Dokedy prať v detskom prášku na pranie?

yennn
25. jan 2011

Ahojte maminky, viem že tu už podobná téma je, no neodpovedá mi jednoznačne na moje otázky. Aký máte názor na toto:
a.) dokedy treba prať v pracom prášku určenom špeciálne pre detičky (napr. Lovela)
b.) odkedy môžem začať používať aviváž?
c.) dokedy treba detské vecičky prežehlovať (PS: nie som lenivá, iba trošku 😉 )

PS: môj drobec má 13 mesiacov, a zatial sme nemali kožný problém, klop klop. Ale už je to pre mňa náročné, deliť prádlo na jeho a naše, biele a farebné... periem jak blázon, a práčka prázdna :-/

ela2710
25. jan 2011

@yennn ahoj no tak najskor, prat mozes este dlho, ,myslim, ze mas este maleho drobca na ,,dospelacky" prach, mamina perie 5-rocnej sestre stale v Batola
dalsia tvoja otazka: avivaz pouzivat mozes ale detsku, my perieme v prachu Batole a davame ja avivaz Batole.
A detske vecicky tiez zehli, musis sa premoct 🙂 aby si to nezariekla a aby sa malemu naozaj nic nevyhodilo. a ako blazni perieme asi vsetci rodiacia 🙂 to je uz taky nas udel 🙂

alias313
25. jan 2011

ahoj, tu je môj názor
a) ja som prala v detskom prachu cca do roka, mala som lovelu, ale neskôr keď sa malý viac zašpinil, tak mi to nešlo vyprať. Používala som potom persil sensitive gél a teraz už mám len ariel
b) aviváž som začala používať tiež asi tak od roka
c) teda a žehlila som asi menej ako rok, a to hlavne body, dupačky...
Ja mám od narodenia ekzém, malý ho po mne našťastie nezdedil, takže po roku som sa vrhla na normálne pranie. A všetko je v poriadku.

katren
25. jan 2011

Ahoj, takze:
a: od zaciatku periem v Persile Sensitive, zatial mi vyhovuje a neplanujem menit....a periem vsetko spolu...aj nase a aj malej, nedelim to
b: takisto od zaciatku davam aj avivaz, pradlo je potom maksie....Silan Sensitive.....je to jediny, od ktoreho vone som nevracala v tehu 😀
c: mna to prestalo bavit asi po tretom prani, takze vsetko len vysusim, poskladam a hotovo.....ale plienky som zehlila tak do 3 mesiacov.......(som oooooooovela lenivejsia ako ty 😀 )

Nasa ma tolko co tvoj, tiez sme nemali ziaden problem 😉

ikika
25. jan 2011

Ahoj, myslim si, ze:
1.) prat v detskom prasku je fajn, nakolko je jemnejsi k pokozke - ved vase veci mozes prat v detskom prasku 😉 ... uvidis, ako to bude casom, no ja si myslim, ze aj ten detsky prasok vyperie dobre, prip. preprat pred pranim v rukach (prekvapil ma ucinok "zlcoveho mydla") - za seba hovorim, ze periem zvlast detske a nase, no mala je este babatko, ale myslim, ze jej budem prat zvlast dost dlho, ja som uz raz taka... 😅
2.) avivaz by som nepouzivala, ak velmi chces, tak urcite len "sensitive" vhodny pre deticky - ja davam namiesto avivaze ocot, ktory ma tiez zmakcujuce ucinky a je jemny ku pokozke 😉
3.) zehlit mozes podla uvazenia, ked sa da, tak vyzehli, ked nestihnes, nic sa nestane, podla mna... 😀

inffinity
25. jan 2011

No takže můj názor 😉
a) v dětském prášku jsem neprala nikdy používala jsem ariel a persil, střídám to kdy je který v akci = na co si miminko naučíš na to si zvykne..
b) bez aviváže ani ránu! Používám od začátku prvně bílý dětský silan a ted cca od roka normálně už jako máme my silan šeřík nebo lenor jungle
c) vzhledem k lenivosti jsem malé žehlila věci cca do 8měsíců, je to hlavně desinfekce pro miminka takže větší mimi už to přežije (chi chi není se čím chlubit ale od té doby vůbec nevím kde mám žehličku 😀 😀 )
yennn nic se nemá přehánět a čím víc toho mrňouska budeš izolovat tím to bude mít pak horší..
A co se týká praní tak určitě prát malé věci zvlášť a to ještě dost dlouho.. sice se to v té pračce pere, ale my by to nešlo přes ruce naházet to spolu s našim prádlem i ksdyž peru ve stejném prášku..pořád dělím bílé, tmavé a růžové, a naše atd atd..a pračka to přežije že je poloprázdná 😉

zitaje
25. jan 2011

1. spociatku som prala v Lovele, ale potom sme presli na ekologicke prasky, presnejsie gely + sliz, zvlast som prala tak do roka mozno.
2. avivaz nepouzivam ani pre nas dospelakov, a pre deti uz vobec nie. Do poslednej vody pridavam ocot.
3. zehlicku nevlastnim 😅 a vsetci zijeme.
Inak k zehleniu - moja mladsia ma citlivu pokozku a boli sme parkrat aj na koznom, pytala som sa aj na zehlenie, a lekarka mi povedala, ze nech neprehanam, naco by som malej zehlila oblecenie 😀 Velmi ma potesila 😀

evickapooh
25. jan 2011

detske predlo periem zvlast-v menej perfumovnom prasku,avivaz nepouzivam naco zbytocne alergizovat pokozku, v batole som prala do 1 roku ,vecicky som zehlila aj zehlim ktore treba podla materialu ale moc nenazehlim!

bobocka
25. jan 2011

ja som prala malemu do roka zvlast,no teraz periem vsetko dokopy a periem to v dreft sensitive gel.na obrazku je mamina s dietatkom a este do toho davam avivaz silan zeleny(tiez je tam mamina s babom na obrazku).podla mna kludne aj dospelacke veci sa mozu prat v detskom prasku.ciste to bude tak ci tak 😉 a ja detske veci zehlim stale a aj budem.pre mna je zehlenie relax,ja to mam rada.okrem ponoziek a mojho spodneho pradla zehlim uplne vsetko 😉

spalka
25. jan 2011

no, zacinam si pripadat divne, ale malej vecicky som prala zvlast asi iba prvy mesiac, periem aj nam v detskom geli (momentalne dreft), avivaz nepouzivam a zehlila som iba uplne nove veci po prvom oprani

mixka
25. jan 2011

v akom pomere davate ten ocot miesto avivaze ???

cmulinko
26. jan 2011

pri prvom dietati som mala cas sa bavkat s triedenim pradla,tak som prala zvlast pomerne dlhu dobu....pri druhom sa casove obdobie skratilo 😅 a pravdepodobne pri tretom to bude este horsie.pouzivam non bio prasky-alebo vyslovene detske.avivaz pouzivam pre senzitivnu pokozku a neparfumovanu....len na cierne veci pouzivam normalnu avivaz..a k zehleniu asi len tolko,ze zehlicku mam 😀

booklover
26. jan 2011

od osmeho mesiaca tehotenstva periem vsetko v doma robenom eko gele. do oblecenia trochu avivaze Batole (asi od 3 mesiaca ). zo zaciatku iba par kvapiek vonaveho oleja (levandula, mandarinka...)
plienky tiez periem v eko gele, namiesto avivaze a ako dezinfekciu trochu octu. (asi 1/2 dcl) nikdy sme nemali ziadne problemy s pokozkou babätka.
nezehlim a ani som nezehlila. kedze nemame ziadne kozne problemy ani alergie a pradlo sa susi pekne dorovna, nemam dovod.

lucadra
26. jan 2011

Ako tak čítam, tak som veeeeľmi nezodpovedná matka. alebo veeeľmi zvláštna. V detskom Persile som prala prvé tri mesiace a aj žehlila, od vtedy používam obyčajny náš ariel a detskú aviváž batola. Po prvé je to drahé, tie kvalitné detske prášky, a ja periem každý tretí den, pri mojom šťasti, bud stale ogrcká, alebo ociká, alebo iné nehody, po druhé netreba to zas až tak prehánať s tou práškovou delenou hygienou. moj prášok, tvoj prášok. Žehliť už väčšinou nežehlím, a žiadny kožný problém, klop, klop.
samozrejme ale periem zvlášť jej veci a zvlášť naše veci, nikdy neperiem dohromady naše a jej.

benne
26. jan 2011

Nepoužívala som detský prášok, prvých 6 týždnov som neprala v aviváži a žehlila som... odvtedy periem normálne... dokonca s našimi vecami (ale kedže detské-bábätkovské sú poväčšine svetlučké, aj tak bola plná práčka len detských vecí.. no a jedno tmavé body nebudem predsa prať zvlášť, len preto, že je detské)... no a kupila som si praciu gulu, dávam 1/3 dávku prášku a aviváž a momentálne periem tak

bosoriak
26. jan 2011

a) Prala som v detskom prasku asi do 6 mesiacov
b) Prve 3 mesiace som pouzivala miesto avivaze lyzicu octu, potom detsku avivaz do 6 mesiacov. Potom uz som to prala s nasimi vecami normalnym praskom aj avivazou
c) zehlili sme tiez len do 6 mesiacov, potom som pokusne skusila nevyzehlit a nic sa nestalo.

V 13 mesiacoch uz by som neriesila ziadne specialne hygienicke opatrenia, ak samozrejme dieta nie je alergik 🙂

severankasr
26. jan 2011

mala ma 16 mesiacov,
a/ stale periem v prasku Batole jej veci osobitne, som spokojna s vypranim
b/ avivaz Batole pouzivam od tretieho mesiaca bez problemov doteraz
c/ zehlim jej stale vsetko - nemam s tym ziaden problem
U nas ziadne ekologicke prasky ani gely nekupite, len Batole alebo Lovelu

ninny
26. jan 2011

Ahoj,
a) v detskom prachu som prala do pol roka..
b) aviváž som tiež začala používať, keď mal malý pol roka
c) všetko som žehlila do roka, teraz už žehlím len "nutné" veci 😉

ivett1
26. jan 2011

ahoj...detské prádlo periem zvlášť dodnes, lebo mám dve detičky, takže sa mi vždy podarí zaplniť ním práčku 😉 ...
a) pri prvom dieťatku som prala do 18 mesiacov 🙂 v detskom prachu na pranie (lovela, batole)... pri druhom už len pol roka, potom som používala striedavo ariel, persil ... teraz mám tekutý dreft
b) aviváž používam rôznu, väčšinou typu sensitive
c) a žehlím (raz za týždeň)...spodné prádlo (bavlnené nohavičky, slipky a tielka) a pravdaže manželove košele 😉 ...zatiaľ mi to nerobí problém.

littledevil
26. jan 2011

Periem v persile sensitive, ale vyskúšala som aj dreft sensitive-gél a perie dobre, tak to striedam. Aviváž používam vždy.Vecičky žehlím, aj keď to nie je moja obľúbená činnosť. 🙂

juliakocka
26. jan 2011

ahoj, tak ja periem detske s nasim stale na 30 až 40-ke. pouzim od narodenia prasok persil sensitive a aviváž silan sensitive- to je detské všetko a nežehlím od 3 mesiaca.....maličká má dokonalú pokožku ktorú natieram tak raz za 2 mesiace telovym kremom, tváričku má suchšiu, tak každý den, a niekedy použijem aj svoj krém pantenol a nemá žiadne problémy....mám šťastie 🙂 🙂

yvonn
26. jan 2011

ahoj, ja od narodenia maleho periem v persil sensitive a pouzivam aj avivaz - jeho veci periem uplne normalne spolu s nasimi od zaciatku a maly nemal doteraz ziadny problem.. a jeho vecicky som zehlila mozno 2 tyzdne - potom ma to preslo...🙂 pride mi to zehlenie detskych veci aj tak zbytocne, lebo periem casto a kto by tolko zehlil...🙂 Doteraz nemal ziadny ekzem ani alergicku reakciu na nic, takze neni o com...

alenockap
26. jan 2011

ja som prala v persile sensitive pokial sa neminul (3kg ) , a to som prala spolu aj s nasimi vecami, a potom uz v normalnom pracom prasku, ziadne triedenie nasich a maleho veci, to by som potrebovala pre maleho milion veci na oblecenie. A zehlila som len raz, ked som oprala nove veci, to by som len stale zehlicku zapinala a prala, lebo maly sa vkuse obgrckal, alebo obcikal 😀 Mne je to dost zvlasne, ze dnesne mamicky pouzivaju stale detsky prasok, vsetko sterilizuju, kupuju sterilizatory na flase , kadejake drahe odsavacky a to nevedia, ci este budu kojit 😲 to je moj nazor ak som sa dakoho dotkla 😉 😉 😉

ginger_fox
26. jan 2011

synove veci som prala separe prvych 6mesiacov v Lovele a pouzivala som aj avivaz. Potom som zacala prat nase veci spolu a presla som na Persil sensitive, na svoje veci som dovtedy pouzivala Ariel. Zehlit nezehlim. Veci som zehlila jediny krat, ked som si chystala veci pred porodom, potom som si aj novu zehlicku kupila, ale zostala nepouzita, skor som tych prvych 6 mesiacov prala synove veci na vyssich stupnoch.

zuzinr
26. jan 2011

ahoj, no moja mala ma 19 mesiacov a postupne uz zacinam menit detsky prasok (lovela) za klasicky ariel. Ja som od zaciatku prala nase a jej veci spolu ale s tym ze som prala v Lovele bielej a color na tmave. Avivaz som zacala pouzivat az nedavno mozno od 16 mesiaca. Žehlit zehlim vsetko okrem nasho spodneho pradla a uterakov. Niekde som pocula ze vraj dievcatkam by sa mali nohavicky zehlit aspon do 10 rokov da sa tym predist roznym zapalom moc. ciest co zeny dost casto trapy.

nice202
26. jan 2011

Ja si tiez pripadam divne. tiez som nikdy neprala detske veci v detskom prasku a vyzehlila som jej veci ozaj par krat.

zuzana12345
26. jan 2011

ahoj,
a)v detskom prachu som vobec nepravla, pouzivam Persil sensitive, jedno balenie mam iba pre neho vyclenene, vzdy nazbieram a potom to vsetko naraz operiem
b)avivaz nepouzivam
c)zehlenie mi zatial problem nerobi 🙂

mircalla
26. jan 2011

1. netusim, ale zatial periem..persil sensitive, lovela je slaba, nevyperie
2. nepouzivam, ale skusim silan
3. zehlim okrem plienok (ved nacooooo), ale dakedy len vyberem body ci pyzamo z kosa (neozehlene), nie zo skrine

Ziadne kozne ekzemy nastastie

bubelko
26. jan 2011

deti maju 3,5r a 1r.
a) stale periem este ciastocne v detskom prasku - lebo som dostala velke balenie, a potrebujem dominat. ale tmave periem od narodenia s nasim pradlom a nic sa nestalo. takze, kebyze som nemala detsky prasok, ktory potrebujem minut, uz davno periem s nasimi vecami. 😉
b) avivaz pouzivam na nase veci, a kedze ako pisem tmave sa prali s nasimi, tak boli od narodenia v avivazi. (lenor) na detsky prasok som avivaz nepouzivala, ten bol dost vonavy a veci po nom boli makke
c) poctivo som zehlila asi do pol roka. potom uz len to, co bolo velmi dokrcene. vacsina ide aj tak do susicky, takze len skladam. v lete, ked nepouzivam susicku ale susim vonku, zehlim viac. 😉

pink_lady
26. jan 2011

ahoj, periem stale v detskom pracom prasku - Persil sensitiv + na skrvny zlcove mydlo, preiem vsetko spolu (samozrejme oddelene biele a farebne, pouzivam avivaz lenor sensitiv a zehlim tiez stale neznasam ked je to pokrcene a pri zehleni aspon nejaku tu kaloriu spalim 😀

babatko88
26. jan 2011

a) ja periem v Lovele, pri prvom som mu extra prala do 1roka, teraz urobím to isté
b) ja používam trošku aviváže od 3mesiacov
c) ja som poctivo žehlila asi do 3mesiacov, potom sa mi toho nejako moc nabaľovalo, lebo ani sebe nežehlím, teda žehlím, ale len veľmi málo, muž ožehlené moc nemusí, že sa v tom zle cíti, tak tomu len košele a deťom tiež len raz za čas 😀 nejako som prestala stíhať 😅