Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

bramburka
2. feb 2008

ne ale vypadá dobře, já mám medelu a spokojenost, ale docela to bolí, ovšem nástavec komfort mi nepomohl, nevytvořil takové vakuum, tak mi to nešlo, je ale super pro ty co potřebují odsat protože mají hodně mlíka...

pietra
2. feb 2008

bramburka, boli? Nemalo by boliet. skus zmenit polohu prsu v tej odsavacke, trosku sa s tym pohrat, dat vyssie, alebo nizsie. Mna ked nahodou zabolelo, trochu som prso posunula a bolo zas dobre

bramburka
2. feb 2008

no víš, já odsávám co 2 hodiny, protože malá odmítá prso, takže spíš jde o to, že je už to prso odrovnaný, ale nějak mi to neva.... když neodsavam treba delší dobu, tak to nebolí, jde o to, že ty bradavky jsou takový maxi vytahaný

pietra
2. feb 2008

bramburka, mne sa mala tiez nechcela prisat a odsavala som spociatku tak casto, ale nebolelo. skus ich vzdy potriet MM

bramburka
2. feb 2008

no ono to není tak strašný, jen někdy když se zapomenu a odsavam treba 45 minut víš? a jak jste dopadly? rozkojily jste se?

slavka29
2. feb 2008

bramburka a mas elektricku odsavacku?

pietra
2. feb 2008

ja som tiez odsavala niekedy aj vyse pol hodiny. Nerozkojili, takze odsavam doteraz

marhulka88
4. feb 2008

kto mi poradi ci kupit odsavacku elektricku alebo manualnu...paci sa mi znacka avent ... len sa neviem rozhodnut ci tuto
http://www.mojalekaren.sk/avent-isis-odsavacka-...
alebo tuto
http://www.mimishop.sk/stvorlistok/detail.php?z...
rozhodujem sa aj kvoli cene bojim sa ze ju velmi vyuzivat nebudem musiet a potom mi bude luto ze som za nu vyhodila tolke peniaze
tak neviem...poradte mi ci je lepsie mat manual alebo elektrik..a ake su vlastne vyhody jednej al. druhej 😉 vdaka

pietra
4. feb 2008

marhulka, kazdemu moze sadnut nieco ine. Elektrickou odsavackou je odsavat pohodlnejsie, hlavne ked musis vela odsavat, nebolia z nej prsty ako z manualnej. Ale ak uz chces kupovat odsavacku v predstihu, tak by som isla do tej lacnejsej, lebo ta druha je to je ozaj velmi vela penazi a mozno ju nikdy potrebovat nebudes. Ja som odsavacku kupila az po porode a tu, ktoru som si vyskusala v porodnici a vedela som, ze mi s nou aj nieco pojde odsat. Kamoska vyskusala dve rozne odsavacky a odsat vie jedine rukou.

marhulka88
4. feb 2008

wau .. ja uz mam z toho kojenia a odsavania trochu chaos v hlave .. kazdy mi tvrdi aby som odsavadlo brala uz do porodnice lebo sa moze stat ze dojde mlieko odsavadlo mat nebudem moze byt problem s kojenim a dojde zapal
..tak sa v tom neviem vyznat

pietra
4. feb 2008

marhulka, co ja viem, kazda porodnica ma k dispozicii odsavacku. Takze ak by si uz v porodnici zistila, ze ti ju treba, posles niekoho z rodiny, nech ti ju kupi a pocka ta doma. Moja rada (uz sa tu opakujem) je, zistit si, aku odsavacku chces a kde ju zozenies a potom, ked zistis, ze ju treba, tak po nu zbehnes. Ja som na odsavacke od porodnice, kedze sa mi mala nechcela prisat. V mojom okoli mam teraz kopec malych babatiek. Ako som pisala, kamoske odsavackami nic nejde. Dalsia je spokojna aj s piestovou za 500Sk. Sesternica mala tiez piestovu a pouzila ju len parkrat a to malej dava cucunut obcas aj teraz v 3 rokoch. Mozno pre psychicku pohodu je lepsie ju mat doma, ale mna by aj slahlo, keby som vyhodila 2000Sk za nieco, co nikdy nepouzijem. Neviem odkial si, ale ja som sa spoliehala na to, ze vo mne vyhliadnutom obchode odsavacky mali a su otvoreni kazdy den do vecera.

elinka27
9. feb 2008

babule mam na predaj piestovu odsavacku mlieka Canpol babies,obsahuje aj silikonovy nadstavec na masaz bradaviek pre lepsie spustenie laktacie, pouzila som ju asi 5x,cize je nova.Dam ju lacnejsie, pre info poslite IP kto by mal zaujem.

bramburka
16. feb 2008

holky rozbila se mi mini electric, uvažuju o te swing, odsavam 6* denne, myslite, že to není pomalejší - když je dvoufázová - potřebuju mít za 20 minut hotovo, tak to s tou mini šlo uplne perfektně!

martina46
16. feb 2008

tak si kup znovu mini, nie? 😉

zusma
16. feb 2008

Bram co se ti na ní rozbilo?

zusma
16. feb 2008

Myslím že někdo tady v bazaru nedávno prodával mini eletric,pokud nechceš kupovat novou. Jakou máš pojišťovnu? Mne tento týden pojišťovna na mini eletric dala 1500kč,takže mě vyšla na 270kč.

bramburka
16. feb 2008

ozp...ale nevim, v jakým programu ti přispěli? zus?

jinak jsem chtěla zkusit tu swing, jestli je lepší, tak jsem si ji ted úujcila od kamaradky...je rozhodně tišší, taková šetrnější, ale jinak asi stejná....???

bramburka
16. feb 2008

jo jinak jirka ji upustil na zem a motorek uz jen chrčel....

pietra
16. feb 2008

bramburka, ked sa pokezil len motorcek, zobrala by som nejaku na inzerat, ved potrebujes len motorcek

bramburka
16. feb 2008

no taky premyslim, ale nevim, jestli jsem se ted nezamilovala do ty swing....

bramburka
16. feb 2008

tak jo, vratim se k mini electric, tady je takovej divnej přechod, kterej je ostrej a jak jsou ty bradavky bolavý, tak to do nich řeže teda silně....jsem se ted vsimla že koorem až do krve. ale je tichá... 😖

zusma
16. feb 2008

Bram to je škoda s tou pojistovnou. Mam Minist.vnitra a davaji 1000kč pro kojící + mi dali 500kč že jsem tam déle než 10 let.

Koukám na stránky medely že samotný motorek stojí 1036 Kč. asi bych si to objednala tam,at zase nenaletíš. Paní mi tenkrát psala,že to dodají max do 3 dnů.

bramburka
16. feb 2008

No jo, koukala jsem na MMB tam celý prodávají za 750,- jedna paní a druhý pán - z Prahy za 850,-...????

zusma
16. feb 2008

Máš jako na mysli ten motorek za 750 Kč? No je to nějaký levný....A to je nový? Nevím....já osobně bych to asi koupila nový, at to zase nemáš jako tam s tím nástavcem nebo jak se to jmenovalo😉

bramburka
16. feb 2008

ne celou odsavacku mini electric zus...

zusma
16. feb 2008

😕 😨 no jestli cellou tak to je vůbec nějaký divný 😕

bramburka
16. feb 2008

Naní Zus, já koupila ještě v záruce tu svou za 900,- a byla uplne v poho... 😉

zusma
16. feb 2008

No tak asi jo. To je dobrá cena. Akorát bych se bála aby to dobře fungovalo. Já ji kupovala novou za 1769 kč kvůli pojišťovně abych měla řádný doklad a proplatili mi to. Tak to koupíš?

bramburka
17. feb 2008

jo, protože z tý swing se mi bradavky zarudly, okolo nateklé, že ani ležet jsem nemohla, bolest jak sviňa, nakonec jsem na to nejak napojila ten nastavec od mini elektric a super! Zaplat pan buh, no a jirka mi zitra snad vyzvedne tu mini electric, i kdyz ted jsem spokojena, ta swing je uplně stejná, jako mini electric jen je o hodně tišší a myslím, že teda ty 2 fáze co inzerují jaou jen reklamní trik, to poznám, protože mám porad stejně mléka! Takže nenechte se zblbnout a pokud vám nevadí trochu hlučnšjší odsavačka, což miminum neva, naše u toho spolehlivě usinala, tak doporučuju MNI ELECTRIC!!!! Bez comfortního nástavce, ten mi neodsava... tak asi ho zkusim přeci jen opslat na reklamaci, jestli tam neni nejaka chybka, Zus, kdyz jsi to tam posilala, poslala jsi k tomu tu fakturu? Mě ji ta ženská totiž nakonec poslala, měla na ní ještě sáčky na mliko - takže její výmluva, že na učtence má i jiné věci, tak proto mi ji nepošle... mě teda moc pobavila...