Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

pietra
29. apr 2008

ja mam rucnu avent a elektricku medelu. pri rucnej ma uplne bolia prsty, ale s medelou nie som az taka spokojna. ta masazna vlozka pri avente mi pri rucnej inak dost zavadzala a lepsie sa mi odsavalo bez nej 😉

katka.m
30. apr 2008

A ešte na medele si môžeš regulovať intenzitu ťahu, čo avent nemá. Avent má len rýchlosť ťahu. Ja proste používam obe, avent ako na ukľudnenie bradavky a medelu na rýchle a poriadnejšie odsávanie.

sanicatko
1. máj 2008

ahojte,tak ja keby si mam odsavat mliecko rucne,tak pridem o ruky.odsavala som si polroka,najprv s piestovou,a potom s chicco one hand-to uz bolo lepsie...

alinka76
2. máj 2008

môžem povedať, že som skúsila už kadečo a najviac sa mi páči zatiaľ medela piestová, vytiahne aj spod pazuchy 😀 mala som aj avent a tá mi neťahala vôbec, elektrická tiež nič moc. možno je to tým, že mám veľa mliečka a musím to odsávať často a veľa, ale zase záleží od mliekovodov, niekedy ani odsávačka nepomôže amusím doodsávať rukou, ak sú mliekovody menej uvoľnené.

liluska
2. máj 2008

Ahojte.
Prosím o radu. Mám elektrickú odsávačku Medela mini elektrik a úspečne ju používam už 4 mesiace. Je perfektná ale stalo sa mi toto:
pred pár dnami som klasicky odsávala ako vždy, ale mala som nejako veľa mliečka a normálne mi začalo mliečko "striekať" cez tú malú dierku odkial ide vzduch pri odsávaní. Odsávačku som držala v klasickej rovnej polohe a dokonca nebola ani plná max. tak 70 ml. ale nechápem potom ako sa tam mohlo dostať to mliečko.
Asi sa dostalo aj do motora lebo odvtedy sa mi vôbec nedá odsať viac ako 10-20ml ☹ Asi je znečistený motor alebo neviem. Nemáte niekto s týmto skúsenosť.
Ako sa postupuje pri reklamácii a ako dlho asi budem potom bez odsávačky.
Ďakujem za odpoveď.
PAPA 😉

pietra
2. máj 2008

liluska, priamo v BA je servis, kde ti to vycistia na pockanie. je v devinskej.

ladek
6. máj 2008

Ahojky 🙂 Muzete mi prosim,poradit 😕 Do konce mesice mam jit na operaci ☹ Je to akutni ☹ Jenze stale kojim,nas broucek nechce moc jist ☹ Dnes mi manzel vecer pojede koupit odsavacku,budu se snazit mleko ukladat 😕 at ma maleho cim krmit 😕 az budu v nemocnici ☹ Pouzivate na mlicko jine nadobky nez jsou AVENT nebo sklenicky po presnidavkach????????Nebo se Vam nejake overene,ze jsou dobre??????????BUDU VDECNA ZA KAZDOU ODPOVED 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 PREDEM DEKUJI 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka99
6. máj 2008

ahoj, ja používam na zamrazovanie okrem presnidávkových ešte od kubíka, také 330 ml, sklenené. Plastové avent dávam len do chladničky, to by som ich musela kupiť stráááášne vela a nie su najlacnejšie. tie mám len 4. tie od kubika su najlepšie

zuzka99
6. máj 2008

ešte som zabudla, že každu pred použitím vysterilizujem a nenaplňam doplna, tak do 2/3 max.

ladek
7. máj 2008

Moc a moc Ti dekuji za radu zuzko99 🙂 🙂 🙂 Dnes jsem nakoupila kubiky a zacnu zamrazovat mlicko 😉 😉 😉

zuzka99
8. máj 2008

neni zač, aj ja idem kupiť Kubikov dnes, už mi došli a mlieko mi je luto vylievať. a na každu flašku si napišem datum kedy som tam to mliečko dala (vydrží 3 mesiace) sice tebe je jedno ty len na obdobie ked budeš v nemocnici ☹

gucz
8. máj 2008

ahoj LADEK ja som si mliečko zmrazovala v pohárikoch od tesco výživy, avent poháriky som nemala vôbec, v mrazáku mliečko vydrží aj 3 mesiace. Rozmrazuj ho potom ale pomaly, aby sa nezgrclo. Ja som si zmrazené mliečko vytiahla vždy deň vopred a nechala som ho v chladničke. Ohrievať som ho ohrievala vo vodnom kúpeli, aby sa neponičili všetky živiny. Odsávačku som mala ručnú od aventu, mala som ju požičanú od sesternice a bola výborná. Hlavne si nekupuj piestovú odsávačku, tá sa vyrovná stredovekým mučiacim prístrojom. Teda aspoň mňa to s ňou veľmi bolelo.pa

ladek
8. máj 2008

Moc dekuji za radu gucz,urcite dam na tvou radu 🙂 Vcera i dnes malemu zkousim davat svoje mlicko z lahvicky,ale vubec nechce ☹ Strasne mi place a chce jenom ode mne z prsu ☹ Je mi ho tak lito,uz jsem to i obrecela ☹ Jenze musime zkouset asi pujdu po operaci na ozarovani a to uz pak nemuzu kojit vubec ☹ Dnes jsem vola laktacni sestre tak mi poradila davat mlicko z injekcni strikacky,to by snad slo 🙂 Lahvicku s dudakem mi nechce a z pitka caj uz zacina bumbat 🙂 Manzel mi rika at mu davam lahvicku s dudakem,ze je to prirozenejsi 🙂 Hamat vubec nechce jak ta miminka hned poznaji,ze se neco deje ☹ Jeste ke vsemu cekame na vysledky na co je Lukasek alergicky ☹ Doufam,ze to nebude na bilk.kravskeho mleka to uz na me bude opravdu moc ☹ Zatim moc a moc dekuji a PREJI VAM I VASIM DETEM HLAVNE ZDRAVICKO 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

wighy
8. máj 2008

ladek ja tiez mrazim mliecko vo vyzivovych flaskach a zo zaciatku som kupovala v zdravotnych potrebach medela sacky na mliecko ale kus stal 25Sk tak to bolo zbytocne drahe,teraz uz len vo flaskach.
Zelam ti rychle uzdravenie a drzim palce nech si maly zvykne na flasticku 🙂

ladek
8. máj 2008

Moc dekuji wighy 🙂 🙂 🙂

katka.m
8. máj 2008

ladek, mohla si skúsiť cumlík na fľašu od aventu, ten je tak ináč tvarovaný, nemá na konci tú bombuľku. Pripomína anatomicky tvar bradavku.

ladek
8. máj 2008

urcite to vyzkousime,diky katko.m 🙂 🙂 🙂

nevesta
8. máj 2008

Mne nechcela pit zo silikonovych dudlov, vyskusaj kaucuk, odkedy sme zmenili nema problem 😉

gucz
8. máj 2008

Ahojky LADEK mne malinká tiež nezobrala hociaký dudlík, a to som ich nakúpila hodne. Pije mi len z fľašky babynova a dudlíky používam silikónové tiež z tejto značky. Viem že to možno znie drasticky, ale až bude musieť, zvykne si aj na fľašku, bábo má ozaj vyvinutý pud sebazáchovy. Ja som mala tiež nervy, malá sa mi v nemocnici naučila na dudky aké mali tam a ja som ich potom nemohla nikde dostať. Verím, že všetko dopadne dobre a budeš spokojná ty aj dieťatko. S tou striekačkou musíš do pusinky vložiť aj malíček a stláčať ju, len keď dieťatko saje.papa

ladek
12. máj 2008

Ahoj holky 🙂 Dekuji vsem co se mi snazite poradit 😉 Dnes jsem se dozvedela,ze operace uz bude pristi tyden ve ctvrtek ☹ Mam maleho postupne uplne prestat kojit ☹ Uz 3 den se snazim kojit jen 3 krat denne,moc nam to nejde ☹ Mleko si odsavam,ale Lukasek ho z lahvicky vubec nechce ☹ Uz mame snad vsechny druhy dudaku co existuji,ale proste nepije ☹ Ze strikacky take ne a na tu je nauceny,protoze uz v porodnici na ni dostaval leky a to praktykujeme az do ted 😉 Jeste zkusime posledni moznost a to je lzicka 😝 Cajicek pije a je mu jedno z ceho 😀 asi je to o chuti 🙂 Jinak se trosku zacina snazit hamat,dokonce uz obcas i mlaska 😅 Alergije bude take snad v poradku,dnes jsem mluvila s lekarkou 🙂 Zitra mam prijit a rekne mi vic 🙂 Jeste jednou dekuji a preji krasny vecer 🙂 🙂 🙂

kitty68
12. máj 2008

ladek at mu zkusi dat tatinek tu flasku, on vi ze od tebe ma prso a je z toho zmateny 🙂 ell taky ode me nebrala flasku s cajikem a od tatky jo

ladek
12. máj 2008

To uz take delame a nepomaha to ☹ i kdyz je pravda,ze nocni kojeni uz nemame 😉 tatinek spi s Lukaskem sam a dava mu caj 🙂Ja musim spat v jine mistnosti ☹ protoze jinak hrozne breci ☹ Ale dekuji za radu kitty68

kitty68
12. máj 2008

ladek nezlob se na me co ti ted reknu - zkousela js dat umele?

ladek
12. máj 2008

Zkousela 😉 Sunar,Nutrilon,Bebu 🙂 Opravdu to nechce ☹ Je to jak kdyz mu pusinku zamknu ☹ Nezlobim se ,nemam proc 😉 😉 😉

kitty68
12. máj 2008

ale nekteri lidi jsou tak urputne proti te umce 😉 protoze moje ella umku z flase vezme ale moje odstrikane ne, asi ji to stacilo kdyz js ji prvni 3tydny odstrikavala 😀
dudel nevezme s flaskou si jen pohrava, byl zazrak ze vypila cajik ted v tech hicech
jak je stary malicky?

ladek
12. máj 2008

1 kvetna nam byl rok 🙂 Ja mu dam caj a mleko,u obou je stejny dudak a pije jen caj ☹ Ja proti umelemu mleku nejsem,to vubec ne 🙂 Me ten caj zacal pit az kdyz jsem zacala vynechavat kojeni 😉

kitty68
12. máj 2008

no takze uz neni jen na kojeni, davas prikrmy ne? ja myslela kdyby byl jen kojeny tak je to pruser 😕

ladek
12. máj 2008

Ne,ne samotne kojeni uz nemame 🙂 Snazim se ho prikrmovat ot 7 mesice,bohuzel neuspesne ☹ Ted uz je to problem ☹ Spoustu jidla nemohl(atop.ekzem) a to je asi pricina 😒 Zitra mi lekarka rekne vic 😉

kitty68
13. máj 2008

ladek kazdopadne ti drzim palce at vsechno dobre dopadne

ladek
13. máj 2008

Tak dnes jsem byla u detske lekarky a ALERGIE SE VUBEC NA NIC NEPOTVRDLA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Ja mam takovou radost 😀 😀 😀 Tak ted uz muze Lukasek zacit ochutnavat uplne vsechno,tak to snad do ctvrtka zvladnem 😉 😉 😉