Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

dzuzu83
10. sep 2009

ahojte, chcela by som sa spytat ci ma niektora z vas skusenosti s odsavackou mlieka od tommee teppee, ta elektricka??? dikyyyyyyyyy 😉

yanna.o
11. sep 2009

mám elektrickou medelu. Na stránkách Medely mají několik druhů, tak teď nevím, do kterého bych šla.. Nicméně mléko odsávala v pohodě. Elektrická je pohodlná, já nevím, jestli bych zvládla ruční..

gashtanka
18. dec 2009

Ahojte, som tu nova, ale mam otazku, s ktorou mi hadam skusenejsie z vas poradia. Mam mesacne babatko, kojim, ale chcela by som si kupit elektricku odsavacku mliecka, aby som popripade mohla nieco odsat a dat zamrazit, nech aj tatino nakrmi a nech sa ja mozem obcas pohnut z domu na viac ako dve hodinky. Skusala som odsavat s manualnou od Canpolu, ale kym som odsala 100ml, trvalo to aj vyse troch hodin (aj to som odsala len 60 ml a zvysok odstriekala rukou) a ta ruka bolela 😖 . Kedze citam, ze na "kazde prso ina zaplata" a chystam sa zainvestovat trochu viac do tej elektrickej, poradte mi prosim - prsia mam skoro ziadne, bradavky skor plochsie a mliecko zo mna urcite nestrieka, skor len tak kvapka - takze by som asi potrebovala aj nastimulovat vacsiu produkciu. Viete mi poradit, ktora el. odsavacka by bola v mojom pripade asi ta najvhodnejsia? Vdaka!

nanika
19. dec 2009

Gashtanka, s tym rozmerom, to treba skusit prilozit v obchode, ja tiez nie som obdarena a mne medela nesedela. teraz som na april kupila elektricku avent a prekvapila ma tichostou, co sa da normalne porovnat klepotom manualnej a zda sa mi ta nasadka na prso lepsie tvarovana. A radu konkretne necakaj, niekto nadoji najviac rucne, niekto s elektrickou, je to velmi individualne, asi ti zostava len povyskusavat po kamoskach.

sisulka7
20. dec 2009

tak kocky, mozem porovnavat viacere, takze moje postrehy, zacinala som v porodnici myslim, ze sa volala NUK alebo tak nejako, no katastrofa, nic ine som nerobila len odsavala a islo to po kvapkach, ale bola som stastna aj za tie kvapky, potom mi z domu doniesli avent mechanicku, mi to pripadalo ako vyslobodenie, super. No ale kedze nasa hladoska proste prsko doteraz odmieta, tak som po dvoch tyzdnoch uplne znicena rozhodla sa kupit elektricku. A tak nam do zbierky pribudla Medela Mini, najprv som bola strasne sklamana, lebo som cakala, ze to bude rychlejsie nez tou manualnou, ale trvalo to mozno o trosku menej, ale mohla som pri tom aspon jest, tak to pomohlo, no a v stredu sa mi moja elektricka medela pokazila a isla na reklamaciu (maju nato 30 dni), zacal blbnut motorcek a nevytvaral sa podtlak, no a tak sme boli nuteni kupit novu a tak tentoraz padol tip na Avent elektricku, musim povedat, ze je ovela setrnejsia a urcite aj tichsia,lebo medela teda hodne hucala. Muz si uz zo mna robil srandu, ze kedze skoro stale odsavam, tak uz mu to pripada ako zvuk domova. No ked mam porovnat Avent a Medelu. Tak avent je ovela tichsia, jemnejsia, ale pripada mi pomalsia, rychlost odsavania si regulujete tak ako na manualnej, iba to robi za vas. No medela je hlucnejsia, boli to s nou ovela viac, ale zasa mi pripadala rychlejsia. No a inak ja musim aj pri elektrickych rozne tie prsia stiskat a stlacat, aby mlieko tieklo nakolko mam velkost F momentalne a to myslim ziadna odsavacka sama od seba nevytiahne. Takze v podstate je to akoby kombinacia rucneho odstavania s elektrickym.

delfi
20. dec 2009

Holky a máte někdo zkušenost s elektrickou od Farlinu? já jí mám a jinou ani manuální jsem teda nezkoušela, ale dá mi pekelně zabrat než vydojím 100ml a do odsávám v noci, tedy po skoro 6-8 hodinovém intervalu a prso je opravdu hooodně nalitý. trvá mi to zhruba 30-40 minut. navíc to pěkně bolí takže musím pořád regulovat intenzitu sání a vypínat jí, prsa protřepat a pak zase nanovo.....švagrová co má medelu říkala, že dá 100ml i za 10 minut, večer po kojení. nevím nepřijde mi, že bych měla málo mlíka...

nanika
21. dec 2009

Delfi, to, kolko nadojis zalezi od odsavacky, od tvojej celkovej pohody, takze ked uz ju zapinas s pocitom, ze to zasa bude, tak to moze byt tiez dovod, preco to nejde. No a niekto nadoji s kazdou odsavackou na figu a najlepsie mu to ide rucne. Niekto, ako tvoja svagrina, dokaze s cimkolvek nadojit velke mnozstvo za par minut, ale su to skor vynimky, najskor skus farlin otestovat vo vacsom klude, predtym si daj teplu sprchu na prsia. Ak to nezaberie, tak si skus pozicat inu, kludne vyskusaj svagrinej medelu, ale nebud prekvapena, ak nebude u teba taka, ako u nej.

Ja som nad farlin tiez uvazovala, ale nakoniec som zobrala radsej Aventku, aj ked bola podstatne drahsia, lebo mi nikto na nu nedokazal dat referencie a vraj tie lacnoty dost bolia... No uvidim, vyskusam az v aprili 🙂

delfi
27. dec 2009

nanika: to mě nenapadlo, že by to mohlo být i o pohodě....no každopádně zkusím tu medelu a uvidím...když to nepůjde tak holt nebude mít malej příkrmy s mm ale s um.... uvidíš jaká bude ta aventka 😉

medvik
27. dec 2009

Mám Medelu Mini electric, s tou mě to bolí. Tak jsem si pořídila manuální Avent Isis a jsem spokojená-nic nebolí, je tichá, nemusím sedět u zásuvky a trvá to kratší dobu.

dorinek
28. dec 2009

Ahojky, nečetla jsem celou diskusi a chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s el. odsávačkou Medela Swing. - hlučnost, intenzita sání....

ikke
3. jan 2010

laluchova • 1d • 13. feb 2009 o 14:51
ahojte, chcem sa poradiť s niektorými, ktoré máte skúsenosť s odsávačkami mlieka. Ktoré sú dobré a cenovo dostupné???ako sa vám odsáva , prípadne odsávalo mlieko s ručnou odsávačkou s balónikom, a čo hovoríte na pákové???poradte mi prosím, nech nekúpim amčku vo vreci

sisi33 • 1d • 13. feb 2009 o 19:22
ahojcek, ja som mala MAM pákovú a Medelu elektrickú... Mam bola super, len ked som začala "uz len odsávať" tak to bolo dosť namáhavé na ruky a s tou elektrickou to bolo super, len som ju používala len tri dni, lebo mi uz dochádzalo mliecko... vela zdaru pri odsávaní!

evkacka • 1d • 13. feb 2009 o 19:50
ahoj, ja mam Avent ručnu a som spokojna. Pokial maš možnosť skus si po porode on niekoho odsavačku požičať aby si vedela. V porodnici so mnou ležala maminka ktora mala MAM odsavačku ta vyzerala super, lebo ma regulator ťahu, čiže odsavania, možeš si ten tlak korigovať, čo sa mi zdalo ešte lepšie. Keby som to vedela tak si asi kupim tu. Tak vela zdaru a prijemne tehulkovanie

casy30 • 1d • 13. feb 2009 o 19:54
ahoj. ja mam elektricku od aventu a nie je o čom.nasadím na prso, zapnem a viac sa nestarám. len si ju jednou rukou držím. nevymenila by som za nič na svete. odsávala som aj pri hraní s maličkým..a odsáva fantasticky...je drahšia, ale kúpila by som ju znovu aj keby bola ešte drahšia.

tina_ • 2d • 13. feb 2009 o 20:05
ahoj, moja mala sa narodila 2 mesiace predcasne a ja som 2 mesiace v nemocke kazde 3 hodiny odsavala , a potom este min. mesiac doma, a potom asi mesiac sporadicky...
Bolo nas na izbe 5 zien, odsavali tak ako ja...
Jednoznacne viedla Medela Harmony - rucna odsavacka.
Vyhody...oproti elektrickej (mala ju jedna kocka), podstatne menej hlucna, ked napr. odsavas v noci, hoci s elektrickou odsala rychlejsie, na druhej strane, na baterky pri elektrickej mozes zabudnut, jedine ked je zapojena v adapteri v sieti, a to zase nie vsade mas poruke elektriku (napr. v nemocke to moze byt problem...)
Avent Isis- oproti Medele- strasne klepe, pri castom pouzivani (mali ju dve kocky) sa dost opotrebovala, odpadavalo tam take kolliesko, ci co...
Takze moj nazor- Medela Harmony.

casy30 • 1d • 13. feb 2009 o 20:13
tina, tak ja som ju používala takmer neustále a predomnou ešte jedna kočka,ale nič na nej neklepe, nič na nej neodpadáva a je taká tichučká, že si odsávam aj pri malom ked spinká....

tina_ • 2d • 13. feb 2009 o 21:04
nevravim, ze kazda, ale z tych dvoch co boli na izbe, po dvoch mesiacoch- mala som pocit- su uz len take "šrotiky"...
V kazdom pripade, ak ide o cenu, pri Avente clovek dost preplaca znacku, a su aj ine, ktore su rovnako kvalitne, za polovicu...Moja nova Medela stala 1200 sk, a po polroku, ako nova...intenzivneho pouzivania...
A este som zabudla, co sa tyka cistenia, lebo sme ich vsetky dokopy sterilizovali v mojom sterilizatore, tak sa lahsie, rychlejsie rozoberala Medela.

bibianka • 2d • 13. feb 2009 o 21:43
Podľa mňa najlepšie ťahá ručná Avent Isis, mám aj elektrickú Avent, ale nevytvorí taký podtlak. Ak sa niekomu ťažšie spúšťa mliečko, jednoznačne ručná Aventka. Odsávam vyše 8 mesiacov a nie len doodsávanie, ale komplet všetko. Malí boli predčasne narodení a nevedeli sa prisať. Keď nás po mesiaci pustili domov,bola som vďaka Aventke tak nastimulovaná, že som odsala 1,8l mlieka denne. Dcérku síce od pol roka kojím, ale pre malého stále odsávam a potrebujem to mať čo najrýchlejšie.

tina_ • 2d • 13. feb 2009 o 22:31
aha, co som este chcela povedat, prave ako pise bibanka, k tomu podtlaku...
Pri rucnej si ten podtlak mozes trochu regulovat, aj intenzitu odsavania, napr. ked som mala naliate prsniky, ze som zabudla vstat v noci, tak ma vsetko bolelo, tak som spociatku musela pomalicky stlacat...A tiez neskor, ked som mala "vdaka" malej skrvavene bradavky, lebo sa tiez zle prisavala, tak som bola polepena naplastami a az sa mi tmilo pred ocami, ked som odsavala..

zatykoa • 2d • 13. feb 2009 o 22:47
ja som tiez pouzivala rucnu aventku a bola som s nou maximalne spokojna a rovnako ako bibianka aj ja som odsavala komplet vsetko od sameho zaciatku, kedze aj my sme boli predcasne narodeni a mali nemali taku velku pusinku aby do nej vedeli chytiti bradavku, a tiez sa mi s nou podarilo lamat rekordy v mnozstve odsateho mlieka. skusala som v nemocnici aj elektricku aventku, ale ta sa mi az tak nepacila.

laluchova • 1d • 14. feb 2009 o 15:32
dík moc už som si objednala aventku ručnú, teším s, už bábo máme, len sa malá začala nejako sama odstavovať, tak si chcem nechať produkciu mlieka a to musím odsávať, kojím už len ráno a v noci a to na produkciu mlieka nestačí, dík moc babenky

dominka11 • 1d • 14. feb 2009 o 16:24
ja mám Medelu ručnu a som spokojna.

adajka • 14. feb 2009 o 20:21
Ahoj, ja mám len dobré skúsennosti s mechanickou odsávačkou MEDELA.Ako pri prvom d, tak aj pri druhom.

moni83 • 2d • 15. feb 2009 o 20:31
Ja mam CHICO ONE HAND rucna ale vobec snou nie som spokojna. mam ju 7 mesiacov kupenu ako novu stala 1500 sk. ztoho uz bola 4-krat v oprave po tri tyzdne takze dokopy som ju pouzivala 3 mesiace. teraz som si osvojila techniku rucneho odstriekavania ide to velmi dobre aj tak.

terkaa • 1d • 15. feb 2009 o 22:38
ja som si kupila tomme tippee, mechanicku, zo zaciatku som pouzivala, ale potom som si najlepsie odstriekala mliecko rucne a bolo to najlepsie

akejka • 2d • 16. feb 2009 o 08:56
som veľmi spokojná s ručnou Avent Isis ako bibianka - síce som ju použila len zopár razy (len zo začiatku a potom pri prechode na príkrmy). Je veľmi jemná a ten nadstavec, ktorý je úplne ako pusa miminka je úžasný...

sedmolinka • 1d • 16. feb 2009 o 11:44
ahoj, som pár dní pred pôrodom,kedy si mám najlepšie kúpiť odsávačku pred alebo po pôrode a hlavne aká je najlepšia pre prvorodičku?

patricia1971 • 3d • 16. feb 2009 o 11:49
ja mám tiež ručnú Avent Isis,je super...používam ju stále,pretože kojím len z jedného a z druhého si už 8 mes.trochu odsávm.....ale v pôrodnici mali elektrickú,takú žltu,tuším Medelu,ale aj tá sa mi zdala dobrá..ja som kupovala 2týždne po pôrode,ale len z dôvodu, že malá mi odmietala papať z jedného prska...a kupovala som ju na inzerát, doma so ju dobre vyvarila a bolo....bola skoro ako nová, tá mamička ju používala málo....

zatykoa • 2d • 16. feb 2009 o 22:19
sedmolinka podla mna staci odsavacku kupit po porode, pretoze ju mozno nebudes vobec potrebovat, a keby nahodou ano, nie je problem kupit v ktorejkolvek lekarni. to ci si prvorodicka alebo uz rodis 2. alebo 3. krat nie je pri odsavacke podstatne, ja som bola tiez prvorodicka a vyberala som podla odporucani kamaratok a oplatilo sa, bola som s rucnou Aventkou spokojna

beelinka • 1d • 17. feb 2009 o 09:39
Sedmolinka staci po porode. U nas mi dali aj vyskusat a vybrala som si podla toho. Nevies este ako budes mat mliecko a ako ti bude papat. Mozno ju ani nebudes potrebovat. Ja mam medelu a strasne super za desat minut som odsala 100-180.

zuza.m • 1d • 17. feb 2009 o 21:03
ja som mala taku piestovu,stou to išlo dobre len ruky boleli.potom som si kupila medelu mini elektricku a bola som spokojna.sice nemam čim porovnat ale mne stačila.

assimilate • 1d • 18. feb 2009 o 15:55
Tiež mám Avent Isis, je fajn, občas sa mi síce stane, že mi vyletí to biele spomínané tesnenie, no to len vtedy, ak sa vytvorí silný podtlak.Občas pri odsávaní vŕzga, ale ak to porovnám so skúsenosťami kamarátok s inými odávačkami, lacnejšími, tak táto je super. Dá sa z nej hneď kojiť a je k nej veľa príslušenstva, i náhradné tesnenie. Je veľmi jemná k prsníkom, to sa musí uznať, keďže je ručná, viac ma bolí pri odsávaní ruka ako prsia či bradavky, tie vôbec. Za dobrú cenu ju majú na docsimon, výrazne lacnejšia ako inde.

beelinka • 1d • 18. feb 2009 o 17:21
Prave to je super na tej medele ze sa ti tam s tym tesnenim nemoze nic stat a cenovo su asi rovnako. Ja som mala na skusku tu aventku ale sta medela mi bola lepsia. Ani nevrzgala a ja som odsavala straaaaaaaaaaaaaasne vela mliecka

tanitta • 1d • 21. feb 2009 o 21:11
ahojte.. potrebujem poradit....
mam elektricku aventku ako naschval sa mi dnes pokazila(motorcek)... prerobila som ju na rucnu zatial.. ale to mi nevyhovuje... v pondelok ju pojdem reklamovat.... ale neexistuje nejaky expres servis?? resp. predajca ktory sprostredkuje okamzitu vymenu? s tymto postupom sa stretla v nemocnici ked jednej kocke vypovedala a do hodiny prisla pani z aventky s nahradou... hladala som na nete cisla..ale nikde nikdo nedvihal telefon ... druha vec ze nemozem cakat na vybavenie reklamacie podla zakona 30dni.... davaju pri reklamacii odsavacky nahradnu?...nemate niekto skusenosti?...vdaka

lucia31 • 2d • 21. feb 2009 o 22:55
tanitta, ja mam tiez avent a zlomil sa mi na tele odsavacky /tak sa to vola / ten vystupok, na ktory sa upevnuje biela paka..volala som hned do internetoveho obchodu, odkial som si to objednavala, no, povedali mi, ze ju mam poslat na reklamaciu, no bude to trvat urcite aj dva tyzdne...kedze denne odsavam, tak som si musela kupit zatial tu cast novu, prisla mi do dvoch dni...o nahrade nepadlo z ich strany ani slovo...
tu je kontakt
predeti
internetovy obchod

maca793 • 3d • 21. feb 2009 o 23:12
ja som mala ručnú babylove, síce som ju kúpila v akcii v bille po 89,sk pred 3 rokmi, a bola som s ňou nadmieru spokojná.

katka.m • 2d • 22. feb 2009 o 14:54
tanitta: Tu je adreska na firmu, ktorá robí s AVENT, ako dovozca , skús kuk aj na firmu, sídlo majú v Ba, popýtaj sa. Ja som reklamovala elektr. Aventku v lekárni v Košiciach, oni to prevzali a potom ma už len kontaktovala pani z tejto firmy v Ba a poslali mi novú hlavicu. S lekárňou som už ani vôbec nemusela prísť do kontaktu.

geegee • 2d • 22. feb 2009 o 15:14
tanitta, aj ja reklamujem elektricku aventku, poslala som im len motorcek, ktory nejde ale ziadaju vratit vsetko a ja mozem odsavat asi rukou. Nedaju nic, ziadnu nahradu

katka.m • 2d • 22. feb 2009 o 18:14
geegee: Ja som dala motorček, pretože mi menil rytmus, spolu s káblom. Nič viac nežiadali. Kupovala som ju cez internetovú lekáreň magister, do sídla som ju aj odniesla, oni to bez slova poslali do Ba, kde potom, ako som už písala, mi zavolala pani, že bol strojček chybný, preto mi posielajú nový, či súhlasím. Poslali a hotovo.

zuzkagonos
4. jan 2010

Pri čakaní prvej dcérky som si tiež myslela, že mi to bude treba a nebolo. Našťastie som to ani nekupovala a to som ju kojila 21 mesiacov. Asi treba najskôr vyskúšať kojenie a podľa toho sa zariadiť, všetko je individuálne.

michalag
8. jan 2010

Ahojte, chcem sa spytat mate niektora skusenost s odsavackou Tommee Tippee?

michalag
8. jan 2010

ja mam dost vela veci z Aventu (flase, cumliky ...) a som spokojna ale za odsavacku mi je luto dat tolko euracikov ... ale neviem sa rozhodnut ci avent preto ze mam aj flase od aventu alebo si mozem kludne kupit aj inu znacku

nanika
9. jan 2010

Michalag, ktora sa ti zda draha, ta manualna aj elektricka? Ja som elektricku kupila za 95 Eur aj s postovnym, manualna vysla okolo 36 Eur, pri porovnani, kolko bezne stoja v obchode ta cena nie je az taka priserna...

michalag
9. jan 2010

nanika a kde ??? prosim ta nehodis link?

anaja81
9. jan 2010

michalag, vo stvrtok som bola v Polsku a tam maju manualnu odsavacku mlieka Avent za 130Zl alebo 139Zl, co je 32.50eur alebo 34.75eur (uz si presne nepamatam cenu).

sakura77
9. jan 2010

ahojte,babule ak by niekto chcel,predavam odsavacku medela harmony,velmi malo pouzivanu za 12 euracikov
je to tato
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/2098342-med...
ak by ste mali zaujem ,pisnite ip

juliagregor
9. jan 2010

ahojte, odsávačku som používala cca 2 mesiace
najlepšia bola Avent ručná manuálna, skoro rovnako dobrá bola aj Medela ručná páková ked to zoberiem z hľadiska financií stačí Medela 😉
elektrické mi nevyhovovali, lebo som si sama nemohla určiť intenzitu sania

wwercaa
9. jan 2010

Já měla takky ruční od Aventu, stála mě asi okolo 2000Kč ale myslím, že se mi vyplatila,,, mlíčko jsem si odstříkala do poslední kapičky, ani to netrvalo dlouho. Myslím, že to určitě nebyli vyhození penízky, protože mi hodně pomohla při zánětu v prsu a ještě jí využiju při druhém mimi 😉 🙂

k.ate
11. jan 2010

tak já mám ruční dvoufázovou od Medely a jsem spokojená maximálně. Potřebuju odsávat jak kdy... A občas s ní mám 150 ml odstříkanejch během chvilky, občas se trápím, ale to je tím, kolik zrovna mlíka mám 🙂 Takže já ji můžu doporučit... Jediný co mi vadí, tak když odstříkávám delší dobu, bolí me z toho ruka, takže si občas říkám, že zlatě mít elektrickou, ale to je spíš o lenosti 😀

danika12
11. jan 2010

Ahojte dievcata,
dzuzu83 mne kamaratka odporucala tommee tippee ale ona ma manualnu a ja chcem asi radsej elektricku tak tiez neviem aka bude ta elektricka, rozmyslam nad nou. Myslim si, ze je to jedna z veci do ktorej sa oplati investovat, ved ide o vyzivu babetka a ked tiez budeme chciet ist niekde von a babo zacne plakat od hladu tak je super mat flasku s materskym mlieckom poruke. Je to super vynalez inac tieto odsavacky...

dm1
11. jan 2010

michalag - ja mam odsavacku tommee tippee manualnu a je tam redukcia aj na aventacke flasky. ja som prave preto chcela avent ze mam flasky aj pohariky od nich ale vtedy som nezohnala a tato TT je fakt super a mozes odsavat rovno do aventackej flasky

zuzkalenka
12. jan 2010

Ahojte! Môj názor je taký že do odsávačky sa oplatí investovať. Je to dobrá vec. Ja som ju tiež musela používať. Nemala som elektrickú ale dala sa zvládnuť aj ručná. Takže v pohode.

nanika
13. jan 2010

Ak vahate medzi elektro a manualom, ten rozdiel je v intervaloch odsavania. Lebo ak odsavate dlhodobo kazdy den par krat, je vyhodnejsia elektricka, nebolia ruky a presne na to je stavana. Aventka je dobra v tom, ze si nastavite svoj rytmus a dalej si odsava sama, pocas odsavania sa da rytmus korigovat a v pripade poruchy, alebo ked sa neda pouzit zastrcka, ci baterky, stale sa da pouzit ako manualna...

sammy
13. jan 2010

Ahojte, chcem sa spytat: mali ste alebo mate niekto skusenost s odsavackou Tommee Tippee? Dm1, ty pises, ze ju mas, mala si aj ine? Vies porovnat? Lebo dost vazne uvazujem nad nou, chcela by som totiz pouzivat potom neskor flasky TT a zda sa mi to praktickejsie.

michalag
13. jan 2010

dm1, pytala som sa lebo som pocula ze nie je dobra a tesie z nej mliecko vsade inde len nie kam ma 😅 , takze vies porovnat Avent s TT?

danika12
14. jan 2010

Ahojte,
No tak ja neviem, ktoru teraz ci Tommee Tippie alebo Avent, ale pockam az po porode ako to bude vyzerat. Chcela som to kupit skor, lebo potom uz asi nebudem mat cast, nech to uz mam, ale ze vraj sa odsavacka nema kupovat pocas tehotenstva, az po porode. Tak posluchnem skusenejsie...

margot157
15. feb 2010

Ahojte,
chcem sa spýtať, či niektorá máte podobnú skúsenosť ako ja s ručnou odsávačkou od aventu, vyskúšaka som ju už v pôrodnici, kde mi ju požičali, fungovala v pohode, tak sme ju kúpili aj domov, ale na tej doma mi pri väčšom tlaku ťahania mliečka vyskakuje taký biely ventil , čo prepúšťa mliečko do fľašky, takže ju musím pri jednom odsávaní aj päťkrát rozobrať, to tesnenie preložiť na správne miesto a potom trpnuť, aby som silno nepotiahla, aby zase nevyskočilo, pričom ma to vôbec nebolí, takže by sa dalo ťahať aj silnejšie, ale keď sa pozabudnem, znova to vyskočí a ja znova naprávam, až kým nestratím nervy. Inak by odsávala dobre, v balení sú ešte dve náhradné také ventilky, vyskúšala som už všetky a robia mi to všetky, tak už neviem, vymenia mi to v lekárni, nemáte s tým niektorá skúsenosti? M.

nanika
15. feb 2010

Margot, ja som uz o tom ventile pocula, ja by som si zavolala tam, kde si ju kupila.