Je potrebný vankúšik pre bábätko?

oblivian
23. jún 2015

Ahojte,
objednávam nejaké veci pre moje bábätko, a videla som, že existujú rôzne vankúšiky pre novorodencov. Neviem, či sú naozaj dobré alebo potrebné, viete mi poradiť?
Na tejto stránke som ich pozerala: http://www.perinbaba.sk/polohovacie-podlozky-pr...
Je niektorý z týchto vankúšov naozaj užitočný? (polohovací valček, kojenecký vankúš, fixačná podložka)
Ďakujem! 🙂

katy1979
23. jún 2015

kliny su vhodne pre deti s refluxom a polohovacie no podla mna netreba. napolohovat mimco si viem aj doma o postielku.

ajana1
23. jún 2015

Usetri si peniazky na nieco ine. Aspon v Holandsku sa ziadne vankuse a polohovace neodporucaju kvoli moznosti udusenia a aj kvoli tomu ze babatko je v neprirodzenej polohe

hradnapani
23. jún 2015

@oblivian my sme tu fixacnu podlozku/ opierku mali a vyuzili maximalne. Ale to len preto, ze nase dieta bolo extremne pohyblive a uz ako pardnove sa vedelo "omylom" v spanku "pretocit" na brusko, co bolo nebezpecne (raz som ho tak nasla skruteneho s tvarou o matrac :( Ta opierka ho pekne drzala v polohe na chrbte, resp. na boku.

sam2
23. jún 2015

@oblivian ja som nemala nic z toho. Jedine co by som vyuzila bol ten "klin", ta sikma podlozka. Ta je dobra ked je babo, napr.chore alebo ma reflux. Ja som vsak vzdy supla pod madrac balik plienok 😀 😀
A tie ostatne vankuse, co ja viem. Podla mna zbytocne plytvanie penazi. Ja by som to ked tak riesila operativne 😉
Ale chapem ta, ja ked som zistila ze som tehu, tak som sa zblaznila 😀 😀 😀 Nutne som potrebovala mat vsetky blbosti a nakoniec sme z toho polovicu, ak nie viac vobec nevyuzili 😀 😀

iskrickaa
23. jún 2015

Vankusiky nie, male babo nema spat na vankusi, pokym netrpi refluxom. Radsej klasicku perinku a v nej si dieta napolohujes ako chces. Presne ako napisala @katy1979

oblivian
autor
23. jún 2015

Ďakujem, dievčatá, za pomoc! 🙂
Tiež som toho názoru, že netreba kupovať zbytočnosti, preto som sa aj pýtala, či to odporúčate... 😉

sam2
23. jún 2015

@oblivian jedine co som vyuzila bol vankus na kojenie....a to som kojila len 3 tyzdne...moje diata ho miluje od prveho dna od prichodu domov 😀 😀 😀 Prvu noc mi zaspal len na nom a spla 6 hodin v kuse 😀 dnes ho ma v postielke a spi s nim, ked cestujeme nemozem ho zabudnut a to uz bude mat v auguste 2r 😀 😀 😀

gretocka
23. jún 2015

mame vankus na kojenie, vyuzili sme ho najviac ako zabranu medzi detmi vked mi spali obaja na manzelskej 🙂 Inak ziadne polohohovacie a podobne vankuse sme ani nemali ani nic, zo zaciatku som deti nechavala spat na boku, mali sme mantinel na postielke a deti som nechavala spat mierne na boku oprete o zadnu stranu postielky, a vankusik pod hlavu som im taky uplne placaty zacala davat az po prvych narodeninach.

oblivian
autor
23. jún 2015

@sam2 A aký typ vankúša máš? Menšiu podkovu alebo väčší banán?

sardinka333
23. jún 2015

,,Potrebné,, nie su určite... 🙂 ved ani nevieš dajme tomu aký budeš potrebovať, aké bude dieťatko..ja som ukladala do postielky deti na bok, za chrbatom mali vhodne zrolovanu deku aby ich netlačil okraj postele. Podla mna ,,dalšia raroha,, do domu, ale ak si myslíš že to využiješ...tak si kup. 😉

sam2
23. jún 2015

@oblivian myslim ze je to ten banan 😀

maary11
23. jún 2015

@oblivian Ahoj, ja som mala vsetko (od kamosky) a vyuzili a doteraz vyuzivame iba ten klin, je super, ked je aj teraz dcerka chora, tak jej to pomaha pri spani, kedze ma vyssie hlavicku, lepsie sa jej dycha.
Mam aj tu trojhrannu opierku, ale nepouzivala som ju, ovela lepsie posluzi klasicka perinka 🙂

chips_a
21. máj 2018
Používateľ chips_a je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od chips_a.

Ahojte mamicky, tiez sa chystam kupit vankusik- pre sestrine babatko ako dar. Dufam ze to bude v poriadku 🙂

1pillow1
22. máj 2018
Používateľ 1pillow1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1pillow1.

@chips_a Zaleží čo je to za vankúš, to by ma zaujímalo, daj tip🙂

chips_a
24. máj 2018
Používateľ chips_a je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od chips_a.

No mal by to byt nejaky specialny v tvare slonych usi, na podporenie hlavicky 🙂 z lalalukids

suzie28
24. máj 2018

Netreba ti ani ja som nemala a v niektorých krajinách sú zakázané lebo bábätko sa môže usúdiť