Fľašky pre novorodenca

nikiki29
14. aug 2018

Ahojte, hľadám fľaštičku čo by bola vhodná aj pre novorodenca pre prípad núdze na kŕmenie mliečkom alebo aspoň na pitie vody.
Zaujímalo by ma skôr podľa čoho mám vybrať ☹ každý si chváli to svoje a ja neviem k čomu sa prikloniť... Avent, NUK, MaM, Lovi, Tommee tippee ??? Každú z týchto mi už niekto vychválil, no ja stále nevidím žiadny rozdiel medzi nimi 😀 Okrem rôzneho dizajnu, nevidím žiadne zásadné parametre ☹

majusska202
14. aug 2018

@nikiki29 ahoj moje parametre boli na začiatok aby cumel pripomínal bradavku... Aby bola antikolikova a sklenené... Ze aspoň na doma pre mliečko... Druhú plastovú a do tej pije vodu... Ale fľašku sme nakoniec nepoužívali keďže som kojila

blackcat8885
14. aug 2018

Ja som kupila 2plastove antikolikove Lovi a Nuk a este sa chystam jednu sklenenu kupit v Tescu znacku neviem ale videla som tam. Myslim ze kvalitne musia byt vsetky

pininka
14. aug 2018

U nas jedine ta kde bol najmensi mini cumlik, to je urcita rada od chicco a tomme tippe, inu do ust nedala, neskor mam.

lienka9
14. aug 2018

My mame chicco klasicku sklennu so silikonovym cumlom.nie antikolikovu z takej nechcel pit.okrem toho aj kojim takze zatial nemame problem so striedanim.

nikusiak9
14. aug 2018

dr brown antikolikove 🙂

nikusiak9
14. aug 2018

@nikiki29 tommee mam novu n predaj ak chces za 4e

lenzas
14. aug 2018

@nikiki29 podla mna sklenene flasky su lepsie, rychlejsie sa zohreje v nej mliecko a nie tak rychlo chladne. My sme pouzivali na zaciatku dr.Browns, ale minuly rok uz zacali vyrabat nove modeli flasiek, a tie podla mna nic moc, vytiekavalo z nich mlieko. Tak sme presli na Avent sklenene a som spokojna. Ale zalezi to aj od dietatka, nasa napriklad z Chicco flasky pit nechcela, ostatne sme neskusali.

erikavesela
14. aug 2018

Moje kriterium bolo..ze musi byt sklenens, do dnes pije maly mliecko z flase a pouzivam len a len sklenene, antikolikovy cumlik s dierkou...

vierka0508
14. aug 2018

Na trhu je tolko toho, ze ked budes vymyslat a donekonecna porovnavat tak si nikdy nevyberies. Dietatu je suma fuk z coho mu das najest, hlavne ze to tecie. Ja som pouzivala od zaciatku NUK flase aj cumle, viem ze existuje este avent a tam moje vedomosti koncia. Mamicky zbytocne experimentuju so vsetkym a potom sa divia ze su deti zmagorene a nechcu pit z nicoho. Ked sa mi zdalo ze slabo taha z flasky zvacsila som dierku a bolo po probleme.

evalin88
15. aug 2018

My mame bohuzial avent.. podla recenzii to vyzeralo fajn a neako som to neriesila.. chcela som iba dokrmovat na vecer. Prve 3 mesiace to fungovalo.. potom prisiel strajk.. chcel len flasku.. prso v noci inak nie.. skoro uplne stratil saci reflex.. v bdelom stave urcite.. hoci nemame cumel. Znama nam odporucila flasku medela za cca 20€ tusim medela calma.. bohuzial maly uz bol moc velky v tej dobe a nevedel potiahnut. Ma celkom iny princip dieta musi vytvorit podtlak ako pri piti od mamy. Lutujem ze sme ju nepouzivali od zaciatku.. museli sme zostat pri tom avente a mlieko odsavam

ada93
15. aug 2018

Ja som pri prvom tiez vyskusala aventku, potom sa mi uz nechel prisat... pri druhom som zacala pouzivat lovi a kojim uplne v pohode, pekne chce aj prsnik aj flasku, este je aj antikolikova, ja som spokojna velmi,

sasesoe
15. aug 2018

@nikiki29 pokial chces kojit, tak ZIADNU. kojene dieta vodu nepotrebuje. A kojit "vedia" aj adoptivne matky, kt neporodili. Takze ak chces, radsej zistuj info o tom,co ako. Lebo zas iba chciet nestaci. Chciet a nic pre to nespravit (ci robit opak ako napr kupovat flasky a cumliky) je velky predpoklad k neuspechu.
P.S. pls nepiste mi tu "ja som chcela, ale..." sme dospele, mame internet, hladajme sposoby ako sa da a nie vyhovorky/ ospravedlnenia preco sa neda

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikiki29
autor
17. aug 2018

@sasesoe ja som skôr myslela, že v lete keď bude teplo vodu sem tam potrebovať budeme. Možno sa mýlim, no naučím sa na vlastných chybách. Kojiť sa chystám, laktačnú keď bude treba kontaktujem... no nemyslím si že mať jednu flašku v zásobe je vzdávanie sa 😊

janulik2008
17. aug 2018

Dr.Browns flašky topka ... iné nechcela ... skúšali sme MAM AVENT LOVI atď a až tieto pasovali majú vstrede takú rúrku modrú

winni
17. aug 2018

@nikiki29 ja malú kojim, cumlík nechce, fľašky mám dve, Avent 125 ml a Nuvitta vodičku v nich mávam, ak nemá náladu na fľašu, dam jej napiť s lyžičkou 😏

sasesoe
17. aug 2018

@nikiki29 pokial mas dieta iba vylucne kojene, tak nepotrebuje ziadne ine tekutiny, mam letne deti a davala som len mm aj pocas horucav, samozrejme casto. Potom postupne sa da dieta ucit na poharik. Mam 3r a 1r, oboch dojcenych a flasu nepouziva ani jeden, i ked sme dostali v plienkovej torte. Tolko moja skusenost. Pri prvej sme si museli dojcenie dost vybojovat, takze ja som sa bala "pokusat" takymito vecami, kt mi mohli spravit "medvediu sluzbu". Ale uvidite. No myslim,ze v pripade potreby zozebiete potom, ak nahodou predsalen nezistite,ze nepotrebujete....

snehuuulienka
17. aug 2018

Ja mám od zač.MAM antikolikovu,a aj kojim.,dokonca aj dudel máme.a všetko v pohode

malinajahoda
20. aug 2018

@nikiki29 Ahoj, ja od narodenia dcérky používam sklenenú Avent fľašu s antikolykovým cumlom. Cumel pripomína tvar bradavky. Som veľmi spokojná. Väčšiu fľašu mám na mlieko a menšiu na vodu.

aaalenkak
26. sep 2022

@nikiki29 Dr. Brown's antikolik a su fakt antikolik 🤭 nemali sme pri dvojickach ani jednu. Funguju na inom principe ako Avent atd. Pri prvej sme mali Avent a mala koliky kazdy vecer. Su aj plastove, aj sklenene, cumle v tvare bradavky aj klasika. Maju flase aj pre deti z razstepom podnebia aj predcasne narodene deticky - nie su tak marketingovo prepierane ako ine znacky, cena super za mna a nemenila by som. Tiekli sem tam, ako pise ina maminka hore, ale aj na to sme prisli, ako na to 🙂. Ku kazdej je aj cistiaca kefka.