Je lepší overál alebo otepľovačky pre takmer ročné dieťa?

kubkacik
14. aug 2012

Ešte je len august, ale radšej skôr ako neskoro. 🙂 Rozmýšľam čo kúpiť drobčekovi na zimu, aby som, keď príde čas, mala v tom jasno. Čo je lepšie na zimu bundička a otepľovačky alebo overál? Aké máte skúsenosti? Ďakujem 😉

julinkaz
14. aug 2012

jednoznačne overal, bábätku je v tom teplúčko a nedostane sa mu pod neho ani gram snehu 🙂

anjelicek26
14. aug 2012

Ak ma teraz len 5 mesiacov, tak ti v zime behat nebude, tak to ti staci overal.

vianne
14. aug 2012

my sme mali bundicku a nohavice minulu zimu a to mal nieco cez pol roka, ale lezal v kociku vo fusaku. teraz nam uz chodi, takze chcem overal, aby mu nefukalo na chrbat, a nemal vsade sneh, ked niekde spadne. ale budeme mat aj oteplovacky a bundu, na vymenu, ked bude mat jedno mokre. 🙂

dudduli
14. aug 2012

ja som to riešila overalom

eeffka
14. aug 2012

Vela zavis aj od telesnej stavby dietatka, ja mojej overaly ani dupacky nedavam lebo asi ma dlhe nohy, inak to neviem popisat 😀 , co jeje je dobre na nohy je jej velke na telicko a zasa jej velkost ma rozkrok tak niekde pri kolenach. Takze my v zime bude mat 9-12m budeme musiet mat oteplovacky + bundu. lebo overal by musel byt odstrihnuty na nohach a to jej tam vojde sneh. No uvidime co bude, poriesim az nasnezi 😀

divosko
14. aug 2012

Tak ja riesim tiez presne tuto otazku....mame kupene dve bundicky a hrubsie nohavice, to iba ak pojdeme napr.ku doktorke alebo autom...ale na bezne nosenie von do kocika urcite overal...a fusak...+nánožnik, tak nejak si to predstavujem ja🙂

vinifred
14. aug 2012

..keď nosí ešte plienku,tak overal..ak sa odúča/čo si myslím,že tvoj prípad to asi ešte nie je/ tak oteplovačky a bunda zvlášť,lebo nikdy nevieš,kedy sa mu vonku bude "chcieť"

sorciera24
14. aug 2012

pre nas bol napr. overal strasne neprakticky....a stale je.......mala som 1, kt. mal maly raz a viac som ho nedala.....ja uprednsotnujem bundu + oteplovacky 😉 mozes kombinovat bundy a ak by bola zima, tak este sup fusak do kocika.....ale je na kazdom, co komu vyhovuje...

nice202
14. aug 2012

pre mna jednoznacne bunda a oteplovacky. bundy su dost dlhe a oteplovacky maju velmi vysoke pasy. cize neprefukne a nenasnezi ani keby neviem co bolo. skor ma este teplejsie na chrbte a aj z predu. ako keby 2 vrstvy. a bundy maju aj gumy pri pase, cize dost dobre drzia

hajajanka
14. aug 2012

My sme mali overal aj bundu s oteplovackami. Ak bolo velmi zima, tak sme dali overal (alebo ked bolo vela snehu) a inak sme nosili bundicku.
Ale tvoje babatko je este velmi male a v zime bude v kociku. Takze podla mna staci bundicka. A mozno ani oteplovacky nebudes potrebovat. Ked bude sediet v kociku, tak bude mat bundicku, aby mu bolo teplo a nozicky bude mat vo fusaku, pekne v teplucku 🙂

stanislavao
14. aug 2012

overal

zorka1
14. aug 2012

my sme mali aj overal /no použili sme ho max. 4 krát/,a otepľovačky s vetrovkou-to sme používali častejšie.aj do kočíka,aj na sánkovačku.neviem prečo,no mne to bolo praktickejšie.a samozrejme ešte fusak,takže bolo jedno,či má overal,či otepľovačky s bundou,keďže vo fusaku bolo teplúčko 🙂

zigzag
14. aug 2012

my mame 14 mesiacov, a ked sa zacnu predavat,tak urcite kombinezu zase kupim, posledny rok sa nam osvedcila velmi, malemu boolo teplucko , nemusela som sa bat,ze ked sa zohne, tak mu bude tahat na chrbat, ..

euka210
14. aug 2012

dobrá otázka 🙂 minulú zimu sme mali overal vcelku, ale to mal maly 4m a to bolo super. Nas bude mat rok a premyslam, co by som mu v zime v takom veku dala, lebo este nam sam nechodi. Na zimu sme dostali overal, uvidime ci mu bude 🙂 Na chodenie po vonku je podla mna dobry overal, ale ked este bude v kociku a nebude chodit, tak oteplovaky su zbytocne... tak zateplene nohavice, pancuchy a sup do fusaku. A hore vetrovku zimnu. Ta sa rychlo zoblecie, aby nebolo horuco vo vnutri a pod.

magali
14. aug 2012

my sme mali overal len ked bol uplne malicky.. ked mal rok, tak uz mal oteplovacky a bundu, jednak nam uz bezkal a zasa si myslim ze by som musela aj tak kupit aj bundu, lebo niekedy nebola taka kosa, zeby potreboval aj na nohy vytelpene a stacila bundicka, to iste na jar

martina_uk
14. aug 2012

My sme mali presne rok v zime a mala som aj overal, aj bundu+oteplovacky ale jednoznačne vyhral overal. Mala uz začínala chodiť za ruky a kedže v bunde ked dala hore ruky mala odhaleny chrbát, aj ked sme mali body, oteplovacky na traky a rolak tak vždy bola rozgajdana a každú chvilu som ju musela napravat. Overal je spolahlivejsi.

sympa1
14. aug 2012

overal jednoznačne! do 4 rokov bol len overal, neskor uz rozne kombinacie inych veci

polca
14. aug 2012

pokial je dietatko na plienkach jednoznacne overal, ked je bez nich-praktickejsia je bunda a oteplovaky.. aspon mne sa to tak osvedcilo..

aktiz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
14. aug 2012

este je malicky tak v zime mu postaci overal

julinka2787
14. aug 2012

my sme mali prvú zimu (to mala okolo pol roka) aj jedno aj druhé. ale vtedy mi bol praktickejší overal. nevyhŕňalo sa jej to ako bunda v kočíku, ke´d sedela. druhú zimu sme mali len bundy a oteplováky. a bolo to super. to už málokedy sedela v kočíku.

lucia20
14. aug 2012

ked boli taketo malicke mali len overaliky, ale dalsie zimy sme to uz vzdy riesili jednou sadou oteplovacky a bunda a druhou variantou bola kombineza. takze sme mali oboje.

navonka
5. nov 2013

Taktiež odporúčam overal, ktorý malé detičky nikde netlačí, sú celé v teple a v suchu. Dvojdielnu súpravu by som dala, keď sa pýta na záchod, vtedy je praktickejšia.

duratlicka
5. nov 2013

Nasa uz rocna chodila,ale praktickejsia bola 2 dielna suprava.Ked si zamacala nohavice,bundicka sa dala este pouzit.Ideal je mat aj aj,ale to je dost drahy spas.