Je lepšia manuálna alebo elektrická odsávačka mlieka?

renatka100
22. nov 2010

Nakoľko rozmýšľam nad výbavou, prosím Vás o názor a Vašu osobnú skúsenosť.

anjelicek26
22. nov 2010

Mne stacila manualna, uplne. Mala som medelu (bola hodne lepsia) a teraz mam avent (co sa da, ale nic-moc). 120 ml - tu malu flasku - odsajem pod 5 minut... takze nejaka strasna robota s tym nie je... do elektrickej by som sla asi len, keby odsavam denne a krmim tak z flasky... mi to prijde "divne", aby taka masinka ma "dojila", sorry za vyraz, ale nejako ehm, by mi to vadilo...

cmulinko
22. nov 2010

Mam skusenost iba s elektrickou...uz v porodnici mi ju odporucali a aj tam som ju zacala pouzivat.Ked som prisla domov,tak som si kupila elektricku od aventu.Takze mozem sa vyjadrit len k elektrickej....mne vyborne posluzila.

dusanab
22. nov 2010

Ja som mala elektrickú a bola som veľmi spokojná. Manuálnu som si vyskúšala v pôrodnici a rozhodla som sa že v žiadnom prípade si takú nekúpim. Jednoznačne elektrickú. Viac rýchlostí odsávania mliečka, niektoré majú aj masážne nástavce (moja nemá), jednoducho a rýchlo sa dá mliečko odsať jednou rukou (druhou môžeš listovať v knižke 😉 ).

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska246
22. nov 2010

Mne sa najlepsie miecko odsavalo rucne... 😉

zuzu101
22. nov 2010

Ja mám aj aj a viac mi vyhovovala elektrická.ušetrila som tak kopec času 😀

hori
22. nov 2010

no a ja pridam skusenost... ked som davala dokopy vybavu, dala som si zalezat na kvalitnej odsavacke (hoci iba manualnej) a investovala som do nej nemalu sumu penazi... akoze OK, ale paradoxne som ju nikdy nemusela pouzit... 🙂

iinuska
22. nov 2010

mna elektricka bolela, pouzivala som manualnu od aventu a v pohode

andrejecka
22. nov 2010

aj môj názor je taký že kúp si ju až ked budeš potrebovať, ja som neodsávala ani raz, odsávačkou mi bola dcérka

zuziq
22. nov 2010

podla mna by si si ju hlavne nemala dopredu kupovat 😉 pokial nebudes mat problem s kojenim, tak ju nebudes potrebovat, na obcasne odsatie ( ak napr. niekam pojdete) ti naozaj staci aj rucna... my sme problem mali, takze som asi 2 mesiace len odsavala.. s manualnou by som asi prisla o ruky 😀 elektricka bola ovela pohodlnejsia a aj menej bolestiva ( zalezi ale aj od toho, o aku elektricku sa jedna). ja mam medelu s dvoma fazami odsavania, bola dost draha, ale v mojej situacii to boli jedny z najlepsie investovanych penazi 😉 takze zavisi naozaj od toho, ci ju niekto pouziva denne miesto kojenia, alebo len prilezitostne 😉

tehula
22. nov 2010

mne to odsavackou vobec neslo, ja som sa najlepsie odsala podojenim 😀 Akoze vlasntou rukou 😔
ja si tiez myslim, ze kup az ked budes naozaj potrebovat, lebo je to velka investicia

lussy666
22. nov 2010

manualna, medela...ale asi by som nekupovala, kym ju naozaj nepotrebujes...mozno ti bude vyhovovat rucne odstriekavanie, mozno nic...🙂

aduskatt
22. nov 2010

ja som nepotrebovala vobec, synator bol odsavacka.........a na odlahcenie..suseda ma elektricku, napajanu vysavacom a kedze byvame v panelaku, tak kazde tri hodiny pravidelne mam budicek, ked zapina vysavac a mna ide trafit slak od jedu, aj od nalakania sa 🙂

ani3012
22. nov 2010

Popredu nič nekupovať,ak bude treba odstriekavať,skúsiť najskôr ručne a ak ti to nepôjde,tak až potom pokukať po odsávačke
kúpila som odsávačku manuálnu ale .....neišlo mi to, ručne mi to išlo najlepšie .

janka2732
22. nov 2010

Ja ma manualnu a v pohode sa aj použiva a za 10 min.mam hotovo 🙂

siska07
25. nov 2010

tiez rozmyslam aku odsavacku kupit, mam manualnu piestovu, ta je o nicom, radsej by som investovala do niecoho poriadneho a kvalitneho kedze potrebujem odsavat stale.

evickapooh
25. nov 2010

to bola dilema aj pre mna preto som si zaobstarala aj manualnu aj elektricku pootom elektrickyu som predala [nepotrebovala som] mala som malo mlieka stacila mi manualna odsavacka

dahra
26. nov 2010

Ja som si kupila rucnu odsavacku (stala cca 40€, ale je velmi dobra) este pred nastupom do porodky, aj som ju tam vzala so sebou (jedina vec, co som okrem kocika a postielky mala kupene) a dobre som spravila. neviem, co by som si bez nej pocala, bo uz na 2.den po porode som mala take naliate prsia, ze rukou by to neslo odstriekat, sestricky mi museli rozmasirovat prsia, dostala som injekcie a cele dni v porodke som takmer non-stop odsavala. Maly papal, ale ta nadprodukcia bola des. Rozmyslala som vtedy, ze ak to ma byt take, tak si po prichode domov kupim elektricku, ale nastastie sa to postupne upravovalo a rucna stacila.

andrea487
26. nov 2010

urcite si ju nekupuj vopred 😉
ja som si kupila chicco one hand,stála vtedy 2500sk bola o 400sk lacnejsia ako rucná aventka,k nej flasa prosto to isté len znacka,a po 2mes. sa mi opotrebovala tá cast ktorá sa stláca islo to tažko,odsávala som 2x denne,potom som presla na odsávanie rucné a možem ti povedat,že keby som to skusala na zaciatku ani odsávacku nekupim 😀 😀 😀
o elektrickej som cítala dobre i zle-bolave skusenosti.. 😒

kojka84
27. nov 2010

Ja sommala pri prvom pozicsnu rucnu MEDELA a bola som spokojna tak teraz uz som si ju kupila.........musela som,nedala sa pozicat 🙂 mam tetinu co pracuje v lekarni a povedala ze tie elektricke im velmi casto vracaju na reklamacku.a je to jedno aka znacka aj cena .S kazdou uz boli problemy.Mimichodom ta MEDELA stala okolo 23€

sedem
27. nov 2010

Ahoj Renatka,
suhlasim s kockami, ktore radia kupovat az v pripade, ze zistis, ze ju potrebujes, v profile mas uvedenu BA, takze ak by si aj surne potrebovala, je aj pohotovostna lekaren v noci otvorena a nemas problem..myslim, ze dnes uz v kazdej nemocnici na sestonedeli maju k zapozicaniu odsavacku, sama po porode uvidis, kolko mliecka sa ti tvori, ci si vie babatko vytiahnut a ak by si potrebovala, v nemocke ti pozicaju a mozes si odskusat..ja osobne som si v nemocnici skusila manualnu odsavacku - Medela (to som uz ale mala prsia riadne stvrdnute) a s tou som teda odsala asi tak dve kvapky(pozicali mi ju na noc), rano som uz bola uplne zufala, prsia bolestive a ked ma zbadala laktacna, supitala pre elektricku, tiez znacky Medela a ta vytiahla mliecko bez vacsich problemov..takze ja som nevahala a ked sa mi tvrdnutie doma opakovalo, drahy utekal do lekarne pre elektricku Medelu a ja na nu nedam dopustit..naozaj je to aj pohodlnejsie oproti rucnej, ale tak zalezi aj na tom, ako casto ju budes pouzivat, kedze je aj nemaly rozdiel v cene..drzim palce, nech sa dobre rozhodnes a hlavne aby babo nahradilo akukolvek odsavacku 😉

martuska75
10. dec 2010

Čítam samé odporúčania akože kúpiť až keď ju budeš potrebovať - no neviem, už vidím mojho manžela ako behá po lekárňach a vyberá odsávačku 🙂 Pri staršej dcére som odsávačku v pôrodnici nemala a veru by sa mi bola hodila. Ak ste mali zapálené prsníky tak viete o čom hovorím.

wodana
17. dec 2010

aj mne sa osvedcila manualna od Aventu

ivett1
17. dec 2010

ahoj...pri oboch som pouzivala na rozbehnutie mliecka manualnu aventku...v porodnici som mala moznost vyskusat si aj elektricku medelu...teda u mna moc nezabodovala, ale to je asi vec nazoru a hlavne ako dlho ju budes pouzivat....

vroni
17. dec 2010

Mne sa narodilo dieta bez sacieho reflexu (super, fakt 😠 ) a odsavacka sa stala z hodiny na hodinu nutnostou. Pred tym mi take cosi ani nenapadlo, tak veru chlap utekal vybavovat, kym som ja bola v porodnici. Mala som velku elektricku Medelu, fungovala vynikajuco a platila ju poistovna (mala som ju len pozicanu, po roku som musela vratit) aj ked som sa pri tej velkosti a hlucnosti skor citila ako dojnica ☹ Od nejakych cca 8 - 9 mesiacov som mala aj malu "cestovnu" elektricku (tiez Medelu), bola ok, len podstatne slabsia a zdaleka nevytiahla take mnozstvo. Rucne som nemala rada, bol to zaberak na ruky a trvalo to dlho aj ked "vykonom" boli silnejsie nez ta mala cestovna elektricka.... V 12. mesiaci sa nastastie dieta "odstavilo" same - odmietala pit akekolvek mlieko - a bolo po "kojeni"

bluff
17. dec 2010

ak budes potrebovat, urcite si kup elektricku. je to pohodlne, rychle odsavanie bez namahy. tie usetrene eurace ti za to nestoja.

jk77
17. dec 2010

ahoj. ja som vyskusala len manualnu, ale bola som s nou velmi spokojna.mala som avent isis.pouzila som ju uz hned v nemocnici a som rada, ze som ju mala hned pri sebe.prsia som mama neskutocne naliate, ked mi mliecko prislo a maly sa nevedel prisat, tak mi odsavacka super pomohla.aj moja sestra ma tretie babo a az teraz musela pouzit moju odsavacku a bola povdacna, ze ju ma......ja vrelo odporucam

zuan
17. dec 2010

aj ja odporucam kupit az vtedy, ked to bude nutne. nejaku si vyhliadni a manzel ti ju moze doniest potom do porodnice. ja som pouzivala elektricku Medelu. prve tyzdne - hned od porodnice - som odsavala po kazdom kojeni, vo dne v noci. s rucnou by som sa asi nadrela. s Medelou som velmi spokojna, ziadne zapaly, ziadne ranky ani trhlinky, ziadna bolest pri odsavani.

irsina83
17. dec 2010

Ja mam manualnu odsavacku Avent a neviem si vynachvalit, rodila som predcasne, dcerka bola 6 tyzdnov v inkubatore a ja som bola ,,zavisla,, len na odsavacke 😉 dobre mi rozbehla laktaciu a odsavam do dnesneho dna. kedze malicku v nemocnici naucili na flasku tak vlastne som ani nikdy nekojila a ficim na odsavacke jedna radost 😉

1annas
16. nov 2012

ahojte potrebovala by som poradit ci je naozaj dobra elektronicka odsavacka a aka je najlepsia znacka.doma mam rucnu ale nejak my to s nou nejde a uz mam druhy krat zapal prsnikov tak sa chcem opytat ci sa my oplati si kupit elektronicku ci my to s nou pojde.poradte my