Je lepšia pestúnka Sids Angel Care alebo Nanny?

anielik
15. feb 2007

Ahojte,

mate niekto tieto elektronicke pestunky? Podla coho ste si vybrali? Ako ste s nimi spokojne?

Dakujem 🙂

macejka
18. feb 2007

emily85

chci se zeptat úplně na to samé 🙂 Náš malý donedávna spával na zádech nebo na boku,ale už se delší dobu převrací na bříško v noci sice spinkal na bocích nebo zádech,ale poslední dobou se neustále přetáčí na bříško,mě to většinou vzbudí tak ho převracim na záda,ale on se stejnak za chvíli opět převrátí.A jelikož jsem četla,že spánek na břiše je rizikový pro SIDS tak se chci také zeptat jestli vaše dětičky spinkají na břiše.

jess
19. feb 2007

Ahoj,já myslím,že rizikové je spaní na bříšku u menšího mimi.Když už se ta moje sama přetáčela,tak už jsem moc vydebtaná nebyla

Zato ty první měsíce jsem ji pravidelně přetáčela z bočku na bok celou noc,zaprvé at' nemá přeleženiny na hlavičce a za druhé kdyby ji teklo z pusiny mléčko.Na bříšku jsem ji nenechávala ,jen chvilkově a to přes den.To proto,že zrovna když mi se měla narodit,tak kamarádce mimi umřelo a to nastávajíci mamině nepřidá.Dělala jsem vše co nejvíc bezbečně

emily85
19. feb 2007

Dobre ranko
macejka: ked sa už deti sami prevracaju, tak to nevadí, nebud ho v noci a nechaj ho spinkat. Lenže náš má len 5 mesiacov a na brušku spinkáva, dávam ho tak ja, pretože ked sa vecer napapá, bojím sa že bude ešte vracať (mali sme s tým problém, boli sme aj na Kramároch), a ked je na brušku nezadusil by sa, tak neviem čo je večšie zlo? Naštastie máme nanny, tak sa bojím "menej"
Jess: kamarátke zomrelo mimi na SIDS?

jess
19. feb 2007

Ahoj,bohužel asi ano umřelo ji na SIDS,apoň si to dr.myslí. Jediné co vím,že ho nechávala spát pořád na bříšku a jedno ráno nedýchalo.
Já se o taklových věcech s lidma co se jim to stalo bavit nedokážu,takže nevím jak to přesně bylo .

Jinak co se týče toho kdyby mimi zvracelo,je nejbezpečnější právě poloha na boku,i v porodnici to aspoň mě říkali.Mlíčko pěkně vyteče z pusinky.Ale to u malých miminek,já svojí malé podkádala zádíčka at' se neskulí na záda 😀 .

Já si taky mslím,že kolem 5měsíce už je to nebezpečí minimální

emily85
19. feb 2007

ked sa možem ešte opýtat, kolko malo mimi, ked zomrelo, počula som, že najhoršie je to medzi 2 až 4 mesiace. Lenže ked som sa o to začala zaujímať a hladat rôzne články, v každom bolo písané niečo iné, rozchádzajú sa v názoroch,

nici
19. feb 2007

jess ja som to citala tiez, ze maju deti spavat do 5 rokov u rodicov kvoli tomu, ze sa zistilo, ze potom su v buducnosti velmi sebavedome a samostatne tieto deti....a nie naopak ako si to vacsina rodicov mysli... 😉 lenze predstavit si, ze budem este 4 roky okopavana ako zahradka, to ma nejako uz nefascinuje 😅 🙂

jess
19. feb 2007

emily,mělo necelé dva měsíce,takový drobeček 😢 .Maminka se s tím ale rychle smířila a ted' má ročního kluka a zdravého

nici,moje malá má dva roky a dva měsíce a spí s náma 😀 ,já se s ní cítím fajn,horší manžel.Už jsem ji dala parkrát usnout do postýlky,ale měla modřiny,strašně sebou v noci šije a furt jsem slyšela silné nárazy do mřížek postýlky až jsem to po 2ráno vzdala a vytáhla ji.Byla by schopná se do rána umlátit 😠 .Je to takové trdlo.Přes den mi spí v postýlce ukázkově i 2-3hodiny,jak kdy

nici
19. feb 2007

ahoj jess,
vsak prave, ja sa desim toho zakroku, ze, ked ho dame do postielky, tak ju po prve zdemoluje a mozeme s nou zakurovat a po druhe, on bude cely v sadre. 😀 lebo to co on dokazuje u nas v posteli, tak to wrestling proti tomu nula bodov. on sa normalne kolkokrat hadze na nas. 😀
zo zaciatku to bolo tak, ze sme si ho dali k sebe, lebo sa nam nechcelo vstavat, potom to bolo o tom, ze sme chceli a zvykli sme si na neho, az pokial nezacal robit tento bojovy postelny sport. 🙂 takze teraz zvazujeme s muzom co a ako.

jess
19. feb 2007

😀 ,tak to moje malá je u mě jak andílek,občas se vrtí ,a kope,ale to proto že se chystá trochu probrat na čaj,pak chrní v klidu dál.Akurát když na ni něco leze,tak se mele jak šidlo,ale v té postýlce je to jak říkáš ty,málem by se mi ta postýlka sesypala jak domeček z karet 😀

U mě to začlo chvíli po porodu,je krása v noci jen zvednout triko at' může papat a chrnět dál 😉

nici
19. feb 2007

😀
ten moj anjelik ma aj rozky 😀 ale je to s nimi normalna sranda, i napriek tomu, ze chodime jak mumie. 😉
no my sme to sice o kojeni nemali, my sme museli zarabat mlieko, ale bolo to lepsie v takych pripadoch, ze ked sa chcel uistit, ze sme pri nom a ked sme hlavne hladali dudlik. takze sme sa vyhli vstavaniu z postele takto. 😉 ale keby som bola nadalej kojila, tak tiez si to patricne, ako ty opisujes, tiez vychutnam. 🙂

jess
19. feb 2007

😀 ,mojí malé taky už dlouho něco mezi vlaskama raší 😀 .Každý mi říká,že stačí jeden pohled do jejích oček a je jasné co je zač,že jí tam ti čertíci tancujou už na první pohled 😀

Já si to užila opravdu patričně do 6měsíců jsem plně kojila apak do 18 částečně i s příkrmy 😀 .Je to pohoda a asi to tak budu provozovat i u druhého mimi

nici
19. feb 2007

ja sa musim smiat, lebo moj muz, ked sme este ani tehu nebola, chcel strasne tri deti po sebe. a drzalo ho to aj pocas mojho tehotenstva, a najviac krical samozrejme, ked maly kopal v bruchu. 🙂 to bol taky fascinovany.

este na svojom trval, aj ked sa maly narodil az do jeho troch mesiacov, ze budu tri deti, ale tak, ze najprv budu dve tesne nejako po sebe a to tretie, ked budeme mat styridsat. lenze potom, uz ked bol nevyspaty, tak mi raz tak zlato povedal: zlatko, ze nam budu stacit aj dve deti. to este bol nazoru, ze po sebe. a po novom to je, ze stacia dve s nejakych trojrocnym rozdielom. 😀
aby nakoniec nebolo len toto jedno 😀 ale to bol len vtip, urcite budu dve 😉

jess
19. feb 2007

😀 ,to máte veselo 😉

Já mého chlapa mám zmáklého,já chci další a mu to neva,však on se o to nestará,chodí pozdě domů 😒 ,ale už po dvou hodinách by tu naši nejradši někam zastrčil at' ji nevidí ani neslyší 😀 .On si dokáže přiznat,že by to doma nedal 😀

emily85
19. feb 2007

čaute,
môj manžel chce ešte tri deti, takže neviem! Máš drobek je velmi poslušný, večer zaspí okolo 20.00 a vstáva o 6.15 hod, celú noc spinká a ani raz sa nezobudí a spáva v postielke, tak žiadne kopance, bol to boj naučit ho tam spat, ale podarilo sa nam to 😀 , museli sme, lebo nam to nakázal lekár

macejka
19. feb 2007

emily85,jess

našemu malýmu je téměř půl roku a na bříško už se otáčí sám nějakou dobu.Dneska v noci jsem ho nechala spát tak jak chtěl takže i na bříšku,ale on se stejnak budí.Ale co máme monitor tak se také cítím klidnější 😔
Ale když byl malinký tak jsem ho také polohovala na boky,protože ublinkával a jednou se nám stalo,že ublinknul v noci na zádech a lapal po dechu,to bylo dost nepříjemný ☹ takže potom spal jen na bocích,měli jsme strach.

nici
19. feb 2007

jess, 😀 az teraz som sa vratila. no ja si myslim, ze u nas to este bude. on sa z toho vsetkeho vyspi po nejakych par rokoch a verim tomu, ze bude chcet to tretie. 😅 😵 🙂 tak sa necham prevkapkat. 🙂

emily, myslis, ze teda suma sumarov budete mat styri deti? ufff 😉

macejka, my sme tiez maleho polohovali, ale vacsinu spaval na brusku, a presne, ked som mala monitor, nicoho som sa nebala. a potom ked spaval s nami, tak spaval len na chrbte a to som bola monitorom ja 😉 😀

jess
19. feb 2007

macejka,já ji taky měla většinou na boku a přehazovala jsem ji co hodinu z levého na pravý,kámoška svojeho malého ,je už starší,nechávala spát dlouho bud' na jedné straně a pak na druhé a zůstala mu křivá přeležená lebka ☹ ,nebude se moct ostříhat dohola pořádně.Moje malá má hlavičku kulat'oučko jak balonek 😀 ,ale nosí v ní samé pitomosti 😖 😉 .

Ahoj nici,já myslím,že druhé dítě budete mít úplné zlatíčko,hodňoučké a miloučké a tak manžel bude chtít brzy třetí,ale kdoví s jakou povahou vás překvapí .....😀

nici
20. feb 2007

ahoj jess,
ja sa na to spolieham, lebo mi viacere starsie zeny, vravia, ze zena si to musi odbit na oboch stranach - mat aj zle a dobre dieta. 🙂 len moj muz furt tvrdi, ze Nicolas je lepsie a ze to druhe nas teprv zruinuje 😲 😀
a to sme este vraveli, ze by sme si chceli nejake deti aj osvojit - adoptovat. 🙂 my dvaja sme strasne namotkani na tie male zazraky. 🙂

emily85
20. feb 2007

ahoj nici, aspi to tak vyzerá, že ano, manžel má velmi rád deti a povedal, že chce štyri, tak ešte uvidíme 😅 , možno, že tiež pouvažujeme nad osovením, ked som si myslela, že už mat nebudem, tak som už nad tým realne rozmyšlala, len potom som ostala tehotná, ved tie deti za to nemôžu, že sa na nich rodičia vykašlali 😢

emily85
20. feb 2007

myslela som osvojenie, pri malom sa nedá ani písat, cez den je riadny šibal 😀

nici
20. feb 2007

emily ahoj,
no my sme sa realne tiez nejako tak bavili. no mi sme k tej prvej alternative troch deti - dve teraz a tretie v 40, co popisujem hore, brali do uvahy aj druhu, co som nespominala: lebo ja mam nejake zdravotne problemy a uvidime, ci bude vlastne druhe, ale ak by bolo, tak sme vraveli teda druhu alternativu, ze dve nase teraz a potom dve adoptovane v 40 - a chceli by sme cernoskov chlapceka a dievcatko. ja si nemozem pomoct, ale zboznujem cernoskov. a ked vidim Unicef fotos, tak mi srdce trha. ☹ 😢 😢

jess
20. feb 2007

Tady je holky oddělení maminek co chcou adopci 😀 ?

Můj muž mi hned po svatbě řekl,že s adopcí souhlasí(chtěla bych mimi černouška,je to slad'oučké),protože chci mít min.3děti,ale podle prstýnku nám oboum vychází jen 2 😢 .A dost tomu věřím,s ohledem na mé první těhu a porod,moc nadějí v mé děloze třetímu mimi nedávám ☹

Takže pokud budeme finančně zabezpečeni natolik,že by nám adopci schválili,tak po druhém dítku se o to pokusíme. 😀 Už ted' se těším.Já jsem taky magor do mimim,s kámoškou jsme si první plánovaly už v 15-ti a narodili se nám 4měsíce od sebe 😀 .Jako malá jsem chodila po všech známích co měli malé mimi a děti na hlídání 😀 .To říkám-jsem cvoček.

Já k té mé říkávám ,že klidné dítě bych už ani nechtěla,takhle s ní zažiju strašně moc legrace,ostatním že to vadí,že je tak živá, je mi fuk,však je moje 😀

nici
20. feb 2007

jess,
tak ta vitam v klube. 😀 my sme s muzom, este som ani tehu nebola, kukali jak vadni do kazdeho kociara a rozplyvali sa. sme vraveli vzdy, ze raz na nas niekto zavola policiu, ze sme uchylni. 😕 😀 😀
takze ta chapem. 😉 😀
ono s tou zabavou, mas pravdu, ja si ho tak uzivam, co on dokaze vymysliet, opica mala krasna 🙂 😀

jess
20. feb 2007

😀 moje je o rok starší,takže už je pěkně drzá a papulatá,to se teprv nachechtám,jak se dovede hádat s tat'kou.

Já koukala i koukám jak úchyl do kočárků furt,takže nás odchytí víc najedou 😀 .Nejdřív jsem kukala protože jsem toužila po mimču,když sem narodila,tak proto,že jsem porovnávala a ted' zas dítě chci,takže je to asi ceoživotní 😀

My s chlapem máme dvouleté dítě a už se bavíme o vnoučatech jak se na ně těšíme 😀 .Hrůza co 😀 a vždy se smějeme tomu,jaké bude to její,když já byla potvora ,ona je po mě a ještě větší,tak ta další generace už bude asi katastrofa 😀

nici
20. feb 2007

jess som sa pekne pobavila a najma, ako nas odchytia viacere naraz. 😀 😀 😀 😀
ono ale si myslim,ze prave tie vnucata su tie naj, lebo tie si ako hovori moja mama, asi najviac uzijes, kedze svoje ani tak, ne, lebo mas este milion inych veci na praci. 😉 😀 a na vnucata mas cas.

jess
20. feb 2007

Máš pravdu,já si taky myslím,že vnouče si užiješ bez okolních starostí .Mamča bude ráda,že si udělá co potřebuje a já budu vesele vozit kočárek 😀

Budu se snažit být i jako tchýně ohleduplná,nevtíravá,tudíž i oblíbená 😀 ,takže snad mi žena syna -pokud budu mít kluka-své dítě taky svěří.

Já své tchýni dítě nikdy bez dohledu nesvěřila,protože je to strašně nezodpovědný člověk a já mám hyperaktivistku,takže bych to neriskla. 😖

emily85
20. feb 2007

jess, to máš dobré, moja svokra videla malého prvý krát, ked mal štyri a pol mesiaca a to sme ho museli priviesť ukázať, inak by ho nevidela doteraz. oooooch baby, asi ani jedna svokra nie je dobrá, aspon tá moja nie 😖

nici
20. feb 2007

jess,emily
tak s tou svokrou mi o tom hovorte, ja by som jej maleho nedala, ani keby sa pokakala 😀 a som tu aj minule v jednej teme pisala, ze ja mam taku svokru, len zakopat na zahradku, nech sa dari zeleninke. 😲 😀

a presne, ked vidim, aka je, tak ja chcem byt urcite svojej nastavajucej neveste kamaratkou a spovednicou, a nie xantipou. 😲 🙂

jess
20. feb 2007

Holky,na jednu stranu.,je i výhoda mít takové bosorky tchýně 😀 ,je to dokonalé odpuzovadlo jak se nechovat až nám dospějou dítka 😝

emily z toho si nic nedělej,kdybychom nejezdily mi za manžovou babi,tak tchýně taky v životě nedojede 😠 ,ale zas na druhou stranu mi doma nijak nechybí 😀

nici
20. feb 2007

jess, tak to si dala asi fakt jedine pozitívum, lebo ja som doteraz ani jedno nenasla a vid 😀
ja som povedala, ked sa prestahujeme do vlastneho ( teraz byvame v podnajme a cakama na byt - pozn.redaktora 😀 ) a ona pride ku nam a bude mi chcet organizovat zivot, tak povyletuju so svokrom jak lastovicky z hniezda. 😕 😀 to uz fakt nestrpim