Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Jaký je nejvyšší faktor u opalovacích krémů pro děti?

strihalka
21. jan 2013

Jaky je nejvyssi mozny faktro pre deti u oplaovacich ochrannych kremu ?
Mame biodermu 50, ale uvazujem na prvni dny do turecka aj neco vyssi...mate zkusenosti? dakujem

sissy27
21. jan 2013

existuje aj 100 - predáva sa napr. v austrálii a usa, u nás som nevidela... ale do turecka ti v pohode stačí aj 50 🙂

hradnapani
21. jan 2013

vyssi faktor vraj ani neexistuje. V niektorych, najma arabskych krajinach, dostanes aj 70-tku, ale je to raj len reklamny trik, v skutocnosti je to 50 faktor...

anjelicek26
21. jan 2013

Vsetko nad faktor 25 je vyrobene umelo - chemicky a nepatri na pokozku dietata. Skus pohladat temy o opalovacich kremoch z minuleho roku. Kremovat castejsie a drzat v tieni. Plus kupit UV oblecok a ciapku, to chrani skvele.

zmrzlinkams
21. jan 2013

neni vraj zdrave vyšie faktory ako je 25. my sme davali cez leto 15 a uplne v pohode alebo ešte 25 ale vyšie vraj neni dobre lebo sa možu upchať pori dieťatka a može to narobiť skor šarapatu ako osoch dokonca som počula že dieťa skončila v nemke ked bolo natrete vysokym faktorom koža nedychala a dostalo nejaku alergicku reakciu či čo ale to som počula od znamej , natrieť vždy ked je dieťatk na slniečko a kupiť take čo vydrži aj vo vode a nezmije sa a potom natrieť aj ked dieťatko vyjde z vody a myslim že uplne stači aj niši faktor ked sa dodržiava natieranie. a samozrejme ak sa už nekupe osprchovať a natrieť telovim mliečkom 🙂

tinka9000
21. jan 2013

a faktor do 25 je akože úplne prirodzený a čisto prírodný?? ťažko...myslím že je to jedno, radšej upchať póry ako spálená pokožka. Jasné že malé dieťa na slnku ani nemá čo hľadať, ale aj tak, aj do tieňa treba natrieť.

alami
21. jan 2013

ja som s deťmi používala 50tku v Chorvátsku - mám alergiu na slnko, tak preto. A poviem ti, prišli sme úúúúplne biely, nič nás na nej neopálilo, ani nebolo vidno, kde sme mali plavky 😅 a ani som sa nevyhádzala. takže si myslím, že tá 50tka ti bude "stačiť"

katkabalon
21. jan 2013

30- pohltí 96% slnečného žiarenia všetko naviac sú iba konzervanty a zaťažujú pokožku. My sme v Egypte mali 30 maly maltričko s krátkym rukávom neustále na sebe podľa možnosti v tieni. pravidelne natierať a určite nehrozia žiadne popáleniny.

janesa1984
22. jan 2013

Na Slovensku je ochranný faktror 100 označený ako 50+. Ako napr. Bioderma Photodrm mineral 50+ pre deti. Vyšší nie je. To je aj fyzikálna bariéra proti slnku. Dieťa je uplne biele z toho krému

Tu začni písať odpoveď...

Odošli