Je dôležité mať detskú postieľku?

15siska16
22. máj 2020

Ahojte mamičky! Možno to bude pre niektoré blbé ale chcela by som sa opýtať či je dôležité mať detskú postieľku. Čakáme druhé dieťa mám syna 10rokov a keď sa zamyslím ako dlho bol v postieľke príde mi to trochu zbytočne kupovať. Myslite si že by bolo zlé kúpiť rovno detskú posteľ? samozrejme s ochrannou zábránou . Ďakujem

s_a
22. máj 2020

Ja rozmýšľam o tej "rastúcej" postieľke napríklad 🙂

sunny8
22. máj 2020

Moja dcera má novú postieľku až od pol roka v nej začala spávať teraz má 2 roky a je úplne rozbitá 🤦 vyhlodana ako od myši rozhegana čo v nej vkuse so sebou nabija keď nechce ísť spať proste hrôza. Keď by ste dieťatku aj kupovali neinvestujte do toho veľa kúpte nový matrac ale postieľka určite postačí aj z bazára tie deti to úplne rozbijú.

15siska16
autor
22. máj 2020

Preto sa aj pýtam po prvom už mám skúsenosti lebo tiež dlho tam nespal a jak aj vy píšete bola v zlom stave aj tá naša ☺ ale hlavne tam bol pár mesiacov preto uvažujem či ta rastúca alebo rovno zaobstarať detskú posteľ ktorá by bola na dlhšie.

saskia_98
22. máj 2020

@15siska16 my sme mali klasicku postielku a teda syn v nej spal od narodenia (mala som ju vedla postele) a teraz ma rok a pol a ma klasicku velku postel ale to len kvoli tomu, ze postielka mu bola uz mala. Inac by som ju nekupovala..

15siska16
autor
22. máj 2020

To aj plánujem nekupovať postieľku vôbec len som potrebovala aj názor iných,lebo v mojom okolí všetci len ako by to bolo bez klasickej detskej postieľky ☺

bobula46
22. máj 2020

Máme detskú postieľku, syn v nej spával od narodenia, má 2 roky, stále mu je dobrá, postieľka stále vyzerá ako nová, ani rozheganá nie je. https://www.mravcek.eu/kategoria/spanok/drevene...
Máme túto len v bielom.
Pri mojom synovi by bola nereálna posteľ bez zábrany, respektíve len nízka zábrana, on sa prehadzuje celú noc, takto mám istotu že nespadne

saskia_98
22. máj 2020

@bobula46 to aj moj robi ale jeho postel je prisunuta k stene z jednej strany a z druhej mame prisunutu nasu manzelsku, cize syn ma postel bez zabran a super to je.
@15siska16 no uprimne keby viem pri narodeni ze syn mi tak rychlo vyrastie z postielky (ma 105 cm a postielka 120), tak ju vobec nekupim ale kto mal vediet ze bude rast tak rychlo. 😅

nika82
22. máj 2020

tak ak nechces postielku bude ti satcit aj cestovka a dokupis len matrac

ledgerka
22. máj 2020

Ja som kupila 140x70, to vydrzi nejaku chvilku. Kupovat uplne mini postielku mi prislo zbytocne. Pozri ikeu.

lenuliatko84
22. máj 2020

Je dôležitá. Kde ma spat dieta?s rodicmi?NIE.kazdy ma mat svoj priestor

15siska16
autor
22. máj 2020

@lenuliatko84 samozrejme že s rodičmi nie je jasné že má mať dieťa svoj priestor len nechcem detskú postieľku ale uvažujem buď rastúcu ako tu jedna pani písala alebo detskú posteľ tak ma zaujímali riešenia iných mamičiek

nikiki29
22. máj 2020

@15siska16 ja mám postieľku, ale určite by som si vedela predstaviť fungovať aj bez nej 😊 treba len dobre vymyslieť zábranu. “najhoršie” je to obdobie, kedy už stojí, ale nevie zliezť z postielky bezpečne sám... mne takto utekal z manželskej... hlavou napred 🙈 zábrany na detské postele sú väčšinou nízke (aspoň tie čo som pozerala) a tie by vedel určite preliezť. Tiež predpokladám že hlavou napred 🥴

lenuliatko84
22. máj 2020

@15siska16 babatko jedine do postielky.nas tam bol do 3 rokov .teraz ma normalnu velku postel

syslik81
22. máj 2020

ja som mala postielku ale mala spavala a stale spi somnou ... v postielke nebola ani raz... kludne ti staci detska postel so zabranou akurat zaraz na chrbat .. dolezite je vybrat kvalitny madrac a to v com je je u jedno ..

katkalubkova
22. máj 2020

@15siska16 my sme postielku vyuzivali, detsku postielku, ja by som ju urcite kupila. Pripadne aj trochu starsiu.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
83lenka83
23. máj 2020

Ja mám postielku a využívam stále, malý ma 7 mesiacov a ani by ma nenapadlo ho nechať spať na posteli, je to nebezpečné.

tilko
23. máj 2020

My máme túto už 2x
https://www.ikea.com/sk/sk/p/gulliver-detska-po...

Syn v nej spával od narodenia do 4 rokov. Bola pevná, krásna a super, že sa dala spraviť ako postieľka aj pre väčšie dieťatko bez tej prednej steny. Potom sme ju predali pretože naozaj bola ešte pekná a nepoškodená.
O 9 rokov po synovi sa nám narodila dcérka a ja som neváhala a kupovala opäť tú istú. A neľutujem. Už 2 mesiace tam spáva dcérka bez tej prednej steny (6/2020 má 2 roky).

nika82
23. máj 2020

@83lenka83 ja tiež nie , len niektoré sú tu fest zasadove

aaao
23. máj 2020

@15siska16 nemame postielku akoze mala som ked sa narodil taku tu kolisku alebo ako to nazvat a vrestal tam ako tur a ani raz tam nespal uz ma 3 roky a stale spi snami a este ani neuvazujem o samostatnej posteli :D

saxana000
23. máj 2020

Tak do pol roka moze byt aj v koliske alebo takom tom kosiku kym bude uplne malicke babo a potom kludne postel vacsiu prirazit do spalne k vasej alebo so zabranou do vlastnej izbicky.my sme ale postielku vyuzili naplno.od narodenia az doteraz mala bude mat 4 roky.ma svoju postel svoju izbu kam chodi vecer spavat ale v noci alebo nad ranom este chodi k nam do spalne kde sme jej postielku nechali.postielka je jej stale dobra a netlacime sa.tak isto mame aj u svokrovcov este po muzovi prirazenu k manzelskej posteli a mala v nej spi ked sme tam.ani jedna sa nerozhegala ani neokusala.su ako nove.

semila001
16. jún 2020

Samozrejme žeee ma mat dieta postielku .prebohaa!!!!!

thoughtfulweirdo
16. jún 2020

Podľa mňa klasická postieľka nie je úplná nevyhnutnosť, ale kvôli praktickosti si neviem predstaviť, že by sme ju nemali. Moja by od 8 mesiacov v posteli nelezala, keby nemala mreže. Fakt neviem, ako by som ju tam udržala 😄 teraz má 2,5 a stále sa tam v pohode zmestí, ešte aspoň pol roka v nej bude, takže pre mňa to bola super investícia.