Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

pepies
5. jún 2009

terezka044 treba pit vela tekutin, odsavat si mliecko po kojeni.............. ja vypijem denne 3-4 litre tekutin, velmi mi pomaha Vinea - po nej sa mi velmi naleju prsia a hoci som citala, ze cierne pivo nema ziaden vplyv na laktaciu, parkrat som si dala male cierne pivko a dost sa mi naliali prsia ....................
Tiez myslim, ze kazdy organizmus je iny a co zabera mne, nemusi Tebe, ale treba vyskusat....................
Doteraz frcim na Vinei, sem-tam cierne pivo prip. nealko pivo a 2-3x denne caje pre kojace, ktore mi uz lezu hore krkom, tak to kombinujem s roznymi detskymi najlepsie bio-cajikmi ..... 🙂
Mlieko vobec nepijem, neznasam mlieko, maximalne kazdy den jogurt-actimel 😉
Mam odsavacku Medela Minielectric a som max. spokojna.....

terezka044
5. jún 2009

danka ja mlieko nemozem kv. alergii 😒
tiez vela pijem, aj 3-4litre. uz mi aj annag poradila, ako dojcit tak, aby sa maly napapal - aj cajik pijem, takze teraz mam dost mlieka myslim, maly je spokojny 😉
tiez nepijem mlieko, ale kazdy den mam jogurt a 2x actimel (rano a vecer).

takze tu odsavacku myslite ze avent je dobra?
medelu som skusala v nemocnici a bola fajn, avent som neskusala, ale mam doma pohariky na to, tak by som nemusela dokupovat nejake co na to sedia..

pepies
6. jún 2009

myslim ze Avent je to iste co Medela, len Avent je drahsi ......

denisab32
6. jún 2009

Môj typ na tvorbu mliečka je spánok 😉 , vyvážená strava, dostatok tekutín (nepreháňať) a dobrá nálada 😉 ...prolaktín sa vytvára hlavne počas spánku, čiže podľa možností spinkať aj cez deň s bábätkom

terezka044
7. jún 2009

deniska spanok naozaj pomaha. len cez den ked on spi, som rada, ze si mozem porobit veci do skoly. ☹

denisab32
7. jún 2009

terezka044
ja viem, že je to zložité, keď treba riešiť aj niečo iné ako bábenko...len moja skúsenosť je taká, že ak nemáš dostatok spánku darmo sa budeš trápiť s odávačkou ☹ , aspoň u mňa to tak pri synovi bolo, ale každá sme iná, tak možno u teba to bude fungovať.....

terezka044
7. jún 2009

tak to mas pravdu. asi si to lepsie zadelim ten cas, nech sa aj vyspim. 🙂

majkas
7. jún 2009

ahojte,

ja zvazujem Medelu rucnu tu dvojfazovu (zabudla som ako sa presne vola), nemate s nou niektora skusenosti?
citam ze vacsina ste mali mini elektric, co je asi jednoduchsie n manipulaciu ale asi by mi vadil ten zvuk 😉

schnek
7. jún 2009

můžete některá porovnat ruční a elektrickou avent?

matilko
7. jún 2009

ahoj šnečku, môžem porovnať ručnú avent a elektrickú medelu, obe sú dobré, ale čo mi na avente vyhovuje viac, tak je ten masážny nástavec, to medela nemala ☹ u medely som mala pocit, ako by mi mliečko vyťahovala, kdežto u aventu mám pocit masáže celého dvorca, takže mliečko normálne strieka samo. Navyše ručné odsávanie bolo teda omnoho rýchlejšie, za 5min hotovo 🙂 ja som proste s tou Avent ISIS nesmierne spokojná.

schnek
7. jún 2009

matilko, dík, já ruční isis mám, ale přijde mi, že v prsou ještě je, ale už nic nevytáhne. Tak jestli není ta el. lepší, že bych jí poslala dál a pořídila el. No uvidím 😉

matilko
7. jún 2009

schnek, mne prišlo, že som s elektrickou vytiahla ešte menej ☹

schnek
7. jún 2009

hm, no taky mě to napadlo, když jsem projížděla téma, jestli by to mělo efekt, zase dát 3tis za něco, co bude k ničemu... ale ta IQ se mi od pohledu líbí... tak uvidím, jak mi časem půjde odsávat 😉

hviezda22
7. jún 2009

majkas, ja mam teraz medelu dvojfazovu - Harmony. Denne ju niekolkokrat pouzivam, som velmi spokoná. Mam to šup šup. Kedže mam dvojičky, jedno zvačša dojčím a druhé ma flašu, vždy ju podložím plienkou a papa samo 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkas
7. jún 2009

hviezda dik, si ma potesila 🙂

kvjetecko
8. jún 2009

ahojte, mam mesiac do porodu a tiez riesim dilemu odsavacky. Kamaratka mi povedala, ze naco to budem kupovat, ked v porodnici maju odsavacku. Ale prave z porodnice mam na predporodnom kurze dali instrukcie ze odsavacku si mame doniest. Tak teraz neviem.
Bola som len tak namatkovo v obchode a pani mi vravi ze : tu mame bohovsku odsavacku (Avent isis manualnu) a je akurat zlavnena na 3200sk - no skoro som odpadla, tolko penazi urcite za odsavacku nedam... 😖
ja som skor pozerala po odsavacke LOVI - ta stoji tak okolo 1500 sk.

denisab32
8. jún 2009

kvjetecko
...tak to bola "super akcia", bežná cena Avent Isis je okolo 65 Eur 😉 (elektrická je cca 130 Eur), skús sa pozrieť aj na chicco http://www.chicco.com/dolce-tiralatte-regolabil...
cena je okolo 50 Eur

reruna
8. jún 2009

Ahoj, já jem na první mimi odsávačku neměla a docela by mi bodla, musela jsem hodně odstříkávat, měla jsem dvakrát retenci a pak jak jsme přecházeli na příkrmy, tak malej vypil mín a než si prsa zvykly..., ale ručně to jde docela těžko a bolí z toho celej člověk, tak tentokrát asi pořídím odsávačku Lovi od Canpol Babies, je levnější než Avent a řekla bych, že stejně dobrá, a ještě má v příslušenství dvě láhve 250 ml s nově vyvinutýma dudlíkama, které imitují sání z prsu, ty nevím, jestli budu používat, ale tak pro jistotu.

miskinadamko
8. jún 2009

my sme mali od zaciatku problemy s kojením a velmi mi pomohla elektricka medela, je to naozaj super vec,mala som aj rucnu ale to sa neda porovnat s tou elektrickou,odporucam 😉 🙂

danka5
9. jún 2009

nastenka: Aký tip od Medely máš?

Pri prvom som tiež nekonečne dlho odstriekavala ručne a nemalo to žiaden efekt. Manuálna odsávačka mi bola úplne nanič, bolelo to a nič som neodsala. Chcem si dopredu kúpiť poriadnu odsávačku, aby som sa vyhla problémom so zápalom prsníka a tomu, že budem celý deň len dookola kojiť a odsávať.

katka1981
17. jún 2009

Ahojte prosim Vas o radu. V aprili sm kupili odsavacku avent elektricku v Madarsku. Nedavno sa mi narodilo dievcatko a v porodnici som zistila ze odsavacka nefunguje. Je problem s reklamaciou v SR. Oni menia vzdy krabicu za krabicu a momentalne na sklade nemaju ani jeden kus. Nemate niektopodobne skusenosti, popripade nejaku radu? Odsavam zatial na manual ale skripe to ako diva ..... cize aj ten kus je vadny.

helulicek
17. jún 2009

Holky, jakej je jinak rozdíl mezi elektrickou a ruční odsávačkou??? Krom teda toho, že je jedna na el. a druhá se musí manuálně použít...myslím tím třeba doba odsávání, kvalita odsátí...atd....uvažovala jsem nad medelou, ale nakonec asi půjdu do ruční avent...

katka1981
17. jún 2009

ja teraz pouzivam rucnu avent ale otrasne skripe, svagrinej neskripe. Namakam sa ako kon. Rucnu nikdy.

petkula
17. jún 2009

helulicek,
divala jsem se na odsavacky Medela a maji tam i vysvetleno, na co se ktera odsavacka hodi.

http://www.medela.cz/novinky/vyber-vhodne-odsav...

Snad ti to pomuze ve vyberu.

pepies
18. jún 2009

baby predavam odsavacku Medela Minielectric asi 10x pouzitu, v zaruke, kupovana bola v aprili 2009, kto by mal zaujem, nech mi napise cez IP......... 🙂

kkkatarinkaaa
29. jún 2009

ahojte
ja sa prave chystam v najblizsich dnoch kupit si odsavacku...co stoji taka odsavacka Avent??dakujem

matilko
29. jún 2009

katarinka, v čr na aukre stojí nováAvent ISIS 900kč 🙂 ja ju mám a spokojnosť

lenousek100
4. júl 2009

Ahoj, já měla Medelu Mini Electric a naprostá spokojenost. Troufám si říct, že mi na začátku zachránila kojení. A když jsme před měsícem odstavily, tak jsem byla taky ráda, že jí mám 😅

wewe4
10. júl 2009

Ahojte, rozmýšlam nad Avent ISIS (nie elektrickú).
Ako čítam, tak vyzerá byť dobrá?
Tie, čo ju máte - ste s nou spokojné? Dobre sa s ňou "pracuje" 😅
Díky