Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

zusma
19. jan 2008

Elia, 2 měsíce to určitě sterilní nevydží. Já mám dokonce steriluzátor do mikrovlnky Avent a uvádějí tam, že i když se po sterilizaci neotevře, tak to v něm vydrží sterilní "pouze"24 hod. Tak si to vyster.až přijedeš z porodky, je to otázka pár minut na sporáku 🙂
Určitě bych to vydrhla vodou a saponátem. Já to drhnu teplou vodou, jarem a štětkou. Jestli vyvarit páčku? Asi raději ne. Já mám Medely 2 - pístovou a electric. A u té pístové jsem ten konec, za který se tahá radši nevyvařoala. Ale nevím, zda je to tak ok nebo ne 😕

elia
19. jan 2008

Diky baby, chcem to mat predpripravene keby daco aby mi ju manzel mohol doniest do porodnice. Tam by som ju uz len oplachla. Nevedela som ze aj v porodnici vysterilizuju ak ich poziadam, ale asi ako kde. A s tou octovou vodou je dobry napad, asi to na chvilu odmocim, a potom to este Jarou a stetkou vydrhnem a potom to este vyvarim (tu packu teda radsej nebudem varit 😀 ). Potom ked bude treba (dufam ze co najneskor), snad staci ked ju manzel uz len trochu oplachne, ci este raz ju bude musiet vyvarit?

pietra
19. jan 2008

baby, tie co mate medelu elektricku, kde ste ju kupovali? je dostat v lekarni? ja mam rucnu avent, som s nou spokojna, ale uz ma priserne bolia prsty, rano s nimi ledva pohnem, tak uvazujem nad kupou elektrickej a Medela je lacnejsia ako Avent. Ale tam, kde som kupovala Avent, Medelu nemaju, tak neviem, kam ju ist kupit. Na nete som ju nasla v on-line lekarni, ale ja ked si nieco zoberiem do hlavy, tak to chcem mat hned 🙂 , takze by mi vyhovoval nejaky tip, kde sa da kupit aj cez vikend. 🙂

shela
20. jan 2008

pietra...ja mam avent a tiez ma boleli ruky tak sme kupili tu medelu a poviem ti...vysala mi akurat predne mlieko a zadne nedokazala a pritom ma priserne boleli prsia..tak som sa vratila ku svojej starej avent a odsavala som 800ml denne 😉

bramburka
20. jan 2008

jooo holky mam jí taky, ona opravdu nejprve odsaje přední mlíko, pak chvilku kape či jen vzduch, prso se stimuluje, stačí přepnout na minimum no a potom se to zase rozjede, to je pak nášup, třebas i 30 ml za pár vteřin, chce to jen vytrvat. Asi tou ruční se to prso stimuluje lépe v průběhu.

zusma
20. jan 2008

Pietra, já ji mám z lekarna.cz. Na strankach medela.cz je seznam prodejcu dle měst, kteří jejich výrobky prodávají. Já podle toho u nás ve měste koupila při odjezdu z porodky pístovou v lékárně.

Jinak mě ta elektr. odsaje i to zadní. Mám to pořád na nejvyšší výkon. Ale musím tam občas tu bradavku všelijak nasměrovat aby se to MMvytahalo ze všech stran. To jsem musela i u té pístové.

pietra
20. jan 2008

zusma, dik, ale internetove lekarne som nasla, ja by som potrebovala tip na nejaku klasicku v BA, lebo predpokladam, ze nie vsade ju maju. A na stranke medely nie su predajne miesta v SR ☹

liluska
20. jan 2008

Pietra my sme ju kúpili v lekárni v tescu v petržalke 😉

alenaf
20. jan 2008

Ahoj Pietra,ja som si kupila Medela odsavacku za super cenu v BA na Namesti Hraniciarov,je tam obchodik s kojeneckym tovarom 😉

pietra
20. jan 2008

liluska, alenaf - dakujem 🙂

zusma
20. jan 2008

Pietra:coze nespis? Ja sedim v koupelne aby to ostatni nerusilo,koukam na Kone z mobilu a odsavam🙂

pietra
20. jan 2008

zusma, tiez som odsavala a este rychlo hadzem ocko na konika 🙂

zuzizuz
21. jan 2008

ahojte! Neviete mi povedat, ze aka je asi pravdepodobnost ze ju budem pouzivat, resp. ci sa pri kojeni vacsinou pouziva, alebo vela krat nie. Neviem ci si ju mam dopredu kupit, alebo az potom ak budem potrebovat.

zusma
21. jan 2008

Zuzi, ono je to dost individualni. Někdo ji používá mockrát denně a někdo skro nikdy. Ale myslím,že pokud budeš kojit, tak odsavačku alespon nekdy využiješ. Třeba když budeš mit mlika dost, muzes si odsat a dat do mrazaku a pak tim mimčo muze dokrmit třeba někdo jiny.Anebo pokud by ti mimčo v noci dlouho spalo,budeš mit hodně nalitá prsa, tak je taky určitě dobrý odsávat. Jednat se ti tím zvýší množství MM a jednat je menší pravděpod.zánětu.

Já bych možná s tou koupí počkala a uvidíš, jak se ti kojení v porodnici rozjede. Většinou mají odsavačky na mnoha místech, tak se dá poté dokoupit. Mně kojení v porodce nešlo vůbec-ploché bradavky a ani s kloboučkem se malá nechytala.A tak mi odsavačku pujčili tam jejich a když jsem jela z porodky, tak jsem v nemocniční lékarně hned koupila odavačku svoji.Díky tomu se mi zachránilo kojení-nejdřív jsem malé dávala jen odstříkaný mlíko a postupně jsme se to kojení obě učili. No a kojím stále. V noci malá spí 9 hodin a tak 1-2x za noc vstavam a odsavam. 🙂

bramburka
21. jan 2008

já jsem ráda že jsem jí koupila za výhodnou cenu z 2. ruky a nemusela jí na rychlo kupovat za draho novou. Aspon ruční si od někoho kup nebo pořid. Taky se dá pujcit, ale to vyjde draho.

kombloudek
21. jan 2008

Ahojky..Pietra já jsem měla dneska možnost vyzkoušet tu mini elektrik od Medely a musím říct,že jsem čekala víc,navíc je dost hlučná,takže v našem malém bytě je to slyšet i přes dvě zdi.Mám tu obyč. od medely dvoufázovou ruční a je dobrá..

pietra
21. jan 2008

alenaf - este raz dakujem za super tip, fakt vyborna cena 😵
tak odsavacka je uz doma, kombloudek mala pravdu v tom, ze je strasne hlucna, ale ta nenamahavost 😵 Mne to za to stoji, aj keby som zvysok mala doodsavat rucnou, hlavne, ze si aspon trochu prsty oddychnu, lebo som uz v takom stave, ze ma prsty bolia neustale.

zuzizuz, nie kazdy musi odsavacku pouzivat a ak treba, isla by som prave do tych drahsich, teda nie piestovych za par stoviek. Ja na tvojom mieste by som si urobila teraz prehlad, kde odsavacky predavaju a za kolko a ked ju budes po porode potrebovat, tak len na dane miesto vysles manzela a kupi

kombloudek
21. jan 2008

Ještě jsem zapomněla dodat,že pokud bych ještě věřila,že se mi kojení obnoví,tak bych možná o ní i přes tu hlučnost uvažovala,ale mě už se to tak na 90% nezmění,takže ta ruční mi postačí,aby taky ne když stála 1100 🙂

julie6
24. jan 2008

ja som uz kupila druhu elektricku odsavacku a stale zo seba dostanem len 20-30 ml po 20 minutach, pritom ked si stlacim bradavku prstami tak mlieko strieka na meter, no nedari sa mi takto odstriekat dlhsie,len par lyziciek. Maly totiz je slaby sac, prv som si myslela ze mam malo mlieka.. Prva odsavacka inak bola medela mini electric, a kedze som sa docitala na ich stranke ze nie je vhodna pri malo MM tak som ju rychle na bazare predala,tretinovou cenou, a kupila Medela Swing, ta masazna cast je lepsia,dvojfazove satie.... no vysledok rovnaky, neodstriekam viac, citala som ze niekto odstrieka rucnou viac, mate s tym skusenosti, som schopna fakt kupit tretiu rucnu, no neviem aku, Avent ci Medelu???

cazadora
24. jan 2008

julie já mám medelu harmony a musím říct že sem spokojená během chvilky odsaju 100-150 fakt nemám problém, s jednou elektrickou mi trvalo stejné množství třebas půl hodiny

pietra
24. jan 2008

julie, ja som pred elektrickou mala Avent rucnu a az na to, ze z nej pekelne bolia ruky, je super. Ma vacsi tah ako elektricka, ale ci ti to nou pojde lepsie, posudim neviem, lebo ja rucnou aj elektrickou odsajem rovnake mnozstvo. Nemas nejaku kamosku, ktora ma rucnu odsavacku, ze by si to skusila? Kamoske tiez rukou islo odstriekat, ale odsavackou ani kvapku.

romana27
24. jan 2008

zuzizus já doma žádnou neměla. Když se vyskytl problém - náš malej odmítal být u prsu, tak jsem rychle a zbytečně vyhodila litr za ruční, se kterou jsem za hodinu vytáhla stěží 100 ml.
Pak jsem koupila použitou el. Mini elektric a nedá se to srovnat.
Pravdou je, že opravdu hlučná je, jak píše někdo výše, já to řešila tak (odsávala jsem několik měsíců 6x denně 10 min každý prso), že jsem si přes ni přehodila deku 😕 😀 😕 .
Výhodou hlučnosti bylo ale to, že jsem se mohla v klidu a nerušeně dívat na filmy s titulkama 😀 .

Takže já radím, ano, nějakou si pořiď, nejprve třebas tu ruční, nebránila bych se ani použité, ale funkční. Třeba ji vůbec nebudeš potřebovat a pak ji předáš dál. 🙂

fabienamata
24. jan 2008

Ahojte ja som mala rucnu Avent ,pri ktorej ma strasne boleli bradavky tak som ju nemohla vobec pouzivat,rukou absolutne bezboleste za chvilku som odstriekala ,neviem kde bola pricina.
Potom som si prestala upne odstriekavat mlieko asi po5 dnoch od porodu..a mlieka mam presne ,
tolko co si mala vytiahne.
Absolutne sa mi to samo reguluje.Ale pokial som mala velmi plne prsia a mala bola napapna...dala som si dolu podprsenku a obliekla len tricko pod ktore som si dala plienku...mlieko samo vytekalo ,takze ziadne odstriekavanie.Poradila mi to jedna porodna asistentka a ja jej za to dakujem,lebo pri synovi som nic ine nerobila ,len odstriekavala a odstriekavala a ono sa mi len tvorilo a tvorilo.
Tolko moja skusenost.
🙂

orisek1
24. jan 2008

Zuzizus - já jsem si do začátku koupila jen tu nejobyčejnější mechanickou odsávačku asi za 150,- Kč pro případ, že bych akutně potřebovala odstříkat natlakovaný mlíko. Nakonec kojím doteď a jinou odsávačku jsem ani nepotřebovala, a to jsem tak 1x za 3 týdny odstříkávala mlíko na celý den, když jsem potřebovala odjet mimo domov a asi měsíc jsem každý den odstříkávala mlíko na kaši. Kdybych ale zjistila, že musím odstříkávat denně, koupila bych pak nějakou lepší, protože tou mechanickou to přece jen trvá dýl a je to namáhavější. Ale rozhodně kupovat něco lepšího předem je celkem zbytečný.

kombloudek
24. jan 2008

Julie6-Já mám Ruční Dvoufázovou Medelu a je výborná,když se mi ještě mlíčko normálně tvořilo,tak jsem v poho za 10 min odsála z jednoho prsu 90 a že se mi ho nikdy extra netvořilo..teďka odsávám méně páč už prostě mlíčko nemám..není divu,mám prsa č.8,tak sjem šťastná slespoň za ty 4 měs. kojení.Měla jsem možnost vyzkoušet i ruční avent,ale výsledek nula.Medela je myslím fakt nej.

jahodka11
24. jan 2008

jaaj, orisek1, nesuhlasim, ja som si pred porodom nekupila odsavacku a ked sme prisli z porodnice, este v ten den mi skoro prsia vybuchli 🙂)) ked si na to spomeniem...ach....:( maly sa nevedel prisat...bolo to hrozne, pri druhom babatku kupujem vseeeeetko vopred 🙂))))))))

pietra
24. jan 2008

ja si tiez myslim, ze je zbytocne kupovat dopredu. Ja som zistila v porodnici, ze bez odsavacky to nepojde a tak skor ako nas pustili domov mi ju isla mama kupit (keby nemohla ona, isiel by manzel a aj sestra sa ponukla). Kamoske napr. odsavackou nic nejde a keby si ju kupila dopredu, boli by to vyhodene peniaze. Ja si myslim, ze rozumnejsie je si zistit, ake odsavacky su, pre nejaku sa rozhodnut a zistit si, kde ju je za co najrozumnejsiu cenu kupit a dohodnut sa s niekym z rodiny, ze v pripade nudze pre nu skoci. Ja by som dopredu nekupovala.

zuzizuz
25. jan 2008

dakujem za odpovede baby, kamoska co ma uz 10 mesacne babo a nekoji mi oznamila, ze ona ma rucnu aventi a ze mi ju daruje. Takze super. Ked budem potrebovat neskor elektricku, tak si potom dokupime.

romca3
25. jan 2008

já jsem si odsavačku koupila až když byl malé asi 1 měsíc. zdaleka jsem neměla hodně mléka, že bych potřebovala odsávat, ale než se mi mlého spustí tak malá musí hodně tahat a večer když je utahaná, tak jen řve a nanají se. Navíc večer už ho mám tak málo, že by stejně nestačilo.Jinak v noci i přes den je to v pohodě. Koupila jsem tedy ruční medelu a na večer jí vždy mléko odsávám a dávam z lahve. Je pravda, že z té lahve asi vytáhne i více a v noci lépe spí. Pouze mám problém, že mohu odsávat pouze pokud jí mám u prsu a ona to mléko uvolní. tak to u nás doma vypadá někdy docela pěkně. U jednoho prsu malá a druheho odsavačka (naučila jsem se jí ovládat pouze jednou rukou) . Nevím jaký má medela tah, ale normálně neodsaji skoro nic, když mám malou v noci u prsa, tak z druhého osaji i 100ml. Problém je jen v tom, že mlíka mám čím dál tím méně a je pro mě problém odsávat 200ml na večer, protože z jednoho prsa ji mohu kojit pouze v noci a ráno. Přes den musím z obou, protože už to nestačí. A večer ani nemluvím.

slavka29
2. feb 2008

Ma niekto skusenost s odsavackou co predavaju na www.babatkosk.sk?