Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

niega
4. nov 2007

Andílek: Ne, já mám taky ruční. Fakt to nechápu. Mi připadne, že mám asi plošší bradavky. Edík si s tím poradí (vždycky mi je vyformuje do takovýho asi centimetr dlouhýho špagátu), ale odsávačka asi ne - mám dojem, že v tom trychtýřku je jakoby ještě fůra volnýho prostoru 😀 . Nic jinýho mě nenapadá...

andy.a
4. nov 2007

niega,ja mám presne rovnaký problém..nejde mi tam vytvoriť vákuum,lebo mi to dobre neprilieha..a samozrejme sa to potom nedá odsať..pritom mlieka mám dosť..

mám Medelu mini-electric..mala som pri synovi aj ručnú Medelu..pri synovi som len odsávala,lebo on nechcel piť z prsa..pri malej len občas..asi tak prvé 2 mesiace v pohode a neskôr problém s tým,že mi tá odsávačka dobre "netesní"..

niega
4. nov 2007

Andy: Jojo, napsalas to naprosto přesně. Prostě nějak nepřiléhám na celej ten trychtýř, prso tam musím vyloženě namačkat, ale i tak se nezmůžu na víc než pár kapek 😢 . Takže odstřikuju ručně, což je poněkud nepohodlné...

zuzka82
4. nov 2007

ahoj jani....
co sa tyka tej elektrickej mini electric, tak je hlucna...preto ja som zaobstarala aj rucnu, lebo uz ked maly zaspal, tak som nechcela hucat s touto...
inac neviem , ci myslim to iste gumove kolecko ako ty, ale su dva, jeden nahradny, a to sa pripevny na tu cast, ktora vystupuje uz do flasky...a ten som davala pred vyvarenim dole...
hmmm 😵

iva211
5. nov 2007

ktorá odsávačka je lepšia- piestová alebo balóniková?

andy.a
5. nov 2007

asi s oboma sa človek namaká.. 😠

mala som piestovú Medelu pri synovi a niekedy aj svalovicu,keďže milostivý nechcel ťahať z prsa a pol roka som len odsávala MM a dávala mu to z fľaše piť.. 😉

bibinka
6. nov 2007

ja som si už pri prvom synovi kúpila medelu a som spokojná.stála 1200sk. hlavne v začiatkoch mi veľmi pomohla naštartovať a udržiavať laktáciu, vždy po dojčení som ešte vypumpovala pár kvapiek a žiadne zatvrdliny ani zápaly som nemala. aj teraz ju potrebujem keď chystám mlieko do zásoby. ručne sa môžem snažiť ako chcem, nevydolujem ani kvapku. a odsávačkou v pohode aj 100ml.
raz som ju musela reklamovať, lebo praskla taká malinká tesniaca gumička na pieste a ona síce odsávala, ale nemala som pocit, že dostatočne(kým som na to prišla!).v pohode mi v lekárni požičali novú.
takže ja odsávačku odporúčam. i keď mám malé prsia a musím ho do lieviku tiež namačkať 😀 😀

ina.b
11. nov 2007

Ahojky. Mam problém s odsávačkou. Koupila jsem si nějakou balónkovou za pár stovek, ale přijde mi, že má malej podtlak a vůbec neodsává (vždy jen kapku,nebo dvě a nic víc). Proto jsem přemýšlela o pístové nebo jiné kvalitní, kde si můžu podtlak regulovat sama. Poradí někdo, prosím, nějakou značku, která opravdu dobře odsává? (abych zase nevyhodila penízky zbytečně, jako u té, co už mám doma). Děkuji 😅

pezincanka
11. nov 2007

Ina.b ja mam Medelu rucnu aj elektricku. S rucnou sa da urobit vacsi podtlak ako s elektrickou, ale ja ich striedam. Ja mam velkeprsia, takze problem ako holky hovorili nemam. Mam vela mlieka, tak ja odstriekam za 20 minut aj 150 ml mlieka bez problemov. V porodnici som skusila aj rucnu Avent, ta tiez dobre tahala, ale nevyhovoval mi system stlacania rucky. Medelu mam s piestom, to sa mi zda lepsie. Elektricka je naozaj hlucna, ale babetku to nevadi, to skor muzovi a preto v noci odsavam rucne, alebo v obyvacke.

honzina
12. nov 2007

Ina.b já bych ti vřele doporučila ruční odsávačku od Medely, typ Harmony. Je dvoufázová a krásně si na ní můžeš regulovat tlak (záleží, jak moc tou pumpičkou budeš pumpovat).
Pokud chceš elektrickou, kde to máš vlastně bez práce, tak Medelu Swing.
Mám obě, střídám je, ale o málo víc mi vyhovuje právě ta ruční.

Toníček se nikdy nepřisál, proto jen odsávám (ze začátku tak 8x denně, teď tak 5x), takže s tím mám bohaté zkušenosti. 😉

minea
13. nov 2007

Holky, máte některá zkušenost s odsávačkou KaWeCo Mamivac EASY? Je to dvoufázová páková ruční odsávačka, podobný typ nabízí i Medela a Chicco, ale tahle je o polovinu levnější. Nevíte, jestli je kvalitní?

leni77
13. nov 2007

Prosím, poradíte mi některá, jakou odsávačku pořídit na velká prsa? Kojím normálně, chtěla bych jí jen na příležitostné použití, do zásoby na mrazáček. Díky 😉

ina.b
13. nov 2007

Děkuji všem za typy 😉

zuzka82
13. nov 2007

leni, ani ja nemam najmensie 😅 a mne velmi vyhovuje avent issis...len odporucam...
ina, nato sme tu... 😉 😵

tlapicka
13. nov 2007

mela jsem aventku isis a byla to moje nejlepsi pritelkyne, mela jsem strasne moc mlicka, tak jsem porad mrazila. odsavala skvele a absolutne to neboli. nevybirala bych jinak...

leni77
15. nov 2007

Děkuju za typy, rozhoduju se mezi Medelou harmony a Avent isis. Takže pořád nevim 😵 .

grace
15. nov 2007

ahojte, ja mam odsavacku avent isis.. rucnu aj elektricku...maly sa mi po porode vobec nevedel prisat tak som uz v porodnici zacala odsavat aby sa miecko tvorilo...takto som fungovala do 6 tyzdnov a potom ked drobec zosilnel tak sa v pohode prisal aj ked nie vzdy..tak som striedala odsavanie a dojcenie...teraz ma tri mesiace a uz len dojcim 🙂 Odporucam odsavacku avent, ja som s nou maximalne spokojna

tlapicka
15. nov 2007

leni: aventka ma vyhodu tu, ze muzes odsavat jak do viapoharu do mrazaku primo nebo rovnou do lahve. vsecko pak vyuzijes dal, nevim, jestli ma madela, tak siroky sortiment zbozi nebo ne, ale libilo se mi, ze krome odsavacky pouzivam vse dodnes...to jen k tomu rozhodovai 😅

pietra
16. nov 2007

grace - a keby si mala porovnat rucnu a elektricku, ktora je lepsia? Lebo mne sa mala nechce prisat, mam Avent rucnu a pri tolkom odsavani ma veru uz riadne bolia prsty. Kedze samotna odsavacka nebola prave lacna, tak nechcem vyvalit dalsie prachy za elektricku, ak by to neznamenalo fakt vyrazne zlepsenie. Inak som s Avent velmi spokojna.

nissanek
17. nov 2007

Ahoj, i ja mam zkusenosti s odsavackami a to jak s aventem tak is medelou (oboje rucni). Mala taky nechtela sat a v porodnici jsem musela stimulovat tvorbu mleka odsavackou. Zacala jsem s Aventem a mam jen negativni zkusenost - na dvorci se mi udelali regulerni popaleniny (asi jako kdyz uklouznete kolenem na koberci) a taky efektivita odsavani byla mizerna. Mlicko se dostavalo pod gumovou vlozku, ktera se vklada do odsavacky. Mela jsem pocit, ze mlicko je rozpatlane po cele odsavacce ale v poharku se nezachytilo skoro nic. Oproti tomu na Medelu nedam dopustit. Pouzivam ji do ted, kdyz potrebuji odsat. Jelikoz jsem tu cetla spoustu pozitivnich hodnoceni na Avent, musim pripustit, ze asi zaleti na tvaru prsou, jak se ta ktera odsavacka lepe prichyti. Jestli to je jen o velikosti, tak ja mam spis mala prsa a male dvorce.

bara_d
18. nov 2007

Ahojky, já jsem si ještě v porodnici koupila odsávačku Medela a jsem s ní naprosto spokojená . Dcera je ještě v noci kojená, tak když jsme šli s manželem ke známým na návštěvu, tak jsem babičce odstříkala mlíčko a bylo. Tak jsem jí používala, když jsem měla hodně mléka, v prsou se mi dělaly bulky a bylo to velice nepříjemné, prsa jako balóny nebo taky, když se mi zdálo, že mám mléka málo, tak jsem jí použila. Já ze své zkušenosti můžu jenom doporučit Medela Harmony. je fakt super.

bramburka
19. nov 2007

Ahoj, mam 2 dotazy: vyndala jsem odsavacku, jakoze si zmrazim mliko kdyby neco do zásoby...
1. kdy je nejlepe odsavat? Po kojeni, z toho prsu, co mala pila? Moc jsem pak nevydolovala.
2. kolik toho mimi na jedno kojeni vypije? Abych vedela, kolik toho mam zmrazit v jedne lahvičce

Díky...

bramburka
19. nov 2007

ted jsem se tu dočetla, že platí vzorec váha dítěte*150/počet krmení - takže u mě 3,2kg*150/7 je od oka 70 ml... tak odsaju do jedné dávky 100ml

minea
19. nov 2007

Ahoj Brambůrko, na kurzu nám dětská sestra říkala, že se má zmrazit v jedné dávce cca 60-70 ml, což odpovídá tvému výpočtu (musím si ten vzorec poznamenat 🙂 ). Na aplikaci je prý ideální použít 20ml stříkačku.

swetlus
19. nov 2007

Bramburko, kdy odsavat ti neporadim pac ja nekojim, jen odsavam a to kdykoliv dle potreby... ale kolik toho mimi vypije tezko pocitat, nektere vic nektere min. Jen ti chci rict ze zmrazit toho muzes klidne vic (ja mrazim v kelimcich po 150 ml) a to rozmrazene mlicko muzes pouzit do 24 hod, kdyz ho budes mit v lednicce, takze co nevypije mimi na jedno krmeni, das mu pri druhem 😉

bramburka
19. nov 2007

Aha, díky. Já zatím odsávám co jde ... můžu to prý mít 24hod v lednici a dolévat, potom to dát zmrazit najednou. je to tak?

minea
19. nov 2007

Možná najdeš odpovědi v tomto článku - je to z materiálů Laktační ligy. Vypadá to, že zmrazení doporučujou nejpozději po 12 hod. v ledničce.
http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=5955

emjee
21. nov 2007

terkaa • Dnes o 18:00
ahoj mamulky.viete odporucat odsavacku mlieka, ci rucnu, alebo elektricku?

rybka78 • 1d • Dnes o 18:01
ja mam rucnu Medela a som spokojna. 🙂

soska • 1d • Dnes o 19:11
ja mam elektricku medela a tiez som spokojna😉

andy.a • 2d • Dnes o 19:13
ja som mala ručnú medelu..teraz mám Medelu mini-electric a tiež som spokojná..

zusma
28. nov 2007

Holky, vy co ´máte Medelu Electric, jde tam nějak regulovat tlak odsávání? A odsaje vám mlíčko v pohodě? Já mám zatím jen pístovou od Medely a jsem s ní spokojená,i když je to trochu námaha na ruce. Jde tam regulovat několika stupni tlak odsátí a já to dávám skoro na max.aby se to dobře odsálo.

Jo a ještě-ta Medela electric je jak do sítě, tak na baterky? Píší,že snad ano,tak doufám,že to tak je. 😕

Díky 😉

lubkaaa
17. dec 2007

a tu ručnu medelu máte takú do jednej ruky (medela harmony)alebo s balonikom???

ja prave uvažujem o kúpe a neviem sa rozhodnuť medzi medelou a eventom? preukázal sa rozdiel ceny aj rozdielom v kvalite??? nemáte skúsenosť? a môžebsa odsávačka "opotrebovať"?? (ak kúpim staršiu-bude dobre ťahať?)

dakujem za odpovede