Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hygiena v domácnosti pri malých deťoch

vlasta72
18. okt 2014

ahoj chcela by som sa opytat ako sa starate o hygienu v domacnosti pri malych detoch, či treba savovat hračky, podlahy a podobne dakujem 🙂

lucka1987
18. okt 2014

@vlasta72 okrem kupelne, wc , a kuchyne nesavujem nic...... v kuchyni pouzivam nejake tie antibakterialne tekute prostriedky, kupelnu s weckom citim dezinfekcnymi v podstate kazdy den .. a mimo ostatnych, vsade mame nie lacnu plavacku... a to by sa vyrobca asi nepotesil, keby videl, ze mu lejem na podlahu savo 😅 ..
takze nie, ostatne podlahy ani v detskej izbe nesavujem a ani to robit nebudem..... upratujme cistim kazdy den.. savo je pre mna zbytocny smrad a zatazenie domacnosti dalsim chem. prostriedkom ... podotykam ze maly mi nebyva vobec chory, az teraz ked nastupil doskolky mava sopliky

masinka
18. okt 2014

@vlasta72 no ja Savo pouzivam akurat na WC a zapecenu mastnotu na digestore. Pokial mi nezavola kamoska, ktorej dieta sa chvilu predtym u nas hralo, ze maju zltacku alebo nejaku inu infekcnu chorobu, tak by mi ani nenapadlo hracky savovat (ale toto sa mi, nastastie, este nestalo ). Ak padli hracky z kocika vonku do blata, tak som ich umyla jarom.

mami.sk
18. okt 2014

@vlasta72 na WCko používam Bref a na kúpelňu Fixinelu. plávajúce podlahy umývam prostriedkom Denkt mit z DM drogerie na plávajúce podlahy 😉 hračky som nikdy neumývala Savom, umyjem ich po tečúcou vodou , keď sa zašpinia. plyšáky 2x do roka vyperiem v práčke 😉

pribinak
18. okt 2014

Ak uz chces niecim umyvat detske hracky, tak urcite nie Savom, je to velmi agresivne, su dostat pripravky pre detske veci ci chracky, napr firma Nuk, bezne to kupis v bille ci dm-ke
Na hracky ti podla mna staci tepla voda a mydlo

anuska74
18. okt 2014

a čo tak používať a rozmýšlať trocha ekologicky a byť šetrná k sebe rodine aj matičke prírode. 😉

zita19
18. okt 2014

Savo a podobne chlorove pripravky maju vyznam iby ak sa vyskytne infekcna choroba v blizkom okoli. V beznej domacnosti, kde sa primerane upratuje su vsetky dezinfekcne a antibakterialne prostriedky uplne zbytocne.
Okrem toho, ze chlorove pripravky su drazdive a zdraviu vôbec neprospievaju aj pobyt v sterilnom prostredi dokonca ohrozuje budovanie prirodzenej imunity.

ikika
18. okt 2014

@vlasta72 ahoj. Tak ja som tazky alergik a pri vybere "chemikalii" v domacnosti zohladnujem aj informacie tykajuce sa vyvoja imunitneho systemu - a to znamena, ze cim viac sterility, tym horsie... bakterie existuju nielen tie "zle", ale aj "dobre"... silne chemikalie zabijaju aj tie "dobre" bakterie... takze sa snazime pouzivat obcas aj eko prostriedky, napr. na umyvanie riadov eko z dm - aj ked riady velmi neumyvame v rukach, mame umyvacku, tam pouzivame klasika tablety (najcastejsie Somat, Finish)... dlazky umyvame prevazne octovou vodou, ked treba len nieco striet (napr. v kuchyni nieco padlo), tak kludne aj tou eko-jarou... do wc davam neekologicky Domestos, ale aj tam obcas kupim eko, teraz mam z lidla, ale s tym nie som velmi spokojna, lebo hned stecie 🤐 ... sanitu umyvame vacsinou tou jarou, ktoru mame doma - vzdy nalejeme do davkovacov a mame to pripravene pri vani aj s hubkou na pouzivanie...
Co sa tyka hraciek, tak v ziadnom pripade nesavujem (mozno v prip. ako popisuje @masinka - ale to radsej nech sa nam vyhyba 😅 )... ked treba, bud operiem alebo umyjem mydlovou alebo jarovou vodou - zalezi od hracky a materialu, z ktoreho je vyrobena... 😉

katarinamarkova
18. okt 2014

@vlasta72 savo skodi viac ako trosku spiny. drazdi oci,dych cesty, sliznice.
precitaj si akykolvek vyrobok s jeho obsahom a varovanie - toxicky pre zive organizmy - aj tvoje dieta je zivy organizmus 🙂

ikika
18. okt 2014

A teda, aby som neklamala, tak obcas umyjem vanu aj Cifom - predsalen umyje krajsie, vidno to napr. na bateriach... Savo pouzivam velmi zriedka... pouzila som ho napr. na dovolenke, ked sa u nas tocili hnackovite a zvracacie virozy... 😒

katarinamarkova
18. okt 2014

@vlasta72 doplnim, opravim - prostriedky s obsahom chloru...t.j. aj savo.
ale musim uznat. to savo proti plesniam mi raz velmi pomohlo 🙂

ikika
18. okt 2014

@katarinamarkova ano, v opodstatnenych pripadoch je to vyborny pomocnik... ale iba v opodstatnenych... 🙂

jankaja
18. okt 2014

ja si myslím, že to netreba preháňať. Sterilné prostredie deťom nepomáha, práve naopak. Ako sa hovorí: "špína v bytě, šťastné dítě" - samozrejme netreba zachádzať do extrému 🙂 Savo používam na záchod, na ostatné upratovanie bežné čistiace prostriedky.

jankastubka
18. okt 2014

Fuu ja teda obdivujem baby, co stihaju upratat kazdy den. Nie ze by som neupratala hracky do policky 😀 ale aby som vysavala, ci umyvala kupelnu a zachod kazdy den... hmm ruky mam len jedny, a aj ked mam poslusne dieta, treba si niekedy aj oddychnut. Nehovoriac o tom, ze cez vikend sme radi, ze sme konecne rodine a celkovo radsej ten cas venujem dietatu ako upratovaniu.

zita19
18. okt 2014

@jankastubka neboj sa nie si sama. Ja uz nemam ani deti doma, len chlap mi tu bordeli (a teda bordeli viac ako stihali obidve deti) a aj tak nevysavam denne, prach utriem tak raz za tyzden, ked sa udari. Od mladi sa riadim 1. zakonom matky Murphyovej: Dieta neostane suche, dlazka cista a chlap spokojny. Tak naco sa trhat?

slavaf
18. okt 2014

Pokiaľ viem, sterilné prostredie je úplná blbosť, deti predsa nemôžeme celý život držať v inkubátore... Takisto si myslím, že mať deti a rodinu je o niečom inom, ako o neustálom upratovaní - dá sa aj lepšie využiť čas a pre deti je určite zdravšie, keď ich vezmem von na prechádzku alebo ihrisko alebo hocikde inde, ako keď budú mať všetko okolo seba vyblýskané a "vysavované"🙂 Najlepšia je podľa mňa obyčajná voda a mydlo. Všetky tie anti- a super a neviem aké výrobky sú len dobrý biznis. Teda až na WC, tam treba niečo o "level" silnejšie...🙂 A jasné, keď sa vyskytne nejaká infekčná choroba, ale to je už o inom... A hračky? Ako som už písala - voda a mydlo🙂

25daniela
18. okt 2014

No a nehovorim, ze popri praci a troch detoch nestiham nic, staci ked je riad umyty (v umyvacke) a pradlo vyprane..
Na wc pouzivam domestos a na umyvadlo a vanu savo kupelna, koli vodnemu kamenu, pretoze mame velmi tvrdu vodu a umyvadlo aj ked umyvam kazdy den, stale vyzera ako neumyte... Inak na hracky ak je nutne, iba mydlo alebo jar ci prasok na pranie podla materialu.
Na plavajuce podlahy, teda ked uz sa pustim do upratovania tak iba jar pouzivam.
Kedysi pri prvom dietati som umyvala podlahy odusu a teda s tou imunitou na tom nieco bude, pretoze najzdravsie je tretie dieta.. 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli