Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

kitty68
13. máj 2008

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 no tak to je super, ale s casem to mas na knap - do ctvrtka 😕

ladek
13. máj 2008

Nastesti do pristiho ctvrtka 22 😅 😅 😅 Jo,jo je to moc rychle,ale uz vim KONECNE,ze muzeme jist VSECHNO 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ladek
17. máj 2008

Ahojky 🙂 tak se snazime 😉 vcera jsem maleho kojila uz jen rano 😕 zacina pomalu hamat 😉 ne kazdy den to jde skvele,ale snazi broucek 🙂 🙂 🙂 Me je to teda lito,ten pocit mit ho u prsu 😕 to mi bude chybet ☹ Dnes ho opet uspaval tatinek,moc a moc plakal 😔 uz jsem tak chtela jit a nakojit ho 😕 Ted uz spinka a opet nechtel ani sunar ani me mlicko ☹ A toho uz mam take min a min ☹ Tak jeste na to mame 4 dny 😕 😕 😕

cvika
28. aug 2008

chcela by som poradit, malu kojim 2 mesiace a teraz prestala chcet moj prsnik?co mam robit?

alex21
29. aug 2008

ahojte kočky
súúúúrnee potrebujem radu.
Mám odsávačku medela mini electric a roztrhla sa mi gumička cez ktorú tiečie mlieko do flašky. Vlastne je to také biele koliesko bez toho odsávačka nefunguje. Kde by som ho mohla zohnať.
Prosím potrebujem to čím skôr zohnať.

pietra
29. aug 2008

skus sa opytat tam, kde si kupovala odsavacku, ja som tieto nahradne diely videla predavat v niektorych lekarnach

skrecok
19. sep 2008

Ahojte, chcela by som radu...uvazujem nad rucnou odsavackou mlieka od Avent ISIS a Chicco one hand a stale sa neviem rozhodnut. Poradte mi, prosim. Dakujem.

gucz
19. sep 2008

skrecok osobne mám skúsenosť len s aventkou a bola super, vrelo odporúčam, ja som len odstrekovala, malá kojená nebola, lebo najprv bola slabá a potom ma nechcela.

radka.m.
19. sep 2008

ahojda,odsávám 10měs.odsávačkou ruční od Aventu,můžu jen doporučit,jsem s ní spokojená.měla jsem i el.Medelu,ale tou jsem neodsála tolik,jako s tou Aventkou.ale jsou maminy,kterým to nejde odsávat vůbec,tak nechceš raději počkat,jestli ji vůbec budeš potřebovat,třeba budeš mít kojení v pohodě a nebudeš ji třeba ani potřebovat,je to dost drahá investice.ale pokud si ji budeš chtít koupit,tak doporučuji přes mimibazar,nebo přes www.kojeni.net,tam se dají sehnat levněji a poslouží stejně dobře,jako nová. v gucz,myslím,že jsi malou kojila,i když jsi jenom odsávala a je jedno,jakým způsobem jsi do ní to mm dostala,můžeš být na sebe pyšná,protože odsávání je daleko větší práce,než jenom přiložit.taky odsávám a když se mi někdo zeptá,zda kojím,tak odpovím ano a dál to nerozebírám,mm prcek dostává a to je hlavní.

skrecok
19. sep 2008

Dakujem za nazory... 🙂 Ja praveze chcem pockat az do porodu. V nemocnici maju odsavacky a potom sa rozhodnem ci kupime ak budem potrebovat aj doma alebo nie. Len som chcela vediet ake mate skusenosti, aby som potom nemusela dlho spekulovat ktora je lepsia. 😉

gabka32
20. sep 2008

ahojky, já mám zkušenosti s Medelou HArmony - není špatná ale Avent Isis je lepší a protože odsávám už 3.měsíc pořídila jsem si Avent elektrickou a i když odsávání trvá stejně dlouho, aspon nebolí ruce..

každopádně jsem odsávačku pořizovala až když malá začla odmítat z prsu, po porodu jsem nalité prsa odtříkávala ručně a taky to šlo

monnik
21. sep 2008

Ahojte, ja som mala najskor Chicco one hand - pouzivala som ju mesiac vkuse a zlomila sa mi na nej t rucka, ked si vsimnete ona me zo spodu rucky taky pliesok a ten oslabuje rucku casom. V obchode som sa potom pytala na nahr. diel, povedali mi, ze uz to viacere reklamovali, ja som si potom kupila balonkovu chicco, tazko sa na nu zvykalo, ale nebola zla, ale kupila by som si Aventku, je sice drahsia, ale lepsie jedna poriadna ako mat problemy , ked ju najviac clovek potrebuje.

skrecok
21. sep 2008

Dakujem ti, Monnik. Takze radsej kupit drahsiu a kvalitnejsiu Avent odsavacku ako Chicco...

gabka32
21. sep 2008

urcite Avent 🙂 kdyby ti nevadila pouzivana a bez zaruky, ale fungujici tak jednu nabizim, mrkni do inzeratu 🙂

andrewandrea
22. sep 2008

Ahojte mamicky,
ja som tiez vyskusala Medelu(pozicali mi ju z nemocnice - zijem v zahranici tak neviem ci tuto sluzbu poskytuju aj na Slovensku tiez) hned po porode ked sa mi zapalovali prsniky (mastitis), s Medelou to nebolo velmi prijemne, castym odsavanim sa bradavka drazdila tiez.
potom ked som musela odsavacku vratit, som tiez nadobudla pocit ze nutne potrebujem dobru odsavacku a tak som zainvestovala do Dr Brown rucnej..pouzila som ju mozno 5x a zistila som ze s trosku trpezlivosti a spravnou technikou viem ovela lepsie a rychlejsie odsat mlieko rucne. Chcem len povedat ze ako tak citam forum, zda sa ze mamicky sa rovno orientuju hned na odsavacky bez toho aby dali sancu "ruke"...na zaciatku je to trochu vyzva odsat mlieko rukou, ak mozte pozicajte si a potom skuste odsat rucne. Podla vlastnej skusenosti viem ze, rukou si viem nahmatat prsnik ovela lepsie a co je najdolezitejsie, masazou odstranim zablokovane mliecne zlazy ktore ako viete vedu k zatvrdnutym prsiam a zapalom...a navyse nedrazdim bradavku. Takze len tolko ..nedajte sa odradit tazkymi nesikovnymi zaciatkami..kupovat drahu elektricku odsavacku by som si najprv poriadne premyslela a ako tu uz bolo spomenute..nekupujte ziadnu odsavacku az kym nezacnete kojit...
co sa tyka znaciek ci Avent alebo Medela Dr Brown.. v podstate system je rovnaky u kazdej akurat tie trosku modernejsi maju pumpovaci system trosku pohodlnejsi.

slavica2
23. sep 2008

ja mam piestovu medelu, vyuzivam ju velmi a som spokojna 🙂

kofinek
12. okt 2008

Ahojte holky, prosim o radu. Musim chodit do skoly, odsavam MM, viete niektora, kolko ma vypit 7tyzdnove mimino? Keby ste mi niekto poslal link na nejaku stranku, kde su napisane hodnoty. Dakujem za odpovede 🙂

radka.m.
12. okt 2008

ahoj,tak u každého to je individuální.ale dnes po půlnoci se odblokuje poradna na www.kojeni.net,tak tam můžeš napsat laktační a ona ti poradí.když tam budeš chtít napsat,tak zodpovídá jenom každou poradnu 10 dotazů.nejlepší je hned po půlnoci,nebo si ráno přivstat a do té osmé nejdýl.

krista
25. okt 2008

tanuki • 1d • 13. červenec 2008 v 11:21
Ahoj maminky, mohly byste se podělit o zkušenosti s odsávačkami 😎 ?
Uvažuji o balónkové chicco za 400, určitě nechci kupovat nic extra drahého - co kdyby nám to s miminkem vůbec nevyhovovalo, a pak zbytečně strašilo doma 😉

bianca • 1d • 13. červenec 2008 v 11:23
ahoj.Ja nemam osobnu skusenost ale mne doporucila predavacka pakovu.Vraj si ju maminy pochvaluju.Elektricka je vraj strasne pomala .O balonkovej sme sa vobec nebavili

kacka.va • 1d • 13. červenec 2008 ve 12:27
já mám taky pákovou od NUKu. Původně jsem měla tu obyč pístovou, ale když bolely mě po tom bradavky a zrůžověly mi, takže už jí nepoužívám, protože jsem slyšela od více holek, že jim to zničilo bradavky

nissanek • 1d • 13. červenec 2008 ve 20:00
doporučuju Medela Harmony - je páková, v porodnici jsem se s ní skvěle rozkojila a doma překonala několik laktačních krizí 😉

lennis • 1d • 13. červenec 2008 ve 20:19
Měla jsem půjčenou s balonkem a absolutně mi to s tím nešlo, nedoporučuju, byla myslím zn. Farlin.

many • 1d • 13. červenec 2008 ve 20:21
ahoj,já používám tu obyčejnou za 80,- tu s balonkem a jsem spokojená 😉

many • 1d • 13. červenec 2008 ve 20:23
myslím tu co měly i naše mamky 😉 měli jsme problémy se sáním a tak jsem ho dokrmovala pak z flašenky a teď mi pije i z prsu i z flašenky,tu mu dávám spíš večer abych viděla že hodně vypije a spí mi 6-7 hodin v kuse,paráda

lapagerie • 1d • 13. červenec 2008 ve 21:16
já používala Medelu Mini electric a byla jsem z ní nadšená. Měla jsem málo mléka a Berunka nechtěla sát a myslím i díky téhle odsávačce jsme vydržely kojit skoro 2 měsíce. Možná se vám to zdá málo, ale já byla šťastná za každej den...

zuan • 1d • 13. červenec 2008 ve 22:21
ja som, podobne ako lapagerie, pouzivala elektricku Medelu a tiez si ju neviem vynachvalit. ale ja som mala velmi vela mlieka a prve dva mesiace som odsavala po kazdom kojeni, cez den aj v noci. nemala som ziadne problemy. s rucnou odsavackou by som sa asi natrapila. takze ja to povazujem za dobru investiciu. ale kupovala som ju az po porode. manzel mi ju doniesol asi na treti den do nemocnice, takze by som pockala na to, kolko budes mat mliecka.

natana • 2d • 13. červenec 2008 ve 22:31
ja som mala Avent Isis a bola som spokojná. kebyže ju nemam, tak určite nekojim 11 mesiacov ale dva ako to bolo pri prvej dcére, ked som žiadnu nemala. Prekonali sme laktačne krízy a pomohla aj vtedy ked som mi mala rozhrýzla bradavky a nemohla som ju tak často dojčiť. Mala som tu ručnu. určite je lepšia elektrická ale ja som kupovala ešte pred pôrodom a netušila som, že ju budem tak často využívať. lebo je fakt, že je to zaberám na kuku (jedno odsávanie cca 150 ml trvao aj 15 minút.
a vobec nedoporučem piestovu, mala som v porodnici a neodsala som nič

zuzalach • 1d • 13. červenec 2008 ve 22:39
já mám také Avent isis a jsem moc spokojená. nejdřív jsem chtěla ušetřit a koupila canpool b. a je to verk, přestala úplně odsávat a od začátku to šlo špatně. do teď se hádám o peníze-900,- není málo za nefunkční odsávačku..

tanuki • 1d • 14. červenec 2008 v 16:11
díky za postřehy. Zuan, dobrý nápad, počkám až po porodu, třeba nakonec bude vše jinak 😉 u nás je to tak, že budeme kombinovat miminko se studiem vš, tak by bylo fajn, kdyby šlo odstříkávat 🙂 Ale málokomu se potaří, aby mimčo sálo i z prsu i z flaštičky!
Zuza, to teda být tam o nulu méně, není co řešit, ale 900☹

coriven • 1d • 18. červenec 2008 ve 21:05
Ahojky, já odsávaček vyzkoušela několik - v porodnici mně nešlo kojit - zkoušela jsem pístovou, balonkovou - bez výsledku, nešlo mi to
po příchodu domů jsem si půjčila Avent isis - mechanickou a tou mi to šlo, tak sem si ji i pořídila a rozkojila se. POmohla mi podpořit mléčko a ted odsávám, když mám přebytky.

tanuki - možná si zjisti, kde jaké mají a až zjistíš jak ti kojení jde (případně můžeš i v porodnici vyzkoušet odsávačky) tak si pořid ty co ti vyhovují, přece jen - každé vyhovuje něco jiného
- místo flaštičky můžete mimčo krmit tzv. kádinkami /z toho dávali malé v porodnici) a díky tomu se mně malá po rozkojení přisála a nebyl problém, kdyby jí dávali flašku, asi by to šlo pak hůř 😉

listicka77 • 1d • 18. červenec 2008 ve 21:37
Tanuki, v různých brožurkách laktační ligy (a asi i na jejich webu) jsou popsány různé způsoby alternativního krmení. Mně se osvědčilo krmení stříkačkou přes prst (mlíko natáhneš do stříkačky, do prsy vrazíš prst bříškem na patro a stříkačku do koutku pusy). tak se ti nestane, že by si mimi zkazilo techniku sání. Ovšem nevím, jak dlouho to jde praktikovat (jako do jakého věku).

miselin • 1d • 18. červenec 2008 ve 22:35
Ja som mala chicco pákovú odsávačku, ktorá sa mi po týždni zlomila, tak som si kúpila pákovú od medely a som s ňou spokojná odsávam s ňou už dva mesiace a zatiaľ spokojnosť.A ja len odsávam lebo nekojím.

katmi • 1d • 19. červenec 2008 v 19:38
ahojte..
ja som mala canpol babies balonkovu odsavacku a nevedela som si vynachvalit.. tiez stala okolo 400,-sk

deina • 1d • 19. červenec 2008 ve 20:22
Ja som tiez mala Avent Isis, mechanicku. Obcas ma sice uz riadne bolela ruka, ale bola dobra.

janicka.ziv • 1d • 19. červenec 2008 ve 22:39
Nemáte někdo zkušenost s Medela mini eletric plus? Je to na obě prsa a tak mě zajímá zda to je fakt dobrý když odsávám často.

maca793 • 3d • 19. červenec 2008 ve 23:10
ja som mala od zn. babylove, bola som s ňou spokojná a teraz je s ňou spokojná jedna mamička, ktorej som ju predala.

pietra • 1d • 19. červenec 2008 ve 23:17
ja som v porodnici mala Avent Isis, takze som si nechala taku istu kupit aj domov. Bola som s nou velmi spokojna, ale kedze sa mi mala nechcela vobec prisat, tak som len odsavala, niekolkokrat do dna a po par mesiacoch ma z toho priserne boleli prsty. Nakoniec som presla na elektricku Medelu. Bolo to s nou sice pohodlnejsie, ale Avent tahala lepsie.

caira • 1d • 21. červenec 2008 v 17:36
ja pouzivala Avent Isis a az na nektere zadrhely byla dobra, ale pri dalsim diteti uz pujdu do elektricke, ja nakonec nekojila a jen jsem odsavala a trvalo to veky.. 😒

kalerat • 1d • 21. červenec 2008 v 19:36
Já mám elektrickou od Medely a jsem spokojená 😉

xena22 • 2d, 25tt • 21. červenec 2008 v 19:46
kalerat - Ta elektricka od medely ma dobry tah??? Ktoru konkretne mas? Ja nad nou uvazujem,ale bojim sa toho,ci to nie je slabe...mala som kedysi od medely tu obycajnu piestovu,ale fungovala som len na najvyssom stupni a este keby sa dalo pridat,tak pridam 😀

caira - tuto istu otazku mam na Avent Isis - mala nadstavitelne stupne tahu a bolo to dostatocne?Inak sa mi pri avente zda taky neprirodzene hlboky ten klobucik na prso,nebol s tym problem?

Rozhodujem medzi tymito dvoma znackami...

pietra • 1d • 22. červenec 2008 v 10:34
ja som mavala medelu na maximalnom tahu a ked uz netahala, zobrala som rucnu Avent a vzdy som este nieco vytiahla. Z Aventu som vybrala tu vlozku a odsavala bez nej, lebo s nou mi to neslo vobec. Uz v porodnici mi to poradili, ked som bola nestastna, ze mi nic nejde odsat

jitas • 30tt • Dnes v 18:57
Ahoj holky, ráda bych se zeptala, jaké máte zkušenosti s odsávačkami různých značek. Nevím, zda jít do ruční nebo elektrické ... je v tom nejaky markantni rozdil? Muze treba rucni vytahat prsa 😖 ? Díky za rady!

majsan
29. okt 2008

ahojte mamicly ja som vcera kupila odsavacku madela rucnu kedze mam mykozu na bradavkach tak ma velmi boli ked maly saje.skusala som ju dva krat a zatial som spokojna.mne ju preplaca poistovna takze som nemusela za nu dat ani halier 😉

krista
4. nov 2008

oslik23 • 3d • Dnes v 11:10
Zdravím všechny maminky.

Stala se nám velmi nepříjemná věc. 4.den po porodu ( včera) nám zkolaboval syn a byl převezen z pororodky do specializovaného centra.
Ani snad nemusím popisovat co vše se mi honí hlavou a jak mi je. Doufáme, že bude malý brzy zase v pořádku ale i tak máme o něj šílený strach..

Mám odstříkávat mlíčko a tak bych potřebovala od Vás které máte zkušenosti s odstříkáváním radu..Která odsávačka je kvalitní a splní svou funkci?
Prosím pište. Za Vaše názory a zkušenosti předem moc děkuji.

radka.m. • 4d • Dnes v 11:14
takové téma tu už je,myslím ve výbavě na téma odsávačka.já jsem odsávala rok a mohla jsem porovnat el.medelu a ruční aventku.plně mi vyhovovala ta aventka,protože ta mi odsála daleko více mlíčka,než medela.takže tu medelu jsem pak prodala.aventku jsem prodala asi před 14 dny a musím říct,že jsem se s ní těžko loučila. 😔

radka.m. • 4d • Dnes v 11:15
jinak ti přeji,aby se tvůj syn brzy uzdravil a aby vám vše dobře dopadlo.moc dobře vím,co je to nemocné dítě.

oslik23 • 3d • Dnes v 11:16
radka.m.: Moc děkuji za info. Mrknu se do té diskuze.Díky.

oslik23 • 3d • Dnes v 11:16
díky, nic jiného si nepřejeme,snad to bude ok

jankax • 1d • Dnes ve 12:10
Ahojky, me taky vyhovovala od Aventu ta rucni, i kdyz se dost rychle opotrebovala. Medelu elektrickou jsem mela taky a ta je dobra pokud mas hodne mleka nebo musis odstrikavat casto.

Moc preju at se ti malosek brzo uzdravi !!!!

janeyzelvicka • 1d • Dnes ve 13:02
přeju hlavně ať se co nejdřív uzdraví...

jinak se připojuju se spokojeností s ruční avent...

ronie • 1d, 27tt • Dnes ve 13:21
ahojky ať je chlapeček brzy zdravý 😉

mě zase ruční aventka nevyhovovala, když potřebuješ odsávat často a pořád, nešla bych do ruční ani za nic, měla sem obě ruční aventku i elektrickou medelu a nedalo se to srovnat, aby to s elektrickou šlo rychle musíš se naučit jak při tom prsa mačkat-respektive ,,dojit,, 😀 😉 na to přijdeš sama, samozřejmě i u ruční to takhle uspíšíš, ale hrozně se nadřeš a odsávat takhle v noci 😝 byla sem s medelou strašně spokojená

radka.m.
4. nov 2008

ono si na tu ruční zvykneš,odsávala jsem rok a vůbec mi to teda nepřišlo jako dřina.v noci bych teda medelu asi nepoužila,protože je dost hlučná.

lucia31
4. nov 2008

aj ja som mala moznost vyskusat a porovnat elektricku medelu a rucnu avent a jednoznacne /pre mna/ lepsia je avent..odsava perfektne, setrne, dokaze rychlo spustit mliecko..

pietra
4. nov 2008

ja som mala rucnu avent a elektricku medelu. Medelu som kupovala hlavne kvoli tomu, ze ma po niekolkych mesiacoch odsavania, priserne boleli prsty. Vecer a v noci som vsak odsavala avent, lebo medela priserne hucala. Zdalo sa mi aj, ze avent mala lepsi tah

zanocka
27. nov 2008

ahojte, nemá niektorá z Vás záujem o novú-nové odsávačky meterského mileka + ďalšie potreby od firmy AVENT?Napíšte mi na internú poštu 😉

ivulla
28. nov 2008

Ahojte holčiny, máte některá zkušenost s (pákovou) odsávačkou Farlin? Doporučovala mi ji jedna paní, ale nějak moc se nevidí... Tady v diskuzi řešíte víceméně jen Avent a Medelu... Pomohlo by mi to 😉 Díky moc!

ma76
2. dec 2008

Ja som odsavala ručne Medelou asi mesiac,potom sa to upravilo.Vyborna odsavačka.Baby pozor ked budete odsavat tak to neprehanajte lebo sa vam bude mliečko viacej vytvarat.Mne bolo poradene odsavat dovtedy kym prsnik nezmekne potom prestat. Nie do sucha ako sa hovory odsat!!!Ptom priložit studeny uterak na chvylku a nosit podprdu,staaale!!!Mliečka mam stale dost,mala spi celu noc od 1.mesiaca,začali sme tento tyžden s prikrmami.Flašu nepozna...Samozrejme rano mam mokru podprsenku a plne tampony pre kojace mami.Ale aj to je už na ustupe 😉 Zaleži ako sa napapa-nafutruje pred spanim 😀.Prajem obrovsku trpezlivost!!!A čo sa tyka bolavych bradaviek som použivala s DM drogerie mastičku na bradavky. Ahojteee 🤐

bubadlo27
2. dec 2008

baby, mate tu nietko elektricku odsavacku z Aventu?

kevin24
4. dec 2008

ja mam rucnu medela

krista
6. dec 2008

mona01 • 36tt • Včera ve 21:25
Chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s odsávačkou mléka. Jaká je dobrá, slyšela jsem, že nejlepší je elektrická, ale je taky docela drahá. A ještě bych se chtěla zeptat na uchovávání odsátého mléka v sáčcích? Nevadí, když se to mléko potom přelévá?

vlasta23 • 33tt • Včera ve 21:53
nejlepsi jsou elektricke, ty vykonejsi, ale ktere zachovavaji postup sani, klid, sani, klid.... Lepsi jsou vetsinou ty na dve prsa. Sacky musis mit specialni, ale sklenicky jsou lepsi. Musis s nimi do mrazaku. Jak jednou rozmrazis, nezmrazovat znovu, prelevat se muze 🙂

bufina • 1d • Včera ve 22:00
Já jsem měla pákovou Avent Isis a byla jsem s ní moc spokojená. Byly u ní dvě lahvičky. Mlíko jsem teda měla schovaný jen v těch lahvičkách v lednici, malá ho vždy rychle vypila.