Je lepšia pestúnka Sids Angel Care alebo Nanny?

anielik
15. feb 2007

Ahojte,

mate niekto tieto elektronicke pestunky? Podla coho ste si vybrali? Ako ste s nimi spokojne?

Dakujem 🙂

nici
15. feb 2007

Ahoj,
my mame Angelcare a som bola s nim maximalne spokojna....a vyberala som ho len podla toho, ze som o inom vyrobku alebo znacke ani nepocula....

macejka
15. feb 2007

ahoj

my máme Nanny a jsme spokojení.Já ani Angelcare neznám,ale ještě je myslim Babysance nebo tak nějak se to jmenuje.Slyšela jsem v televizi(říkali to nedávno)že monitory dechu Nanny jsou velice dobré,jsou s nimi spokojení i v zahraničí a myslím,že jako jediní mají patent na ty monitory dechu pokud jsem to správně pochopila.Nebo byli první,kdo je začal vyrábět,jsou české výroby.

nici
15. feb 2007

Inak ked som bola v porodnici a moj maly bol kvoli zltacke na ozarovani, tak tam mali tiez len Nanny.... 🙂
Ale ono je to asi jedno, podla mna su obidva dobre...a je aj vela clankov o tom, ako ich obidva vychvaluju, ze su spolahlive a ja to tiez mozem teda potvrdit z vlastnej skusenosti....my sme ho vzdy pred spanim skusali, ci by fungoval, keby sa nieco stalo a veru, ze zacal pipat.... 🙂

macejka
15. feb 2007

my zase byli z počátku hospitalizovaní v nemocnici a tam měli ten Babysens(fakt nevim jak se to píše)a také s ním nebyly problémy

anielik
autor
15. feb 2007

Dakujem,

ja tiez uvazujem o Nanny, o nich som pocula najviac a i to ze ich maju niektore nemocnice...
Nici, preco ju vzdy skusate? Mali ste aj zle skusenosti, ci len tak pre istotu?

Do akeho veku ho asi pouzivate? Ja som rozmyslala ze tak do 10-12 mesiacov?

nici
15. feb 2007

Anjelik,
my sme ho skusali len tak pre istotu, ze keby sa malo nieco stat, tak aby fungoval...tak sme vzdy nechali maleho mimo postielky a este sme sa aj nehybali, lebo sme mali aj ten pohybovy Angelcare, ten 3 in 1 a potom po 20 sekundach zacal pipat, tak sme vedeli, ze funguje 🙂

inak ze vraj sa ma pouzivat do roka, ale kedze maly spava od 5 mesiacov s nami, tak sme boli my jeho monitormi dychu a pohybu.... 😀 lebo sa hybe a kope nas jak divoch.. 😀

anielik
autor
15. feb 2007

Tak to mate super, medzi nami asi spinkat nebude...moj manzel je strasny cestovatel, najlepsie sa mu spi na mojom vankusi a kolko raz sa mi aj ujde 😲

macejka
15. feb 2007

otázka sice není na mě,ale bylo nám řečeno,že se má tak jedenkrát týdně vyzkoušet jestli se spustí alarm.Pro jistotu.
A myslim,že se používají do sedmého měsíce.Teda používat jí múžeš i déle jak chceš.
Od kamarádek jsem slyšela,že chůvičky "houkaj"sami od sebe,jsou totiž dost citlivé a je normální,že malinké děti mají dech nepravidelný tak se může stát,že chůvička spustí alarm,ale miminko v klidu spinká-DÝCHÁ!!!!!Ovšem nikdy se to nesmí podceňovat a kdyby něco tak je lepší poradit se z lékařem

nici
15. feb 2007

vies, ze aj ten moj jediny je presne ten typ, ze ked sme este nemali maleho som si pripadala, jak to boxeristicke vrece.... 😲 😀 ale to je asi instikt a nejaky rodicovsky pud, lebo maly spava s nami a zije, dycha a je bez modrin.... 🙂
ono inak vela kamosiek, ktore este nemaju babo na svete, alebo kolegyn z prace, sa ma pytalo, ze ci sa nebojim, ze ho zalahnem....ale ono to je nejake automaticke aj ten materinsky pud, ze urcite nie...to ti proste nejako neda, mas to v sebe.... 🙂

anielik
autor
15. feb 2007

mna este zaujima, ci by ste si znovu pstunku kupili alebo aj pozicali...myslim si, ze su to vyhodene korunky...ale zase az taky rozdiel tam nie je...

nici
15. feb 2007

ja by som si ju urcite kupila....lebo urcite sme neskoncili s plodenim deti 😲 🙂 a este mam aj brata a aj muz ma brata, ktori si jedneho dna urcite zalozia rodiny a tak moze Angelcare kolovat....
a zhanat zrovna, kde sa da pozicat, tak to sa mi nechce, a ulahcim to aj im....

evickaleh
16. feb 2007

ahojte, my sme si zaobstarali monitor dychu nanny ked mal drobfek mesiac. Najskor som o tom ani neuvazovala, ale precitala som si dost clankov co vsetko sa moze stat pocas spanku dietatka a hned v ten den som aj objednala nanny, cez net. o dva dni sme ho mali prineseny kurierom priamo domov. Som s nim velmi spokojna a musim sa priznat, ze ovela pokojnejsie spavam. Co sa tyka tych skusok ci funguje, tak pravidelne ked malinkeho vyberiem z postielky zabudnem ho vypnut a spusti sa alarm. Takze ho testujeme pravidelne 🙂

evickaleh
16. feb 2007

anielik, ako som uz pisala ja som vobec neuvazovala nad kupou, ale ked som precitala par clankov tak som sa dost vylakala. Na jednej strane som si vravela, ze precoby sa malo nieco stat a na druhej co ak predsa. Myslim, ze to niesu vyhodene peniaze, pokial je taka rezerva ze je z coho investovat do toho peniaze tak odporucam. Noci su predsa len kludnejsie.

ena
16. feb 2007

my mame nanny, pouzivali sme ho mozno do 10mesiacov plus minus, ku koncu sme ho uz velmi nezapinali, lebo obycajne som ho po tom, co sommaleho vybrala z postielky zabudla vypnut 😖 Za ten cas som akurat preniesla maleho do izby na prebalovaci pult a vtedy sa spustil alarm.. tak sme si apson raz za cas odskusali, ze nanny funguje..
urcite sme kludnejsie spali, ked zme mali zapnuty monitor.. iank by som asi chodila kazdu chvilu k postielke kontrolovat..
teraz mame take obdobie ze nad ranom sa budi a pootm ho berieme k sebe do postele.. ale to sa uz my velmi nevyspime, lebo kym maly opat zaspi tak sa prehazduje tak, ze som furt v strehu , aby sa neskydol z postele, lebo jemu je jedno, lezi, potom sa posadi, potom sa prevali cezo mna, ze mu hlava visi pomaly z postele a spi..o chvilu sa zas posadi a prekoti sa na druhu stranu.. 🙂

nici
16. feb 2007

ena, ked citam o malom, co robi v posteli: nevymenili sme si deti? 😲 😀 to ako keby som citala o mojom....a fakt najlepsie je vtedy ked sa posati do tej tmy a kuka jak vyorana mys 🙂

macejka
17. feb 2007

anielik

my jsme kupovali monitor nový,ale pokud bych si kupovala nebo půjčovala starší tak maximálně rok používaný déle ne,protože u toho nanny píšou,že 100% funkčnost to má dva roky a potom se funkčnost může snižovat!!!My jsme ho nejdřív měli půjčený,ale vůbec nešel použít,pořád pískal(nebyl to nanny,ale ten babysens) tak jsme si raději koupili nový.Ale v časopisech pro maminky je jich v inzerátech většinou plno a bývají ještě v záruce 😉

msunny
17. feb 2007

My máme z bazaru bez záruky Babysense a jsem s ním spokojená. Už musíme mít obě desky,protože Honzík v noci dost cestuje a točí se. Takže takový budíčky,jako jsem měla já,nikomu nepřeju. Když najednou začal pískat a než jsem zjistila,že je to jen kvůli tomu,že leží mimo tu desku...No nikomu to nepřeju. Ale teď jsme dali obě a je to úplně v pohodě! Jinak Babysense jsme měli i v Písku na nedonošeneckym...
CHci se zeptat. Do kdy tak se má monitor používat. Vím,že je to jedno,ale spíš do kdy hrozí SIDS

nici
17. feb 2007

msunny ahoj,
v statistikach je uvedene, ze SIDS hrozi tak do jedneho roka....

jess
17. feb 2007

Já měla nanny a byla jsem naprosto spokojená,nepískala mi ani když byla mimo.Ale jednou mi pískala kolem 7měsíce,aler na to měš prodávající upozornila i v nemocnici,že po půl roce už jsou děti větší a může to alarmovat,prpotože je těžší.Taky mi sestry říkali,že po půl roce je to zbytečné,že to už miminko dýchá samo v pohodě,nezapomíná se a umrtí novorozence taky po půl roku života nebývá.Tak jsem to už v sedmém měsíci zrušila

Je zbytečné se stresovat alarmem,když to je proto,že už je přerostlá 😀

Navíc mi v nemocnici říkali,že 100% jistotu mám u nové chůvičky,že tam měli úmrtí novorozence,protože rodiče koupily starší chůvu a asi s ní předešlí majitelé blbě zacházeli nebo jim spadla a alarm nespustila!! Do té doby jsem uvažovala o použité nanny chůvě,protože nová mě stála 3000,-,ale po vyslechnutí tohoto případu,jsem si hned koupila novou,bez mrknutí očka.Měla jsem rizikový porod i těhotenství,malá neměla dorostlou hlavu,tak risk určitě není zisk. 😉

Nechci tím strašit,ale já bych neriskovala,protože když to máte od cizých lidí přes inzerát,nikdy nevíte jak s tím zacházeli,je to přece jen citlivý přístroj

emily85
17. feb 2007

ahojte, aj my máme nanny a tiež som spokojná, kúpili sme ju aj ked nám lekar povedal, že všetko je v poriadku (po sono mozgu a EEG), ale pre istotu!

jess: mne povedali, že až do jedného roku sa môže prejaviť SIDS. Chcem sa len opýtať, či teda do pol roka, alebo do roka? Dakujem

Všetkým želám, aby sa alarm nikdy nezapol!

jess
17. feb 2007

Emily:Mě říkala ta co to prodává,že cca do půl roka a sestry v nemocnici,jak tam byla kámoška se svou malou,když jí to pípalo asi ve 4měsících,tak taky říkali,že asi do půl roka. Že pak už to pípá bud',že dítě je těžké,moc pohyblivé a tak,že už to není přesné.Ty první měsíce života se prý mimča občas můžou zapomenout nadechnout,tak i proto je to super,že to nejdřív pípá a to by ho měla uvědomit 😉

emily85
17. feb 2007

Jess: dakujem, neviem si predstaviť, že by som nanny nemala. Než sme ju kúpili (lebo nám to objednávali v zdrav. potrebách) nemohla som spávať, stále som ho pozorovala a kontrolovala či dýcha. Kamoške sa to stalo a malú zachránili v hodine dvanástej a nej lekár povedla, že keď sa jej to už stalo, mali by nanny používat dva roky. (podla mna je to dlho).

jess
17. feb 2007

Nevím jak to je pokud má mimi problémy,ale když se mu nic vážného nestane,tak prý půl roku v pohodě.

Já si nanny koupila taky,ale hned jak jsem dojela z porodnice 🙂 ,měli ji v porodnici pro každé miminko a je to taková jistota a lehce se na to zvyká.Já osobně bych si to koupila i kdybych měla mimi uplně v pořádku,ale vím že v jiné diskuzti jiné mámy psali,že by to nekupovali,když je mimi zdravé.Je to věc názoru 😉 .Já měla rizikové těhu i porod malá nebyla úplně Ok,tak jsem vůbec nepřemýšlela a cestou z porodnice té paní volala 😀 .Dojely jsme dom a za hodku jsem to měla v postýlce

emily85
17. feb 2007

Aj ja som mala tehu rizikové, bylo to moje tretie ale len prvý porod a to tiež s komplikáciami, museli robit cisarský rez, malý bol síce v pohode, ale po šiestich týždnoch boli menšie problémi, síce po vyšetreniach povedali, že je v poriadku, ale pre istotu, ved ak ide o mimi na peniazoch nezáleží.

jess
17. feb 2007

Přesně tak,na mimi se nešetří🙂,hlavně co se zdraví týče 😉

Tak at' máme ty mimča zdravé 😀

nici
17. feb 2007

aj mne vraveli v porodnici a aj som citala, ze do roku.... 😉
ale nas maly aj tak spava od 5 mesiaca s nami v manzelskej posteli 🙂

emily85
18. feb 2007

ahojte, práve som čítala, že najlepšie je, ak dieťatko spáva s rodičmi, ale inde sa uvádza, že má spávať samo v postielke, takže neviem, nejako sa v názoroch rozchádzajú. Čo myslíte vy?

nici
18. feb 2007

ahoj emily,
no my sme boli velmi radi, ze spava s nami, lenze teraz sme fakt uz moc moc vycerpani a nevyspati....pretoze uz prestal jest v noci a caj tiez nepyta, lenze to co dokazuje v posteli, je hruza...stale sa mrvi, prehadzuje, kope nas, a posadi sa v noci a pozera do tmy....alebo skonci na mojej hlave, ale sa prehodi cezo mna, az sa bojim....a tak sme teraz zacali rozmyslat, ze ho asi zacneme ucit na postielku, i ked to bude urcite stat hodne hodne namahy a hlavne kriku....lenze uz sa fakt potrebujeme vyspat 😅 😉

jess
18. feb 2007

Já ji taky měla v noci věčně v postely,a podle výzkumů prý děti mají spát do 5-ti let s rodiči,že to je na jejich psychiku nejlepší 😀

emily85
18. feb 2007

aj máš drobček spával s nami, lenže potom sme ho začali učiť na postielku, lebo sme kupili nanny, davam ho tam aj preto, lebo spáva na brušku a to je tiež jeden z rizikových faktorov SIDS. Co si myslite o spávaní na brušku?