asi to nebol dobry tah, pretoze maly (3rocny syn) mi doteraz pekne spaval aj poobedea odvtedy sa nevie upokojit a zaspat cez den. Vidim na nom, ze je unaveny... Co si myslite, mame sa vratit k dudlu? Občas ešte ukradne dudel mladšiemu 1rocnemu a to sa hned ukludni, ked mu ho musi vratit, tak place...ucitelky v MS hovoria, ze by to bol krok spat, tak fakt neviem...Dik za kazdu radu.

Moja rada, ak by mal aj 4roky a malo by mu to pomoct pri zaspavani, ci ukludneni, nechala by som mu ho dokym by ho sam nezahodi...skor by som mu to vysvetlovala, ze je to len pre babatka apod...., ale uz by som mu ho nasilu nezobrala.

bubelko
13. apr 2011

starsi ho mal do nieco vyse dvoch rokov, mladsi ma este stale. odnaucili sme ho tak, ze si dudusku prehryzol a nove sme doma nemali. tak si ju isiel sam vyhodit, lebo bola pokazena. este sa potom den-dva na nu pytal, ale ziaden velky plac kvoli tomu nebol 😉

rebecca2006
13. apr 2011

mz ešte stále máme/ 21m mesiacov/ ☹
lucosko- určite by som sa k cumlíku nevrátila, 3- ročné dieťatko je skutočne už dosť veľké, uvidíš, po čase si nájde iný zaspávací rituál. Alebo Ti nejaký čas nebude poobede spávať- aj to sa stáva, verím, že je to pre Teba aj pre neho nepohodlné, ale ustáli sa to. A určite si mu ho nezobrala nasilu, je to náhodou krásny nápad, nechať ho odletieť 🙂

denduska
13. apr 2011

starsia len na spanie necely rok, sama ho vyplula a mladsia vobec 🙂

samasa
13. apr 2011

rok a pol....prehrzol ho a iný už nechcel 😉

mywiel
13. apr 2011

Moja ma stale aj cez den, proste neviem ju toho zbavit, dufam, ze v lete sa toho zbavime hodim ich do kosa vsetkych 10 co ma a hotovo, lebo sa uz bojim, ze od 3 rokov sa jej mozu posunut zuby dopredu, bude asi plac ale inac to vyriesit neviem. 😒

jitkatatarova
18. apr 2011

Ja som mala stastie,lebo moje bambulky sa od cumla prakticky oducili sami.Veronika ked mala 8mesiacov a Katka v 9 tich.A to ho mavali cely den.Zacalo to tym ze ho najprv vyhadzovali s pusy cez den a chceli ho len na spanie a zrazu zo dna na den ho nechceli aj v noci.Sama sa tomu dodnes cudujem,lebo sme pre to nic neurobili. Takze je to fakt individualne.Ale inak este stale pri zaspavani musia mat flasku s cumlom. 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
18. apr 2011

Nerieš, do 18-tky ho hádam nosiť nebude. 🙂 A keby ho potreboval len na zaspávanie a cez deň ho nemal, tak myslím, že to je aj pre zuby celkom v pohode. Keď zaspí, vyberieš a postupne sa odnaučí. Cez deň schovávaj a nedaj mu čas myslieť na cumeľ.

evickapooh
18. apr 2011

no my este stale mame...a moja krasavica ma 5 a pol!hanba obrovska....viem ....ale len doma...neviem ju odnaucit....babka jej vzdy trcila cumlik do ust ked trosku zapiskala -ked bola mala-aj ked bola vacsia...a teraz uz bez cumla nezaspi...a uz aj mala zacina byt zavisla na dudlik ,teraz ked ma 2 roky ...doteraz bolo este vsetko ok...ale vidi ze Noemi ma a potom aj ona chce...hm ani ja neviem co mam robit..skusim cez den schovat cumle....a ak nevidia tak im nechyba...len ked su unaveni ...bez cumle nezaspia...ale ked uz trvdo spia tak vytiahnem[niekedy uspesne-niekedy neuspesne]

cmulinko
18. apr 2011

u nas je bezcumlikova vychova.....prvy syn odmietal cumlik a druhemu som uz ani nekupovala vobec a cumlik ani v zivote nevidel 🙂 a teraz tak isto budeme existovat bez cumlika.

anjelicek26
18. apr 2011

Cumlik najlepsie oducit nez ide dietatko do skolky, aby nemalo problem tam zaspinkat. Lebo dudlik do skoly zobrat je problem, ucitelky to nerady vidia, lepsie povedane, ani nedovolia. Aj by dietatko mohlo byt na smiech. vecer je to uz ina vec. Tam by som to asi nechala na dietatku...

Kamaratka poslala cumlik jeziskovi na vianoce - no a mala tyzden neotvorila darceky, ze ona nic nechce, ona chce cumlik 🤐 Rodina z nej bola zufala a teda cumlik vratili, ma ho dodnes, na zaspinkavanie, bude mat 5 rockov, asi to ani nikto iny nevie... Zubky ma krasnunke inak 😕

No a co sa tyka strojceka na zuby, baby uprimne, dnes je to taka moda, ze moze mat dieta akokolvek rovne zuby, od zubara ho na rok urcite vyfasuje, nepoznam dieta, ktore by ho nemalo. A je jedno, ci su cumlalo palec, dudku, alebo nemalo vobec nic 😝

darca30
18. apr 2011

Ahoj, my sme mali cumlík cca do 2 R. Vždy ten ortodontický. Malá bola naň vééľmi naviazaná a nechcela sa ho nijakovsky vzdať. Zobrali sme jej ho na Vianoce a za ne nám Ježiško doniesol stromček a darčeky. 🙂 Súhlasila s tým dobrovoľne, ale potom, keď už darčeky mala - chcela cumlík naspäť. Tak sme jej dali na výber, či si ponechá darčeky, alebo cumeľ. Nechala si darčeky! 😅
S chrupom tiež nemáme nijaké problémy, malá mala 5 rokov a má krásne zúbky bez kazov.
Držím palce pri odúčaní! D 🙂

lejlla
19. apr 2011

Ahoj.maly cumlik nechcel od narodenia.maval ho iba na spinkanie a to zhruba do 2 rockov. 🙂

zuzanka.j
19. apr 2011

moj maly ho zo dna na den odmietol a viac ho nikdy nechcel ked mal priblizne 3 mesiace 😅

katecameron
19. apr 2011

tak ja som mal doma 2zavislakov od dudlíka do 4rokov a jedno dietata cumel nemalo vobec dvaja starsí to bol boj odnaucit dudel muz jednoducho vyhodil ked sa jedneho dna nazlostil a dcera 3noci nespala a plakala no musela pochopit ze dudel nedostane a potom ho uz ani nepýtala bolo to krute ale 4rocne diueta s cumlom uz nebolo OK

tanja61
19. apr 2011

moj maly mal do roka povedala som mu ze prisiel psik a zjedol asi dva dni plakal a zabudol 😀 pri druhom to bude rovnako v ziadnom pripade mu ho nenecham do 3 alebo viac rokov ako poniektore mami to je otrasne vidiet velke dieta s ccumlom a este k tomu aj zubky maju poniektore pokazene s toho 😖 a osobne si myslim ze je to len kvoli tomu lebo poniektore nemozu zniest ze ich deti placu pri odvykani a chcu mat pokoj tak im skratka ten cumel nechaju 😒 jednoznacne maximalne do roka a pol 😉

kvetinqa
21. apr 2011

Nas maly dudlovaldotych troch mesiacov velmi casto, potom ho to uplne zo dna na den preslo, zuzle hracky, tak mu dudel nejak nechyba a dostava ho fakt vynimocne, ked je nekludny a nevie zaspat, co je raz za cas..

lenkaks
21. apr 2011

My sme s dudlikom skoncili v ten isty den,ako s prskom a to bolo 2mesiace pred druhymi narodeninami.......dudlik maval iba ked isiel spat...a ked za nim plakal,povedala som,ze havo spapal a prave vtedy mal na pyzamku havka,tak sme sa vyhovorili na neho a bolo 🙂) stale mal len robotu ze havo ham ham ...nastastie,velmi rychlo si odvykol...

lyenka
21. apr 2011

my mame cumlik este na zaspinkavanie / 2,5 roka / cez den jej uz nechyba, len ked je chorucka...

dadis
22. apr 2011

pri oboch som to mala podobne...cca do roka aj cez den...potom iba na spanie a cestovanie autom...obidvaja sa bezbolestne a bez placu rozlucili s cumlikom asi v 1,5r

atrami
22. apr 2011

Najstarší do 3,5 roka, prostredný vobec, najmladší asi do roka aj to ho mal asi len 4 mesiace. Jedného dňa sa nám stratil, a druhý sme už nekúpili.