Hacka - skúsenosti

julka1106
25. jan 2016

Ahojte dievčatá, viete mi poradiť, či sa dá hacka upevniť aj inak ako do stropu? (mm povedal, že my do stropu vŕtať nemôžeme, nemáme dekuak áno ako a kde sa to dá zohnať? nejaká konštrukcia alebo tak..zvažujem ju na spanie pre 8mesačného syna, hrozne sa mu zhoršil spánok, už nevládzem. Staršieho syna tiež budí. Pomôže? Je to vôbec ešte v tomto veku vhodné?

delmondo
16. okt 2016

Pre teba je táto téma možno už neaktuálna, ale moja odpoveď možno pomôže niekomu inému. My máme hacku navrtanu v bočnej stene, keďže máme sadrokartónové strop. Kupili sme držiak na boxerske vrece, vyzerá to ako taka sibenica. A keď niekam cestujeme, beriem si so sebou rozpernu hrazdu na cvičenie a pripevnim ju na zarubnu. To je možnosť hojdanie troška obmedzená kvôli zarubni.

hermiona368
19. nov 2016

@delmondo aaa uz mi je to jasne 🙂 ak mozem hod sem foto, stacil aj ten priestor ktory tam vznikol ? ja som pozerala aj na tie so stojanom ale tie sa mi zdaju byt malo hupacie.

delmondo
19. nov 2016

My máme takýto drziak na boxerske vrece. A to horolezecké lano medzi očkom a karabinou je kvôli zvuku, ktorý vydáva kov o kov. Dúfam, že takáto foto ti bude stačiť. Ak nie, pofotim ti aj detailnejsie

delmondo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hermiona368
19. nov 2016

@delmondo strasne dakujem 🙂 prosim ta ved to mas pekne ulozene 😉
a dobre sa ti tam hupe ? my mame aj dost nizke stropy, tak sa musim rozhodnut .a hacku mas odkial ? ja som pozerala tu la siesta yayita ta je na takej drevenej konstrukcii ale neviem, nevidela som nazivo. toto co mas na fotke, je pre vacsie dita uz vsak ?

delmondo
19. nov 2016

Ja som sa bála, či mi nebude narážať do steny, keď sme kupovali ten držiak, ale je to úplne v pohode, je to dostatočne vzdialene, rovnako aj kolmy pohyb je v pohode. Ja som objednávala od tejto maminky a som spokojná https://www.modrykonik.sk/market/lehatka-kresie...
A my máme znížené asi o 10-15cm a pod hackou mám ešte takých 50-70cm priestor, keď je v nej mala (10kg). A keď ju mám zavesenú vo dverách , tak sa tiež dá v pohode hojdat, nenarazam do zeme a to tam mám ešte to lano.
Táto môže byť v pohode aj pre malé bábo. Ja ju používam cca od 3m, teraz máme 18m. Mám pocit, že od tejto je ešte väčšia hacka plus.
Mne tie stojany prídu také nemotorné, v byte by mi to zavadzalo. No ak to máš kam dať, tak ok. Ale tam sa to asi nedá dať aj s pruzinou, či? Práve ten pruzivy pohyb je super

hermiona368
19. nov 2016

@delmondo presne ako pises, je to bez pruziny a neviem toto sa hojda aj troska hore dole ? mala ma 2 mesiace,cize by bola fajn. Pozerala som aj tu zperu do dveri ale my mame vlastne celkovo len 2 dvere, na kt. by som to mohla dat 🙂 ale zase ju mozem v lete zavesit na dvor.

delmondo
19. nov 2016

@hermiona368 práve ten pruzivy pohyb hore-dole je na tom super a okrem toho môžeš s ňou hybat aj do strán, dopredu- dozadu, doľava doprava, ako ti vyhovuje. Príde mi to variabilnejsie ako len tak zavesené na tyčku. To si môžeš obviazat cez stôl nejakú šatku a ulozit dieťa tam 😊
Čo sa týka dverí, hrazda, aspoň ťa naša sa nedá dať do tých užších, napr. záchod, kúpeľňa. A počítajú s tým, ze ich nebudeš môcť zavrieť, keď tam bude dieťa.

hermiona368
20. nov 2016

@delmondo tak jedine rychle riesenie ktore mozem hned aplikovat, je ta hrazda do dveri. A davas tam aj pruzinu ? myslim ked davas hacku do dveri. A mas mpravdu, je to lepsie ako ked sa len pohubeje dopredu-dozadu. Zatial mi to nebude vadit, starsi spi ako zarezany tak mozu byt otvorene dvere.

delmondo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hermiona368
20. nov 2016

@delmondo super, perfektne. vidim ze pre istotu matrac aj na zemi🙂 ja kupim asi ten babyvak cz, kamoska ho ma a chavli si ho.

delmondo
20. nov 2016

@hermiona368 jasne, pre istotu davam 😉 ešte viem, že baby si chválili aj ihacka.sk a na cechach ich sije tiez za dobrú cenu tiki-mechulka

maluri
20. nov 2016

@delmondo ďakujem za inšpiráciu 😉 my mame rozperu vo dverách, ale musia byť otvorené dvere co je na nič. A toto mi vôbec nenapadlo 😀 teraz to už síce nie je aktuálne, ale pri druhom určite využijem 🙂
a co sa týka hacky, ja som si ju usila sama 🙂 Keďže mi drobec zle spinkal, hľadala som riešenia a nasla toto tak som si stiahla z netu strih a požičala od sestry šijací stroj....bola to moja prvá vec, ktorú som usila 😀 a malý tam spal ako nikdy predtým...asi nemusím hovoriť ako blažene som sa cítila 😀

chribik
16. jan 2017

@maluri ahoj, prosim ta, poradila by si mi, kde by som nasla strih na hacku? alebo mam hladat cez google? dakujem

maluri
17. jan 2017

@chribik ja som použila tento strih http://www.titera.cz/dest/12 a upravila som si ho ako mi to pasovalo 🙂 prikladám aj fotku tej mojej 🙂

chribik
17. jan 2017

@maluri jej super, dakujem ti krasne. si sikovna 🙂 ja zatial sit neviem, ale mam dobru motivaciu sa naucit 🙂

maluri
17. jan 2017

@chribik ďakujem 🙂 určite vyskúšaj, ja som tiež nevedela a zázrakom sa podarilo 😀 daj potom vedieť ako sa ti to podarilo, budem držať palce 👍

eja118
14. dec 2017

@delmondo ohladne tej hacky...nebol problem potom oducit malu od hupania...?ako zaspava teraz?dakujem

delmondo
15. dec 2017

@eja118 uspavala som ju tak do 2 rokov, čiže dlho. Hacku som raz požičala kamoske a odvtedy sme zaspavali na posteli. Mala ju síce asi týždeň spomínala, že chce ísť do nej, ale nemali sme ju, tak nebola iná možnosť. Našli sme si nový rituál, povedať rozprávku, mlieko a spat, plus hladkanie po licku. Na začiatku trochu mrncala, ale žiadne veľké revy to neboli. Ona už bola veľká, takže to chápala, keď som jej vysvetlila. Sama potom hovorila, že hojdacku sme požičali bábätku, aby neplakali.
Zaspávanie nie je ideálne, ale nemyslím, že by to bolo spôsobené hackou. Skôr tým, že sa nevie uložiť, vypnut. Do poslednej chvíle je aktívna, buď niečo rozpráva, alebo robí rukami, vymýšľa, že jej treba cikať, že chce vodu a pod.
Ja som rada, že sme hacku mali, veľmi mi pomohla, inak by som asi prišla o nervy. A tiež som sa bála ako budem od nej oducat, ale nebolo to nič hrozné, aspoň v našom prípade.

eja118
15. dec 2017

@delmondo diky za odpoved...my mame sice len 5mesiacov no uz mi hlavou ide co potom 🙂 tak snad to aj u nas bude tak fajn...nakolko nas maly tiez nevie vypnut..furt je aktivny...🙂

delmondo
15. dec 2017

@eja118 poznám to 😂
Pre mňa to bolo v tom momente najlepšie prijateľné riešenie

eja118
15. dec 2017

@delmondo presne tak..skoda ze somna nu prisla az v stvrtom mesiaci...🙂

eja118
16. dec 2017

@delmondo este jedna otazocka...spavala v nej aj v noci?

delmondo
16. dec 2017

@eja118 nie, uspala som v nej a vybrala na posteľ.

chribik
18. dec 2017

ja mam hacku od narodenia.cez den spavalo dieta len tam a vecer v posteli. bolo to pohodlne, lebo manzel pracuje z domu a ked ju hojdal, mal ju priviazanu o nohu. ja som si kym spala stihla aspon porobit co som potrebovala. teraz ma skoro 7 mesiacov, okolnosti nas prinutili ist mimo nase trvale bydlisko. cez den spi v kociku (bud s nou chodi svokor),ale uz sa stalo, ze zaspala aj iba v odparkovanom kociku a v pohode. vecer spi v posteli bez problemov. asi je to individualne. ja osobne hacku urcite odporucam

shee11
20. dec 2017

Dievcata, do kedy sa da hacka vyuzivat, aby bola bezpecna? Ked sa uz babo stava na nozky a tak... Oplati sa kupila pri 7 mesacnej?

delmondo
20. dec 2017

@shee11 je to individuálne. Ja som používala do 2r. Od 8m sa v nej vedela pretočiť, okolo 1,5r sa v nej posadiť a vyliezt, keď bola rozopnuta. Počas spánku sa nepretacala, takže ja som nemala obavu a pri prebúdzani som ju vždy počula. Žiadna nehoda sa nám nestala, keďže šnúrky nevedela rozuzlit a ponad ne nikdy nepresla

chribik
29. dec 2017

@shee11 niekde som citala, ze hacku pouzivali aj v 3 rokoch, ale tak, ze to malo dietatko zavesene tesne nad zemou a ked chcelo, same si do toho islo lahnut, pripadne sadnut a hojdat sa. zdalo sa mi to ako super napad