Je odsávačka mlieka ozaj potrebná?

psyxooo
13. mar 2007

Casto citam inzeraty, ako maminy predavaju odsavacky, nepouzite, alebo len velmi malo pouzivane. Tak rozmyslam, ci to nie je zbytocne. Ved nase mamy si odsavali mliecko rucne, co si o tom myslite? Ake mate skusenosti vy? Je to fakt taka super pomocka alebo len zbytocne vyhodene peniaze?

lalupa
29. mar 2008

a naozaj odsaje aj zadne mliecko?

zusma
29. mar 2008

Na slovensku vazně netuším. Já ji mám z čr přes internet.lékárnu anebo ji tady mají v lékárně nebo spec.obchodech. Zkus se třeba zeptat na medela.cz, určitě by ti poradili. 😉
Mně určitě zadní mlíko odsaje. Malou krmím jen odsátým mlíkem a přibírá krásně; v noci spinká třeba 9 hodin už 4 měsíce. 🙂

lalupa
29. mar 2008

mozno blba otazka, ale ako viete,ze vam mini el odsala vsetko? ja totiz pri rucnom odsavani myslim,ze uz je koniec a ono sa mi to spusti aj niekolko krat za sebou,ked uz nic nejde...ale kedze uz nevladzem, necham to tak

zusma
29. mar 2008

Prý žádná odsavacka neodsaje vše,takže já si to ani nemyslím🙂 ale naštěstí mi odsaje tolik,abych tím uživila malou.

miskinadamko
29. mar 2008

aj ja mam elektrickuodsavacku-medelu z mojalekaren.sk a je naozaj super, mala som rucnu ale to sa neda porovnat.urcite nelutujem ze som si ju kupila a mozem ju len a len doporucit. 😉 🙂

lalupa
30. mar 2008

tam si idem objednat aj ja, miska.dlho si na nu cakala?

katka.m
30. mar 2008

Môj malý sa nevedel prisať ku prsníku, tak som to začala riešiť odsávačkou. Tiež mám Medelu -elektrickú a nedám na ňu dopustiť. Ak už nič neťahá, tak si dávam pár minút pohov cca.2-3min a potom pokračujem. Takto vyťahá aj neskôr spustené zadné mliečko. Určite to trvá o veľa kratšie ako ručné odstriekavanie. Mne asi tak 8min. na 100ml. Skutočne môžem veľmi odporúčať.

lalupa
31. mar 2008

super, objednala som si ju, napisem,ako som spokojna 😉

elize
31. mar 2008

ja mám medelu minielectric. Musela som ju reklamovať, pretože sa po mesiaci používania odsaté mliečko vracalo späť a dostávalo sa do motorčeka. Vrátili mi ju po mesiaci. Odsávala som zatiaľ ručnou. A tak som si na ňu zvykla, že som ostala u ručnej. Z elektrickej ma bolia bradavky a neodsajem toľko ako s ručnou. Síce to dlhšie trvá, ale môžem si pri odsávaní pozrieť TV 😀

pietra
2. apr 2008

ja som si najprv medelu pochvalovala, ale uz som tu pisala, ze ani nie po mesiaci zacala menej tahat. Kedze ale co to odsala, tak som sa v podstate vykaslala na to, lebo som si nevedela predstavit byt mesiac bez odsavacky. Lenze minuly tyzden prestala tahat uplne, vrci si ako poloskapaty pes a nic nevytiahne, pritom ked som sa vratila k rucnej, tak pekne tahala. Manzela som poslala ju reklamovat, bol priamo v servise, napojili ju na nejaky pristroj a vraj ukazuje vykon, aky vyrobca udava. Takze podla nich tej odsavacke nic nie je. Len akosi neodsava 😠 😠 takze teraz lutujem vyhodene prachy. Pritom spociatku ozaj odsavala ovela ovela viac, mavala som ju na minime a odsala kopec mlieka, teraz ju mavam na maxime a nic
ze som sa radsej nesla do Aventu ☹ ☹

miskinadamko
2. apr 2008

lalupa cakala som na nu asi tak 2-3 dni, a vsimla som si ze mame rovnako stare deticky 🙂 , ved pod aj do temy januarovky. ja som stou medelou spokojna, ale nejako mi mliecka ubuda ☹ , ale je to asi normalne kedze prikrmujem..

lalupa
2. apr 2008

miska, aj my prikrmujeme,ale nevzdavam sa, predsa len dve deticky vyjdu draho na bebe :(
dnes mi dosla, trochu sa bojim ,ale verim si koniec koncov, napisem
do januaroviek som kedysi pisala,ale bez odozvy, tak ostavam vo februarovkach, tam som mala patrit 🙂))

jana06
2. apr 2008

Miskinadamko a Lalupa, zkuste homeopatika Ricinus comunis 5ch. Jsou právě na rozkojení a tvorbu mléka. Já bez nich nedám ani ranu a kojím už skoro 7 měsíců a rozhodně další minimálně 3 bych chtěla. Teda Adam už je na příkrmech ze zeleninky a ovoce.
A odsávat, odsávat, odsávat. Hlavně vydržet, nepropadat panice. Přikládat mimčo co nejčastěji. 😉

pappo
2. apr 2008

lalupa a bebu ti nepredpisuje lekarka mne predpisuzje humanu aspon daco usetrim polovicu za tyzden zjedia 5 krabic a jedna bez predpisu stoji 500 sk a lekarky som sa spytala inac by mi to asi ani nedala a odvtedy mi to predpisuje pravidelne takze platim len polovicu

pappo
2. apr 2008

jana06 tiez to papam od boironu Ricinus a tiez nedam dopustit ale najlepsie mi zabera ked pijem obyc mlieko

miskinadamko
2. apr 2008

jana06 tie homeopatika dostat normalne v lekarni alebo potrebujem recept?lalupa a ako prikrmujes, nakojis a potom dokrmis alebo raz kojis a druhy krat UM? my davame nutrilon premium, teraz ho vypije uz 12Oml, tak tiez nic ine nerobim len som kazdy tyzden v lekarni a kupujem novy 😒 .ja sa snazim pravidelne odsavat ale mam pocit ze jeto stale menej a menej, napr. 2 dni rano som odsalalen z jedneho 130! a na treti den tiez rano nesla ani kvapka 😕

jana06
2. apr 2008

No u mě ještě fungule přísun tekutin. Minimálně 1,5 litru. Ale Adam už je velkej a tak se mi mlíko nedělá do foroty, ale přímo na jeho potřebu. Konečně už nemusím mít ty neforemný vycpávky, který jdou vidět pod každým tričkem.

lalupa
2. apr 2008

jani, ricinus som zacala vcera, tak cakam na zazrak, ja som mliecka mala plno,ale ma zbabrali v spitali, o odsavani ma neinformovali, tak mam doteraz priserne bolave hrudky
skusila som medelu, celkom fajn, no cakala som viac,asi tym mojim stavom
tie hrudky neviem rozmasirovat,lebo su tenucke ako ihlice, ale mliecko sa mi nastastie stale tvori, niekedy 180-225ml na odsanie doteraz rucne
pappo, cauko mamina, no konecne aspon dakde si 🙂, mame bebu HA na predpis,ale aj tak , ked mozes mat zadara MM... za tyzden 5 krabic? fuha, to je dost,nam vyjde 1 na tyzden
miska, najprv som kojila, potom dodavala bebu,ale kedze jedna babula si pije skoro stale, druhej nic nemusi zvysit, posledne 4 dni to riesim odsavanim a ferovym rozdelenim, odsavam v noci , kedze babule spia od 8-6, tak mame naskok doobedu, postupne moje odsate mliecko a beba za sebou, niekedy si len tak pocuckaju na mne
moje su pazrosky, rano im bolo malo 380 ml spolu, ale museli vydrzat 🙂, zvyknu od 150-210ml,ale najviac chutim ja 🙂))
neboj, vydrzme, ono sa to este moze pustit, skusaj vselico, mne pomaha vinea, hrozno a pribinacek, plus feniklovy cajik, ked sa mozu rozkojit zeny,co si adoptuju dieta, tak my mame velku sancu uspiet 😉

bramburka
3. apr 2008

holky já eklamovala medelu, bylo to nejak zanesené mlíkem, poslala jsem to v pondeli a ve stredu odpoledne mi to přišlo zpět!

sppring
7. apr 2008

Ahoj holky,

máte někdo MEDELU MINI ELECTRIC?

Mě teď z niečeho nic přestalo fungovat kolečko na regulaci sání.. stalo se to někomu už? Nevím co s tím :( moc teď neodsává.. jsem z toho zoufalá, protože ručně je to hodně náročné :(

Nevím, jestli mám koupit novou, nebo to někdo dokáže opravit a nebo koupit jen ten motorek :( ach jo...

scalia
7. apr 2008

Sppring, zkus to poslat přímo na Medelu. Na jejich stránkách je odkaz. snad to bude rychlé

katka.m
7. apr 2008

Skúste mi niekto poradiť, koľko má vypiť mesačné bábo a ako často. Ja len odsávam a odsávam a niekedy mám pocit, že už nemám z čoho. cez deň pijeme 6-7x po 120ml a v noci tak 3x po 120. Je to v poriadku? vždy vyžmíkam akurát takúto dávku. Niektoré tu píšete, že odsajete viac. Ako to robíte?

ivka31
7. apr 2008

ahojte. maly bude mat o par dni 5 mesiacov a cely cas som musela odsavat. nechcel cicku tak som nemala inu moznost len si kupit odsavacku, inac je to draha zalezitost. zo zaciatku to bolo v pohode ale o par dni sa mi cele prsia vyhadzali a zacali problemy. cervene bradavky, zapaly, hrcky,,,,, takto som trpela 5 meciacov. teraz som dostala vysoke horucky a musia mi odstavit mlieko lebo mam dost nebezpecny zapal, odsavacka je dobra vec lebo ani rucne tolko nevytiahnete ako pomocou nej ale ona zase nevytiahne tak ako babo

pietra
7. apr 2008

sppring, presne tak sa prejavovala ta moja. A uz som pisala, ze v servise po napojeni na pristroj povedali, ze jej nic nie je 😠 😠 Asi mesiac som ju nepouzivala, v servise ju nejako poriadne celu precistili a teraz zas taha, aj ked nie tak, ako ked bola nova ☹

zusma
7. apr 2008

Katka já myslím že je to ok. Už si přesně nepamatuju ty tabulky ale určitě to je dle váhy.myslím že je to 30ml na 1kg váhy dítěte ale jistá si nejsem.taky jen odsávám a malé je 5měsíců a vypije 6xdenně cca 180ml a má 7kg a přibírá krásně🙂

zusma
7. apr 2008

Mne pomohla ta homeopatika jak tu už někdo zmiňoval a taky odsávat a odsávat.dříve jsem odsávala třeba 10x denně a dnes už jen 5x a stačí to. Uvažuji že to snížím na 4x. Myslím že bych malou uživila i tak.

sppring
17. apr 2008

pietra - tak jsem konecne prisla na to, co s ni bylo..nebyl to motorek..ale zanesene mlickem (ten zluty filtr, na kterem je bila blanka) a ta blanka byla praskla... byla tam mala prasklinka, ktera nesla moc videt a ta narusila to vakuum, takze to nesalo.. prisla jsem na to nahodou, kdyz jsem mela pujcenou jinou a rikala jsem si, ze si necham svoji lahvicku a v tom jsem to zjistila 🙂 tak jsem rada, protoze sjem uz mela objednany cely motorek za litr, tak jsem to zrusila a blanku vymenila a je to 🙂

takze zase strikame o 106 🙂

pietra
17. apr 2008

sppring - tak to je super 😵 mne to tu niekto spominal s tou blankou, tak som ju celu vymenila a nepomohlo ☹ bola v servise, tam vraj nic nenasli, ale ako tak isla a teraz zase nie 😠 ale ked ju za cely den nepouzijem, tak na druhy den ide normalne 😕

lalupa
17. apr 2008

ivka,mozem vediet,co je to nebezpecny zapal? cervene bradavky a hrudky mam aj ja,ale zatial som ok...
mimochodom,ja rucne odsajem rychlejsie a viac ako moja mini medela 😖

zusma
18. apr 2008

Mně taky stačilo mít malou prasklinku na tom žlutém ventilu a už to nefungovalo zcela ok.

A ted se mi stává, že když sudnám žlutý ventil s bílou membránkou a umyju ho a nasadím zpět, tak občas to má slabý tah. Vážně nechápu čím to je a uplně se to bojím umývat. Mám doma ještě i ruční Medelu, tak to z ní můžu prohodit na tu elektr. a funguje to v pohodě. PAk třeba za pár hodin tam to umyté vrátím a je to v poho. Tak to teda nechápu 😒