Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

erunka
5. máj 2007

Chtela jsem se zeptat, vytahne el. odsavacka i zadni mlicko?

petpet
5. máj 2007

Ahoj! Ja kdyz opoustela porodnici s nateklymi bolavymi prsy, ktere mam vcelku velke, tak jsme jeli po ceste domu pres 7 lekaren a prodejen zdravotnickych potreb a hledala sjem odsavacku mechanickou od Medey nebo Aventu. Nikde nemeli 😖 A ted jsem stastna!!! protoze sjem 1500 - 1800 Kc usetrila. Nakonec - z nouze ctnost - jsem koupila pistovou, umelohmotnou obycejnou za 180 Kc a ta odstrikavala mnohem lepe ma prsa nez ty drahe "setrnejsi" mechanicke. za tri dny bylo po problemy, poptavka a nabidka se vyrovnala a ja jsem usetrila 1500 Kc! Je dobre, kdyz muzete zkusit ktera vam vyhovuje uz v porodnici. A pokud si ji nemuzete pujcit, opravdu koupit az kdyz je to nutne. Me rucne odstrikat moc neslo, neumela jsem to asi nebo byl ptoreba vetsi tah. Prsa nestrikala, ale kapala a tak bych stravila zbyle hoidny mezi kojenim odstrikavanim rucne. Ale ta prachsprosta obycejna odstrikavacka me MILE PREKVAPILA! 😎 😀

erunka
5. máj 2007

petpet - a jeste porad odstrikavas nebo uz jenom kojis?

lucqa
5. máj 2007

ja som si tiez kupila elektricku odsavacku od Medely. Na treti den po prichode z porodnice som uz vecer utekala na pohotovost so zapalom prsnika a teraz beriem antibiotika ☹
Prve 3 dni po porode som nemala mlieko, aj som sa bala, ze sa mi ani nezacne tvorit a potom bac. A teraz, ked pouzivam tu odsavacku, tak je to super. Aj maminky v porodnici mali elektricke Medely, tak som si povedala, ze ked je dobra, tak si ju kupim. A som rada, ze som do nej investovala 😀

maca793
5. máj 2007

baby, nechcete niektorá odsávačku ma mliečko zn. Babynova? Je to na principe piestovej, má 2 nádstavce, zberná nádobka slúži ako fľaštička. Ja som ju použila 2x a potom som stratila mlieko. PC:429,-sk, teraz by som ju predala za 150,-sk+poštovné. Je zabalená ešte v originál krabici. Foto vám nepošlem, lebo nemám foťák. Ak by ste mali záujem, tak sa ozvite. Mne je ľúto ju vyhodiť. ☹

erunka
7. máj 2007

nevite nekdo, jak dlouho se da odsavat? myslim tim, jak dlouho se da uzivit detatko pomoci odsavacky, pokud se vubec nekoji, diky

doubek
8. máj 2007

ja mam dotaz. mam Avent el. odsavacku. Prvi se mi pokazila, tak jak ze zacatku se nekolikrat zmackne packa na urceni frekvence odsavani a pak se to prepne na el. odsavani, tak ta packa nema zadny tlak, je uplne volna,to se mi stalo s tou prvni odsavackou, tak mi to vymenili cele v lekarne a ted znovu. Co delam spatne? Muze mi nekdo poradit.
Dekuji za odpoved.

riuska
8. máj 2007

doubek odsavacku vrat - nech ti daju spat korunky, alebo nech ti ju vymenia za Avent ale rucnu - nie elektricku. Ta rucna je dobra 🙂

susanh
9. máj 2007

Erunka, ja som odsávala od 3. až do 6. mesiaca bábätka. Z prsníka ťahala len trošku v noci. Potom som dobrovoľne prestala, už nebol na odsávanie čas, keďže moja Naťka už málo cez deň spinkala a stále som sa jej musela venovať. Myslím si, že keby som naschvál neprestala, mlieko by som mala doteraz. Len to chce odsávať aspoň každé 3 hodiny, a v noci aspoň raz.

erunka
9. máj 2007

susanh - a kolik si toho male davala?

kamilecka
10. máj 2007

Ja mam odsavacky hned dve a to som ziadnu nechcela 😀,uz v porodnici sa mi zacalo tvorit velmi vela mliecka a velmi ma z toho boleli prsia a bala som sa aby sa mi nezapalili. Tak mi manzel kupil rucnu odsavacku,taku este starsiu.S nou to slo v porodnici ok,aj som nikoho nerusila ...atd. Ale zasa clovek tam mal aj viac casu sa s tym bavkat.Teraz mi manzel kupil elektricku a je uplne super a zasa nieje az taka draha ako Aventovske.
S nou si odsajem za 20minut aj 60ml,co je super.

Takze ci si kupit alebo nekupit odsavacku? Pockaj a uvidis ked budes v porodnici ci ti ju bude treba alebo nie,ked ano tak ti ju tolko moze aj manzel kupit a doniest 😉

Este pre zaujimavost,v porodnici bola len sem tam niejaka mamicka co nemala odsavacku 😉

zonja
10. máj 2007

také mám hodně mléka a odstříkávám ručně hlavně v noci a hned do umyvadla, páč mi to je pak líto vylévat a navíc mi klasická odsávačka nějak nefunguje, odsaji jen, když mi mlíko samo stříká.v porodnici nám říkali, že stačí ta nejobyčejnější ale ručně je to prý nejlepší. naštěstí se mi zatím modřiny od mačkání neudělaly.
takže nevím co je nejlepší

zonja
10. máj 2007

kamilecka já odstříkám ručně za čtvrt hodiny i stovku.
odstříkávám v noci před kojením, aby malej to zadní mlíko vypil a neměla jsem zase zánět. v noci totiž jí i po sedmi hodinách a to pak praskám ve švech 😀 😵

maja16
10. máj 2007

Kamilečka a akú značku električkej odsávačky ti manžel kúpil. Ďakujem

mata78
10. máj 2007

ahojte. ja od narodenia mojej dcerky ( je to už 7 mesiacov)mlieko iba odsávam. používam ručnú odsávačku medelu a ide mi to celkom rýchlo. za 20 minút mám odsate a ani to neboli.

susanh
13. máj 2007

Mata78, to si ako dokázala tak dlho odsávať...Mas moj obdiv.

susanh
13. máj 2007

Erunka, sorry za neskoru odpoved, ale nedostala som sa k PC. No zo zaciatku som davala 90 ml, postupne viac. V 6 mesiacoch vypila maximalne 160. Ale tym sa neriad, kazde babo papa inak. A navyse, moja Naťka je drobcek, v 7 mesiacoch 62 cm a 6260 g. takze velmi malo papa .

noelka
2. júl 2007

Ahoj holčiny,
potřebovala bych poradit od zkušených maminek. Moje kamarádka nedávno porodila a dost se s kojením trápí. Má problémy s plochými bradavkami, ale ještě větší problém je s tím, že její chlapeček má krátký jazyk a nedokáže si to mlíčko tolik vytáhnout. Mohly byste, prosím, poradit, jaká odsávačka by byla nejvhodnější?

zdenka821
4. júl 2007

nastenka, mliečko sa tvorí aj pri odsávaní odsávačkou? Ja tiež odsávam, ale beriem homeopatiká na tvorbu mlieka a pijem čaje, no myslela som že mlieko sa tvorí len stimuláciou pri kojení mimina.

danca81
4. júl 2007

Kamilecka a Zonja, píšete, že odstříkáváte mléko a co s tím odstříkaným mlékem pak děláte? Dáváte ho do mrazáku do zásoby nebo ho hned vylejete?

bihan
5. júl 2007

zdenka, mlieko sa tvojí aj pri odsávaní odsávačkou.. niektoré maminy práve vyššie spomínali, že odsávali a dávali mliečko mimču flaškou, ak nechcelo priamo z prsníka. Na tvorbu mliečka je dôležitá stimulácia, nie spôsob stimulácie.

benabianca
5. júl 2007

mlieko materske mozte zmrazit aj na 3mesiace,ak mate vela.Ja som pouzivala odsavacku az do 7.mesiaca,lebo ma maly zacal odmietat posledne tyzdne,resp. bol lenivy tahat mlieko odo mna. 😒

noelka-ja som mala rucnu odsavacku avent,len simyslim,ze je to narocne na cas-odsavanie(zalezi aj na tomake je babo,ci dobre alebo uplakane),pri uplakanom(tak ako bolo moje)to bolo psychicky dost narocne ☹

sundyo1
6. júl 2007

cavte,
ja mam tiez problem s odsavanim. ja maleho krmim z flase, kedze mi zacal odmietat prsnik asi v 3-4 tyzdni. maly ma teraz 7 tyzdnov. lenze tiez vidim ze sa mi mlieko zacina stracat, mam tak na 3 krmenia pocas celeho dna. a to pouzivam manualnu odsavacku Avent (neviem ci tuto znacku dostat na Slovensku). je to lahsie ako odsavanie rukou, ale v mojom pripade kedze mam male prsia, neodsaje aj tak vsetko. preto by som sa rada opytala ci elektricka odsavacka nie je lepsia. neskusal ju niekto? Dakujem

noelka
6. júl 2007

benabianca - díky za postřeh 😉

jana.1
4. nov 2007

Holky, mám trapnej dotaz.. Medela mini elektric má tak nemožnej návod, že z něj leccos nechápu. Jak mám čistit ten sací trychtýř? Je tam dole totiž takový ohebný gumový kolečko, který netuším, na co je 😕 😕 (a v pytlíčku je jedno náhradní).. Nevím, jestli to můžu vyvařit. V tom návodu je jen obrázek, na kterym je namalovaná ta lahvička.. trychtýřek nikoliv.
Taky to dělá dost kravál, když se to zapne.. to je taky normální?

Zde je leták medely (je plný někdy nesrozumitelných obrázků, texty nula nula nic)
http://www.zdravotnipotreby.cz/soubory/522/navo...
zde avent isis (ten už je o něco lepší)
http://www.agssport.cz/download/avent_navod_isi...

sorbik
4. nov 2007

.....mam elektricku odsavacku Medela a je naozaj vyborna, kedze chodim obcas do prace, tak si odsavam velmi rychlo a bez namahy 🙂

andilek
4. nov 2007

ahojky, tak já jsem měla v nemocnici problémy s kojením a poslala jsem manžela koupit manulní odsávačku od Aventu, byla jsem s ní naprosto spokojená. Kdybych měla odstříkávat mlíčko ručně, tak by mě z toho kleplo. 😅

niega
4. nov 2007

Andílek: Vidíš, já mám taky ruční Avent a nejsem schopná ze sebe vyždímat víc jak pár kapiček. Fakt to nechápu. Buď dělám něco špatně (což mi přijde zhola nemožný), anebo mám nějaký divný prsa. Tak nevím, jestli si nemám pořídit tu klasickou pístovku 😒 .

andilek
4. nov 2007

já mám ruční, ty máš elektrickou?