Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

kudelovazuzana
15. feb 2010

čau margot,

Taky mám tu ruční pákovu od aventu, ale to co popisuješ se mi ještě ani jednou nestalo a to odsávám prakticky od návratu z porodky. Tohle je myslím opravud na reklamačku a měli by ti ji okamžitě vyměnit za novou.
A nemáš ten ventil danej obráceně?

lidiab
6. júl 2010

Ahoj holky, poradte prosim, mam si koupit odsvacku abych ji mela doma pro nouzovy pripad? Termin porodu mam jeste zhruba za 6 tydnu. Vsechny kamaradky a zname co posledni dobou rodily mi rikaji ze ji musim mit doma, kazda ji uzila ihned po navratu z porodnice. A ja furt premyslim zda ji kupovat takhle v predstihu nebo ne. Ja nechtela z prsou pit vubec, mamka skoro rok rucne odsavala a take rika abych si tu odsavacku poridila v kazdem pripade.
A kdyz uz jsme u toho, jakou mate zkusenost z odasavackou a prislusenstvim od Farlinu? Na predporodnim kurzu kojeni nam vyrobky teto firmy dost doporucovala PA, ale k videni teda moc nejsou...

ichbinich
7. júl 2010

@lidiab:
Podla mna si ju kupovat popredu nemusis. Rozhodni sa, aky model presne chces, napis to manzelovi niekde viditelne 😉 A ked budes v porodnici vidiet, ze ju potrebujes, nech ti ju manzel kupi a vysterilizuje, aby si ju mala nachystanu. Predsa len, ak chces elektricku, tie su dost drahe na to, aby si ju kupovala popredu "pre kazdy pripad".
Tu znacku nepoznam, neviem ti poradit. Ja mam Philips Avent iq uno, elektricku, ktoru mozno pouzit aj rucne, som spokojna.

norikk
23. aug 2010

ahojte,chcela by som sa opytat, ci mate niektora skusenosti s touto odsavackou http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... ? alebo by ste mi vedeli poradit nejaku inu rucnu piestovu s podobnou cenou. dakujem

lilix
27. aug 2010

ahojte. ktora odsavacka je najlepsia??

mona777
1. sep 2010

Ahojte, prosím nepozná niekto odsávačku Mamma Donna TIRALATTE - aspoň tak je napísané na obale, značka je chicco a vyrobené v taliansku - nejaká ARTSANA S.PA, cod. 65. Mám ju doma od známej ale neviem ako ju použiť, je tam vlaška na jednej strane balonik na ručné odsávanie, na druhej strane je ten tá časť čo sa dáva na prso, potom je tam nejaký teglik čo neviem kde ide lebo to má závit taký malý čo nikde nepasuje a ešte je tam cumel v takom umelom obale. Nikde som nenašla návrhod k tomu. DAKUJEM

lucik106
6. dec 2010

Ahojte, poraďte mi prosím niekto, malú dojčím, ale mliečka mám len tak tak akurát. malá už papá na obed zeleninku, a chcela by som si nejaké mliečko odložiť do kaší a pod. poraďte čo na to, prípadne akú odsávačku kúpiť na zvýšenie produkcie mlieka, mala som balónikovú farlin, ale som sa s tým len trápila... brala som aj more milk plus ale pomohlo len na chvíľku...

tina_22
7. dec 2010

@lucik106 Mne velmi pomohla ručná odsávačka avent - zvlášť na začiatku,kým sa mi úplne rozbehlo mliečko. 🙂

ivett1
8. dec 2010

@lucik106 ahoj, aj ja som mala ručnú odsávačku avent a bola super...možno teraz by som rozmýšľala o elektrickej 😵 samozrejme avent...v pôrodnici sme mali k dispozícii elektrickú zn. medela (na rozbehnutie mliečka), no neviem, ale radšej som si dala doniesť moju ručnú aventku...iné značky som neskúšala...

kvietocok2
5. jan 2011

Ahojte, chcela by som pridat svoju skusenost s elektrickou odsavackou Tommee Tippee, kedze v case ked som ja o nej hladala informacie, tak tu neboli.
Je tak isto anglicka ako od Avent, vsetky jej vyrobky su bez BPA. Odsavanie vobec nie je bolestive, a flasticka s cumlikom ma tvar prsnika. drobcek z nej velmi rad pil. Takze ak niekto premysla nad touto znackou, ja mozem len odporucit.

mojdend
16. jún 2011

Ahojte, mne kamoska poradila, ze najlepsia odsavacka je Medela Swing, je to elektricka odsavacka a aj v lekarni mi povedali, ze momentalne najlepsie, ale zaroven aj najdrahsia, stoji niekde vyse 100eur, niekde som ju videla dokonca za 160, co je nehorazna suma. Ina kamoska mi vsak odporucila, ze ona mala takuto manualnu piestovu, nevedela presne znacku, ale princip podobny tejto : http://www.mojalekaren.sk/medela-manualna-prsna...
Nemate niekto skusenosti? Vravela, ze sa spravi podtlak a potom to uz ide samo. tak neviem.

didiana333
16. jún 2011

@mojdend no ja som mala manuálnu pákovu (Chicco ) a tá bola teda hnusná... 😝 a aj sa mi dva krát pokazila,našťastie v obchode mi to uznali a vymenili mi ju za novu...ale aj tá sa pokazila (zlomila sa tá umelá páka a piest čo je vnutri ) takže ked mi vrátili prachy,tak som si doplatila a kupila elektricku (medela mini ) stála okolo 70eur v lekárni a teda nebanujem...bola výborná...jemná a tichá.... 😉 Nelutujem tu investiciu. Ked som ju už nepotrebovala,tak som ju aj predala tu na MK bazáre.

pallacinka
16. jún 2011

@mojdend Ahoj, ja som mala na zaciatku manualnu odsavacku od Tommee Tippee za par eur. Na obcasne odsavanie stacila a bola som s nou spokojna. Teraz vsak odsavam min. 3 krat denne, tak mam elektricku Medela freestyle. Je naozaj vynikajuca, aj ked nemam skusenost s inymi el. odsavackami, tak myslim, ze Medela je vseobecne medzi odsavackami cislo 1 🙂 Pred porodom by som vsak kupovala iba manualnu, elektricka je predsa len vacsia investicia a mozno zbytocna.

mojdend
16. jún 2011

@pallacinka Ahoj. Prosim ta, kolko ta vysla ta freestyle? kupovala si ju na nete alebo v lekarni? lebo ja som ju nasla na nete za nejakych 340dolacov, co je moooooc ☹

pallacinka
16. jún 2011

@mojdend Kupovala som ju na nete a vysla ma okolo 350 Eur- no preplatila mi ju poistovna takze som cenu neriesila, inac je naozaj sialena. Priznam sa ale, ze tie hlavne vychytavky, kvoli ktorym je taka draha- odsavanie z oboch prsnikov naraz a s volnymi rukami- vobec nevyuzivam. Odsavam v praci na WC takze volne ruky mi netreba a keby som odsavala z obidvoch stran naraz, potrebovala by som dvojnasobne mnozstvo flias. Uplne by mi teda stacila aj ta zakladna, len som chcela napisat pozitivnu skusenost s Medelou- myslim, ze tie lacnejsie su rovnako dobre a tato je zbytocne draha 🙂

mojdend
16. jún 2011

@pallacinka Dakujem za rady. tak ja asi pockam, co vlastne budem potrebovat a vyberiem nieco od medely.

mojdend
31. júl 2011

ahojte. podarilo sa mi z druhej ruky kupit za super cenu odsavacku medela swing. nemam vsak zatial ziadne cumlove flase. to k tej odsavacke budu pasovat iba medela flase, alebo je to nejak univerzalne? ci sa mliecko da pripadne preliat do inej flase po odstriekani?

vercicha
22. aug 2011

ahojte ja mám na predaj odsávačku MEDELA FREESTYLE nepoužívanú len vyskúšanú. Je perfektná, dá sa nastaviť sila odsavania, su tam popruhy na podprsenku pre volne ruky, chladiaca taška na 4 flaše, flaše, stojany na flaše, nepoužité, len vyvarené.... ja som ju nevyužila mala som ju kvoli adoptivnemu dojčeniu no nakoniec sme babatko z detskeho domova nezobrali, otehotnela som a mliečka mam tak ju nepotrebujem. Cena 250 € s poštovným. Nová stála cez 350€ . V prípade záujmu ma kontaktujte cez IP. Pri rýchlom jednaní zlava 🙂

trpezliva
18. sep 2011

http://www.megazlava.sk/zlava/216?partner=4
takuto super akciu som nasla..presne tuto odsavacku som mala pri oboch detoch a bola som velmi spokojna..ale teda za inu cenu. 🙂

laura051
Odpoveď bola odstránená
Zobraz