Je lepšia elektrická alebo ručná odsávačka mlieka?

evelin82
13. jan 2012

odsávačka mlieka

anjelicek26
13. jan 2012

@evelin82 - to ti nikto pausalne neporadi. Pokial odsavas a krmis babo len z flase - rozhodne elektricka. Ak odsavas len prebytocne mlieko, aby nebol zapal, proste raz za cas, ked je spurt a zacne sa viac tvorit, ci sa v noci dieta nezobudi - vtedy uplne staci manualna. Ja som mala nadbytok mlieka a to tak, ze som prve 4 mesiace kazdu noc musela odsat, a aj tak stacila manualna - uplne. Do 5 minut odsate aj 260ml... takze podla mna staci aj taka...

evelin82
autor
13. jan 2012

Ja som len prvorodicka a chystam si kupit domov odsavacku,ale nazory sa dost lisia -lebo jedna mi povie ze lepsia je elektricka a druha ze je spokojna zase s obycajnou tak potom to neviem tak posudit 🙂

michaela.g
13. jan 2012

ja som bola maximalne spokojna s rucnou AVENT-kou...

mysicka242
13. jan 2012

aj ja som mala rucnu Aventku a bola som spokojna 🙂

perlaoceanu
13. jan 2012

@evelin82 ahoj, ja som bola spokojna s rucnou Avent, ak chces, kludne ti ju predam, ja ju uz nepotrebujem.

evelin82
autor
13. jan 2012

ja by som potrebovala nie zase prilis drahe 😉 ale za rozumnu cenu ,nemam zatial vyhliadnutu odsavacku.

monika2606
13. jan 2012

@evelin82 ahoj, ja ti moc neporadím lebo tiež som prvorodička tak nemám skúsenosti, ale v jednom obchode mi poradili odsávačku Lovi, je lacnejšia než avent a predvačka vravela že si u nej viac kupujú Lovi než avent, a vraj s ňou sú jej zákazníčky spokojné, ona povedala že nie všetko čo je Avent je dobré...no ale neviem ti to ešte potvrdiť lebo ju nemám odskúšanú...len posúvam ďalej radu 🙂 vyšla asi o polovicu menej ako avent

perlaoceanu
13. jan 2012

@evelin82 co rozumies pod rozumnou cenou? Kolko si ochotna investovat do odsavacky?

evelin82
autor
13. jan 2012

ja si rozmyslam kupit uz pouzitu od nejakej mamicky ale do nejakých 30 eur ak sa bude dat ,este to nemam prezistene ako sa pohybuje cena tychto odsavaciek 😉

anjelicek26
13. jan 2012

@evelin82 - no odsavacka mlieka - pokial bola pouzivana - by som nikdy z druhej ruky nekupila, je to taka intimna zalezitost, ked tadial tieklo mlieko inej zeny, ale asi sme kazda ina, ja by som dolozila 10€ a mala novu, alebo ak z druhej ruky - tak nepouzitu.

evelin82
autor
13. jan 2012

ale ked sa zase vysterilizuje tak by sa hadam nemohlo nic stat?ved sama neviem kolko krat ju pouzijem a ci ju vobec pouzijem ,alebo je pockat az kym sa narodi dietatko a potom kupit ,no poviem ti ze mam z toho poriadny kolotoc v hlave

dani84
13. jan 2012

urcite je lepsia elektricka... A pouzitu by som tiez nekupovala, podla mna je to nehygienicke 😉

anjelicek26
13. jan 2012

@evelin82 - no odsavacku kupis v lekarni, vzdy je nejaka otvorena a urgentne sa da po nu poslat aj manzela. Vela zien vie odstriekat aj rucne a dost, mne to nikdy neslo pri tom mnozstve. Mozno nepouzijes - mozno budes pouzivat casto. Ja som oba razy kupila novu, ak by som ju bola byvala nepouzila - tak by som ju novu zabalenu predala. Pouzita sla po dokojeni do kosa, mna by ani nenapadlo to akosi predavat dalej... stat sa nic nemoze, ak vysterilizujes, ja by som ale mala taky "civny" pocit...

evelin82
autor
13. jan 2012

este pockam a hlavne sa poradim s mojou laktacnou poradkynou a na zaklade toho sa rozhodnem ,ale mas pravdu to musim uznat 😉

zaneta123
13. jan 2012

Ja som odstrekovala plne 10 mesiacov, mala som ručnú AVENT isis, maximálna spokojnosť, kupovali sme lebo malý sa nevedel prisať, mysleli sme, že len na určitú dobu, vydržala som 10mesiacov. Čo sa týka toho či novú alebo z druhej ruky, pokiaľ by som to riešila teraz, tak možno aj z druhej ruky - veď v pôrodnici (u nás v ZA), majú elektrickú avent odsávačky pre celé oddelenie, mliečko sa dáva priamo narodeným ďeťom, kde ešte nie je vybudovaná imunita a sú v pohode, dokonca ani nevyvárajú, len po každom použití sa umýva teplou vodou. Čo sa týka aventky tam pokiaľ by si kupovala z druhej ruky tak odporúčam zohnať náhradné ventilčeky - tie odchádzajú ako prvé a radi vyskakujú - ja som ich pri tom plnom 10 mesačnom odstriekavaní zničila asi 4až 5. Z druhej ruky vyvaríš a je to hotovo, novú možno zainvestuješ a použiješ (ak vôbec) pár razy. Pri druhom dieťati som ju nepoužila ani raz🙂)

lucik85
13. jan 2012

ja som mala aj rucnu tu som kupovala novu a aj elektricku pozicanu od kamosky.. ta elektricka ziaden zazrak ,pouzila som ju raz ..rucna je lepsia podla mna ale tiez som ju vyuzila len par krat a to kojim uz 1,5 roka.. ak nechces zbytocne kupovat tak pockaj kym sa babo narodi a uvidis ci ju budes potrebovat..ja ak budem este rodit tak si nekupim dopredu.

martincca
13. jan 2012

ja som mala aj manuálnu - tommee tippee, kúpenú od ruky, vysterilizovala som ju, prečo by to malo byť nehygienické?? netreba prehánať 😝
potom som dostala zápal a pôrodník zo Šace mi odporučil elektrickú, Medelu, fakt sa to nedá porovnať, ja som ju chcela na rozbehnutie, s manuálnou som odsala cca 20ml horko-ťažko za 15min, s elektrickou za 3min. 100ml 😀 😀
ale zas načo dopredu kupovať? možno ju ani nebudeš potrebovať

andrejka1974
13. jan 2012

musis sama vyskusat ja som mala aj rucnu a neskor elektricku aj teraz budem mat elektricku od aventu viac mi vyhovuje ale zalezi na tebe

demeeri
13. jan 2012

Ahojte.Ja mám doma dve manuálne odsávačky.Problém je v tom,že ani jedna už nefunguje normálne.Asi dva mesiace som používala novú Farlin,potom už neťahala mlieko.Náhradné tesnenie som nemohla zohnať,tak som kúpila druhú od ruky.No tá nefunguje vúbec,ani raz som s nou neodsala mlieko.Je podľa vás elektrická odsávačka silnejšia? Oplatí sa mi ešte investovať? Malý má teraz 5 mesiacov a stále ho plne kojím.Chystám sa pomaly začať prikrmovať,a chcela by som odsávať trošku mliečka na kaše.

dadda02
19. feb 2012

Ahojte mamky, ktore mate Medelu mini elektric. Nestalo sa vam, ze sa v odsavacke (v tej trubici) zacala tvorit pena z mliecka? Je to nieco ako keby sa to mlieko vracalo spat. Najhorsie na tom je to, ze sa to dostava k motorceku. Neviete, cim to moze byt? Kym mi vybavia reklamaciu, tak aj pridem o mlieko... Alebo kupit Aventku? Mate skusenosti?

soniii
8. apr 2012

Ahojte, co sa tyka odsavaciek, mam iste skusenosti, kedze uspesne odsavam uz 11 mesiac. Na zaciatku som zacala s odsavackou Medela manualnou, nebola zla, ale clovek sa pri odsavani dost narobi, hlavne v noci to je dost nepohodlne. Potom sam skusala aventku elektricku, ktora bola celkom ok, no skladanie bolo narocnejsie a bola dost jemna. Najlepsia odsavacka je medela swing, tu pouzivam pol roka a je super. Rychlo a bezbolestne odsaje mlieko. Neviem si ju vynachvalit. Jedina jej nevyhoda je jej cena.

iva1009
13. jan 2015

co hovorite na rucnu odsavacku MEDELA?

melania1
13. jan 2015

@iva1009 ja som mala medelu a som spokojna. urcite elektricku. ved by mi s manualnou ruka odpadla🙂

melania1
13. jan 2015

@dadda02 ked uz bola plna nadobka tak vtedy mi vtiahlo mlieko do motorceka, treba si to odsledovat.

rainee
13. jan 2015

Jednoznacne elektricka medela, z rucnej by som mala svaly hadam ako rambo, to sa nedalo 😀

mysha
13. feb 2015

Ahoj, súhlasím s anjelicek26. Veľmi závisí od toho, za akým účelom ju potrebuješ. univerzálnu radu asi nedostaneš, ale aspoň si môžeš vytvoriť vlastný názor... pred približne 5 rokmi som riešila presne túto istú dilemu. Nakoniec som sa rozhodla pre kombinovanú Avent a nikdy som neoľutovala. Keď sa mi narodil syn, išla som do 2. ročníka VŠ. Keďže som študovala externe, celé víkendy som bola na prednáškach, a odsávačka sa stala mojou tichou kamarátkou 🙂 Bola výborná, ľahko sa skladala aj ovláda. Ak sa mám priznať, neviem či som ju využila niekedy bez motorčeka. U mňa teda jednoznačne elektrická, určite je komfortnejšia. PS: sestra si kúpila Avent manuálnu a nakoniec si odo mňa motorček požičiavala 🙂

erika1412
16. jún 2015

Nema niekto na predaj elektricku odsavacku mlieka...ale aby dobre a silno tahala..dakuje.

kikakik18
15. sep 2015

@mysha prosím ťa nemalo potom bábo problém opäť piť z prsníka? Tiež som rovnaký prípad, že musím ísť v soboty do školy. Rozmýšlam nad odsávačkou, nechcem ju alekupovať, kým si nebudem istá, že budem kojiť. Našla som Avent elektrickú- je k nej veľa príslušenstva- fľaša, prsné vložky, poháriky. Stojí 140€. A potom je Avent manuálna, k nej je len zásobník a fľaša, stojí 40€, ale do 100 dní sa dá vrátiť, ak bude nerozbalená. Tak mám teraz dilemu :D v škole bude asi praktickejšia manuálna, keď budem potrebovať narychlo diskrétne odsať mlieko..

mysha
15. sep 2015

@kikakik18 Nie, babo nemalo problem nadalej sat aj z prsnika. Kojila som do 2 rokov bez problemov.
Ja som mala kombinovanu a dala sa pouzivat aj bez motorceka. Ten bol bud na baterky (vyuzivala som v skole) alebo na adapter (pouzivala som doma, ked som mala vela mlieka). Bolo to ovela pohodlnejsie a rychle. Neviem si predstavit odsavat sa s rucnou mechanicky. To sa da par-krat, ale nie, ak to niekto pouziva regulerne. A odkedy by si tu odsavacku potrebovala? Ja tu moju este stale mam, momentalne je vsak u sestry, mozno ku koncu roka ju dostanem spat...

katuska2709
15. sep 2015

@kikakik18 myslím, že aj elektrická sa dá vrátiť do 100 dní keď je nerozbalená 🙂 najlepšie je, ale keď sa spýtaš v danom obchode, lebo ja som kvôli tomu písala mail do jedného e-shopu a mi len odpísali, že nie, to u nich neplatí, klasicky viem vrátiť do 14 dní od zakúpenia podľa obchodného zákonníka... z druhého eshopu mi odpísali, že áno, platí do na všetky odsávačky avent, pokiaľ je nerozbalená (nakoniec som objednala odtiaľ - feedo )