Je potrebný sterilizátor na fľašky?

alline
9. jan 2009

Ahojte, viete mi poradit, ci je potrebny sterilizator na flasky?
Dakujem

gergi7
9. jan 2009

alline, my sterilizator nepouzivame. po kazdom napapani flacu a cumel vyumyvam. a ficime dalej

magimary
9. jan 2009

tiež si mylsím, že je to úplna zbytočnosť...
dieťatko by nemalo vyrastať v úplnej sterilite...jedna z teórií alergií hovorí, že prílišná streilita prostredia a okolia vedie k vyššiemu výskytu alergií... neterba to preháňať...
stačí dobre umyť a je to... 😉
žiadne dieťatko ešte neochorelo z nevysterilizovanej fľašky... 😉

alline
autor
9. jan 2009

Takze je to len reklamny tah? Dakujem za info, pomohla si mi, lebo som uz nevedela ci je to fakt take potrebne, alebo nie, este raz dik 😀

fifinna
9. jan 2009

alline, radsej si ho zatial nekupuj, lebo mozno budes len kojit a ked sa koji cajik sa dava lyzickou a ak by si aj chcela skusit pouzit flasku mozno z nej babo nebude chciet ani pit ( ak bude teda cisto kojene ) . My sme flasku zacali pouzivat az ked som zacala prikrmovat, dovtedy moc nechcel pit.

magimary
9. jan 2009

vieš, allin, sterilizácia je určite opodstatnená v priestotoch, kde sú prítomné choroboplodné zárodky (nemocnice), ale nie doma, kde je domáca "klíma", v ktorej bábätko vyrastá od narodenia... 😅

a ja som pri druhom v poradí, ani fľašky vôbec nepoužívala...po kojení prešiel rovno na "cuckací pohár", fľašku nechcel ani vidieť... 🙂

luciauk
9. jan 2009

alline, aj ja si myslím, že sú to vyhodené peniaze. novorodencovi môžeš cumel a flaše vyvariť alebo dať do chloru na pol hodinky. ale po mesiaci ťa to prejde a ani to nie je dobré preháňať.

sue
9. jan 2009

Do chloru by som veci isto nedávala 😕
...my sme dostali sterilizátor od mojej úžasnej kamošky Lovacky 😵 ale pekne sme ho nechali pre jej bábätko, námsaho nejak nepodarilo využiť... dojčila som pol roka a potom keď sme prešli na UM som fľašky a cumlíky vyvárala raz za týždeň vo vriacej vode, teraz vyváram tak raz za tri-štyri týždne cca...

sisi33
9. jan 2009

ahoj alline, ja som si kupila sterilizátor do mikrovlnky, nebol drahý a používam ho dva krát do dna - som s nim velmi spokojna... Ak si flasky len vyumývaš a nevysterilizujes, je to fajn... ale ak by malo tvoje dietatko nejaký problém s bruskom, tak bude lepší pocit, že robíš pre jeho zdravie vsetko... myslím, že výrobcovia rôznych druhov flias to neodporúčajú len tak pre nič za nič... ale to je len môj názor... 🙂

lalupa
9. jan 2009

my sme ho pouzivali zhruba do 4 m, nakolko je mliecko uzasnou podou pre rozne bakterie a novorodenci este nemaju imunitny system vyvinuty 😉, navyse mozu byt deti aj chore s virozami a pod, to sa podla mna len tak prudom vody nezmyje...
to,ze sa pouziva sterilizator flias nijako nesuvisi s tym,zeby dieta vyrastalo v sterilnom prostredi 😨
odkedy sa zacina plazit a lozit po zemi, odvtedy uz je to jedno, uz sa s tym nemusi prehanat 😉

magimary
9. jan 2009

naopak, myslím, že sterilizovanie fľašiek súvisí so sterilným prostredím... kým je mimi malinké, nepozná nič iné z cudzích predmetov, iba fľašku a keď ju bude mať vždy dokonale vysterilizovanú, tak nebude prirodzene prebiehať ani osídľovanie tráviaceho traktu potrebnými baktériami... a práve tu sú počiatky alergií... nie až keď sa dieťatko plazí...
vychovala som sedem detí a 100% viem, že žiadne nemalo žiaden problém z LEN umytej fľašky... mleiko je síce živnou pôdou pre baktérie, ale horúca voda z kohútiak to v pohode zvládne 😉

a "nakazenie" fľašky virózou po chorobe jendoducho odstráni úplne bežne a jednoducho dostupné vyváranie... kvôli pár virozam sa starilizátor určite nevyplatí...

ja ho mám doma tiež, ale je pekne v kúte zabalený tak, ako sme ho dostali...

dzanka3
9. jan 2009

my sme ho tiez nemali...vzdy po papani v horucej vode flasu a dudlik som poumyvala...a raz za tyzden vyvaram....

cvika
9. jan 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

skus si precitat tu,ja som to zakladala a tiez ma zaujimalo ci treba ci nie sterilizovat,ale nakonec som len flasky umyvala a raz za tyzden vyvarila

gergi7
9. jan 2009

teraz od temy, ohrievacky na flase a krikrmy su dost drahe. ja som po dlhom hladani nasla www.stranku, kde je ohrievacka za super cenu. sto 315 Sk. ja ju mam a som s nou spokojna 🙂 🙂 🙂 🙂 , pride vam to kurierom rovno pred dom do 5 dni, no oplati sa z tadial objednat este nieco, lebo ta doprava stoji 15O sk, ja mam z tadial plno veci. takze www.hauserelektro.sk

annouk
9. jan 2009

ahojte, tiez trosku od temy ale trosku aj k teme 🙂 mame 5 mesiacikov a uz mesiac sme na UM, zvazujem kupu multipristroja: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... za chvilku nas cakaju prikrmy, zeleninka atd. a vraj je kvoli zachovaniu vitaminov idealne varit na pare, mate s tymto prisrojom skusenosti resp. myslite , ze tpo vyuzijem?
dakujem za rady od skusenych mamiciek 😉

dzanka3
10. jan 2009

gergi super stranka....ten rucny vysavac sa urcite onedlho zide 😀 😀 😀

gergi7
10. jan 2009

dzanka,, mam z tadial uz plno veci. nakupila som tak darceky pre celu rodinu 😀 aj ten sterilizator je tam za super cenu

emjee
20. jan 2009

berus222 • 24tt • Dnes o 10:55
caute baby. planujem si kupit sterilizator na detske flase a cumliky. mate niektora so sterilizatorom skusenosti? dakujeem

saska.t • 1d • Dnes o 10:59
ano mam doma od aventu, ale taku istu sluzbu ti v zasade spravi aj vyvaranie tychto veci , v dnesnej dobe ma mala 6 mes. a sterilizujem kazdy 2 den, ale myslim ze aj keby som len poriadne poumyvala bude to stacit

magimary • 7d • Dnes o 11:03
Pozri si, už sme to tu rozoberali:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

berus222 • 24tt • Dnes o 11:09
dakujeeem

nevsimla som si, ze uz to tu je

kili • 2d • Dnes o 11:17
ja by som povedala, že je to kravina a neskutočne predražená vec. za tisícku umelá hmota do mikrovlnky, tak to fakt preháňajú. ja som dala za parný hrniec do mikrovlnky 60,- a spravý to taký istý účel.
ale ak chceš, tak odporúčam kúpiť parný hrniec, teraz tam budeš sterilizovať a neskôr pripravovať príkrmy.
ale ak chceš silou mocou sterilizátor, tak jeden predáva https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
no idem akosi sama proti sebe

dankadina • 1d • Dnes o 12:47
ja mám od aventu elektrický parný používala som ho cca do 6. mesiacov, teraz len umývam

danu • 1d • Dnes o 12:56
skus si kupit chicco do mikrovlnky stoji do nejakych 600,- Sk

norik1
20. jan 2009

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

ja som si najprv vyvarala az som si zdeformovala nastavec na odsavacku... tak som utekala a kupila tento. Veeeelmi dobry.

bianca
20. jan 2009

my mame sterilizator uplne obycajny s Tesca do mikrovlnky a sterilizujeme viac menej pravidelne.Zo zaciatku kazdy den,teraz raz za tyzden

prasiatko30
20. jan 2009

ja som si sterilizator nekupovala este pred narodenim - chcela som kojit a tak som ani nevedela ci ho budem potrebovat. prve mesiace som ho fakt nepotrebovala tie dva cumle som vyvarala vo vode ale v 3m som zacala dokrmovat a uz to neboli len dva cumle ale aj flasky a co ja viem este co - tak sme nakoniec kupili jeden parny - alebo ako to mam napisat - za 6-7min vysterilizuju ma dve poschodia a je dost velky ale nepouzival chemiu a bol rychly a teraz ho urcite budem pouzivat aj pri druhom aspon do toho 4-5m

tina_
20. jan 2009

ja som dva mesiace v nemocke (kym bola mala v inkubatore) fungovala spolu s dalsimi piatimi kockami na izbe so sterilizatorom- kupila som asi za 500 sk z ruky (chicco), kazda sme tam natrepali svoju odsavacku, co sme ich sterilizovali raz denne (inak by sme ich sterilizovali v mliecnej kuchynke, to bolo na nervy), takze to bolo super...Lekari sa cudovali, ze ci uz mame aj pračku na izbe (mali sme tam od magiču, cez TV, notebook, dokonca aj Playstation...🙂) dakedy nam uz fakt sibalo...
Inak doma som tiez sterilizovala odsavacku a flasu, ked este papala z flase mm, potom som sterilizovala suplementor, a teraz uz len raz za par dni cumle a lyzicku...
Ja som sa pokusala vyvarat vo vode, ale mame taku tvrdu vodu, ze bol na flaskach otrasny biely povlak,...tak som ich aj tak musela umyvat pod tecucou vodou...
V sterilizatore to mam bez roboty, deci vody a za 10 min. hotovo.

chulieta
20. jan 2009

ahjte na nestrelizujem vobec, je to fakt ze je to zbytocnost, nechcemmat dieta alergika.. je dokazane ze deti ktore ziju v prehnane strerilnom prostredi budu alergici ked sa s alergenom stretnu..

norik1
20. jan 2009

chulieta keby tvoje dieta dostalo salmonelozu v dvoch mesiacoch asi by si inak hovorila... netvrdim ze to treba so sterilizaciou prehanat, ale raz za tri dni by male babetka do pol roka mali mat svoje nadobicko vysterilizovane. Nie je to o prehnanosti a o vyvolavani alergii, je to o predchadzani chorob ktore by dietatko mohlo mat problem zvladnut...

Ps, kym sa do mna niekto pusti - moje dieta bolo plne kojene a nepouzivalo ziadne flase, cumle, nic. Ja som bola na salmonelu negativna, takisto manzel. A predsa ju dostal...

bobulka34
20. jan 2009

ja si myslim, ze nie. Do roka som vyvarala v klasika hrnci a od roka len tak obcasne, ale podla mna to netreba prehanat s vyvaranim, lebo potom si deti zvyknu na sterilne a nasledne budu velmi haklive.
moj nazor.

zukab
20. jan 2009

ja mam sterilizator a pouzivam ho kazdy den. mala ma problemy s bruchom, takze si neviem predstavit, ze by som flase a cumle umyla len v horucej vode. vyvarat sa mi nechce, je s tym ovela viac roboty. do sterilizatora sa mi zmesti 7 flias a hotove je to za 10 minut.
neviem si ho vynachvalit.
nemyslim si, ze sterilizovanie flias je pricinou alergii a vychovavania deti v "bavlnke".
teraz ideme cestovat prec, nechce sa mi tahat sterilizator, tak pouzijem sterilizacne tablety.

adoracion
20. jan 2009

ja mam doma 2 a nepouzivam kedze len kojim mozno neskor je to predsa len hygienickejsie ako umyvat flasku s jarom

danu
17. aug 2009

clovis • Dnes o 12:12
ahojte, som uplny novacik zatial v piatom mesiaci a hladam si rozne info o vecickach pre babo. tak som sa dostala k sterilizatoru. nase mamy take daco nemali a myslim, ze sterilizivali v hrnci s vriacou vodou. mozno sa vam to bude zdat hlupe, ale je ten strerilizator taky nevyhnutny, resp. ake su jeho vyhody, preco je dobre ho mat. a kedy si ho mam kupit. treba ho mat od zaciatku? a ked, tak aky radite. do mikrovlnky alebo ake su este? vdaka

csina • 1d, 22tt • Dnes o 12:57
Tak toto aj mňa zaujíma...Popravde, pri prvej dcérke som ho nemala...a ani mi nechýbal...Dlho som dojčila, takže sme fľaškovali, alebo skôr pohárikovali až po pol roku s čajíkmi...Teraz uvažujem, či ho mám zadovážiť, aby mi nebol zbytočný..Ale najlepšie asi bude počkať, ako to bude s kojením, lebo to naozaj využijú asi maminy, ktoré prikrmujú z fľaše. Nejaký ten cumlík sa dá vyvariť v malom hrnčeku a hotovo...

dosa • 2d • Dnes o 13:42
presne ako pise scina - ako to bude s kojenim... pokial budes kojit, je ti sterilizator zbytocny, pretoze od pol roka, kedy uz babatko papa prve prikrmy, flasky a riadiky sterilizovat netreba...

ak by si nekojila, je sterilizator uspora casu, ale ja som prve dieta nekojila a prezila som to aj bez neho. doktorka mi vravela, ze flase netreba sterilizovat kazdy den, ja som sterilizovala zo zaciatku dva krat za tyzden a potom uz len raz. a po pol roku som uz len vyumyvala saponatom a dobre oplachla 😉

clovis • Dnes o 14:28
dakujem baby. v podstate som asi aj takto uvazovala, len je dobre, ked to niekto potvrdi, kto uz tym presiel.

pampam
20. aug 2009

babulky a tie, ktore pouzivate sterilizacne tablety - musi byt na ne nejaka speci nadoba - teda ten tabletovy sterilizator, alebo staci tabletu rozpustit v hocijakej uzavretej nadobe?

mata1976
22. okt 2009

Ahojte, ako dlho treba sterlizovat? Staci prvych 6 mesiacov zivota babatka??? Pytam sa preto, lebo mam Aventku do mikrovlnky a kedze Emmka je plne dojcena asi ju ani nebudem potrebovat...