Dokedy ste používali monitor dychu?

lucaska
23. mar 2008

AHOJTE maminy, chcela som sa vas spytat dokedy ste pouzivali dychaci pristroj nanny?????

uhlikova09
23. mar 2008

Nepouzivala som 😒

lucilka
23. mar 2008

my ešte používame 🙂

lucaska
autor
23. mar 2008

lucilka a dokedy planujes pouzivat??????

vivian2
23. mar 2008

A stalo sa vam niekedy, ze sa spustil alarm a babatko si spokojne spinkalo? Nam sa to stalo v jednu noc az dva krat a potom uz nie. Zlakli sme sa, ale ja som podvedome vedela, ze je v poriadku. Mozno bola ta snimacia doska trochu dalej od nej alebo nieco.

lucaska
autor
23. mar 2008

viviam nam sa to stalo dvakrat, to boli sprinty do spalne a Lucasko si v pohodicke spinkal. neviem cim to bolo ten druhy krat ho to asi nezachytilo lebo on sa v noci gula po celej postiel a bol az na tyckach nalepeni. 😉

alififi
23. mar 2008

nanny sa pouziva do max. vahy dietata 15 kg, ale ja myslim, ze to takeho roka staci. aspon ja to budem pouzivat do roka

zabka1003
23. mar 2008

Nám hovorili v spánkovom laboratoriu, že najväčšie riziko SIDS je od 2 do 10 mesiacov, a najmä vtedy ho treba používať..

danuska24
23. mar 2008

nam sa spustil alarm raz, mala sa zosunula z podlozky uplne na kraj posielky. tiez planujeme tak do roka.

tigri
23. mar 2008

my tiez planujem pouzivat do cca 1 roka, planych poplachov sme uz mali kvantum, kedze mala rada putuje po postielke a nema problem sa natlacit na celo postielky po sirke a nohy zasunut medzi priecky 😀

biccy
23. mar 2008

My este stale pouzivame. 🙂 Zoinka este nema 15 kg,ale asi 13kg,tak ho budeme este pouzivat. 🙂

lucilka
24. mar 2008

Lucaska, budem ju používať do tých 15kg. Teda čo najdlhšie. Mám pokojný spánok, keď je monitor zapnutý 😀

mata78
24. mar 2008

my sme použivali do 9 mesiacov. potom som ho dala preč, lebo pravidelne raz za dva týždne nám to pípalo. mala si kľudne spinkala, len vždy ležala mimo podložky. jednu noc to pípalo asi 10x tak som to hned rano zbalila, lebo tie šoky som už nemienila znašať.

ronit
24. mar 2008

cau mata aj nam to robi ked je mimo podlozky, ale oni pisu ze by to malo zachytavat signal z celeho matraca aj ked nie je babo presne na podlozke

ronit
24. mar 2008

uz sme mali alarm 3 x a ja mam vzdy infarkt, ale mala je vysmiata, aj v obchode tvrdia ze by malo snimat celu postielku tak nechapem , ale som rada ze nie som sama s falosnymi alarmami lebo uz som si fakt zacal mysliet ze mame problem s dychanim

minitrouble
24. mar 2008

roni, aj nam sa to bezne stava ze monitor zacne pipat sam od seba - ale radsej nech pipa naviac akoby nemal pipat ak sa nahodou nieco stane - nech nam pekne nanny strazi nase babo 🙂

ronit
24. mar 2008

mini faaakt?ja som vzdy besna od strachu a mala kuka a dycha si len nechapem z coho tie poplachy su, potom spekulujem ci fakt na chvilu - 20 sekund nedychala,

sofik
24. mar 2008

my sme ho používali asi 6 mesiacov a potom som ho odložila pretože malá sa dost hýbala a stále sa zosunula a spúštal sa nám potom alarm. 🙂

jeny
24. mar 2008

Nam monitor este nikdy nepipal sam od seba,teda ziadny falosny poplach.No teraz nam zacina mala putovat po postielke tak som zvedava,ci bude monitor stale taky spolahlivy. Planujeme ho pouzivat tak do 1 roka.

lindulak
24. mar 2008

Aj my pouzivame nanny, planych poplachoch sme mali uz veeela. Ale vzdy ju vypnem a zapnem a blika na zeleno, tak to neriesim. Suhlasim s minitrouble, ze radsej nech pipe aj ked nema, akoby nepipala, ked ma 😉 Ale tiez som bola na zaciatku vystrasena! Myslim, ze to az tak perfektne nesnima - mala sa trochu pritiahne k mriezkam a uz to pipe. Inak planujem ho tiez pouzivat max. do roka - potom ho predam.

diddi
24. mar 2008

aj my sme mali 2x plany poplach a ked som dobehla Miuska lezala normalne - na podlozke, rovno, chudiatko zacala sa budit a nevedela co sa stalo - a planujeme ho tiez pouzivat do roka

diddi
24. mar 2008

ozaj, aj ste menili uz baterky, lebo mi ho uz mame 10mesiacov a stale fici

lucaska
autor
24. mar 2008

diddi, baterky sme este nemenili mame ho skoro rok a zatial pohoda........... 😉

dominica
24. mar 2008

my sme ho dali preč tento týždeň, lebo sme ho už aj zabúdali zapínať, tak nemalo zmysle ho tam mať, ak nebol zapnutý a chcem ho predať... ak by som ho chcela nechať, tak samozrejme používam naďalej, ale myslím, že ho už nepotrebujeme, aj keď, človek nikdy nevie, čo sa môže stať...

zuzula28
24. mar 2008

čaute aj nám občas pípa, keď malý precestuje mimo zónu...ja ho zapínam tak automaticky, že ho budem používať asi až kým sa nepokazí. 😀

alami
24. mar 2008

neviem si predstaviť, že vám to pípa, keď sa dieťatko zosunie, veď to nemá snímať len keď leží priamo na podložke. ja som ho skúšala kadejako, aj keď sme ležali na jednej posteli a ja úplne ďaleko od monitora, na druhej strane postele, tak ma to zachytávalo a nepípalo - som to skúšala, či môžem použiť, keď spíme spolu.

A my sme mali tiež poplach - dokonca 2x. Ale nie planý - malý bol úplne biely - bolo to v spaní cez deň keď som bola dokonca pri ňom - a nič som nezbadala, až keď sa spustil alarm. A raz v noci - vtedy som ho nevidela, bola tma ale mal vtedy mesiac a bol v perinke - nemohol sa zošuchnúť z podložky - len som ho schmatla a zatriasla a bolo dobre.
Takže, budte vďačné za planý poplach, ten je OK aj keď vyľaká, horší je skutočný poplach a najhoršie by bolo, keby sme nanny nemali

zuz11
26. jún 2008

zrzulka • 1d • Dnes o 12:09
Dokedy ste pouzivali MD? nasa mala lubi spinkat na brusku tak ked je v postielke tak jej ho este stale zapinam. Niekde som citala ze staci do pol roku zapinat.

petruci6 • 15tt • Dnes o 12:10
to je dobra tema,tiez ma to zaujima,lebo si ho kupime 🙂

tamia • 1d • Dnes o 12:15
malá má 1,5roka a ešte ho používame. Na noc jej ho vždy zapnem.

alififi • 1d • Dnes o 13:05
kuk
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 17k -

emjee
9. nov 2008

jerika • 1d • Dnes o 11:38
Ahojte maminy potrebujem poradit mame monitor dychu nanny a 7 mesacneho miska. Sestre sa teraz narodi babatko a tak sme uvazovali ze by sme ho posunuli dalej. Ako dlho ste pouzivali monitor a akao dlho sa odporuca?
Dakujem

saska.t • 1d • Dnes o 11:40
podla toho co som citala tak najkrizovejsi vek je do 6 mes. takze by som si starosti uz nerobila a kludne ho posunula sestre ... Polovica ludi monitor nepouziva a deticky ziju a tvoj uz je dost veliky

jerika • 1d • Dnes o 11:47
Na aj ja si myslim je to uz dieta ktore pomerne pekne sedka...

addaa
9. nov 2008

Ahojte, nám túto noc prvý krát pípal!!!!! Doteraz nikdy Matejko spinkal úplne hore v čele postielky, naprieč zvrtnutý, čiže bol mimo podložky. Takto spinkáva často a vždy ho nanny monitoruje aj teraz napr.....v noci som vyskočila , malý dýchal, ani sa nezobudil. vypla som nanny a znovu zapla, tá monitorovala ďalej. Malý sa podla mna nenadýchol dlhšie ako 20sek. Teraz sme choručký a ešte mu idú aj zúbky. Super kombinácia.

Som šťastná, že ten monitor vymysleli. Budem používať aj do troch rokov.

katka.m
9. nov 2008

Jáj, dievčatá, môj malý je strašný drôtikár a už objavil, že Nanny ma drôty 😠 Tak som zvedavá, že dokedy ho budeme "môcť" používať.

sirinka
9. nov 2008

my sme pouzivali do 11mesiacov...najrizikovejsie obdobie je medzi 2 a 4 mesiacom, ale do jedneho roka sa moze prihodit vselico...ja by som ho na tvojom mieste este nedavala prec.
tiez nam asi 3 krat pipal, klarka pritom v pohode spala dalej, tak si myslim, ze proste dlhsie sa nenadychla a ten zvuk ju zase trosku prebral a zacala dychat spontanne...