Je vhodné používať odsávačku mlieka z bazárika?

vierkaviera
8. jan 2015

Chcem sa opytat, ci je vhodne pouzivat odsavacku po niekom (napr. kupenu tu na bazariku) ak ju vyvarim/ vysterilizujem. Alebo je vhodnejsia uplne nova? DAKUJEM za odpovede 😉

dionyzka
9. jan 2015

@vierkaviera ... nie, odsavacka je zariadenie, ktore nema striedat majitelov. Mozes mat stastie a bude to v poriadku, mozes mat smolu a sposobit si problemy. Usetrene peniaze za zdravotne problemy a bolesti nestoja. Napriklad taka mykoza sa vysterilizovat beznym sposobom neda, taktiez nevies ako bolo o odsavacku starane. Ani pouzite spodne pradlo nekupujes na bazari, tak preco "medicinske" zariadenie.
My cakame tretie babatko, odsavacka sa kupuje pri kazdom nova, nakolko som mala pri kazdom infekcne problemy, nesetrim tam, kde nemam.

kadri
9. jan 2015

@vierkaviera suhlasim s @yanni velka pravdepodobnost, ze ozaj nebudes potrebovat. je ozaj malo pripadov, kedy je nutne odsavat a ide to dobre aj rukou. v porodnici tiez poziciavaju odsavacku, kym si na oddeleni a je treba. inak v pohode je kupena z bazaru, nevidim na tom nic intimne 😉

levierka
9. jan 2015

Ja som som si kupila uplne novu,no kedze malicky mal problemy takmer vobec som nedojcila a odsavacku pouzila len par krat...pri druhom babatku urcite kupim uz pouzivanu a radsej vyuzijem peniazky na nieco ine 🙂

mm5278
9. jan 2015

uplne nova...

simca06022011
9. jan 2015

no ja som ju kupila a nasledne predala nepouzitu.. resp. vysterilizovanu :P lebo nachystana bola riadne... 🙂) a myslim, ze nie osm jedina... bala by som sa takych tych "opotrebovanych", mozno aj putovnych (ved je to zname.. kupim na bazariku, predam na bazariku.. a kto vie kolko majitelov uz mala). Inak napr. elektricka odsavacka AVENT (mala som ju ja), vsetky dieliky sa daju kupit nove! Cize ak by mal niekto pochybnosti ale potreboval usetrit.. tie vankusiky dnu, vsetky tie male tesnenia cez co ide mlieko, az po flasky si vie kupit uplne nove. A usetrit aspon nieco.

anula106
9. jan 2015

Ja som kupila lacnu v tescu,pakovu na styl aventky.stala par eur a svoj ucel splnila. Teraz cakam tretie a rozmyslam tiez nad nejakou z bazara. Ved v nemocnici poziciavaju,tam sa tiez sterilizuju. Doma poriadne vyvaris a je to. Kopa penazii za novu usetrene...

zirka
9. jan 2015

Nekupovala som odsavacku ani pri prvom, ani pri druhom tehotenstve. V nemocnici mi na poziadanie odsavacku pozicali a keby som ju neskor potrebovala, tak by ju kupil manzel 😎 .