Je odsávačka mlieka potrebná vec?

dominikazb
12. jan 2015

Baby co hovorite na odsavacku mlieka?je to potrebna vec?mate stym skusenosti?a aku manualnu ci elektricku?

siska53
12. jan 2015

Urcite ked uz,tak elektricku.. Aspon moja skusenost. Mne najlepsie vyhovovala medela. Mala som aj faarlin,ale medela mala pte mna jednoduchsi sposb odsavania. Viem.len tieto dve porovnat. Mala som.aj rucnu,ale podla nej sa riadit,tak poviem,ze nemam mlieko. Ledva som odsala 10ml a ruky ma.uz boleli..prit.prsniky plne. Preto odpprucam elektricku.
Nepotrebovala som.ju casto,ale zisla sa mi. Len netreba cakat zazraky,vacsine mamin vratane mna tie odsavacky neodsaju tolko,co si vytiahne babo,takze s tym treba pocitat a nestresovat sa,ze si malo odsajem to len taka mala rada pomimo.

moncicip
12. jan 2015

Ak odsavacku tak jedine Medelu, ta je najlepsia.

jesi25
12. jan 2015

Ja som odsavala pri oboch detoch a elektricka medela bola moje vykupenie🙂 nedam na nu dopustit.

sviezost
12. jan 2015

Ja som pouzivala odsavacku len pri 1dietatku ,tiezsom pouzivala znacku medelu rucnu ta bola super 🙂

mmmj
12. jan 2015

ja mam dve deti a ziadnu odsavacku som nepotrebovala. Urcite to nie je vec, ktoru treba kupovat dopredu, ved dnes sa vsetko da kupit bez problemov.Ked budes potrebovat, tak si pozicias alebo kupis...

sashulla
12. jan 2015

Ja som si nekupovala keďže som čítala, že dopredu radšej nakupovať. No prvé dni sa mi tak naliali prsia, že priateľ hneď išiel kupovať avent manuálnu ( vtedy k nej bol aj sterilizator zdarma ). Bola som spokojná. Odsavala som často, ale nie stále a iba prvé týždne.

seahorse27
12. jan 2015

Podla mna je fajn zobrat si porodnice manualnu odsavacku, odporucam Avent. Zide sa, ked sa naleju prsia. Ja si to bez nej ani neviem predstavit. Ja som si kupila aj Avent elektronicku, pretoze nekojim, len odsavam a je uplne skvela. Pri prvom dietati som mala Farlin, ale tato je luxus oproti nej.

severankasr
12. jan 2015

bohužial ja som asi jedna z mála tých čo ju vôbec nepotrebovali pri deťoch 😵

monicm
12. jan 2015

pri prvých dvoch som ju vôbec nepotrebovala,nakoľko prvého mi nosili,ked si zapýtal a druhého som mala pri sebe,nebolo ju vôbec treba,tretí bol na infúziach a tak som ju musela riešiť,nakoľko som doma nemala,požičala mi ju kamarátka,používala som ju len pár dní v pôrodnici a doma asi dva dni,potom sa mi mliečka tvorilo podľa potreby drobca.mala som ručnú,značku neviem,ale mne stačila.

evitka83
12. jan 2015

Ja som mala elektricku medelu a bola velmi dobra, ale dopredu sa naozaj neoplati kupovat, mozno vobec nebudes potrebovat. Je to otazka jednej navstevy lekarne, muz si odbehne z porodnice. Kupuj az v pripade potreby.

evabb35
12. jan 2015

Na pôrodnici /BB/ ma pôrodná asistentka tak dobre naučila odsávať si mlieko bez odsávačky, že odsávačku som potom používala málo. Odsávačku som si kúpila už pred pôrodom /manuálnu dvojfázovú/a keby som ju nemala, tak veru neviem ako by som si odsala kolostrum. V BB požičiavajú rodičkám odsávačku, ale je to len jeden typ - manuálna. Pôvodne som zvažovala elektrickú a veru keď som si po nociach odsávala, tak sa mi občas po nej aj zacnelo.

anetkaadamko
12. jan 2015

vždy som tvrdila, že načo to tie mamičky kupujú...............že vyhodené peniaze..................ALE mám 2 deti a pri obidvoch to bola vec,ktorú som potrebovala najviac............dokonca pri prvom 21 mesiacov niekoľkokrát denne..............druhý je trocha "poslušnejší" .................mala som ručnú avent................inú som nemala a nemôžem na ňu povedaťnič zle...kupovala som ju súrne-nutne 1.1.12 :D

mykeila
12. jan 2015

ako pre koho potrebna, ked mas sikovne, dobre papajuce babo nepotrebuješ. ked je to naopak potrebujes, ja mam syna predcasniatko a vyuzila som ju maximalne. mala som manualnu od avent ale az ruky ma boleli už by som kupila elektricku. ale ked chceš odsavat obcas postaci manualna.

kathrin17
12. jan 2015

ja som si ju kupila, ked som sla z porodnice, lebo sa mi straaaasne naliali prsia a malicka nevedela tahat...pouzila som ju az ten jeden krat a odvtedy je v skrini, takze u mna nepotrebna vec....bola by som to zvladla aj bez nej, ale su aj mamicky, ktorych deti sa nevedia prisat, alebo je iny problem a odsavacku potrebuju ako sol...staci ju fakt kupit po porode 🙂

zaneta123
12. jan 2015

ahoj, ja som kupovala keď sme odchádzali z pôrodnice, v pôrodnici bola k dispozícii erárna, ktorú som využívala nakoľko starší syn mal skrátenú uzdičku a nevedel sa efektívne prisať. Domov som si kúpila manuálnu avent-ku, nakoľko i doma sme pokračovali v odsávaní (odsávala som do synových 13 mesiacov). U mladšieho som nevyužila toho som kojila do 18 mesiacov. A záver:
pokiaľ budeš nutne potrebovať tak kúpiš v ktorejkoľvek lekárni resp. detskom obchode,alebo počas pobytu v pôrodnici kúpi manžel 😉

zitaje
12. jan 2015

Viac ako odsavacka je potrebne nastudovat si co najviac o dojceni 😉
Ja som mala pozicanu rucnu, stacilo. Pri tretom dietati som uz nepotrebovala vobec, tusim ani pri druhom, ale to si nepamatam uz presne 😅
Urcite odsavacka nie je nutnost - tisice rokov zeny dojcili a nemali odsavacku 😎

tana2278
12. jan 2015

Hmmm ja som asi druha z toho mala, ktora pri 2 detoch odsavacku nepotrebovala.

myrca_m
12. jan 2015

ja tiež nemám 🙂

meluela
12. jan 2015

ja som nekupovala a potom som musela kupit predrazenu narychlo pri odchode z porodnice .. potrebovala som ju ale iba na poriesenie nadprodukcie, bola sice nevyhnutna ale velmi som ju nevyuzila
btw. teraz by som to mozno uz vedela zvladnut aj obycajnym manualnym odstriekavanim mlieka

prasiatko30
12. jan 2015

ja som mala pri prvom porode pozicanu - s tym ze ak by som ju potrebovala tak by som si isla kupit moju - ale nepotrebovala som - snazila som si nieco odsat aspon tie prve dni a prdlajs - nic neslo. u druhej som sa uz ani nesnazila ju zhanat, prikladala som dceru od prveho momentu casto a vobec som ju nepotrebovala. moja rada je pozicat si aspon na prvy tyzden a podla situacie budes vidiet ci ju budes potrebovat alebo nie

nelly004
12. jan 2015

nie,nie je 🙂 ručne odstriekaš tiež dobre..a hlavne - keď spravne rozbehneš laktáciu, tak sa ti bude tvoriť toľko mlieka, koľko bábo potrebuje.