Je dobré chodítko, ktoré tlačí dieťa pred sebou?

lennkka17
7. feb 2015

Ahojte, máte niekto skúsenosti s chodítkom, ktoré dieťa tlačí pred sebou? Mám 14 mesačného synčeka, ktorý chodí popri nábytku a chcela by som mu kúpiť toto chodítko. Viem, že klasické bežky sa nedoporučujú.ani sme ju nepoužívali, ale ako je to s takýmto chodítkom? moze mu to nejako uskodiť alebo ho to skor nakopne ? dakujem

ericap
7. feb 2015

Ahoj, my sme ho mali a viac by som ho nekupila... urcite sa pri nom nenaucil chodit. viac menej ho ignoroval a ked aj skusal s nim chodit, tak ked sa nan oprel ako napr. o nabytok, prevazilo sa mu a spadol s nim.... mali sme klasicke co je hned aj vkladaacka za 25 €. viac menej ho zacalo bavit az ked zacal chodit - teraz ho sem tam pred sebou tlaci... ale inak si myslim, ze to boli zbytocne vyhodene peniaze.

bubelko
7. feb 2015

@lennkka17 ja som mala pre mladsieho a sluzilo. Pozicala som si od kamosky, pretoze mi syn presuval po byte stolicky - po hodine som mala vsetky zaparkovane v chodbe. A ten zvuk suchajzceho kovu o dlazbu mi trhal usi 😉

lennkka17
autor
7. feb 2015

@bubelko aj moj maly posuva stolicky a aj taky maly stolik po podlahe, zato nad tym uvazujem, len este samostatne nechodi, tak neviem ci bude vediet s tymto choditkom, ci mu to nepojde prilis rychlo a nebude stihat za tym a padat

bubelko
7. feb 2015

@lennkka17 no nas nepadal. Ani mu to neslo rychlo. Ale to je asi individualne 😉

stellamaris
7. feb 2015

@lennkka17 moj syn tlacil pred sebou dreveny kociarik,mame ho ako dekoraciu v jedalni 😉 pekne si ho tlacil pred sebou a naucil sa chodit.V nemocnici si vsimol plastikovy kociarik,tak ho pouzil na pomocku pri chodeni a vyhodil z neho dokonca aj babiku 😀 Stolicky v jedalni nam zacal presuvat,ale casto padal,tak sa kociarik osvedcil lepsie.....

ejlin123
7. feb 2015

Ahoj, nam klasicke choditka detska lekarka neodporucala, hoci ich pouziva 90 percent mamičiek ktoré poznám. V klasickom choditku dieta sedi a tým, že sa odráža od podlahy si namáha kolenné a bedrové kĺby, podotýkam, že hovorim o dieťatku, ktoré ešte samo nechodí a neudrží sa na nôžkach. Naopak, pri choditkach, ktoré dieťa tlačí sa predpokladá, že dieťatko dokáže samo stáť, len ešte neudrží rovnováhu a padá. Práve preto je choditko na tlačenie vyhovujúce, dieťatko sa ma čoho pridržať a robiť prvé krôčky. Nás chodítko na tlačenie nakoplo, pretože jedna z našich dvojičiek ako 18 mesačná ešte sama nechodila, stále sa pridržala všetkeho naokolo. Kupili sme jej v predajni Dračik taky plastový nákupný košík a s tým sa naozaj krasne rozchodila, nakoniec už dokonca riadne behala, mala z toho ohromnú radosť.... toľko moja skúsenosť 😉

marcelatje
7. feb 2015

@lennkka17 nám sa neosvedčilo (ale skúšali sme len u kamošky), lebo po parketách sa to rozbehlo rýchlo a malá sa potom bála. Ale teraz by to tlačila o sto tristo 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Predsa len tie stoličky čo ti malý tlačí sú asi stabilnejšie 😅

hamca
7. feb 2015

@lennkka17 my tomame pozicane od kamosky, ale nemozem povedat, zeby to pomohlo pri chodzi. A ani ju to velmi nebavi, stolicky su lepsie aj u nas 🙂

ketrinzetadzons
7. feb 2015

@lennkka17 my mame toto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/4006... a odporucam. drzal pri nom dobre stabilitu, lebo kolieska sa dali dobrzdit tak, aby mu vozicek neutekal. A drzadlo je dost daleko, aby nekopal pri chodzi do vozicka. teraz ked uz chodi stale sa s nim dost hrava, naklada si donho prevaza... za mna ano, ale len za tento konkretny typ. Raz sme boli na navsteve, kde mali take plastove a bolo take vystupene do stran a stym sa mu zle chodilo, lebo kopal zboku do tych plastov.

katrinka8
7. feb 2015

Náš malý ho má rád, aj keď chodil len popri nábytku, aj teraz, keď už chodí. Máme drevené choditko Krtek. Nejde moc rýchlo, ani sa neprevažuje, je stabilné. Kúpili sme mu ho, lebo stále tlačil pred sebou stoličky alebo stoličku na kŕmenie.

moonglow
7. feb 2015

@lennkka17 my sme ho mali a prave s nim sa naucili obaja chodit 😉 ... ja ho iste odporucam ... este dodam, ze sme mali take, kde sa dal nastavit odpor koliesok, aby dietatku neušlo

zitaje
7. feb 2015

Moj maly uz asi dva mesiace chodi ale stale tlaci stolicky hore-dole. Mame laminat, stolicky maju na nohach nalepene take filcove kruzky, takze je to tiche, mne to vyhovuje. Nemusela som kupovat dalsi raroh do maleho bytu. Akurat ked ideme jest, zhaname stolicky po celom byte 😀

@lennkka17

lennkka17
autor
8. feb 2015

@moonglow a ake ste konkretne mali ak sa smiem spytat? lebo hladam take co sa da nastavit odpor koliesok. dakujem za odpoved

moonglow
8. feb 2015

@lennkka17 vies co, to nebola ziadna znama znacka.. Kupovali sme ho asi v Kauflande, nebolo drahe a co sa kvality tyka, teraz ho ma uz stvrte dieta a stale je ok 🙂

bosoriak
8. feb 2015

@lennkka17 moje deti tlacili stolicky, podla mna je to lepsie, nez tie choditka, lebo je to stabilnejsie. Lepsie je kupit nejaku lahku stolicku bez operadla, dat na spodok tie filcove podlozky a nechat dieta nech robi co vie. 🙂