Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

koty
11. aug 2009

k.ate medela odsávačky půjčuje http://www.medela.cz/novinky/vyber-vhodne-odsav... a je možné je jenom na čas sehnat i jinde.

lyd
12. aug 2009

Aj ja som si myslela, že mi bude odsávačka na dve veci, v pôrodnici to aj tak bolo, bola mi na nič, ale malý rástol a my sme začali prerábať byt. Ešte som dojčila a Filipa mali na starosti svokrovci, boli sme od rána na byte a večer sme sa vracali k malému. No a vtedy mi perfektne pomohla, ja som sa napĺňala mliekom až mi bolo zle, tak kým sme prerábali som odsávala a ráno, večer a v noci som dojčila malého.

emily76
14. aug 2009

Ja som na zaciatku mala cannpol rucnu odsavacku ale velmi rychlo som ju vymenila za elekrticku Avent. Ide o to, ci ju budes pouzivat prilezitostne, vtedy podla mna staci obycajna alebo castejsie. Usetris cas a hlavne sily.. ja som mala niekedy normalne svalovicu na konci dna.. 😖 Takze ja tu investiciu nelutujem. Ked manzel videl ako sa s nou namaham, kupil mi Avent k narodkam. 😀

blka
15. aug 2009

A když budu potřebovat odsávat do zásoby na 2 dny jednou za 14 dní, tak to je asi na pravidelné odsávání, že? A sem tam přebytky - hlavně po ránu.

danu
22. aug 2009

odsavacka • 1d • Dnes o 11:23
Ahojte, uvazujem o zmene odsavacky materskeho mlieka. Pouzivam Phlips Avent ručnú pákovú a uvazujem nad elektrickou. Chcela by som vediet ake skusenosti maju maminy, ktore odsavaju poctivo kazdy den🙂Prip. aj tie co neodsavaju kazdy den, ale odsavaju....Dakujem🙂

henrieta76 • 3d • Dnes o 12:04
ahoj,ja som mala pri prvych rucnu no bola to fakt drina a teraz som kupila elektricku a lepsie som spravit nemohla.radost odsavat.cize ti odporucam kupovat elektricku.

odsavacka • 1d • Dnes o 12:51
henrieta76 a keby si mala porovnat princip, je iny???ja totiz rucnou doslova prsniky zmykam, cize pritlacam a rozne uhly a pod, da sa to aj elektrickou???Dakujem🙂

lierin
22. aug 2009

Ahoj dievcata,
kde ste kupovali elektricke odsavacky? Cez internet, alebo su aj nejake predajne - Nay, datart alebo tak?
Potrebujem ju dost surne a neviem, kam sa obratit.

jmisa
22. aug 2009

Tady ji maj i ve zdravotních potřebách, některé lékárny, shopy pro děti.

senja
23. aug 2009

Ahoj holky, planuji koupit Avent ISIS manualni, ale jak si tak ctu, nazory se lisi. Nekdo doporucuje elektrickou, ale do te se mi opravdu nechce investovat 😉 Jake jsou nevyhody te manualni mimo pracnosti a toho, ze se nekomu ulomi paka? 🙂 Ulomila se paka vice lidem, nebo jen jedne z vas?
A k te pracnosti: Je to s manualni Aventkou pracnejsi nez odstrikavat ruco? Zatim jsem odstrikavala do zasoby rucne a kdyz pominu, ze trva to i 45minut nez vydam ze sebe svuj limit 70 ml, neni to zas tak strasne. No akorat boli z toho ruka 😀

aponchie
23. aug 2009

tak jsem vyzkousela medela swing dvoufazova a prd..jako je to prijemne a super ,ale nekoupila bych to..chtela jsem ted neco odsat do mrazaku a prd..odsavala jsem hodinu stridave a20!!!a to hned potom mala vypila v poradne 150 mlika proste to nejde tim ..kdyz to prso zmacknu jakoby cele tak to strika vsemi smery,ale takto ani houbelec..laktacni an to hledela a rikala,ze to sice ma kapkat ne strikat,ale prej prd ..tak nevim

jmisa
23. aug 2009

Já mám tedy obyč pákovou odsávačku, ale z prsa mi to jednak kape a druhak stříká několika proudy, kor z jednoho prsa, druhé je umírněnější, a 120ml odsaju během 10 minut.

majuska0
23. aug 2009

Ja mam avent isis, nepouzivam ju velmi casto, ale uplna spokojnost. Mala som predtym elektricku farlin, alebo tak nejak sa volala a to co som s nou odsala za 45 minut s aventkou za 2 minuty. Skusala som odsat viac s aventky a cca 70 ml mi trvalo necelych 10 minut. Nesla som na doraz. Avent som kupila od ruky za 20 eur a bola ako nova. Avent som pouzivala aj v porodnici a chcela som presne taku. Skusenosti s elektrickou aventkou nemam, ale tu manualnu mozem odporucit.

aponchie
23. aug 2009

tak proc mi to neslo?

zaneta123
26. aug 2009

Ahoj senja,

ja používam plne už päť mesiacov ručnú odsávačku AVENT ISIS a som s ňou maximálne spokojná. V pôrodnici som vyskúšala elektrickú aventku ale tá mi moc nevyhovovala a to v tom, že pri ručnom odsávaní si dokážem regulovať tempo akým odsávam a tak mám mliečko odsaté skôr ako tou elektrickou. Nebála by som sa toho, že by nevydržala páka, tá je dosť silná. Jediné čo sme zatiaľ zháňali ako náhradný diel sú také malé hviezdičkové ventilčeky, ktoré zabezpečujú vytvorenie podtlaku - tie sú však aj v elektrickej. Ale ani to nebol problém, dokonca nám ich dal výhradný distribútor tu v SR zadarmo. Inak nie je problém zohnať akýkoľvek náhradný diel do tejto odsávačky äinternetové obchody), len sú dosť drahé, tak ako všetko od aventu 🙂

ciernovlaska
26. aug 2009

Ja som tiez pouzivala Avent rucnu odsavacku, ktoru som z druhej ruky dostala od svagrinej. Je fakt super, odsavanie som si mohla regulovat, nebolelo ma to a to mam velmi citlive prsia. Rucne som si nedokazala vytlacit ani kvapku, s Aventom som za 5 minut odsala 150 ml mliecka z jedneho prsa. Takze ja ju rozhodne odporucam. S inymi odsavackami vsak nemam skusenost.

susisus
26. aug 2009

No ja som si dnes kupila taku hociaku za 14 € od Canpol babies rucnu. Do drahej investujem az ked sa mi to vyplati... co ak to ani nepouzijem 🙂

soporova
26. aug 2009

No ja som vykúšala snáď všetky možné odsávačky a môj názor najlepšie sa mliečko odstrieka rukami. uznávam, je to dosť namáhavé ale mne najlepšie vyhovovala práve táto metóda. každá sme iná a každej vyhovuje niečo iné , len chcem upozorniť mamičky aby najskôr vyskúšali túto metódu a až keď sa im neosvedčí investovali do odsávačky možno si tým ušetria nie malé peniaze...

blka
27. aug 2009

Holky, máte některá zkušenosti s touto odsávačkou http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=72611

anlu
30. aug 2009

ahojte, ja pouzivam rucnu avent isis a neviem si ju vynachvalit, odsajem nou rychlo a bezbolestne. Pouzivam ju naozaj intenzivne a zatial nic sa mi nezlomilo ani nepokazilo. Ale asi naozaj kazdemu vyhovuje nieco ine. A ak mate niekoho v UK nech vam ju tam kupia je tam ovela lacnejsia aj vsetky avent vyrobky 😉

emmka3
31. aug 2009

blka, ja mam tiez taku pakovu, Chicco a v pohode ... sice som neodsavala nejak intenzivne (mozno len 5x), ale ked bolo treba, tak svoje splnila ...

blka
1. sep 2009

Emmko, díky. Já už jsem nakonec koupila tu propagovanou a chválenou Avent isis. Odsávala jsem zatím tak 4x, ale nějak moc to neteklo 😕 . Odsála jsem vždycky 20ml za nějakých 5 minut a pořád jsem neměla ty prsa uvolněný 🙄 . Ručně mi to šlo líp, ale bolel z toho palec 😅 a taky to nejde do ničeho odchytávat, protože to stříká všude 😀

boka08
2. sep 2009

vzdy pomoze prsia nahriat a potom to strieka aj samo napr. infra lampou alebo aspon teplik uterakom alebo masaz v sprche teplou vodou potom sa ooooovela lahsie odsava, ja mam Avent rucnu a odsavala som prve 2 mesiace aj do laktaria. mam doma aj nejake namrazene mliecko. na vsetko sa da zvyknut 🙂

blka
2. sep 2009

Boka, tak já ho ještě zkusím nahřát. Děkuji za tip 🙂

sabinina
6. sep 2009

Ahojky holky,
jdu si pro rady.. 😉 Chtěla bych odsávačku,je lepší koupit elektrickou nebo normální?Máte nějaké tipy,se kterýma jste spokojené??Já v tom opravdu tápu.. ☹Děkuji za rady. 🙂 🙂

blka
6. sep 2009

Sabinino, s koupí bych počkala až po porodu 😉

jirinkas
6. sep 2009

ahoj, já mám taky ruční od Aventu a je fajn. Odsávám pro případy, že bych musela malého nechat s manžou samotného, nebo když někam jdeme na dýl (kojení na veřejnosti mi moc nende..... 😅 ). A samozřejmě když se mi nalejou hodně prsa. Kupovali jsme ji až po porodu, manža ji objednal kdesi po netu, přišlo to z Anglie - odsávačka, 2lahvičky 125ml a 30vložek do podprsenky asi za 800 vč. poštovnýho. I když jsem nezkoušela nic jinýho, tak si jí nemůžu vynachválit, rychlos odstříkávání záleží na tom, jak mám nalitý prsa, ale není problém odstříkat i 80ml po kojení..... Takže můžu jen doporučit 🙂

sabinina
8. sep 2009

Jirinkas,děkuji za odpověd. 🙂 Taky se mi líbí avent.plánuju částečně pracovat a manžel pracuje z domova,takže občas bude s malou sám..Nepamatuješ si kde jste odsávačku objednávali??

aktak
8. sep 2009

medela elektricka je siroko daleko najlepsia, a to nehovorim len za seba ale aj za vsetky moje zname, aj laktacna poradkyna mi povedala ze odporuca prave ju 😉

nikollette
9. sep 2009

Ja som mala tie medelu elektrickú 😉 bola som spokojná, až nato že tak hučala 😅

elule
9. sep 2009

Ja som odsavala vela mohla som dojčit len tri mesiace lebo som musela rychlo zacat brat lieky na stit. žlazu a tak som odsavala veela do zasoby. Mala som najprv ručnu medelu môžem povedať že super ,ale kedže som odsavala každy den aj tri štyri krat tak ma z toho začali boleť ruky kupila som si el.medelu bol to zazrak ruky neboleli no zdalo sa mi že ručne som to mala ooomnoho rychlejšie a suhlasim hučala keby som potrebovala len občas odsať mlieko tak by som určite ostala pri ručnej