Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

zusma
17. feb 2008

Naší malé taky ten hluk z mini eletric nevadí. Často přes den odsávám, i když spinká a většinou se nevzbudí. Ale v noci se raději zavřu do koupelny.

Bram, já nakonec nikam nic neposílala a ten ventilek jsem koupila nový v lékárně. Ale když si na stánkách Medely zkontaktuješ tu jednu paní, jak je tam na ní kontakt, tak ti určitě řekne, jak to máš udělat. Mně po mailu odpověděla rychle a celkem ochotná byla. A dá se jim tam i zavolat. A kde nakonec kupuješ tu mini eletric?

pietra
17. feb 2008

potrebujem poradit, medelu mini electric nemam doma este ani mesiac a uz nejako nefunguje. Teda odsava, ale este pred dvomi dnami som ju pouzivala spociatku na minime a postupne pridavala a stacilo to, teraz je na maxime a mam pocit, ze netaha. Akoby sa nedal regulovat tah. Tak neviem,ci sa pokazil motorcek, regulator, alebo je problem niekde inde? Viem, ze najjednoduchsie je ist ju reklamovat, ale to budem zas ktovie ako dlho bez nej ☹

zusma
17. feb 2008

Pietra, měla jsem podobný problém. Když jsem ji dala na maximum, tak prostě netahala a nic mi z prsa nevysála. Psala jsem si právě přímo na Medelu a tam mi napsala paní toto:

Příčinou problému, který popisujete, může být jedině poškození prsního nástavce, ventilku nebo membránky. I sebemenší poškození způsobí vnikání vzduchu do odsávačky, čímž je narušeno vakuum a netvoří se tak dostatečný podtlak potřebný k odsávání. Náhradní ventilek s membránkou lze zakoupit v Pohotovostní lékárně...................,rovněž lze kterýkoliv náhradní díl obejdnat přímo u nás, doba dodání max. 3 pracovní dny.
V případě zájmu můžete odsávačku zaslat na posouzení k nám do Brna, servisní oddělení by se jí ihned po doručení věnovalo a následující den bychom Vám ji zcela funkční zaslali zpět.

Přišla jsem na to,že právě žlutý ventilek (to malé přes co vtéká mlíko do nádobky) je poškozené. Něco jsem si tam sama nalomila a tak jsem v lékárně koupila nový za 65Kč a hned to fungovalo. Tak zkontroluj všechny části, jestli to taky nemáš někde poškozené.

bramburka
17. feb 2008

já ho tam mam jeste náhradní v balení...

zus v MMB

pietra
17. feb 2008

zusma, dakujem, pozriem. Mne ta odsavacka taha, aj odsajem, ale taha akoby bola stale nastavena na minime a nie na maxime

bramburka
17. feb 2008

divný, zkus to poslat na reklamaci, pokud to zvladnes tyden vydržet nebo budeš mít cestu do Brna....jakej máš nástavec?

pietra
17. feb 2008

bramburka, ten standartny. Pred dvomi dnami isla normalne. Vcera rano som isla odsat a akoby netahala, skusila som pridat (vzdy zacinam na minime) a nic sa nezmenilo, po chvili sa to roztahalo a mlieko som odsala, ale aj ked som regulator dala na maximum, stale tahal rovnakou silou. Takze si myslim, ze sa asi nieco stalo s tym regulatorom. ☹ No uvidim, skusim vyreklamovat a zatial budem zas pupmovat rucne ☹

bramburka
18. feb 2008

vopruz teda, zkus, no mš se to stalo taky, ovšem bezprostředně poté, co MM spadla na zem....???

pietra
18. feb 2008

mne nespadla. Jedine, ze by ju mangel nechtiac zhodil v kuchyni, ale to by mi povedal.

bramburka
18. feb 2008

jo aby to netajil 😉 no je pravda, že paní mi psala, že motorek je stabilnější u té swing, no je mnohem lepší, ale zase na prd ten nástavec, naštěstí jsem to zkombinovala a mam dokonalou odsavacku... jenže ta cena!že jo... no tak a mas ji v záruce? to je ten motorek určo!

kachnik
18. feb 2008

Holky, blbý dotaz, musí se odsávat a nebo máte tolik mlíčka, že to chcete dostat pryč, aby nevznikl problém? Já jsem zkoušela i el. v porodnici a mám doma balónkovou a dost mě to bolí. Vydržím to jen když je opravdu nezbytné, když odcházím, kdyby náhodou bylo potřeba mlíčko.

pietra
18. feb 2008

kachnik, nemusi sa odsavat. Ja odsavam, lebo mala sa mi nechcela prisat a chcela som, aby dostavala MM

bramburka, myslim, ze by to netajil. Aj tak ju pojde reklamovat on, ja sa nepotrepem s kocikom autobusom na dva prestupy a este v takejto zime. V zaruke je, len musim pohladat blok 😒 Odkedy sme sa prestahovali, nemam este zatriedene doklady a zarucne listy, tak neviem, kam so ho dala - ale urcite na velmi dobre miesto, aby sa nestratil 😀

minea
18. feb 2008

Kachnik, já odsávám kvůli nadbytku MM, pravidelně mám ráno prsa na vybouchnutí a malá to nestíhá všechno odpít. V takové situaci zlatá odsávačka 😅 .

zusma
18. feb 2008

Minea a jak dlouho -kolik hodin přes noc nekojíš?

minea
18. feb 2008

Tak asi šest sedm hodin. Někde jsem četla, že by se to kolem třetího měsíce mělo samo srovnat a prsa by se už neměly nalejvat...

zusma
18. feb 2008

Já to taky četla. Poslední dny mám v noci taky pauzu 6-7 hod a prsa mě potom bolí. Ale přes den je skoro necítím, i když pak třeba odsaju dost.

Jo a holky, když jsme u toho - kolik toho tasi tak odsajete na jeden zátah? 😉

minea
18. feb 2008

Já dneska 80 ml, ale to byl naprostej rekord, normálně je to míň. Tak sem to rovnou šoupla do mrazáku.

bramburka
20. feb 2008

Jo já odsaju z obou prsou těch 150 ml, co malá vypije, c noci 200-250 ml. Jinak na strankách medely se píše, že reklamovat výhradně v brně a ne ve svých obchodech, tak nevim...

zusma
20. feb 2008

Já asi jako Bram-po těch 3 hodinách 100-150ml a po 6-7 hod v noci cca 250ml.
Taky jsem to na stránkách medely četla. Je to zvlášntí. Kupující by měl zboží reklamovat u prodávajícího. tzn. přímo u daného prodejce a ne u výrobce nebo dodavatele.

pietra
20. feb 2008

to vazne? predsa sa nepotrepem do brna, to si za cestu kupim rovno dalsiu na inzerat 😒

zusma
20. feb 2008

pietra, určo to tam můžeš poslat poštou. ale ty jsi ze sr, tak nevím. nemají nějaké zastoupení v sr?

danuska24
13. mar 2008

ja neodsavam - mam odsavacku na balonik - akurat pouzivam flasticku na odstriekanie. s odsavackou mi nechcelo nic ist a ked som zacala odstriekavat tak sa podarilo 120ml

mocilka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mocilka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
biela
13. mar 2008

ja som si kúpila od kamarátky minimálne používanú elektrickú odsávačku zn. Nuk. skúsila som to v pôrodnici keď už som mala prsia ako kameň, skoro som zošalela, celú bradavku mi tam vcuclo a nedala sa vybrať. skúsila som to potom dať keď som začala odsávať na minimum, a postupne zvyšovať na maximum, ale o ničom, vyšli 3 kvapky mlieka a bradavka celá červená, boľavá... taká som bola napálená, že som ju skoro šmarila o stenu. kúpila som si potom od aventu a stále je používam, je perfektná a k prsiam šetrná... nie je mi ľúto tých peňazí... neviem si predstaviť že by som odstriekavala ručne, hlavne v začiatkoch. je to určite dobrá investícia.

moncicak77
13. mar 2008

Ahoj vsem,yabrousila jsem na tohle tema a musim na nej reagovat,mam doma 2 mesice odsavacku mini electric od Medely,bylo to na doporuceni,ale je pravda,ze jsem s ni byla velice spokojena,az minuly tyden nejak zacala zlobit,vubec jsem to nechapala,tak jsem zavolala do Ameuletu Nachod,vlastne odsud jsem ji mela a tam me poradili at si zavolam primo na reklamacni oddeleni do Brna ze to vyridi obratem,poslala jsem ji tam postou v utery a do tydne jsem ji mela zpet,jinak maji na vyrizeni reklamace podle zakona 30 dni,ale maminkam vychazeji vstric a uspisi to,mela jsem nizky vykon motorku a mechanicky poskozeny prsni nastavec,tyhle 2 veci vymenili za uplne nove,nemuzu bez odsavacky fungovat,mam doma maleho space a kdyz treba 8 hod.spi tak ja musim chodit odsavat,byly to sice perne dny s rucnim odsavanim ale zvladla jsem to ...

biela
13. mar 2008

ja sa opravujem, od aventu nemám elektrickú ale ručnú... som sa tam zle vyjadrila, tá elektrická neviem aká je, ale za to,čo stojí musí byť vymakanááá 🙂 . ale tá ručná je super, 100ml odsaje tak za 5 min a to mi to mliečko už netečie tak rýchlo ako na začiatku...

lalupa
29. mar 2008

tak ste ma presvedcili na mini electric,ale pomoze mi,aj ked mam hrudky?mam dvojicky a to kojenie nie je systematicke, chrbat aj ruky bolia od vecneho predklonu z odsavania...
za ako dlho vam mini odsaje mliecko?
mne avent rucna nevyhovovala

zusma
29. mar 2008

lalupa, jaké hrudky máš na mysli?

Mně mini eletric odsaje cca za 20 mintu obě prsa a to je tak 120-150ml, jak kdy. Po ránu, když celou noc nekojím, tak odsaju někdy i 400ml,ale to trvá tak 30 nebo i více minut.

lalupa
29. mar 2008

este zo spitalu mam zatvrdliny,ktore neviem dostat von a strasne bolia-hrudky mliecka
uz sa mi stalo,ze som sa ich snazila rozmasirovat a potom som odsavala dve hodiny jednu a dve hodiny druhu cici 😒
rucne odsavam aj 45 minut od 100-180ml z oboch,ale dostavam krce do ruky
kde na slovensku ju viem objednat?