Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

krista
6. dec 2008

radka.m. • 4d • Dnes v 09:19
tak já jsem vyzkoušela obě odsávačky-jak el.medelu,tak ruční aventku,odsávala jsem rok.el.medela je strašně hlučná a nikdy mi neodsála tolik mléka jako ruční aventka.odsávala jsem rok,někdo říká,že je to zápřah na ruce,ale jde o zvyk.na ruční aventku nedám dopustit.

andy80 • 2d • Dnes v 09:53
jj nejlepší byla ruční odsávačka. Já měla Canpol Babies a maximální spokojenost. V porodnici jsem měla elektrickou a tam mi mlíko teklo všude jinam než do lahvičky a taky mi přišlo, že to tolik neodsávalo.

marmazel • 1d • Dnes v 10:27
Ahojky, já měla ze zečátku baby farlin, ruční, hrůza, musel odsávat menžel a i on toho měl plný brejle, tak sme pořídili elektrickou od aventu, dala se předělat i na ruční a tu mohu jen doporučit, jako elektrická je tichá a pohodlná a i když sem jí předělala na ruční tak to nebylo vůbec náročné a za chvíli odsáto. takže pokud nechceš do ní moc investovat tak i ta ruční od aventu je super. záleží na tom jak často budeš odsávat.

krista
8. dec 2008

veruska007 • Dnes v 08:47
Ahojte, holky. Čekáme mimi a pomalinku začínám pořizovat výbavičku, tak jsem se chtěla zeptat, zda jste využily odsávačku mateřského mléka a jaká odsávačka je dobrá. Díky.

marmazel • 1d • Dnes ve 14:13
Ahojky, já jí třeba využila dost , protože malá nechtěla ze začátku prso tak sem odstříkávala a dávala s lahve. ale téma odsávačky už tady někde je.

ttina23
13. jan 2009

mate niekto skusenosti s elekt.odsavackou mlieka?

ttina23
13. jan 2009

zabudla soom napisat znacku FARLIN

ttina23
13. jan 2009

no napisem to este raz mate niekto skusenosti s elek.odsavackou znacky FArRLIN,lebo ja som ju vyskusala a strasne ma boleli prsia ked som odsavala,teda odsalo mi strasne malo a ta bolest bola neskutocna

jasminka
5. feb 2009

ahojte, chcela by som sa spytat,
1) ci je potrebne odsavat mlieko, ked ma trochu pobolievaju prsia, ale ked maly vytiahne, tak je na chvilku dobre 😉
2) ake pouzivate znacky, v porodke som mala aventku pozicanu, ale nenormalne to bolelo, rukami to dlho trva.....je lepsia medela?
3) ako uchovavate mliecko, ked ho idete spotrebovat do 24 hodin? mne sa urobia akoby dve fazy..vodna a tukova..

pepies
6. feb 2009

jasminka myslim, ze mliecko treba odsavat iba vtedy, ked mas brutalne naliate prsia a bolia ta........ ja kojim velmi casto a mlieky mam dostatok, hoci vobec necitim, ze by sa mi prsia nalievali ....... bola som pripravena na brutalnu bolest pri naliati prs ale nic take sa po porode neudialo, bolo mi to divne, ale pytala som sa aj Mudr. a ta, ze je to ok. Ze zbytocne si netreba odsavat, ked nepotrebujes, aby si si neznicila bradavky. 🙂
Ja mam odsavacku Medela, som spokojna, vobec ma to nebolelo 🙂

misa84
6. feb 2009

ahojky, dnes jsem si koupila el odsavacku babyono a nevim jak na to, skoro to netaha, mate zkusenost???? 😲

jasminka
6. feb 2009

pepies vdaka, ja sa rozhodujem medzi tymito dvoma

http://www.mojalekaren.sk/avent-isis-odsavacka-...
http://www.mojalekaren.sk/medela-manualna-prsna...

avent je o dost drahsia ako ta medela....len neviem, ci som takuto neskusala v porodnici a hrozne mi "cucala" bradavky, ani sa mi tam bradavka velmi nezmestila a to ich nemam ako stuple na kopackach, ale je pravda ze som ich vtedy mala dost popraskane...neviete, ci pri vybere odsavacky sa zohladnuje aj nejak tvar prs?
ja sa neviem rozhodnut, ale nejaku si kupit musim....

pepies
7. feb 2009

jasminka, to neviem, ci zohladnuje aj tvar prs, myslim ze asi skor nie, ako ano......... ja som kupovala z druhej ruky, medela mini-electric, som velmi spokojna, da sa tam nastavit inenzita odsavania, cize ak Vas to boli, tak sa da nastavit na slabsie ....... manualnu si nekupujte, lepsie je elektricka, kludne kupte aj z druhej ruky, napr. medela mini electric stoji cca 1000 sk a potom ju mozete zasa predat 🙂
avent je podla mna zbytocne drahy ..... 😉 medelu mala aj sestra, ta si musela odsavat kazdy den mlieko asi 10x, mala strasne vela mlieka a do nemocnice odovzdala 80l 😉 prave sestra mi odporucila medelu
nezabudnite si kupit balzam a naplaste na popraskane bradavky, najlepsie su Bioclin........... velmi mi to pomohlo, ked som mala popraskane a bolave bradavky........... po kazdom kojeni si natieram bradavky Bioclinom, uz som sa poucila sama na sebe, ze je to potrebne 🙂

katka1981
11. mar 2009

Ahojte, da sa regulovat tlak na elektirckej odsavacke? S ktorou ste boli spokojne a ktoru by ste uz necheli? Treba si ju kupit aby ste ju mali do porodnice, ci radsej pockat?Dakujem.

dosa
11. mar 2009

ahoj katka1981 - vo vacsine porodnic odsavacky maju a pozicaju. a kym prides domov z porodnice, tak ti ju zatial moze niekto kupit - lebo az v tam uvidis, ci ju potrebujes, alebo nie...

ja osobne som mala medelu minielectric, dalo sa na nej regulovat odsavanie, bola aj do elektriny, aj na baterky a vyhodne bolo, ze mi na odsavanie stacila jedna ruka a bolo to pohodlne... po prvej dcere som ju predala, ale teraz cakame druhe a kupim si ju znova. asi este pred porodom, po mojich skusenostich ☹

katka1981
11. mar 2009

A je to hygienicke poziciavat si? Ja si myslim ze kazdej sa zide, asi preto ze nemam sajnu, tak si to myslim. Takze mam radsej pockat?

matilko
11. mar 2009

Ja som teda v pôrodnici nezistila, či ju potrebujem, alebo nie...problémy sa dostavili po 2dňoch, čo sme boli doma... Každopádne ju v pohode všade kúpiš, akurát za omnoho vyššiu cenu, ako na internete.

mikiko
11. mar 2009

dosa, kde sa oplati kupit medelu, kolko stoji plis v obchode a na internete, mozes odorucit kontakt? by som si aj ja kupila

kocurko1
12. mar 2009

Ahoj Dosa. Mozes mi prosim poradit, kde si si kupila tu Medelu kupila? Skoro vsade v GA a TT mi ponukali len Aventku.

dosa
12. mar 2009

baby ja som ju vtedy kupovala v lekarni, stala okolo 2000 korun. a teraz som sa pytala u nas v lekarni, ci ju este mavaju a povedali mi, ze na predajni nie, ale nie je problem objednat - ak budem chciet. tiez teraz stoji okolo 2000 korun - nevedela mi presne povedat, zalezi od koho to asi objednaju - neviem, zatial ju nepotrebujem surne.

videla som aj na nete, na stranke magister.sk ju tusim mali najlacnejsiu - za 66,30 €

ale ak si trufate na pouzitu, tak je kopa inzeratov na predaj a tie vychadzaju okolo tisicky a viac.

katka1981 - neviem ci je to hygienicke, alebo nie, no v kazdom pripade tam kde som prvy raz rodila ju poziciavali. ci ju medzitym sterilizovali nemam potuchy. zrejme ked to niekto surne potrebuje, tak to neriesi.

clarissa
13. mar 2009

ja pouzivam odsavcku medela harmony a som maximalne spokojna,velmi mi pomohla pri naliatych prsiach,rychlo odsava,nenatrapite sa pri tom a uz problem s plnymi a bolavymi prsiami nemam 😵

katka1981
22. mar 2009

Napiste mi prosim aka el.odsavacka je najlepsia z vasich skusenosti, dakujem.

miah
22. mar 2009

ja som mala Avent Isis IQ a bola som spokojná 😵

dzuzu83
6. apr 2009

ahojte maminkyy..potrebujem od vas radu, co si myslite o El.odsávačke Medela, som v tomto dost neskusena, babatko cakam v juli..dakujeeeeeeeeeeem 😒

kubinkov
6. apr 2009

Holky, já měla Avent Isis manuální a je opravdu perfektní, při kojení na občasné odsávání je asi elektrická zbytečná. 😉 ( Mmch, odsávačku prodávám, kdybyste měly zájem. Prosím IP)

dzuzu83
6. apr 2009

a este som sa vas chcela opytat, ci vie niekto porovnat odsavacky-medela el. a Elektricku odsávačku mlieka -Farlin 🙂

duplicka
6. apr 2009

ahojte ja som mala len taku obyckovu s pumpickou chicco a stacila mi, mala som vela mliecka a pol roka som musela odsavat, co drobec sice vela vypil, ale malis me na rozdavanie🙂. no a na zaciatok po porode, ked sa naleju prsia sa velmi neodporuca drazdit odsavackou, ale rucne odsat. treba sa zabehnut, ale potom to uz ide jednoducho a pre prvorodicky je dobre to , ze vedia ako sa nalievaju prsia🙂

julie2905
6. apr 2009

ahojte, tak já jsem používala medelu elektrickou dvoufázovou Swing a byla jsem s ní spokojená, kupovala jsem jí až po narození dcery a byla na 100% využitá, první dva měsíce jsem jen odsávala (malá byla hodně maličká a neschopná sama sát) potom jsem odsávala už jen asi 5x denně, takže odsávačka dostala opravdu zabrat 😉

můj názor je, že je zbytečné kupovat odsávačku dopředu, v porodnicích většinou odsávačky mají a jakou koupit bych řešila až podle potřeby, kdybych odsávala jen příležitostně nepotřebuji stejnou odsávačku jako když odsávám 8x denně a někdo třeba neodsává vůbec

nikollette
7. apr 2009

Ja mam Medelu elektronic mini, a som spokojna... azna to e vydava zvuk ako vrtacka 😀 😀 😀

zuzula25
8. apr 2009

mala som cannpol babies pumpickovu 😠 a vobec neodporucam,nedalo sa s nou odsat,bolelo to.nastastie som ju ani moc nepotrebovala,ale ta avent a medela je uplne super-maly ju tam ine mamicky

terezka044
4. jún 2009

ahojte chcela by som sa opytat, chystam sa kupit elektricku odsavacku avent, ale chcela by som hlavne teda zvysit produkciu mlieka, nech ho mam viac. akym sposobom je vhodne odsavat, po kojeni? odporucila mi to pediatricka
alebo co este mozem robit na zvysenie produkcie? pijem caj pre kojace maminy rano a vecer, 3x denne uzivam homeopatika ricinus communis 5ch, (zatial teda len dva dni) a snazim sa prikladat casto. mam prve dietatko tak este neviem ze ci ma dost a tak, za tyzden pribral 160g minuly, narodil sa mensi. a pediatricka vravi ze mam teda po kojeni odsavat a ak bude menej ako 20ml tak je este hladny.
ale ja nechcem dokrmovat umelym mliekom 😖 😖 chcela by som vas preto poprosit o radu. vdaka

danka5
5. jún 2009

terzka: mne kedysi stará mama poradila piť veľa tekutín, najlepšie mlieko. Tak 2 - 3l denne. žaidne čierne pivo, či zasmažené polievky, ale veľa, veľa mlieka. Mne to vtedy fungovalo - nejako som najskôr zabúdala piť, nebola som smädná + nemala som čas a takmer sme skončili na umelej výžive. Keď som začala piť mlieko, tak sa to super upravilo.
nedávno mi to potvrdila jedna detská lekárka, vraj to naozaj funguje.

danka5
5. jún 2009

a ešte som zabudla + odsávanie zvyškov mlieka po kojení - to je dôležité. Tiež si budem teraz chcieť kúpiť odsávačku. Ešte neviem tip - uvažujem nad Medelou minielectric. Bez odsávačky je to namáhavé, zdĺhavé.