Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

mata78
17. dec 2007

Ahoj lubkaaa.
ja mám medelu harmony a som s ňou veľmi spokojná. používam ju už 14 mesiacov. v nemocnici som mala avent a ak mam porovnať tak som v nich nevidela žiadny rozdiel ( okrem ceny)

mata78
17. dec 2007

odsavačku som dostala po sestre. ktorá ju používala 6 mesiacov. jaju teraz používam asi 5x denne, lebo ked malej dávam mliečko tak si ho najskôr odsajem a tak jej ho dam do flaše. je už velmi opotrebovaná. popraskalo mi tam aj tesnenie. nahradila som ho obyčajnou gumičkou a odsavačka funguje stale. ja som s nou fakt veľmi spokojná

lubkaaa
17. dec 2007

mata, takže, nevidiš rozdiel medzi aventom a medelou? vieš ja sa nechcem ulakomiť (aby som neľutovala) ale na druhej strane ani nechcem vyhodiť zbytočne veľa peňazí do vzduchu.. 🙂 )

a nieje rozdiel ani v tom-že avnt ma takú inú prísavku? nie je lepšia (od medely je "holá" nie? ..)

lubkaaa
17. dec 2007

baby a do čoho zmrazujete mlieko? do špeciálnych nádobiek (sáčkov) alebo do nejakých "doma prístupných"???

zusma
17. dec 2007

Holky, já mám Medelu ruční pístovou, používám ji zatím 1 a půl měsíce a velká spokojenost. Ale koupím si po novém roce asi medelu Electric mini, nechce se mi pořád tou rukou pumpovat 🙂 Odsávám fakt často,tak to pro mě bude ulehčení. Jinak já zamrazuju do skleniček od přesnídávek.

erika1983
17. dec 2007

lubkaaa ja mam odsavacku medelu ktoru aj predavam pouzivala som ju asi mesiac ale to nie kazdy den akze je ako nova, ked by si ju chcela tak ti ju predam za dobru cenu 🙂

lubkaaa
17. dec 2007

erika, aka to je dobrá cena? 😉

lubkaaa
17. dec 2007

zusma- a dávaš zmraziť uzatvorenú fľaštičku- nepraskne?

zusma
17. dec 2007

Lubkaaa, ano, zavřenou.Mám jich zamražených asi 7 a zatím ok 😎

jankafa
20. dec 2007

Baby, vy tu hovorite o medele, ktora ma taku packu, ktoru tahate hore dolu? Ja som vcera vyskusla prv krat elektricku odsavacku a bola som sklamana. Idem ju predat a ostavam u rucneho odsavania.

ena
20. dec 2007

lubkaaa: nemala by prasknut, ked ju nenaplnis az po okraj, ale napriklad len maximalne do 3/4 objemu

mata78
21. dec 2007

lubkaaa, ja som ten rozdiel nevidela. myslím si že tu ide skôt o značku. za značku sa platí, či niie? a mliečko, ktoré odsajem dávam do avent kelímkov. 10ks stojí okolo 550,- sk. majú tu vyhodu, že idu aj do mrazáku aj do mikrovlnky. a neskôr sa dajú využiť aj na porcovanie jedla pre deti.

newyorkgirl
9. jan 2008

kocky chcem sa vas opytat, co mate Medelu odsavacku sterilizujete ju v mikrovlnke, lebo v navode je vraj napisane ze sa nema, len vyvarat, tak poprosim skusenosti 🙂

ikaika
9. jan 2008

ja mam Medelu harmony a sterilizujem ju v mikrovlnke, o tom ze sa nema sterilizovat v mikrovlnke som sa dozvedela az neskor ale kedze sa jej nic nestalo robim to tak aj nadalej 🙂

zusma
9. jan 2008

Já mám Medelu ruční pístovou a sterilizovala jsem jí v hrnci. Dneska mi přišla mini electric medela a zítra mi dorazí sterilizátor do mikrovlnky,ve kterým chci sterilizovat různý věci ptž hodně odsávám. A nevidím problém, proč by se to nemohlo steril.v mikrovlnce? Třeba ta nádobka, do který to mlíko teče 😕

Co konkrétně by se nemělo do mikrovlnky dávat? Který části?

jana.m.
10. jan 2008

ahojky už v porodnici jsem použivala odsavačku pujčenou od nich medela nemužu řict že by to bylo nějake mučeni šlo to paradně a svuj učel to splnilo domu jsem si ji taky koupila jenže ji použivala jen 2-3měsice najednou jsem o mleko přišla

susik77
10. jan 2008

Ahojte, ja mam Avent Isis mechanicku odsavacku.Pouzivala som ju na zac.na zvys.tvorby mlieka a uplne mi vyhovovala. Cca po 2 mesiacoch som ju uz nepotrebovala a teraz sa rozhodujem, ci predat, al. nechat pre dalsie mimi.Co myslite? Asi skusime tento rok...

yasmin07
10. jan 2008

Holky, nechci zatím do odsávačky moc investovat, protože nevím, jak to budu mít po porodu...ale poraďte mi, jestli raději pístovou nebo balonkovou a jakou značku?

bihan
10. jan 2008

Tiež mám Avent a sterilizujem za studena s Miltonom 😉

zusma
10. jan 2008

Susik, já bych si teda odsávačku určitě nechala. Nevíš, zda ji nebudeš při dalším mimi ještě potřebovat 😉 A pak zas kupvat novou je zbytečný...

Yasmin, já o pístový slyšela, že není nic moc. Ale osobně mám pístovou Medelu (stála 535Kč) a nemůžu si na ní stěžovat. Hodně saje, můžeš si tam nastavit intenzitu sání. Akorát prostě musíš pořád tahat,mám z toho svaly 😀 Ale díky ní jsem 2,5 měsíce mohla živit mimčo mat. mlékem 🙂 Ted už i kojím a ještě jsem si koupila elektrickou, protože mě právě už nebavilo to tahání. Možná že ta balonková nemá takový tah? 😕 Nevím, tu jsem nikdy neměla.

kapulet
10. jan 2008

susik, taky si myslím, že bys odsávačku prodávat neměla. Mám tu stejnou, teď budem mít druhé mimčo a už ji mám nachystanou.
Musím říct, že jsem ji používala hodně a díky ní mi časem přestaly tvrdnout prsa - prostě jsem vlezla do sprchy s odsávačkou, teplou vodou nahřívala a odsávala. Výborná věc.

pietra
10. jan 2008

susik, ak planujes este dalsie mimi, tak si odsavacku nechaj a pripadne ju predaj az potom.

yasmin - ja by som odsavacku pred porodom nekupovala, vobec nevies, ci ju budes potrebovat. V porodnici ti odsavacku pozicaju, keby bolo treba a kym ta pustia domov, tak ti ju zbehne niekto kupit. Ja som totiz pocula, ze tie piestove a balnikove nie su nic moc. Ale ked uz, tak radsej piestovu.

romca3
10. jan 2008

Ahoj Holky, mám dotaz. Nevím zda zapadnu do tohoto tématu. Mám odsávačku medelu. Normálně kojím, ale vždy večer před spaním krmím malou z lahve, protože mám večer už mlíčka málo. Musím tedy odsávat hlavně ráno a dopoledne na večerní dávku. Poslední dobou mám problém s odsátím mlíko se ne a ne spustit a spustí se teprve až když mám malou u prsu, tak z jednoho jí krmím a z druhého vždy alespoŇ něco odsaju. Potřebovala bych odsávat i mimo, aby se mléko více tvořilo. Malá se vždy na začátku kroutí, protože než se to mlíko spustí tak to někdy chvilku trvá a ona pak řve. Nemáte stím některá zkušenost?

mia114
10. jan 2008

ahojte 😉
kedze moj maly papkal mliecko s prska len asi 2mesiace a potom uz nechcel prsko ani vidiet tak uz odvtedy len odsavam a davam malemu z flasky. Ja som si kupila odsavacku este pred porodom. kupila som si rucnu Avent isis a som s nou uplne spokojna 😉 Ked maly este aspon obcas papkal aj s prska tak som si odsavala s tou rucnou, no ked prestal papat uplne tak som si kupila este elektricku od Aventu a tak teraz striedam elektricku s rucnou. A som velmi spokojna s touto znackou 🙂

zusma
10. jan 2008

Romčo, s tím mlíkem jsme na tom podobně. Já ho mám taky večer málo, a tak sice malou večer k prsu dávám,ale spíš jen proto aby byla spokojenější, že má se mnou kontakt a pak ji stejně dokrmím odstříkaným MM. A jak to máš v noci? Moje malá v noci spinká i 9 hodin a já přesto každou noc vstávám a odsávám-to se prý tvoří mlíka nejvíc. A u mě je to fakt, za chvíli odsaju 150ml a jdu spát a mám pak na další den na dokrmování.
A tak zkus vždycky před kojením něco odsát a stimulovat prsa, aby se to mlíčko pak lépe spouštělo 😉 A mimčo si dej k prsu až pak, až to poteče 🙂

romca3
11. jan 2008

Zusma, já v noci kojím tak 2x někdy i 3x vydrží spát i 6 hodin a večer vyžahne i 190ml MM co odsaji, ale nějak nestíhám odsávat. Malá má tri měsíce. Dříve jsem také odsávala i mimo kojení, aby bylo mlíčka dost, ale už to nejde. Cítím, že prsa jsou plnná, ale odsát to nejde. Pouze když mám malou u prsu tak z druhého mohu odsávat. Ten spouštěcí reflex nějak špatně funguje. I malá když je třeba unavená, tak než jí to mlíčko začne teci, tak řve jak tur. Kolikrát myslím, že se ani nenají- hrůza. Řešila jsem to teplou sprchou a obklady z mikrovlnky, ale bohužel už ani to nepomáhá. Volala jsem laktační poradkyni a doporučila slepičí vývar a po obědě spánek , tak nevím.

nikkos
11. jan 2008

Holčiny a nemáte některá zkušenost s elektrickou odsavačkou BABY ONO? Stojí kolem 1000Kč, tak o ní přemýšlím, ale bojím se abych nebyla zklamaná. 😨 Já mam ruční Aventku ale je to hrozná dřina 🙂 Ta Medela je zase na mě dost drahá 😢

bramburka
11. jan 2008

nikkos to nevim

ja mam medela mini elektrik, je to super, jednou ruukou idsavam a druhou tady tukam do PC

jinak me prave moc pomáhá tady o Xenušce psat, tím na né myslím a spouští se

stačí taky prý na ní koukat nebo mít fotku

elia
19. jan 2008

Ahojte baby, kupila som si na inzerat pouzivanu Medelu Harmony. Kedze som rizikova tak si pomaly uz pripravujem veci do porodnice a asi uz teraz by som mala vysterilizovat aj tu odsavacku. Vydrzi to potom vysterilizovane 2 mesiace? Trosku na nej vidno ze bola pouzivana a niekde akoby boli usadeniny, co myslite, mam to najprv nechat na noc odmocit vo vode s mycim prostriedkom a az na druhy den prevarit? A prevara sa cela rozobrana odsavacka aj s tou packou, alebo iba niektore casti? A prevara sa to iba v cistej vode?

Asi blbe otazky, ale nemam sa s kym poradit 😖

mucilienka
19. jan 2008

elia, umy to roztokom vody s octom a nic nesterilizuj... odsavacku si zober do porodnice, tam ti ju vysterilizuju 😉