Hniezdo, lehátko/hojdačka verzus prenosná postieľka

baluinka
28. nov 2020

Ahojte..potrebujem radu, nejak sa totiž stále neviem rozhodnúť, či mi treba hniezdo...do postieľky na spánok mám už kúpenú perinku, rozmýšľala som, že hniezdo by som možno využila na gauči v obývačke, príp. keď sa budem zdržiavať v kuchyni a bábätko dám zatiaľ pri mňa do hniezda, príp. ho využijem do našej veľkej postele...no neviem, či by na tieto účely nebola vhodnejšia kúpa takej tej hojdačky/lehátka...alebo skôr niečo také ako mojžišov kôš? Ako prvorodičku ma samozrejme láka kúpiť všelialké takéto srandičky :D no zároveň by som sa rada vyhla nakupovaniu "zbytočností" a preto rozmýšľam, čo z toho je najvhodnejšie, možno najdlhšie využiteľné, najpraktickejšie... chápem, že každé bábätko je iné, ale zaujímalo by ma, čo ČO STE VY NAJVIAC VYUŽILI Z TÝCHTO VECÍ?

denden77
28. nov 2020

@baluinka moja spi v postielke v zavinovacke a hniezdo mam v obyvacke na gauci, tam si lehni cez den.. do kuchyne ju zatial nosim len kukat magnetky na chladnicke 🤣🤣🤣 ale mam stolicku od 0 do 3 rokov, ked pri nej budem chciet varit 😊

s_a
28. nov 2020

Podľa mňa hniezdo je super na polohovanie bábätká

naattalie
28. nov 2020

@baluinka vyuzila som prenosny kos a lehatko. Hniezdo sme nemali tak uvidis co napisu ine maminky ;)

ivonadusa
28. nov 2020

Ahoj. Ja som pouzivala hniezdo na polohovanie dcery len v jej postielke. Hniezdo sme vyuzili do 6 mesiacov. Potom ked sa zacala pretacat, vadilo jej to v noci.
Lehatko je super vec, hlavne ked ma nieco zavesene nad hlavkou a sa to toci, vydava zvuky. To ju velmi bavilo a bolo pre nu velmi zaujimave, ze nieje v polohe lezmo na gauci napr. Ale v lehatku a tak videla viac.
Vela casu vedela stravit aj pod hrazdickou, tam som jej povesala hraci a buchala si s ruckou do nich..

pato88
28. nov 2020

Ahoj, moj spaval v zavinovacke, kym z nej nevyrastol potom siel do spacieho vaku. Cez den bol v takom tom lehatku/sedacke, ked som sa sprchovala alebo varila (vela, ale bol len tak na hracej podlozke). Do postielky som tiez kupila mantinel, ale vytiahla som ho az, ked mal rok a perinku az od 13 mesiacov, ked uz zjavne nechcel spaci vak, ked spaval medzi nami nemal nic len pyzamko alebo tenky spaci vak (aj ked tym som si neni ista, ci to nie je akoze rizikove)

pato88
28. nov 2020

A z tej zavinovacky vyrastol asi 3 mesacny a to lehatko vyuzival asi do 6-7 mesiacov, aj ked teraz si nan obcas vylezie ako 14 mesacny a sedi tam jak kral

hailey1
28. nov 2020

@baluinka pred porodom som bola strasne zasadova, ze maly bude v perinke, bol maximalne v porodnici. Doma asi tak dva dni, odvtedy si hovie v hniezde, natahuje sa, roztahuje ako je jemu dobre. Ked ho zabalim do periny, tak ide z koze vyskocit. Po nejakom mesiaci sme si vsimli, ze velmi chce obzerat vsetko dookola, tak sme dokupili aj lehatko a vyuzivame vsetko...

lenka2710
28. nov 2020

Môj zas musel byť zviazaný v perinke 😂 inak bol nekludny a placlivy, ako náhle som ho zviazala v perinke krásne zaspinkal! Hniezdo som nemala, lehátko využívame aj hraciu deku dosť často a mam aj prenosnú postielku, ta je zatiaľ ešte zabalená

ddenuliatko
28. nov 2020

@baluinka naša malinká v zavinovačke vydržala týždeň, varila jej. Od narodenia spí v hniezdočku, ktoré z postieľky ani nevyberám, lebo si ho veľmi obľúbila. Spínka pekne na boku a pred sebou má ešte zrolovany uterák, aby sa náhodou nekotulala alebo podobné. Teraz má 7 týždeňov a kúpili hojdačku, v ktorej si ju prenasam keď potrebujem byť v kuchyni, kde má pozoruje alebo obzerá hračky na hrazdičke. Vydrží tam v kľude aj polhodinku. Aj žehliť pri nej môžem a je kľudná.

alexandra2468
28. nov 2020

@baluinka no my sme mali vsetky vyssie spomenute veci, fakt vsetky, ale este aj rozne satky a nosice (2 typy satiek, nosic stokke a rischino). Nic sme nevyuzili. Ani kocik, ani kolisku 😃 vsade plakala, nosila som ju na rukach az kym nezacala stvornozkovat. To je 8mesiacov, kazdy den, od rana az do vecera 😃 lebo ona aj spala cez den len na rukach. Katastrofa. Hrozne mesiace to boli.

Takze vsetky tie veci som postupne rozdala, len mi doma zavadzali. Nechala som si len hniezdo na mesacne fotenie 😃kazdy mesiac ju v tom fotim, nabuduci tyzden ma rok. To spravim poslednu fotku a konecne darujem aj to hniezdo 😃

Ale to je len moja skusenost. Mam kamosky, ktorym kresielko vraj “zachranilo zivot”. Dieta sa v tom bavkalo, zaspalo, ony zatial varili upratovali... ine kamosky zas nedaju dopustit na nosic/satku, takze zalezi na dietati..
Drzim palce😃

baluinka
autor
28. nov 2020

@hailey1 už som šla písať, že perinku som z tých vecí kúpila ako prvú a možno nevyužijem zrovna tú a hneď ďalší komentár od @lenka2710 pravý opak :D
@alexandra2468 chcem sa presne tomu vyhnúť, že kúpim v návale hormónov a toho, že to "nutne potrebujem" všetky tieto vychytávky a v konečnom dôsledku väčšinu nevyužijem :D ale to človek asi nezistí takto pred pôrodom, ako tak čítam... ono možno najlepšie riešenie bude nekúpiť nič z toho (max jednu vecičku) a riadiť sa heslom, že čo nemám, to mi vlastne nechýba :D

alexandra2468
28. nov 2020

@baluinka toto je svata pravda, co si napisala 😃 alebo si mozes kupit niekde na bazosi, nech to nestoji vela a ked sa ti to zapaci, alebo skor dietatu 😃 tak si kupis nove, pekne, podla svojich predstav 😃

nykkushka
28. nov 2020

My sme mali/mame všetko - hniezdo v nočnej postieľke, super na polohvanie, z postieľky išlo prec po nejakých 4 mesiacoch, ked uz mu bolo nepohodlné pretoze sa moc hýbal 🤦‍♀️🤷‍♀️🤭. Cestovnú postieľku mame v dome dole, kde spáva cez deň a v lete ideálne sme ju vybrali na dvor a bol v nej. A lehátko sme mali spolu s hojdačkou a vibračný kresielkom, 3v1 a super vec ked bol malinký, tiež tak do 4 mesiaca, potom už sa mu v ňom nedalo hýbať a bol nespokojný. Takže za mňa tieto veci plne využite a keby mame ďalšie dieťa, zadovazim si nich zas 😊

biela_sova
28. nov 2020

@baluinka Ahoj, my sme najviac vyuzili hniezdo Cocoonababy, zarucuje presne taku fyziologicku pilohu babatka (sklon chrbatika atd), ako v jednom nedavnom konikovskom videu spomina fyzioterapeutka. Ide pod neho aj monitor dychu. Nam takto maly spibkal cez noc na chrbatiku, na brusku spal len tak volne v posteli pri mne. A hnirzdocko sme si nosili po dome podla toho, kde sme boli my. Je to spevnene. Za nas popri nosico naj pomocka. Ziadne ine zavinovacky, perinky a neortopedicke hniezda sme nemali.

luciannka83
29. nov 2020

Cakam tretie dieta. Hniezdo je len momentalny trend. V pohofe sa da zaobist aj bez neho. Miesto lehatka, kresielka som pouzivsla vajicko na prevoz v aute. Mala som dve postielky. 1 v spalni a sruhu v kuchyni. Teraz tiez planujem kupit cestovnu postielku. A budem ju mat v kuchyni. Zavisi, ako casto cestujete. Vsetky veci su sice fajn, len treba rozmyslat aj nad ichbuskladnenim, lebo zabwraju aj vela miesta.

majulino
29. nov 2020

Pozri mam 3 deti a kazde bolo ine.
Prvy syn (9r.) Miloval perinku a kresielko aj hrazdicku to bolo proste top
Druha dcera(7r.) Neznasala perinku, uz v porodnici to bol boj. V kresielku tiez nechcela velmi byt az cca okolo 3-4 mesiaca ale strasne mala rada kolotoc nad postielkou
Najmladsi syn(3,5m) bez perinky v hniezde inak nezaspi l, kolotoc nic, kresielko obcas ale ako jediny spi v postielke dvaja starsi nevedeli zaspat a ked som ich prekladala ked zaspali tak boli hned hore

stanislavicenka
29. nov 2020

@baluinka lehatku sa vyhni nuplne. Je to zbytocne, a pre dieta z dlhodobeho hladiska nevhodne, takze urcite by tam to dietatko nemalo spat, a travit vela casu. V bdelom stave na zemi, na brusku. A spali v postielke, bez perinky. Pri prvej som bola rested hlupa, a balila som ju do perinky, kopa roboty, prania, hrozna manipulacia pri dojceni. Ver mi, ze babatko z tych vsetkych veci potrebuje najviac teba, Mamu. Ked babatko plakali, uviazala som ho do satky, a pokracovala v cinnosti.