Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

linda02
13. mar 2007

ahoj tak teď akorát hledám na diskuzích nějaké téma ohledně odsávaček taky přemýšlím jestli má cenu odsávačku kupovat. Tak prosím kdo je už zkušenější ať písne. Díky Linda 😉

markibie
13. mar 2007

holky ja jsem si odsavacku musela koupit protoze jsem mela hodne mlika a delali se mi zatvrdliny na prsou a hrozne to bolelo a kdyz jsem odsavala rucne tak jsem mela samou modrinu ja jsem si koupila za 200kc a myslim si ze vyhozene penize to nebyly

gedren
13. mar 2007

Holky odsavacka ano, ale poridila bych ji, az kdyz budete vedet, zda a na co presne ji potrebujete (malo mlika, moc mlika apod.) Na strankach Medely je treba tabulka, kdy je vhodna ktera odsavacka, a z te tabulky je dobre patrne, ze opravdu neexistuje univerzalni odsavacka vhodna pro kazdeho a na vsechny problemy.

A k te cetnosti pouzivani - ja si poridila kvuli ubytku mlika a zatvrdlinam elektrickou odsavacku az asi ve trech mesicich veku holcicky, moc mi v nekolika situacich pomohla a litovala jsem, ze jsem ji nemela hned, ale proste pouzila jsem ji parkrat pri tech problemech a vetsinu casu lezi ve skrini. Takze ji taky jednou budu prodavat jako "malo pouzivanou", ale presto to nebyla zbytecna koupe. Ovsem koupila jsem ji az na zaklade konkretnich potreb a vam bych doporucila totez.

Jo a nekupujte takovou tu obycejsou pistovou, pry je to mucici nastroj (ja to nezkousela 🙂)

erosinka
13. mar 2007

Ahojte, ja som odsávačku využila pevé dva mesiace. Vtedy to bolo super lebo sa mi robilo viac mlieka ako malý spapal. Ručne to tak nešlo a hlavne to trvalo veľmi dlho a čas som nemala. Ale kebyže si kupujem teraz tak elektrickú. 🙂

kamhajek
13. mar 2007

Ahoj, Gedren má pravdu, kupte si odsávačku až jestli jí budete potřebovat. Já jí využívám poměrně často, ze začátku jsem měla mléka hodně a teď jí používám hlavně v noci, prcek spí tak od půl osmé večer do dvou až tří ráno a já mám prsa nafouklá jak balóny. Tak jedno většinou vypije a když druhé nechce tak ho odsaji. Mléko skladuji v mrazáku a když si chceme někam vyrazit a hlídá mamka, tak ho vyndám a krmí se ze lžičky. Odsávačku mám od aventu, zkoušela jsem jí v porodnici a vyhovovala mi, je ruční, stálo něco málo přez 1000Kč a jsem s ní moc spokojená. Mě jde odsávání lehce, takže mi elektrická přišla zbytečně drahá, ale kdo má problémy tak jí spíš ocení.

ladybird1l
13. mar 2007

psyxoo, ja by som si na tvojom mieste kupila odsavacku, ta ti trosku rozbehne mlieko a potom si mozes aj rucne odsavat, lebo to uplne zadne mliecko ti odsavacka nevytiahne. Ja si tak robim, pokial vytiahne odsavacka, odsavam a potom si odsavam rucne, a tak mi aj prsia vyzeraju - cervene a sem tam aj chrasticky, co si ich furt natahujem...

bibula
13. mar 2007

🙂 je to celkom dobra pomocka,aj ked som to zatial vyuzila iba v porodnici,ked som mala ondrika "pod lampou" /pri zltacke/-je to rychle a prakticke,ked si odkvapkavas,musis byt sklonena a komrolovat kam to pada a odsavacka pekne prilne a mozes pozerat napr.telku.

ladybird1l
13. mar 2007

veru to odkvapkavanie je zaberak na chrbat 😅

pipo1777
13. mar 2007

ahoj ja som mala el.odsáv. a keby som mala ďalšie bábo tak si kúpim zas, ručne je to hrozné ja som mala samé červené flaky niekedy až ako keď si zošúchaš kožu.Je super že to niekto vymyslel.

dasha
13. mar 2007

Ja jsem investovala do elektricke, myslim, ze se to vyplati. Mam Avent Isis a jsem s ni velmi spokojena. Je to moje nejlepsi "kamoska", hlavne kdyz nekam potrebuji jit a tatulovi nebo babicce doma nechavam mlicko. 😀 Byla sice docela draha, stala neco kolem 3,5 tis. ale jelikoz planuji druhe mimco, tak ji snad jeste hodne vyuziji. Musela jsem si ale precist navod k pouziti, nebot jen samotnym zapnutim nefungovala, musi se to podrzet nejakou chvilku a pak zapumpovat, v jakem tempu chceme, aby pracovala. No, je to trochu veda, ale da se to celkem rychle naucit. No, jako vsechno s miminkama... 😀

mata78
18. mar 2007

Ahojte. Ja už 5 mesiacov ( presne 22 týždňou ) používam ručnú odsávačku MEDELA HARMONY a som s ňou maximálme spokojná. Hoci mám aj také dni ked ju už vyslovene neznášam, ale to len z toho dôvodu, že Kristínka ( naše slniečko) 😀 sa mi nechce prisať k prsníku a ja jej zase nechcem dávať umelé mlieko, tak poctivo každé 3 až 4 hodiny odsávam. 😝 a to platí aj v noci. 😢 Je to velmi vyčerpávajuce, ale rýchle a hlavne bez modrín a bolesti.

viamka
18. mar 2007

ja som syna kojila 2 roky bez pomocok, a dalsieho menej a tretieho uz akosi nepomahalo nic! po dvoch mesiacoch muz prisiel s elektrickou, lebo s rucnou pozicanou som si moc nepomohla - bolelo to, bolo to pracne a casovo narocne! el. bola suuuper, rychlo a bezbolestne som si odsavala mliecko. aj ked ho bolo malo, nzbierala som z viacerych odsati, ohriala v teplej vode a mimi si pochutnalo. ma ted super skusenost s el., ale opredu by som si ju nekupovala. riesili sme to "zapochodu"

ladybird1l
18. mar 2007

ja mam odsavacku medela a zistila som, ze mi slabo odsava zadne mlieko, to si musim odsavat rucne, mozno je elektricka na tom lepsie ak odsava aj to zadne. Len zial som zistila ze uz aj odsavacka ma nejaku slabu saciu silu a rucne uz nevladzem odsavat, cele prsia mam cervene a modrinove, zial od dnes sme presli na UM, lebo moja Nikolka uz nechce vobec sat moje bradavky a moje prsia uz su tak ponatahovane a znicene, ze uz nevladzu... 😢

susanh
19. mar 2007

Ja mám tiež odsávačku medela harmony, a vyhovuje mi. Normálne vytiahne všetko mlieko, ale keď už mám v prsiach zatvrdliny, tie nerozťahá. S tým mi pomôže iba bábätko. Niekedy som aj ručne, ale to bolo presne ako píšete, modriny a zošúchaná pokožka. O elektrickej odsávačke sme tiež rozmýšľali, lebo predsa by to bolo pohodlnejšie, ale počula som, že môže viac ničiť bradavky.

katakata
19. mar 2007

baby ja mam teraz trosku inu otázku. kazdu chvilu sa chystám rodit. odsavacku mi dala kamaratka je rucna znacka Cam (velmi sa v tom nevyznám). chcem si ju zobrat do porodnice ale neviem ako na to. viem ze ju musim vysterilizovat, netusim vsak ako ju udrzat v sterilnom prostredi az dovtedy, kym ju budem v porodnici potrebovat. alebo mi ju vysterilizuju az priamo v nemocici? poradte niektorá...dakujem

lienka.
19. mar 2007

ja tiez pouzivam odsavacku elektricku Medelu a neviem si predstavit bez nej,lebo mliecko davam,len z jedneho prsnika a z druheho odkladam do mraziaka,keby som nahodou stratila.Pekne vytahuje vsetko zadne mliecko,maly velmi dobre pribera a staci mu jeden prsnik.Je to vyborna pomocka,nie je to bolestive a hlavne setri cas.Ako ju pouzivam nikdy som s bolestou v prsnikoch nemala problemy.

simcas
19. mar 2007

Ahoj lienka!
citam,ze si spokojna s tou elektrickou Medelou. Ja tiez odsavam mlieko, lebo maly mi tak dorafal bradavky, z som sa musela dlho hojit, mlieko mam, ale nemoze pit z prsnikov, tak odsavam a papame z flase. Mam rucnu Medelu, kupila som ju z druhej ruky a po 3 tyzdnoch som zistila, ze je vlastne pokazena, lebo tam bol uvolneny ventil a na stupni 5 odsavala ako na 2, takto som sa trapila 3 tyzdne, potom mi pozicala kamoska taku istu, ale zistujem, ze mi uz nestaci, musim si doodsavat rucne, boli ma to a je to hrozne namahave.ved ine nerobim, len okolo prs narabam. ani okolo maleho nemam tolko robty, ale chcem mu davat materske mliecko. musim ho aj dokrmovat, mozno, keby som mala elektricku, mala by som aj viac mlieka, takto je to hrozne... Musim uz tu odsavacku bratit a neviem sa rozhodnut aku si mam vlastne kupit. ako dlho trva odsatie z jedneho prsnika s tou elektrickou? a kolko stoji elektricka?nemusi byt nova...len hlavne funkcna.A mlieko ako zohrievate - mikrovlnka alebo v teplej vode? zevraj sa nema v mikrovlnke - to som nevedela ...

newyorkgirl
19. mar 2007

simcas, veru sa nema zohrievat mliecko v mikrovlnke, strati ziviny... ja dam zovriet vodu na dno varnej konvice a do vacsej salky dam flasky, to zalejem a za 2-3 minutky je mliecko teple 🙂

simcas
19. mar 2007

newyorkgirl - dakujem za radu, uz to budem robit aj ja, nech ma to mliecko vyzivne...som smutna, ze doteraz nemal ☹

lienka.
19. mar 2007

ja som za nu dala 1000.-sk na inzerat som kupila.kolko to trva neviem,nikdy som to nesledovala,ale stopnem si to a napisem. mala som rucnu avent ta je super,ale pri rucnej musis drzat obidvoma rukami,s touto elektrickou drzim jednou.Co sa mi na nej nepaci,ze je dost hlucna,cudujem sa,ze mi uz nenadali susedia,ked odsavam aj o 23 00.Ja zohrievam tak,ze prevarim vodu a dam na dno sirokej sialky,na chvilku vlozim flasku.Ak by som kupovala inokedy kupila by som si elektricku Avent to musi byt kvalita.

susanh
20. mar 2007

My sme kúpili taký sterilizátor, že sa tam aj ohrievajú flaše s mliekom, aj s potravou, a aj sa v nom dá variť pre babatko na pare. Je to také 3-in-1.

jardine
20. mar 2007

Před porodem mi sestřenka půjčila úplně obyčejnou odsávačku Medela, stojí asi stovky. Vzala jsem si ji do porodnice s sebou a byla za to moc ráda, protože jich na půjčení měli málo. Mléka jsem měla a mám hodně, takže odsávání je nezbytností. Pořád jsem si říkala, že si pořídím nějakou dražší, ale teď v půl roce mimina si říkám, že to s touhle doklepu. Je to dřina, mám od odstříkávání pěkné bicáky, ale saje to dobře 🙂

jardine
20. mar 2007

mělo tam být 2 stovky, blbne mi klávesnice

erunka
3. máj 2007

ahojky, i ja mam zkusenosti s odsavackou. Mam elektrickou od Medely a je moc fajn. Mam moc velke bradavky a mala se nechce prisavat a ja nechci jit hned na umelou stravu, takze ani jinou moznost, nez odsavani nemam. Ale chtela jsem se zeptat, nevite, kolik odsateho mlecka se ma podavat? Neni nekde nejaka tabulka, kolik by toho melo mimi spapat?

bubonic
3. máj 2007

ja mám ručnú Aventku ale vôbec mi nesadla. tak som si dokúpila elektrickú Medelu a ľutujem, že som tú Aventku vôbec kúpila. za rovnaké peniaze mám tú elektrickú a tá je jednoducho niečo super. mliečka mám minimálne - moja denná produkcia stačí tak na jedno kŕmenie, ale lepšie ako nič.

erunka môj dvojmesačný syn vypije 150ml až 180ml materského mlieka na jeden krát. predtým som ho pred kojení a po ňom vážila a pohybovalo sa to okolo 60 - 90ml. tak skús dať Natalke nejakých 60ml a uvidíš - ak to vypije a bude kľudná a vydrží cca 3 hodinky tak je to akurát. ak to nevypije, tak skús nabudúce ubrať, ak bude plačkať tak skús pridať. ono si to nájdeš. ja mám malého takmer úplne na umelej strave (okrem toho jedného kŕmenia) a tabuľky sú mi na nič, lebo malý zje občas 120ml, občas 150ml. takže tak.

erunka
3. máj 2007

bubonic - dekuji za tvoje zkusenosti, v tehotenstvi jsem vedela, ze mam dost velke bradavky, ale ani ve snu mne nenapadlo, ze nebudu moct kojit, je mi to lito, ale aspon, ze je ta odsavacka, zkus tu Aventku prodat, urcite se ti to povede

hanka274
3. máj 2007

mne to neslo, ja rucne strucne-mojou rukou 😀

akcul
4. máj 2007

Ahoj holky,
mě v porodnici nejdřív půjčili tu obyčejnou pístovou odsávačku a musím říct, že to byla hrůza! Myslela jsem, že mi utrhne prsa. 😖 Doma jsem si pak pořídila Medelu Harmony a ta byla super. Stojí kolem tisícikoruny a můžu ji všem vřele doporučit. 🙂 Ale rozhodně bych nic nekupovala dopředu, až jestli to bude vůbec potřeba.

nastenka27
4. máj 2007

No ja mam s touto temou tiez bohate skusenosti. Mne sa nepodarilo kvoli plochym bradavkam vobec kojit a uz z porodnice som odchadzala s tym, ze som rucne odstrekovala. Mala som sice so sebou v porodnici pakovu odsavacku Chicco ale vobec sa mi nedalo s nou odsat. Mam velmi velke dvorce a ani sa mi nezmestili do toho nadstavca. Rovnako ako pise Bubonic - nesadla mi. Skusila som balonikovu a piestovu ale ta bolest sa neda opisat. Rucne odstrekujem uz 6 tyzden. Najprv som mala mlieka na 3 krmenia, teraz mam uz len na dve a zo dna na den vidim ako ako sa mi mlieko straca. Cele prsia mam dostlacane a bola som na najlepsej ceste sa na to odstrekovanie vykaslat. Dnes som sa ale nastvala a kupila som si tu elektricku od Medely a teraz nadavam, ze preco som tak neurobila uz skor.
Vyhody: 1. da sa drzat len jednou rukou a zaroven citat konika, 2. je to omnoho rychlejsie ako rucne odstrekovanie a cas je dnes drahy 3. dokaze odsat z prsnika naozaj vsetko 4. kedze to nie je take narocne na cas urcite vydrzim odrstrekovat dlhsie a hlavne castejsie za den. 5. kedze budem odsavat castejsie a vyprazdni sa cely prsnik tak ocakavam aj, ze sa mi mliecko znova spusti. Lebo ked som nemala cas tak som si rucne neodstriekala poriadne a potom sa mi aj menej tvorilo.
To som toho popisala ale mam cerstvu skusenost tak som taka vytesena, ze pozitivnu 😉

simcas
4. máj 2007

nastenka - pekne si to napisala a drzim ti palce!Je to pravda a vsetko bude tak ako si zelas - len vydrzat a odstrekovat!Bude aj viac mliecka 🙂 aj ja mam Medelu elektricku - super vecicka!