Ekologické pracie guličky. Máte s nimi skúsenosti?

veva55
26. máj 2010

Prosim vas, ma niekto skusenosti s ekologickymi pracimi gulickami ECOBALLS? Pripadne aj ine znacky, ktore su na podobnom principe. Tieto ECOBALLS maju v sebe take granulaty, ktore neobsahuju chemikalie ani ine skodliviny, preto su vhodne najma pre tych, co maju nejake ozne problemy alebo alergie.
Dakujem

veva55
autor
28. máj 2010

fakt nikto???? 😕

frisbee
28. máj 2010

ahoj,ja mám orechy na pranie,ale prestala som ich používať,mala som pocit,že prádlo vyzerá také zašedlé,ale tu je na českom beremese téma,kde ti kočky určite poradia.
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

lenka3007
28. máj 2010

@veva55 mna by tiež zaujimalo viac názorov, už som nad tým rozmýšlala, len sa bojim že pri praní bieleho, zostane prádlo zadubené...

veva55
autor
28. máj 2010

frisbee a co su tie orechy? ja mam doma tiez take gulicky velkosti orechov, mozno trosku vacsie, ale tie nesluzia namiesto prasku, ale len na vodny kamen a tiez zevraj je potom pradlo take maksie. ja ale rozdiel nevidim 😒
no a tie pracie gulicky su take vacsie, tak do dlane a obsahuju aj tie specialne ekologicke granulaty. ale idem kuknut link co si hodila, dakujem.
leni, pri prani velmi znecisteneho bieleho pradla asi musis najprv vyprat v nejakom bielidle si myslim. inac oni predavaju aj ekologicke bielidla, len neviem, ci maju taku ucinnost ako normalne....no snad sa docitam v tej teme

frisbee
28. máj 2010

toto sú fakt nejaké indické orechy,smrdí mi to po octe...v tej téme kočky vedia všetko 😉 😉

http://orechy-na-prani.cz/jak-prat-cistit-s-orechy

tynushqa
28. máj 2010

ahoj veva,
ja mam bio washball 🙂
periem s tym uplne v pohodicke, bezne pradlo len na muzove monterky a extremne spinave veci pridam este troska mydloveho slizu... perie uplne ako hocijaky prasok, alebo samotny sliz. Do bieleho pradla pridavam prekarbonat sodny Puer aby nezasedlo a ked mam silne skvrny tak ich najskor pretriem zlcovym mydlom a supnem do pracky spolu s gulou 🙂

veva55
autor
28. máj 2010

no, ten link som este nestihla kuknut, asi az vecer.
tynushqa, to bude asi nieco podobne ako tie EKOBALL. takze si s tym spokojna? vraj sa nesmie pouzivat avivaz, co ma trochu odradza, lebo pradlo bez vone ..... no neviem, asi by som si musela zvyknut.
a co je to ten sliz? 😕 😕 😕 a kde sa to da kupit? a tiez mi nic nehovori prekarbonat sodny a zlcove mydlo, kde na to vsetko chodis? 😕

tynushqa
28. máj 2010

veva namiesto avivaze davam ocot a ked chces troska vonave tak staci pridat par kvapiek vonnej silice, sice ta nevonia potom cely cas lebo sa odparuje, ale zo zaciatku mas pradlo aj vonave. Uvidis ze si na "nevonave" pradlo zvyknes 😉
Mydlovy sliz je taky podomacky vyrobeny "gel" na pranie.. daj si do vyhladavaca a najdes recept. a prekarbonat sodny je vlastne soda obohatena kyslikom super na bielenie veci a na skvrny - da sa kupit v bio/eko obchodoch a zlcove mydlo je na skvrny a da sa kupit tiez v tych bio/eko obch. alebo aj v dmke 🙂
A vsetko som sa dozvedela ked som zacala latkovat 😉

veva55
autor
28. máj 2010

no konecne som sa dostala na ten link, ale nikde som tam nenasla o tych ekoballsoch, akurat co tynush pisala, tie domace zarabane slizy a mydla. teda mozno by som sa to tam aj niekde docitala, ale nakolko ma ta tema skoro 400 stran, tak asi nemam sancu. na prvych 3 tam nic o tom nepisali, tak asi kaslem na to 😒

sulky
2. jún 2010

ahojte, ak by ste chceli vediet nieco o tych pracich gulickach, kuk sem :
http://klingacik.sk/detail/510/ecozone-ecoballs...