Je lepšia elektrická odsávačka mlieka či ručná?

testin
25. jan 2011

Rada by som sa spytala a poradila, aka je vhodna odsavacka a zaroven pri nej nestravim vecnost?
Elektricka alebo rucna? a ked elektricka tak aka?
Co vravite na medelu sving, tommee tippee elektricku, ci avent rucnu, ci elektricku, ci rucna aka kolvek?
chcem co najrychlejsie zakazdym odsat mliecko a nie pri tom sediet.
dakujem vopred

briketa
26. jan 2011

medela elektricka

gwenni
26. jan 2011

ja som používala ručnú od AVENTU a bola som s ňou spokojná, tiež mi ju poradilo veľa mamičiek a jedna kamarátka mala tri odsávačky a s touto bola najspokojnejšia

luciaanna
26. jan 2011

Ahoj.
Každej mamine môže vyhovovať niečo iné, jedna môže byť nadšená elektrickou odsávačkou, iná by za nič nedala dopustiť na ručnú....A podobne je to aj so značkami odsávačiek.
Najlepšie by bolo asi, keby si mala možnosť si vyskúšať odsávačku v praxi, čo asi nemáš (ak by ti mohol niekto požičať)...
Mne napríklad Avent ručná neodsala ani kvapku, Medela ručná bola super, nakoniec som odsávať ani nepotrebovala, keď sa mi ustálila laktácia po niekoľkých dňoch, týždňoch, tvorilo sa mi iba toľko mlieka, koľko malá potrebovala.
Kámoška si zase pochvaľovala Medelu elektrickú, moja sesternica ju ani nemohla používať....
Takže koľko žien, toľko názorov....

zuzka1008
26. jan 2011

ja som velmi spokojna s ručnou avent, s el. som mala este v porodnici problemy, to som hned zamietla. s ručnou mi to ide šikovne naposledy som za 10min odsala 170ml, to si myslím že je super 🙂

booklover
26. jan 2011

kym sa ustali tvorba mlieka s potrebami babätka a pri pociatocnych problemoch staci rucna. nase dieta vsak malo reflux, odsavala som prakticky cely den a z rucnej mi zacal bolestivo vyskakovat klbik palca na pravej ruke. vyskakuje doteraz... kupila som elektricku (avent) za polovicu ceny na inzerat a som spokojna. len ten klbik mi uz asi fungovat nebude...

stvura
26. jan 2011

urcite elektricka.....s rucnou som sa riadne natrapila

ivett1
26. jan 2011

ahoj..mne sa osvedčila ručná avent ...je skoro na takej úrovni (ak nie vyššej) ako elektrická medela...pravdaže záleží, či chceš odsávačku používať len na rozbehnutie mliečka, odsávanie, ak je ho priveľa, dokrmovanie (popri dojčení)....alebo len a len na odsávanie (možno zdravotné problémy a pod.)....vtedy by som odporučila asi elektrickú, ale tiež avent 😉

bambi2
26. jan 2011

pridavam sa k @briketa- neni nad elektricku a medelu... je fakt na nezaplatenie 🙂

lagoonka
26. jan 2011

Jednoznačne ručná Avent 🙂
a nepoznám kočku, ktorá ju mala, aby si ju aj nepochvaľovala... Dokonca som tú svoju požičala a aj tak sa osvedčila. 😉

mircalla
26. jan 2011

Mala som Medela Harmony rucnu...dost dlho to trvalo....kazdy ti poradi daco ine, tazko sa rozhodnut... 🙂 😉

suzieqiu
26. jan 2011

ahoj takze ja som vyskusala niekolko odsavacok. v nemocnici som zacala s obycajnou tesco odsavackou. potom ked som musela odsavat niekolkokrat denne tak som si kupila MAM odsavacku. bola horsia ako ta tesco. tak som si kupila elektricku avent. velmi dobra odsavacka,ale rucna mi vyhovovala viac. potom som vyskusala rucnu avent odsavacku. Vynikajuca, jemna a setrna. Ale ked som potrebovala rychlo odsiat mliecko tak som pouzila tu tesco,predsa len odsavala rychlejsie ako ta avent. Takze som ich pekne striedala.

katka1981
26. jan 2011

elektricka avent

pink_lady
26. jan 2011

vyskusala som vsetky, najlepsia je ale vlastna ruka 😅

babatko88
26. jan 2011

mala som obe, Aventy, no elektrická bola dosť silná, ručná namáhavá 😝 ako píše pink_lady, najlepšia je vlastná ruka 😎

kvetinqa
27. jan 2011

Ja som mala tomme tippee obe, aj rucnu aj elektricku a bola som spokojna s oboma. Elektricka bola rychla, vykonna a ticha. a rucna mala super tah.

matenka
27. jan 2011

ja som mala medelu ručnú a neodporúčam, našťastie som ju potrebovala len na začatie, ale teda keby mám stále takým dačím odsávať tak už je malá na um 😖

renabr
27. jan 2011

mala som aj ručnu aj elektricku, ale ak bude treba odsávať jednoznačne elektricku, ručnou si možte privolať zápal šliach na ruke, je to makačka, ja odporučam elektricku medelu...

cmulinko
3. feb 2011

mala som elektricku odsavacku avent...ktora sa v pripade potreby dala pouzit aj ako rucna,ale ja som sa potrebovala vyprazdnit extra rychlo,takze pracovala som na plny pohon 😀 zial dlho nam ani odsavanie nepomohlo a museli sme prejst na UM.

piink
3. feb 2011

Jednoznacne rucna avent... ja som bola maximalne spokojna... jednu aj predavam v mojom bazariku.. 🙂 🙂

lucula73
3. feb 2011

na túto otázku je veľmi ťažká odpoveď,kaaždej vyhovuje niečo iné....ja som mala avent elektrickú a bola som s ňou maximálne spokojná.....lebo ma nebolela ruka,nič som neusela robiť,len držať ju v ruke 🙂

iwuskaaa
3. feb 2011

Ja mám skúseností dosť, keďže prvé tri týždne som iba odsávala...Ja odporúčam určite AVENT ručnú odsávačku 🙂 . Mala som aj MEDELA elektrickú, ale to sa nedá porovnať. S ručnou AVENT som vždy odsala viac a na počudovanie aj rýchlejšie 🙂 .

renatka100
3. feb 2011

jednoznačne elektricka avent, odsate za 5 minut bez bolesti

spalka
3. feb 2011

ja som skusila rucnu, avent...raz mi stacilo a uz na nu skoro rok pada prach v skrini 😀

pavucatko
4. feb 2011

Naozaj si každá žena musí vyskúšať čo jej najviac vyhovuje. Odsávala som si 4,5 mesiaca. Najprv ručnou, potom elektrickou. Uvidíš aj podľa stavu prsníkov. Ja v začiatkoch som s elektrickou neodsala ani kvapku. Proste som to musela troška spriechodniť . Ale neskôr bola elektrická super, lebo to išlo rýchlejšie. No treba sa troška potrápiť so správnym nastavením, aby si si tie prsia hned na začiatku nezničila, lebo potom je to veľmi bolestivé. Takže pomaličky, veľa trpezlivosti, tá námaha stojí za to. Ja som mala od kamošky Medelu . V tom balení bola aj ručná aj elektrická. Ale možno sú aj iné dobré, neviem neskúšala som iné.

maja_r
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana1201
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gretulienkamm7
15. dec 2013

avent-ručná, citlivá regulácia vo vlastnej ruke.M

daanuska
15. dec 2013

Jeej rucna odsavacka NIKDY VIAC 😀 😀 to bol fakt "zabijak" 🙂

kukuku01
15. dec 2013

ja som mala rucnu medelu a teraz mam elektricku medelu a odporucam urcite elektricku 🙂

andrejuna
26. jún 2015

urcite by som si na cate odsavanie nekupovala medelu mini. Ja.som ju kupila ze keby sem tam trebalo odsat. no nakolko este v porodnici trebalo maleho dokrmovat, a dali mu flasu, nechcel sa potom prisat, tak som musela uz len odsavat. Odsavala so kazde 3-4 hodiny. A medela mini vydrzala "az" 3 tyzdne a pokazila sa. Tak ze vyhodene peniaze. Odpirucam zainvestovat a kupit drahsiu a kvalitnejsiu!!!!!!!