Je lepší teplomer Hartman alebo Topcom?

lejlla
12. jún 2013

prosim viete mi poradit ktory je lepsi,kvalitnejsi ?nejake plusy aj minusy...
jeden je HARTMAN a druhy TOPCOM.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinockaaa
12. jún 2013

Podľa mňa najlepšie je investovať do teplomera, ktorý meria teplotu na čele a / alebo aj v ušku, teplota je odmeraná za pár sekúnd a nemusíš dieťa stresovať meraním v zadočku, alebo pridržiavaním pod pazuškou, čo ti aj tak nikdy tento teplomer nezmeria presne. Nehovoriac o tom, že to trvá podstatne dlhšie. Ja mám elektronický teplomer z LIdla asi za 10 eur, najlepší teplomer aký som kedy mala, dieťaťu zmeriam teplotu aj v spánku.

uglybetty1234
12. jún 2013

ahoj, ja mam od topcomu 5v1 a nedá sa to porovnať. Je aj na vodu, na jedlo, na teplotu. Nemusis dietatko vyzliekat, len prilozis na celicko, pripadne do uska a behom sekundy je odmerane. Stal sice viac, ale vobec tu investiciu nelutujem. Kupila som si aj takyto, ale boli to len vyhodene peniaze a nervy.

tehula
12. jún 2013

najidealnejsie uz nerobia. Stare dobre ortutove, co naozaj presne merali. Digitalnych mam niekolko, zvacsa ledva nad 35,8 to namera. Bezdotykove su fajn, pokial sa dieta nezacne potit. v tom momente sa celo ochladzuje, hoci organizmus je prehriaty. Takze pre mna ani jeden z tvojho vyberu

kvetinka211
12. jún 2013

@matkamirko @tinockaaa @uglybetty1234 kupili sme bezdotykovy, prvy za 50e /microlife/ sme aj hned vratili, druhy za 80e /hartmann/ sme uz nestihli vratit ... meria nam to obludne blbosti ... u dospelych este ako-tak, u dietata aj 1°C odchylka nadol ... neviem ci maju niektori ludia inu anatomiu ze im to funguje, ale ja som dost sklamana lebo mam doma drahu blbost a tak ci tak musim merat v konecniku ked potrebujem nasadit antipyretika ...

michaela.g
12. jún 2013

@lejlla ahoj, ja som kupila digitalny v lekarni za 7 eur a max spokojnost, kombinujem to s bezdotykovym ten mam z Lidla tiez za par eur. Ked sa mi nepozdava teplota premeram bedotykovym a ked ukaze viac tak kontolujem digit. na 100 % zhoda...

simca06022011
12. jún 2013

ja mam digitalny z lekarne hartmann, nevycancany, klasicky biely, meriame iba v zadocku s nim... je najpresnejsi. Mam aj bezdotykovy (60EUR+) ale nie som velmi spokojna, nie raz sa mi stalo ze na cele mala teplotu do 38 a v konecniku nakoniec cez 39... mozno nahoda, ale proste nejak tomu nedoverujem uz. Nastastie uz viem podla dotyku na malej ci ma horucku...

miku1
12. jún 2013

Ja používam obyčajný digitálny teplomer, kúpený v lekárni asi za 3 eurá. Funguje bez problémov. Teplotu zásadne meriam v konečníku, pretože tam sa teplota ukáže najpresnejšie. Myslím, že kupovanie bezdotykových teplomerov je zbytočné vyhadzovanie peňazí. Za tú sumu sa dá kúpiť pre bábo niečo oveľa dôležitejšie a užitočnejšie 🙂

vivusika
12. jún 2013

ja keď sa narodil malý som si kúpila tento http://www.kseft.sk/vyrobok-detail.php?vyrobok=... a som maximálne spokojná, zo začiatku som mu veľmi neverila, kontrolovala som ho aj ortuťovým a merali rovnako. Je to na nezaplatenie, keď sú deti choré a treba im merať teplotu aj v noci 🙂

januliku
12. jún 2013

Bohuzial, uz nie su ortutove rychlobezky, ktore boli rychle a presne. Podla mna je uplne jedno, aky digitalny teplomer kupis, ziaden nie je uplne presny. Je dolezite, aby si po odmerani teploty (zapipani) este drzala teplomer (pod pazuskou alebo v konecniku) pokial teplota stupa. Aspon takto sa to meria u nas v nemocke.

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz