Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

helulicek
11. júl 2009

Jéé wewe, já nad ní taky přemýšlím 😉 vypadá dobře že? 😉
Tak co holky, máte ji některá???Ještě bych se chtěla zeptat, jestli se k ní můžou používat i klasický lahvičky od Aventu, nebo jen ty kelímky??? Mxslím jako pro napojení 😉 Nikde jsem to nenašla, ale myslím, že by i ty flašky měly k ní sedět ne? Všude je psáno, že od Aventu všechno sedí a může se to kombinovat...

matilko
11. júl 2009

Ja mám Avent ISIS a fakt mi hodne pomohla, pracuje sa s ňou naprosto bezproblémovo 🙂 A pasuje k nej úplne všetko od Aventu 😉 Lahvičky a pomocou redukcie aj kelímky.

wewe4
12. júl 2009

díky matilko, ja už som si ho objednala 😅 tak verím, že bude dobrý

lucia31
21. júl 2009

ja uz vyse roka odsavampre dcerku mliecko aventkou, pakovou, je to s nou uplne super, mala som aj medelu elektricku, ale to by som s mlieckom uz davno skoncila....tak ako pisala matilko, aventka ma masazny nadstavec, ktory podobne ako ustocka dietatka, stimuluje dvorec a tym napomaha uvolnovaniu mliecka ...aventka mi dokaze uplne v pohode spustit mliecko aj ked mam pocit uplne prazdnych prsnikov...medela mi nevyhovovala prave v tom, ze bradavku natahuje a tym aj drazdi, no mliecko mi islo len velmi malo...
takze vdaka aventke je moja dcerka na materskom mliecku uz 14 mesiacov a to niekedy pila aj liter denne 😉

dudri
21. júl 2009

ahoj lucia31. nechodis do spolocnej temy??? 😉

blka
5. aug 2009

Ahoj, chci se zeptat, jaká je nejlepší odsávačka na příležitostní odsávání. Nejvíce používáte Avent a Medela a po přečtení diskuse vítězí Avent Isis. Budu chodit do školy, takže budu muset odsávat i tam, když nebudu moct kojit 😒 . Proto bych chtěla nějakou efektní, ať na záchodě nestrávím většinu přednášky 😅 . Je pro to lepší ruční nebo elektrická?
Dobře vypadá i tato chicco http://dino.cz/odsavacka-chicco-one-hand-[69804] Nuk http://www.bejbyno.com/zbozi/3430/Odsavacka-Nuk... a tommee tippee taky vypadá dobře http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=72611

iinuska
5. aug 2009

blka, ja pouzivam avent rucnu a som s nou spokojna. V porodnici mali elektricke, ale ta mi nevyhovovala. Viac to bolelo, islo to pomaly a okrem toho vrcala

blka
5. aug 2009

A jak dlouho asi trvá to odsávání?

iinuska
5. aug 2009

Zalezi ako mas naliate prsia. Zo zaciiatku, ked som mala viasej mlieka, tak 125 ml flaska 10/15 min. Podla toho, ako rychlo pumpujes

blka
5. aug 2009

Aha, takže žádnej fofr to není 😅

blka
5. aug 2009

A ta elektrická to dokáže rychleji? Nebo ta doba odsávání byla stejná? A hlučné to je jak asi - k čemu by se to dalo přirovnat?

geegee
5. aug 2009

bika, chicco som mala a je uplne nanic ☹ Pouzivala som Aventi Isis IQ UNo a bola super 🙂 Nastavila som si rytmus odsavania a parada 🙂

blka
5. aug 2009

Tak fajn, aspoň 1 vyloučená 🙂
Aha, teď se na ni dívám, to můžeš odsávat i ručně i elektricky? A jak moc je hlučná? Nechci slyšet tichá nebo hlučná 😀 , ale k čemu bys to tak přirovnala?

geegee
5. aug 2009

no telku som pri nej pozerala kludne, ale v spalni som v noci odsavat pri dietati nemohla.
A da sa aj rucne, aj elektronicky. Najskor urobis par tahov rucne, potom stlacis gombik a ona pokracuje tvojim rytmom, ktory mozes hocikedy zmenit. Ja som dlho vahala... ze taka draha, ale som rada, ze som ju kupila. A pouzita sa da kupit ovela lacnejsie. Ja svoju predavam 😀 Ma uplne novy vyreklamovany motorcek 😉

matra
5. aug 2009

Ahojik holky,moje zkušenost s odsávačkou je taková: jako první po narození syna jsem pro nadbytek mléka používala Canpol Baby a ta byla celkem na prd.Byla klasická páková s pístem,jaké jsou většinou všechny levnější cca od 500-1000,- Píst propouštěl vzduch a odsávala jen občas,to se mi podařilo vyreklamovat. Pak jsem si koupila přes internet skoro novou Medelu Harmony,taky pákovou,dvoufázovou a tu si nemůžu vynachválit. Je úplně super a vyjde o něco málo dráž,ale hlavně pěkně odsává a rychle. Ted mi leží ve skríni,prtože ji zatím nepotřebuji,ale určitě mi pomohla v tom,že pořád kojím, když jsem měla málo mlíčka,tak po večerním odsátí a jakoby stimulaci, ho pak bylo až až 🙂 Tak všem přeji hodně štěstí a trpělivost

blka
6. aug 2009

Geegee, to jo, že si ručně navolíš rytmus a pak to pumpuje samo. Ale jestli bych mohla třeba celou dobu pumpovat jenom já.

geegee
6. aug 2009

ano, da sa to. Ked som si pokazila motorcek, tak som tak fungovala 😉

blka
6. aug 2009

Aha, díky 🙂

helulicek
7. aug 2009

holky, tak já mám Avent isis a jsem max spokojená 😉
Blani, jinak Avent má odsávačku Avent Isis IQ uno, dá se použít jak na baterky, elektriku tak i manuálně. To jen pro tip 😉

helulicek
7. aug 2009

Mám tu 😉 manuální...zapomněla jsem napsat 😅

jmisa
7. aug 2009

Já mám obyč Canpol premium, funguje bez problémů, za 10 minut odsaju i 120 ml.
Ale já odsávám je nadbytky, kdybych měla odsávat pravidelně a do zásoby, tak beru elektrickou.

V porodnici měli různé pákovky a fungovalo to spíš kus od kusu než značka od značky. Jak to nefunguje, dá se to reklamovat.

Ale s elektrickou se ty ruční nedaj srovnat.

blka
7. aug 2009

Heluli, jo jo, to jsme řešily s Geegee 😉 Já spíš furt nevím, jestli manuální nebo elektrickou. Ta se mi líbí, že je obojetná, ale ta cena 🤐

geegee
7. aug 2009

blka, pouzivanu kupis okolo 3 000 slovenskych korun, teda 100€ Obycajna Aventka stoji 1 400 tusim - aj taku som mala, len sa mi zlomila. Preto je lepsia asi elektricka - nie je tak namahana ta cast, co sa mi podarilo uz na 2 Aventkach zlomit 😉

blka
7. aug 2009

Geegee, zlomila 😕 ? To je blbý, co 😒 . Mně teda 3000,- přijdou dost. Já su takovej šetřil 😅

geegee
9. aug 2009

blka, no ale oproti povodnej cene aspon daka uspora 😉
Mne sa 2 obycajne Aventky zlomili na rovnakom mieste - tak asi to nebude nahoda 😠

blka
10. aug 2009

Geegee, já nevím, kolik u vás stojí nová. U nás je nová az 3500,-. Hmm, to asi fakt nebude náhoda 😕

k.ate
10. aug 2009

blka - řeším podobnej problém 😀 Teda spíš řeším to, že potřebuju, aby malej měl doma mlíko, i když já budu ve škole a ten, co ho bude hlídat (takže nejčastěji manža), ho mohl bez problémů nakrmit... A toooolik peněz se mi taky do odsávačky dávat nechce... 😕 Ale asi mi nakonec nic jinyho nezbyde, u té ruční mám strach, aby se to tím častým používáním fakt neulomilo... 😖

blka
10. aug 2009

K.ate, taky budu dávat mlíko pro "hlídače" 😀 . Jenomže jsem se dočetla, a je to fakt, že i v té škole budu muset odsávat v těch intervalech, kdy bych kojila. Protože pak by se mlíko mohlo přestat tvořit, kdybych neodsávala. Nehledě na to, že bych nevydržela, abych měla v prsách mlíko celej den. To by mi asi vybuchly 😅

k.ate
10. aug 2009

blka - no my budem s manželem oba na prezenčním studiu, takže budu pryč maximálně snad tak čtyři hodiny (většinou spíš tak dvě) ... Tak uvidíme, jak to budem zvládat 🙂 😀 Do školy to budu mít asi 100 m, ale odskakovat na kojení bych asi ze cvičení nezvládala 😀

blka
11. aug 2009

Aha, tak to potom jo. To nemusíš mít ani moc zásob mlíčka 😉