Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

luciass
18. apr 2008

ahoj,
sppring a ostatni co mate elektrickou odsavacku, jste s tou co máte spokojené (až teda na tyhle poslední komplikace?)
jak dlouho odstava.. atd.
diky

martina46
19. apr 2008

je mozne niekde v bratislave pozicat si odsavacku? mam medela harmony, ale neodsajem skoro nic. nechcela by som zbytocne kupovat elektricku, ak by mi mala byt tiez nanic 😒

miskinadamko
20. apr 2008

dievcata, tak nam uz mliecko odislo 😔 . ak by ste mala niektora zaujem o elektricku odsavacku kupovanu tento rok v marci zo zarucnym listom pouzitu cca 5 krat napiste mi, nejako sa dohodneme 😉

miskinadamko
20. apr 2008

je to znacka medela

zusma
20. apr 2008

Miski, to je mi líto ☹ Já ted měla zánět a málo mlíka a taky jsem myslela, že je konečná. Naštěstí to vypadá, že se mlíko vrací. Odsávala jsem a odsávala.

lalupa
20. apr 2008

ja som ostala na rucnom odsavani...stale mliecko mame 🙂

katka.m
21. apr 2008

Ja odsávam a odsávam každé 3 hoďky a v noci každé 4. Niekedy mám pocit, že mi z toho šibne, ale keď mi inak papť nevieme. Denne vysajem 900ml a muž sa smeje že krvička 😀 Objednala som si ďalšiu odsávačku, tentoraz Avensis, nech to aspoň ťahám duo, lebo po jednom to strááášne trvá. Teraz mám medelu a na to koľko ju používam tak je super. Jednu bradavku mám pokusanú a popraskanú a na druhej pľuzgiere, takže pri odsávaní vidím hviezdy, alew nevzdám sa bez boja 😠

martina46
22. apr 2008

prosim vas, aky je rozdiel medzi medelou mini elektric a swing?
pozerala som na tabulka na medelackej stranke, alee nejaka z toho nie som mudra 😒
swing podla toho odsava lepsie? alebo je rozdiel vo vybave? navyse nastavec?

elize
22. apr 2008

swing je drahsia, tak je asi o cosi lepsia. Myslim, ze ma silikonovu "nacucku" na prsia" 😅 neviem ako to nazvat, snad si ma pochopila 😀 a mozno silnejsi "cuc" 😀 boze tie moje vyrazy, idem si radsej lahnut 😀 ...

martina46
22. apr 2008

elize, tie vyrazy su vyborne, vystizne 😀

martina46
27. apr 2008

tak ja som uspesne odlozila uz aj elektricku odsavacku. na najsilnejsi vykon a nic. rucna tiez nic. najlepsie mi ide rukou, ale to je na svalovicu. ale chapete to, mam plne prsia a skoro nic neodsajem????

katka.m
27. apr 2008

Skús si pred odsávaním priložiť teplý(ja dávam mokrý) uterák, vypiť teplý nápoj. Začni na najslabšom ťahu a postupne pridávaj. musíš sa uvoľniť a nesústrediť na to, či odsaješ a koľko odsaješ. Mne po prvý krát to tiež trvalo dlhšie a teraz už to ide perfektne.

pietra
27. apr 2008

martina a ked najprv odsajes trochu rukou a potom tiez nic nejde odsavackou? lebo ja ked som mala plne prsia, odsavackou mi nic neslo, jednoducho som ich nesmela mat uplne naliate, len vtedy odsavacka fungovala

martina46
27. apr 2008

ano, ked su naliate, az su tvrde, to samozrejme. ale ani ked to trochu uvolnim tak nic. ono je to uz lepsie ako to byvalo, asi mala roztahala, ale stale bieda. keby som mala krmit odsatym z flasky, tak som dokrmila....... 😖

pietra
27. apr 2008

hmmm... tak neviem. mozno len prist na nejaku fintu. mne nestaci odsavacku len prilozit, musim prso na spodku akoby stlacat dlanou, inak tiez nic nejde 😒

martina46
27. apr 2008

my budeme po materskej strasne svalnacky.... 😀 😅

elize
27. apr 2008

Ja ked odsavam tiez musim prsnik pritlacat a najviac strieka ked prsnik pritlacim z boku pri pazi. Ale mne staci prilozit odsavacku k prsniku, este ju nemam zapnutu a uz strieka 😀 to asi tak ako ked mamina ktora koji si priklada dietatko. Aj ja by som radsej prikladala drobca ako tu studenu umelu hmotu, co uz ☹ ale na druhej strane vdaka nej stale Maxik papa MM 🙂

sylverka
28. apr 2008

ja mam doma avent isis IQ a ta tie zatvrdliny rozťaha je nehlučna a napodobnuje satie babetka je sice draha ale dufam ze sa ta investicia oplati 😲

katka.m
29. apr 2008

Tak aj ja som si kúpila ten avent isis IQ a teraz odsávam duo na jednom medela a na druhom ten avent. Je to super, stíham za 20 min. oba prsníky. Vyzerám síce ako mimozemšťan a manžel sa smeje, ale čo by sme neurobili pre tie naše zlatíčka 😀

pietra
29. apr 2008

katka a ked porovnas avent a medelu, da sa povedat,ktora je lepsia?

katka.m
29. apr 2008

MEdela ťahá veľmi dobre, ale je hlučná(môjmu synovi to nevadilo, dokonca ho to uspáva), je dosť "surová", avent je taká jemná, má masážnu vložku a je veľmi príjemná, celkom dobre ťahá, ale mávam pocit, že nevycucá úplne a zvyknem potom použiť ešte medelu.

zusma
29. apr 2008

Kolik holky stojí ta od aventu?

nevesta
29. apr 2008

Pietra, ja som mala oboje a viac mi sedel Avent... Aj ked Medelu som mala rucnu... Ale pri porovnani rucnj Avent a rucnej Medely urcite Avent 😉

zusma
29. apr 2008

Myslím tu elektrickou avent 😉

nevesta
29. apr 2008

Zusma, okolo 4500 Sk...

zusma
29. apr 2008

Na kč to je něco přes půlku? Cca 2400?asi tak nějak

nevesta
29. apr 2008

Taky dobry kurz asi nemate 😀 Teraz je 1.276 😉

nevesta
29. apr 2008

Okolo 3500 to vychadza 😉

zusma
29. apr 2008

Aha, já to vůbec nesleduju 😉

nevesta
29. apr 2008